Tvůrci série Hitman propouští ve velkém, ruší projekty

Studio IO Interactive dnes oznámilo, že propustilo téměř polovinu zaměstnanců, zrušilo některé projekty a zaměřuje se pouze na sérii Hitman.
Tvůrci série Hitman propouští ve velkém, ruší projekty

Herní vydavatel Square Enix se topí v problémech, škrtá kde se dá a to bohužel nese i vážné následky. Ty postihly nyní i studio IO Interactive, které muselo propustit téměř polovinu talentovaných vývojářů a zbytek přesunout na nový přírůstek do rodiny Agenta 47. Mluvčí evropské divize Square Enix v rozhovoru pro zahraniční GamesIndustry International poznamenal, že všechny ostatní projekty byly zrušeny. Novou hlavou studia se stal Hannes Seifert, bývalý výrobní ředitel. Oficiální vyjádření studia zní následovně.

Hitman-Absolution-view.jpg

"Děláme nyní významné změny v IO Interactive. Řešíme, jak správně sladit naše podnikání s náročným, měnícím se trhem. Studio se teď všemi možnými prostředky zaměří na budoucí vizi série Hitman a nový AAA díl. Nicméně jsme se rozhodli zrušit další studiové projekty a iniciativy IO, což má za důsledek propuštění skoro poloviny zaměstnanců. To jsou první interní úpravy k tomu, abysme se úspěšně střetli s dnešním trhem."

"Odstupujícím vývojářům jsme velmi vděčni za odvedenou tvrdou práci, kterou přispěli k dílu. Hledáme pro ně otevřené příležitosti v jiných studií a oslovujeme i další možné zaměstnavatele. Upřímně jim přejeme úspěchy v budoucí kariéře."

Zdroj: GameIndustry

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil a tycoonovka zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

25.  9.  2020 | | 4 N/A
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 20 N/A
Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recenze

Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recen…

Jedna z nejkultovnějších českých her se vrací v současné generaci. Je to vítané, nebo zbytečné překvapení?

24.  9.  2020 | | 17 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |
PlayStation 5 bude zpětně kompatibilní jen s PS4, starší konzole chybí

PlayStation 5 bude zpětně kompatibilní jen s PS4, …

Šéf SIE potvrdil, co se v posledních týdnech šuškalo. PS5 bude kompatibilní jen s hrami pro PS4, starší konzole jsou mimo hru.

18.  9.  2020 | | 11 N/A