Týden: Diablo ve vesmíru

Taková otázka by mohla někoho napadnout po shlédnutí screenshotů ze hry Zax: The Alien Hunter, o které vám dnes přinášíme podrobnější informace. Naše menu dále obsahuje takové lahůdky jako Civilizace III, Starmageddon, The Thing a další. Každý si jistě vybere podle chuti.
Týden: Diablo ve vesmíru
Taková otázka by mohla někoho napadnout po shlédnutí screenshotů ze hry Zax: The Alien Hunter, o které vám dnes přinášíme podrobnější informace. Naše menu dále obsahuje takové lahůdky jako Civilizace III, Starmageddon, The Thing a další. Každý si jistě vybere podle chuti.

Zax: The Alien Hunter aneb "ty emzáky dostaneme!"...
Společnost Reflexive Entertainment zatím přílišnou díru do světa neudělala - její Star Trek Away Team za moc nestál a na další tituly se zatím čeká. Jedním z těch třech očekávaných je i akční adventura Zax: The Alien Hunter. Hra se bude skládat celkem ze dvaadvaceti misí, navíc každá tato mise bude moct obsahovat několik různých map. Děj bude nelineární, takže vaše akce budou ovlivňovat pozdější vývoj hry. Zax bude samozřejmě obsahovat i multiplayer s množství módů - Death Match, Capture The Flag, a navíc jedna originální lahůdka zvaná Salvage King (kdo ví, co to bude...;).

ZaxZax

Demoverze Zaxe je již nějakou dobu přístupná na adrese třeba zde, na http://www.reflexive.net/ se můžete dozvědět o Zaxovi další podrobnosti (detailní popisy zbraní a postav, často kladené otázky, atd.). Hra by měla vyjít již tento měsíc.

Sid Meier a jeho třetí civilizace
Oprava: "...třetí Civilizace". Je tomu tak, již dlouhou dobu je tato hra plánována a před nedávnem byla dokonce otevřena i její oficiální stránka na http://www.civ3.com/. Co tedy slibuje třetí díl nejslavnější tahové strategie všech dob? Například více interakce, nové možnosti spojenectví, realistickou umělou inteligenci, která tedy dokáže i "realisticky" reagovat na hráčova rozhodnutí. Podobně jako v předchozích dílech tu budeme mít technologie, divy světa a různé speciální druhy "lidiček". Novými aspekty hry budou například pojmy jako kultura, vlastenectví, umění, které by měly lépe dopomoci "mírovému" vítězství (to se bude určitě líbit všem zarytým pacifistům). Systémové nároky nebudou vůbec, ale vůbec přehnané, bude vám stačit Pentium 300MHz a 32MB RAM. Zajímavou zprávou je také to, že hra bude přístupná i pro platformu Macintosh.

Kdy přesně se Civilization III objeví zatím není známo. Jisté je to, že na ní opět pracuje Sid Meier se svou firmou Firaxis Games a publikovat budou pod hlavičkou Infogrames. Pro více informací klikněte na výše zmíněný odkaz.

Civilization 3Civilization 3

Starmageddon
Starmageddon je real-time 3D strategie odehrávající se ve vesmírném prostředí. Pracuje na ní polská (!!) společnost Lemon Interactive. Tihle lidé chtějí vytvořit tu nejlepší vesmírnou 3D strategii a pořádně se na to připravili. Vzali ty nejlepší prvky RTS žánru, přidali nějaké vlastní originální nápady a z toho všeho má skloubením vzniknout právě Starmageddon. Důležitý zde bude i příběh, který má hráče maximálně vtáhnout do světa gigantických explodujících korábů a na kusy se rozlétávajících planet (wau, to teda bude něco!). Oficiální materiály tvrdí, že je to taková "space-opera", ale dobrá space-opera se už dnes jen tak nevidí (tedy ve hrách ještě ano, ale například u filmu...naposledy to byl Pátý Element, skutečně mistrovský kousek... a od té doby sucho po pěšině). Bude se jednat o válku mezi třemi rasami - lidmi a dvěma cizáckými národy. A jaké mají být hlavní vlastnosti hry? Lemon Interactive se vracejí zpět ke kořenům...
  • Zábavnost s velkým "Z"
  • jednoduchost
  • intuitivnost
  • přehlednost
  • originalita
  • atmosféra
Samozřejmě že v dnešní době nelze opomenout ani dechberoucí grafické zpracování, ale to se v poslední době stává jakýmsi standardem pro tento typ her (vzpomeňme trochu odlišný EVE či ORB).

V Evropě by se hra měla objevit do konce tohoto roku.

StarmageddonStarmageddon

To bude Věc!
Nemálo z vás jistě vidělo slavný postarší horor Johna Carpentra nazvaný Věc (The Thing), ve kterém skupinka vědců narazí hluboko pod Antarktickým ledem na mimozemskou loď s podivnou formou života na palubě... Nemálo z filmových fandů se dožadovalo pokračování tohoto překvapivého snímku, avšak bohužel, jejich přání nebyla Hollywoodem vyslyšena. Až dnes nadešel ten správný čas, aby vzniklo něco, co na původní film alespoň částečně navazuje. Ano, je to počítačová hra právě na motivy snímku Věc. Na svědomí ji má mít společnost Computer Artworks. Jistě, jak se dalo čekat, bude se jednat o tzv. "survival horror", tedy hru na to, kdo přežije poslední (resp. kdo umře poslední;). Ovšem ve hře The Thing to bude maličko jinak - zde budete mít totiž hned několik osob, které budete ovládat najednou a jejichž schopnosti se budou navzájem doplňovat (trochu se to zřejmě bude podobat nepříliš úspěšnému počinu s názvem Martian Gothic [<odkaz>]). Samozřejmě, bude to obtížné - udržet je všechny pohromadě a ještě se starat o to, aby měli hlavu na správném místě (na krku, Pepíčku, na krku!). Budou na vás dotírat desítky a stovky děsivých kreatur, budete muset řešit zapeklité hádanky a prodírat se temnými chodbami... jako ve správném hororu!

Hra The Thing by měla vyjít na jaře příštího roku.

Překvapení z Ruska
Ruská společnost K-D Lab pro nás chystá další 3D real-timový zážitek. Hra Perimeter bude sázet jak na osvědčené RTS standardy jako kvanta jednotek, tak i jisté originální prvky, jako například terraformace, kterou bude možné ovlivňovat terén map (!). Tedy vlastně nikoliv "map", nýbrž světů. Na nich je totiž založena struktura misí této hry - jednotlivé světy jsou propojeny pomocí portálů a odehrává se v nich každá mise. Hráči si budou moct vybrat ze tří různých stran pojmenovaných Trust (Důvěra), Congregation (Shromáždění) a Legion (Zástup). Každá z nich bude mít různé jednotky i různé budovy, jak už to tak bývá, které budou mít své výhody i nevýhody (jak už to tak bývá;).

PerimeterPerimeter

Na oficiálních stránkách hry se výslovně uvádí, že "klony C&C a Warcraft her dnes hráče nudí k smrti." No, nevím, jestli je to až tak zlé, ale jisté je to, že příliš originality v sobě takové tituly nemají. Tudíž to vypadá, že Perimeter bude něčím skutečně novým a nevídaným... snad podobně revolučním jako Black & White? Necháme se překvapit.

K-D Lab, kteří mají v současnosti ještě rozdělaný další originální projekt s názvem Moonshine Runners, by měli Perimeter vydat... a víte, že já vlastně ani nevím kdy? :) Aneb jak říkají někteří slavní herní tvůrci, "až bude, tak bude". A tady to platí taky tak. Na originální věci se určitě vyplatí počkat.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway Empire zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

11.  9.  2020 |
Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uchem uvnitř

Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uc…

Ubisoft už trápí bugy i v reálném životě.

10.  9.  2020 | | 5 N/A
Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 16 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |