Tvůrci Republic: The Revolution končí, o co přicházíme?

Nejsou tomu ani dva roky, co světlo světa spatřila očekávaná strategie Republic: The Revolution, jež ani v nejmenším nenaplnila velká očekávání, které do ní všichni hráči vkládali. Její tvůrci ze studia Elixir Studios nás dnes však překvapili ještě více než tímto propadákem; firma totiž zcela nečekaně ukončí svou činnost. Pojďme se tedy alespoň ve stručnosti podívat na to, o co jsme díky tíživé finanční otázce přišli.

Nadšená preview se střídala s pochvalnými prvními dojmy z hraní, finální verze hry však byla doslova propadákem... Ano, řeč je o debutu Elixir Studios - Republic: The Revolution. Ostatně o nepříliš valné kvalitě Republiky vás mohla přesvědčit i naše recenze, kde si hra vykoledovala průměrné hodnocení 6/10. Jediné, čím tento titul překvapil, byl originální námět a neuvěřitelná obtížnost, místy hraničící až s nehratelností.  

Kamil Gric (recenze): "Být politikem ve hře Republic: The Revolution se rovná útrapné cestě na vrchol, kterou kazí přílišná linearita, zdlouhavost i s časem se objevující pocit stereotypu. Pět let pracného vývoje a bombastických prohlášení tak ve skutečnosti přineslo námětově jedinečnou hru s oproti očekáváním odlišným konceptem a pro mnohé vražednou obtížností. Hardcore hráči si ale i přesto přijdou na své."

  
Republic: The Revolution

S ročním odstupem a novými zkušenostmi se už ale Elixir Studios přece jen zapsali trochu světlejším písmem do herních dějin. Ve své druhé hře jménem Evil Genius sice nenabídli nic převratného, dostavily se však alespoň nějaké komerční úspěchy a úplně zanedbatelné nejsou ani mnohem vyšší známky recenzentů, než tomu bylo v případě Republic: The Revolution. Důkazem je i naše recenze, z níž si Evil Genius odnesl 6,7 bodů z deseti možných. Hra bohužel opět trpěla syndromem "nenaplněných očekávání"

David Sláma (recenze): "Evil Genius není špatný, tedy aspoň ne úplně špatný. Ale rozhodně není tím, co se od něj čekalo. Pokud bychom ho brali jako pokračovatele Dungeon Keeperů, museli by se tito zatuchlí předchůdci teď obracet v hrobě. Pakliže zapomeneme na to, že podobná tematika už v minulosti byla zpracována mnohem lépe, máme šanci se u EG chvíli bavit. Chvíli. Jenže Vánoce se blíží a s nimi i příval mnohem zajímavějších titulů. Mějte to na paměti, až půjdete s rozbitým prasátkem do svého herního obchodu."

  
Evil Genius

S propuštěním většiny zaměstanců však ještě činnost studia neskončí. Nejužší jádro týmu by se totiž mělo i nadále podílet na vývoji ohlášeného MMORPG projektu Republic Dawn: The Chronicles of the Seven. To se ale dalo očekávat, neboť Elixir zde nepůsobil jako hlavní vývojář, nýbrž jen jako poradce.

Těšit nás na tom všem může jen jediná věc; že se majitelé rozhodli pro schůdnější variantu, tj. propustit zaměstnance se vší ctí a nárokem na odstupné, dokud jsou na účtě ještě nějaké peníze. Nečekali na dluhy a nechtěli již dále pokoušet štěstěnu... Budiž jim lehká zem.

Zdroj: Homepage, Vlastní

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční řežby na všechny způsoby

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční …

V prosinci to vypadá, že se majitelé účtů PS Plus mají na co těšit.

26.  11.  2021 |
Michal Maliarov
Hry zdarmaPlayStation
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

22.  11.  2021 | |91 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček. Ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček…

Dobrá klávesnice a myš jsou pro hraní na PC nezbytně nutné. Vybrali jsme osvědčené modely, se kterými neuděláte chybu.

30.  11.  2021 | |10 N/A
Michal Maliarov
Herní myšHerní klávesnice
Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a lovecký theHunt zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a loveck…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
16 tipů na nejlepší deskové hry pod stromeček. Od párty her až po strategie

16 tipů na nejlepší deskové hry pod stromeček. Od …

Deskové hry nejsou jen pro nerdy, zvládnou zabavit celou rodinu. Vybrali jsme nejzajímavější deskovky hlavně mezi novinkami, ale i stálicemi, napříč kategoriemi od her pro občasné hráče až po ty náročnější.

22.  11.  2021 | |3 N/A
Vojtěch Malý
Deskové hry
15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které si můžete zahrát mezi svátky

15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které…

Nejen na PC, ale i na konzolích bylo letos co hrát. Kromě velkých kousků došlo i na pár menších překvapení, které vás přes svátky bez problému zabaví.

27.  11.  2021 | |4 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Komunita už se vrhla na GTA Trilogy. Modeři opravují textury a další detaily

Komunita už se vrhla na GTA Trilogy. Modeři opravu…

Není to tak dlouho po vydání a modeři už mají žně.

28.  11.  2021 | |2 N/A
Michal Maliarov
GTA San AndreasModifikace
Nejlepší herní sluchátka pod stromeček: skvělý zvuk, prostor, ale i dobrý mikrofon

Nejlepší herní sluchátka pod stromeček: skvělý zvu…

Dobrá herní sluchátka dokážou umocnit zážitky ze hry svým zvukem a podáním prostoru. Díky mikrofonu pak poslouží i jako nástroj pro komunikaci ve hře. Vybrali jsme osvědčené herní headsety, které se teď vyplatí koupit.

včera | |10 N/A
Michal Maliarov
Sluchátka