Tvůrci Republic: The Revolution končí, o co přicházíme?

Nejsou tomu ani dva roky, co světlo světa spatřila očekávaná strategie Republic: The Revolution, jež ani v nejmenším nenaplnila velká očekávání, které do ní všichni hráči vkládali. Její tvůrci ze studia Elixir Studios nás dnes však překvapili ještě více než tímto propadákem; firma totiž zcela nečekaně ukončí svou činnost. Pojďme se tedy alespoň ve stručnosti podívat na to, o co jsme díky tíživé finanční otázce přišli.

Nadšená preview se střídala s pochvalnými prvními dojmy z hraní, finální verze hry však byla doslova propadákem... Ano, řeč je o debutu Elixir Studios - Republic: The Revolution. Ostatně o nepříliš valné kvalitě Republiky vás mohla přesvědčit i naše recenze, kde si hra vykoledovala průměrné hodnocení 6/10. Jediné, čím tento titul překvapil, byl originální námět a neuvěřitelná obtížnost, místy hraničící až s nehratelností.  

Kamil Gric (recenze): "Být politikem ve hře Republic: The Revolution se rovná útrapné cestě na vrchol, kterou kazí přílišná linearita, zdlouhavost i s časem se objevující pocit stereotypu. Pět let pracného vývoje a bombastických prohlášení tak ve skutečnosti přineslo námětově jedinečnou hru s oproti očekáváním odlišným konceptem a pro mnohé vražednou obtížností. Hardcore hráči si ale i přesto přijdou na své."

  
Republic: The Revolution

S ročním odstupem a novými zkušenostmi se už ale Elixir Studios přece jen zapsali trochu světlejším písmem do herních dějin. Ve své druhé hře jménem Evil Genius sice nenabídli nic převratného, dostavily se však alespoň nějaké komerční úspěchy a úplně zanedbatelné nejsou ani mnohem vyšší známky recenzentů, než tomu bylo v případě Republic: The Revolution. Důkazem je i naše recenze, z níž si Evil Genius odnesl 6,7 bodů z deseti možných. Hra bohužel opět trpěla syndromem "nenaplněných očekávání"

David Sláma (recenze): "Evil Genius není špatný, tedy aspoň ne úplně špatný. Ale rozhodně není tím, co se od něj čekalo. Pokud bychom ho brali jako pokračovatele Dungeon Keeperů, museli by se tito zatuchlí předchůdci teď obracet v hrobě. Pakliže zapomeneme na to, že podobná tematika už v minulosti byla zpracována mnohem lépe, máme šanci se u EG chvíli bavit. Chvíli. Jenže Vánoce se blíží a s nimi i příval mnohem zajímavějších titulů. Mějte to na paměti, až půjdete s rozbitým prasátkem do svého herního obchodu."

  
Evil Genius

S propuštěním většiny zaměstanců však ještě činnost studia neskončí. Nejužší jádro týmu by se totiž mělo i nadále podílet na vývoji ohlášeného MMORPG projektu Republic Dawn: The Chronicles of the Seven. To se ale dalo očekávat, neboť Elixir zde nepůsobil jako hlavní vývojář, nýbrž jen jako poradce.

Těšit nás na tom všem může jen jediná věc; že se majitelé rozhodli pro schůdnější variantu, tj. propustit zaměstnance se vší ctí a nárokem na odstupné, dokud jsou na účtě ještě nějaké peníze. Nečekali na dluhy a nechtěli již dále pokoušet štěstěnu... Budiž jim lehká zem.

Zdroj: Homepage, Vlastní

Váš názor Další článek: The Sims 2 – natočte své video ze hry a vyhrajte 5 000 dolarů!

Témata článku: , , , , ,