Týden: Diablo ve vesmíru

Taková otázka by mohla někoho napadnout po shlédnutí screenshotů ze hry Zax: The Alien Hunter, o které vám dnes přinášíme podrobnější informace. Naše menu dále obsahuje takové lahůdky jako Civilizace III, Starmageddon, The Thing a další. Každý si jistě vybere podle chuti.
Týden: Diablo ve vesmíru
Taková otázka by mohla někoho napadnout po shlédnutí screenshotů ze hry Zax: The Alien Hunter, o které vám dnes přinášíme podrobnější informace. Naše menu dále obsahuje takové lahůdky jako Civilizace III, Starmageddon, The Thing a další. Každý si jistě vybere podle chuti.

Zax: The Alien Hunter aneb "ty emzáky dostaneme!"...
Společnost Reflexive Entertainment zatím přílišnou díru do světa neudělala - její Star Trek Away Team za moc nestál a na další tituly se zatím čeká. Jedním z těch třech očekávaných je i akční adventura Zax: The Alien Hunter. Hra se bude skládat celkem ze dvaadvaceti misí, navíc každá tato mise bude moct obsahovat několik různých map. Děj bude nelineární, takže vaše akce budou ovlivňovat pozdější vývoj hry. Zax bude samozřejmě obsahovat i multiplayer s množství módů - Death Match, Capture The Flag, a navíc jedna originální lahůdka zvaná Salvage King (kdo ví, co to bude...;).

ZaxZax

Demoverze Zaxe je již nějakou dobu přístupná na adrese třeba zde, na http://www.reflexive.net/ se můžete dozvědět o Zaxovi další podrobnosti (detailní popisy zbraní a postav, často kladené otázky, atd.). Hra by měla vyjít již tento měsíc.

Sid Meier a jeho třetí civilizace
Oprava: "...třetí Civilizace". Je tomu tak, již dlouhou dobu je tato hra plánována a před nedávnem byla dokonce otevřena i její oficiální stránka na http://www.civ3.com/. Co tedy slibuje třetí díl nejslavnější tahové strategie všech dob? Například více interakce, nové možnosti spojenectví, realistickou umělou inteligenci, která tedy dokáže i "realisticky" reagovat na hráčova rozhodnutí. Podobně jako v předchozích dílech tu budeme mít technologie, divy světa a různé speciální druhy "lidiček". Novými aspekty hry budou například pojmy jako kultura, vlastenectví, umění, které by měly lépe dopomoci "mírovému" vítězství (to se bude určitě líbit všem zarytým pacifistům). Systémové nároky nebudou vůbec, ale vůbec přehnané, bude vám stačit Pentium 300MHz a 32MB RAM. Zajímavou zprávou je také to, že hra bude přístupná i pro platformu Macintosh.

Kdy přesně se Civilization III objeví zatím není známo. Jisté je to, že na ní opět pracuje Sid Meier se svou firmou Firaxis Games a publikovat budou pod hlavičkou Infogrames. Pro více informací klikněte na výše zmíněný odkaz.

Civilization 3Civilization 3

Starmageddon
Starmageddon je real-time 3D strategie odehrávající se ve vesmírném prostředí. Pracuje na ní polská (!!) společnost Lemon Interactive. Tihle lidé chtějí vytvořit tu nejlepší vesmírnou 3D strategii a pořádně se na to připravili. Vzali ty nejlepší prvky RTS žánru, přidali nějaké vlastní originální nápady a z toho všeho má skloubením vzniknout právě Starmageddon. Důležitý zde bude i příběh, který má hráče maximálně vtáhnout do světa gigantických explodujících korábů a na kusy se rozlétávajících planet (wau, to teda bude něco!). Oficiální materiály tvrdí, že je to taková "space-opera", ale dobrá space-opera se už dnes jen tak nevidí (tedy ve hrách ještě ano, ale například u filmu...naposledy to byl Pátý Element, skutečně mistrovský kousek... a od té doby sucho po pěšině). Bude se jednat o válku mezi třemi rasami - lidmi a dvěma cizáckými národy. A jaké mají být hlavní vlastnosti hry? Lemon Interactive se vracejí zpět ke kořenům...
  • Zábavnost s velkým "Z"
  • jednoduchost
  • intuitivnost
  • přehlednost
  • originalita
  • atmosféra
Samozřejmě že v dnešní době nelze opomenout ani dechberoucí grafické zpracování, ale to se v poslední době stává jakýmsi standardem pro tento typ her (vzpomeňme trochu odlišný EVE či ORB).

V Evropě by se hra měla objevit do konce tohoto roku.

StarmageddonStarmageddon

To bude Věc!
Nemálo z vás jistě vidělo slavný postarší horor Johna Carpentra nazvaný Věc (The Thing), ve kterém skupinka vědců narazí hluboko pod Antarktickým ledem na mimozemskou loď s podivnou formou života na palubě... Nemálo z filmových fandů se dožadovalo pokračování tohoto překvapivého snímku, avšak bohužel, jejich přání nebyla Hollywoodem vyslyšena. Až dnes nadešel ten správný čas, aby vzniklo něco, co na původní film alespoň částečně navazuje. Ano, je to počítačová hra právě na motivy snímku Věc. Na svědomí ji má mít společnost Computer Artworks. Jistě, jak se dalo čekat, bude se jednat o tzv. "survival horror", tedy hru na to, kdo přežije poslední (resp. kdo umře poslední;). Ovšem ve hře The Thing to bude maličko jinak - zde budete mít totiž hned několik osob, které budete ovládat najednou a jejichž schopnosti se budou navzájem doplňovat (trochu se to zřejmě bude podobat nepříliš úspěšnému počinu s názvem Martian Gothic [<odkaz>]). Samozřejmě, bude to obtížné - udržet je všechny pohromadě a ještě se starat o to, aby měli hlavu na správném místě (na krku, Pepíčku, na krku!). Budou na vás dotírat desítky a stovky děsivých kreatur, budete muset řešit zapeklité hádanky a prodírat se temnými chodbami... jako ve správném hororu!

Hra The Thing by měla vyjít na jaře příštího roku.

Překvapení z Ruska
Ruská společnost K-D Lab pro nás chystá další 3D real-timový zážitek. Hra Perimeter bude sázet jak na osvědčené RTS standardy jako kvanta jednotek, tak i jisté originální prvky, jako například terraformace, kterou bude možné ovlivňovat terén map (!). Tedy vlastně nikoliv "map", nýbrž světů. Na nich je totiž založena struktura misí této hry - jednotlivé světy jsou propojeny pomocí portálů a odehrává se v nich každá mise. Hráči si budou moct vybrat ze tří různých stran pojmenovaných Trust (Důvěra), Congregation (Shromáždění) a Legion (Zástup). Každá z nich bude mít různé jednotky i různé budovy, jak už to tak bývá, které budou mít své výhody i nevýhody (jak už to tak bývá;).

PerimeterPerimeter

Na oficiálních stránkách hry se výslovně uvádí, že "klony C&C a Warcraft her dnes hráče nudí k smrti." No, nevím, jestli je to až tak zlé, ale jisté je to, že příliš originality v sobě takové tituly nemají. Tudíž to vypadá, že Perimeter bude něčím skutečně novým a nevídaným... snad podobně revolučním jako Black & White? Necháme se překvapit.

K-D Lab, kteří mají v současnosti ještě rozdělaný další originální projekt s názvem Moonshine Runners, by měli Perimeter vydat... a víte, že já vlastně ani nevím kdy? :) Aneb jak říkají někteří slavní herní tvůrci, "až bude, tak bude". A tady to platí taky tak. Na originální věci se určitě vyplatí počkat.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Project NVRX: Grand Theft Auto 5 ještě nikdy nevypadalo lépe

Project NVRX: Grand Theft Auto 5 ještě…

Grand Theft Auto 5 dostává grafické modifikace takřka každý měsíc. Nyní máte před sebou špičku současné tvorby - Project NVRX.

4.  11.  2017 | | 10 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Call of Duty: WWII - válka se nikdy nezmění (recenze)

Call of Duty: WWII - válka se nikdy ne…

Call of Duty se po dlouhé době opět vrací na domácí půdu, přitom se ale snaží zůstat moderní. Jak mu to vychází?

6.  11.  2017 | | 9 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Playstation trofeje začínají mít smysl, dostanete za ně kredity

Playstation trofeje začínají mít smysl…

Pokud patříte mezi lovce trofejí na konzoli Playstation, vaše snažení dost možná nabere výraznější obrysy.

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Wolfenstein II: The New Colossus - natrhněte náckům sandál (recenze)

Wolfenstein II: The New Colossus - nat…

BJ je zpět. Brutálnější, naštvanější...a na vozíku. To vás ale nezachrání pane Adolfe!

3.  11.  2017 | | 3 N/A
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A