Twitch odstranil populární emotikon, podporoval totiž násilí v Kapitolu

Streamovací platforma Twitch.tv se ohradila vůči tweetům Ryana 'Gootecks' Gutierreze a odstranila emotikon zobrazující jeho obličej.

Twitch.tv stahuje ze svojí stránky jeden z nejpopulárnějších globálních emotikonů. Ryan 'Gootecks' Gutierrez, který je vyobrazen na emotikonu "PogChamp" totiž vyjádřil podporu násilí v Kapitolu. Ten ze včerejška na dnešek obsadili příznivci Donalda Trumpa, přičemž zemřeli celkem čtyři lidé. Gutierrez značil umrtí ženy dobývající se do Kapitolu za popravu. "Budou občanské nepokoje za ženu, která byla popravena v Kapitolu, nebo #MAGMartyr zemře zbytečně?" napsal na twitter Gutierrez. 

Twitch se k události již vyjádřil na twitteru. "Rozhodli jsme se odstranit PogChamp emotikon poté, co tvář tohoto emotikonu podporovala násilí a to, co se stalo v Kapitolu. Chtěli bychom, aby využití Pog zůstalo. Je totiž mnohem větší než osoba, kterou vyobrazuje a je důležitou součástí kultury Twitche. Nemůžeme však s čistým svědomím pokračovat v užívání tohoto obrázku. Budeme pracovat s komunitou na tom, abychom vytvořili nový emotikon," sdělil Twitch na Twitteru.

Už před globálním odstraněním PogChampa z platformy někteří streameři tento emotikon banovali přímo na svých kanálech. Emotikon PogChamp byl na Twitchi dlouhodobě jedním z nejpopulárnějších a využíval se především v překvapivých momentech, kdy se streamerovi podařilo něco až nečekaně dobře. Nyní tak budou muset uživatelé v chatu hledat alternativu. 

Diskuze (2) Další článek: Chystaný komiks God of War odhalí, co se stalo po třetím dílu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,