Twitch odstranil populární emotikon, podporoval totiž násilí v Kapitolu

Streamovací platforma Twitch.tv se ohradila vůči tweetům Ryana 'Gootecks' Gutierreze a odstranila emotikon zobrazující jeho obličej.
Twitch odstranil populární emotikon, podporoval totiž násilí v Kapitolu

Twitch.tv stahuje ze svojí stránky jeden z nejpopulárnějších globálních emotikonů. Ryan 'Gootecks' Gutierrez, který je vyobrazen na emotikonu "PogChamp" totiž vyjádřil podporu násilí v Kapitolu. Ten ze včerejška na dnešek obsadili příznivci Donalda Trumpa, přičemž zemřeli celkem čtyři lidé. Gutierrez značil umrtí ženy dobývající se do Kapitolu za popravu. "Budou občanské nepokoje za ženu, která byla popravena v Kapitolu, nebo #MAGMartyr zemře zbytečně?" napsal na twitter Gutierrez. 

Twitch se k události již vyjádřil na twitteru. "Rozhodli jsme se odstranit PogChamp emotikon poté, co tvář tohoto emotikonu podporovala násilí a to, co se stalo v Kapitolu. Chtěli bychom, aby využití Pog zůstalo. Je totiž mnohem větší než osoba, kterou vyobrazuje a je důležitou součástí kultury Twitche. Nemůžeme však s čistým svědomím pokračovat v užívání tohoto obrázku. Budeme pracovat s komunitou na tom, abychom vytvořili nový emotikon," sdělil Twitch na Twitteru.

Twitch nemá slitování. Začal banovat všechny, kdo mají sexuální narážky

Twitch nemá slitování. Začal banovat všechny, kdo mají sexuální narážky

Už před globálním odstraněním PogChampa z platformy někteří streameři tento emotikon banovali přímo na svých kanálech. Emotikon PogChamp byl na Twitchi dlouhodobě jedním z nejpopulárnějších a využíval se především v překvapivých momentech, kdy se streamerovi podařilo něco až nečekaně dobře. Nyní tak budou muset uživatelé v chatu hledat alternativu. 


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět grafickým skvostem

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět g…

Jestli něco Ubisoft umí, pak jsou to pestré světy, lákající k focení.

16.  1.  2021 | |11 N/A
Daniel Pánek
Assassin's Creed ValhallaGalerie
Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých nikdo nic nečekal

Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých ni…

Od následujících her si hráči příliš neslibovali, přesto všechny dokázaly překvapit.

12.  1.  2021 | |10 N/A
Ladislav Novák
Téma
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

10.  1.  2021 | |35 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play