Týden: ET jde domů a lidstvo s ním!

Nechci příliš hádat čím to asi je, ale hry s vesmírnou tematikou v poslední době stále nabývají na významu. Že by se lidé chtělo odpoutat od pozemských problémů? Kdo ví... v každém případě tu pro vás dnes máme dvě masivně multiplayerové online simulace, jednu hezčí než druhou, dále úchvatnou americkou adventuru a spoustu dalších dobrot.
Nechci příliš hádat čím to asi je, ale hry s vesmírnou tematikou v poslední době stále nabývají na významu. Že by se lidé chtělo odpoutat od pozemských problémů? Kdo ví... v každém případě tu pro vás dnes máme dvě masivně multiplayerové online simulace, jednu hezčí než druhou, dále úchvatnou americkou adventuru a spoustu dalších dobrot.

Adventura postavená na Unreal enginu
Mladá herní společnost Vinayak 4Dgames sídlící v americkém státě Iowa nedávno představila svůj nejnovější projekt - adventuru s názvem Atma: the Mythic Light of India, jež se má nést ve stylu legendárního stařičkého Mystu. Asi nejzajímavější věcí na téhle gamese jest fakt, že je postavena na Unreal enginu od Epicu. Zatím je známo minimum informací - při svém dlouhém putování po cizích krajích a exotických prostředích narazíte na množství nejrůznějších hádanek, zejména číslicového typu, které budou pomáhat pomalu ale jistě poodhalovat tajemný příběh inspirovaný indickou mytologií. Na hru se, jak jistě všichni "mystoví" veteráni pamatují, budete dívat z vlastního pohledu. Díky využití Unreal enginu bychom se mohli dočkat skutečné vizuální hostiny, a to zejména díky tomu, že pro relativní "pomalost" adventur (narozdíl od maximálně rychlých 3D akcí) lze využít mnohem kvalitnější modely postav. Inu podívejte se na screenshoty a posuďte sami. Atma by měla být dokončena během následujících čtyř až šesti měsíců, avšak Vinayak 4Dgames zatím neoznámili žádného vydavatele. Pokud dychtíte po více informacích, zaměřte svá browseříky na adresu http://www.4dgames.com/.

AtmaAtma

Velké pecky jsou GOLD!
Tak ze všeho nejdříve tu máme známou 3D taktickou střílečku Rogue Spear, jejíž datadisk s názvem Rogue Spear: Black Thorn se již brzy objeví na pultech obchodů. Následuje všemi stratégy velmi očekávaná RTS s názvem Stronghold, o které jsme na Doupěti již několikrát podrobně psali (např. zde). Ohledně Stronghold tu máme ještě jednu zajímavou novinku - společnost Firefly Studios, která tuto gamesu vyrobila, totiž také konečně otevřela její oficiální internetové stránky, a to na adrese http://stronghold.godgames.com/. Nu a nakonec dvě další strategie. Tou první jest opět pokračování, tentokrát série Myth - Myth 3: The Wolf Age od společnosti Mumbo Jumbo. O tomto titulu si u nás můžete taktéž přečíst. Poslední GOLD titul nese název World War III: Black Gold (ten má to zlato obsažené už v názvu :) od německých JoWooD, který se má na pultech obchodů objevit 22. října.

Vydání DarkSpace se blíží
Masivně multiplayerová vesmírná simulace DarkSpace od společnosti PaleStar se pomalu ale jistě blíží ke své finální verzi. Již teď se na jejím betatestování účastní přes 16 000 hráčů a již brzy by toho číslo mohlo pokořit magickou hranici 20 000. A o co že tedy v DarkSpace jde? Universum, ve kterém se tahle gamesa odehrává, je plné malých, rozdrobených a vzájemně znepřátelených skupin, jejich politických a ekonomických šarvátek... a samozřejmě také válečných střetů. Vy jako hráč se objevujete právě uprostřed těchto zmatků a civilních nepokojů. Začínáte jako podporučík pilotující malou vesmírnou bárku - ale záleží pouze na vás, kudy povedete své cesty a zda se nakonec stanete velkoadmirálem komandujícím obrovskou vlajkovou loď. I to, ale nejen to, je možné. V daném okamžiku se ve stejném světě jako vy nacházejí stovky a možná i tisíce ostatních hráčů, kteří také usilují o lepší virtuální život. Ať již cestou řádné služby či pirátství, obchodu či nespoutaného dobrodružství. Ti všichni, ač to možná ještě nevědí, mají zároveň v rukou osud celého lidstva - a tedy i vy. Svět hry DarkSpace je vytvořen tak, aby ho dostatečná "síla" hráčů mohla podstatným způsobem ovlivnit, ne-li rovnou změnit. Stále se v něm objevují nové a nové věci, ať již způsobené hráči nebo samotnými tvůrci.

Vy všichni, kteří se dokážete občas zasnít a představit si, jaké by to asi bylo, toulat se nekonečnými dálavami vesmíru, objevovat nepoznané či se účastnit ohromných vesmírných bitev, tohle je hra přesně pro vás! Proto neváhejte a podívejte se na stránky http://www.darkspace.net/, kde najdete mnoho dalších informací o tomto výborné online pářce. Obrovskou výhodou jistě bude i možnost přepnout se na ČESKOU jazykovou verzi (http://www.darkspace.net/cz).

Nejprodávanější hry v USA
Nejnovější žebříček prodejnosti herních titulů ve Spojených Státech Amerických vypadá následovně:
 • 1. Pool Of Radiance: Ruins Of Myth Drannor – Ubisoft
 • 2. The Sims - Electronic Arts (recenze)
 • 3. Diablo 2 Expansion Set: Lord of Destruction - Vivendi Universal Publishing (recenze)
 • 4. MP RollerCoaster Tycoon - Infogrames Entertainment (recenze RT)
 • 5. Operation Flashpoint - Codemasters (recenze)
 • 6. The Sims: House Party Expansion Pack - Electronic Arts (novinka)
 • 7. The Sims: Livin Large Expansion Pack - Electronic Arts
 • 8. Commandos 2: Men Of Courage - Eidos (recenze)
 • 9. Diablo Battle Chest - Vivendi Universal Publishing
 • 10. Diablo 2 - Vivendi Universal Publishing (recenze)
Je docela s podivem, že na prvním místě se stále drží znatelně bugové (mimochodem, nejnovější patch verze 1.2 lze stáhnout zde) RPG Pool Of Radiance: Ruins Of Myth Drannor (preview), kterému se např. na games.worldonline.cz nedostalo ani příliš dobrého hodnocení. Nu co, amíci mají asi na kvalitu RPG poněkud jiný názor. Naopak nikoho již myslím nepřekvapí stálá pozice The Sims a jejich datadisků, což mně osobně dokazuje ten fakt, že Američané se prostě vyžívají v řešení mezilidských vztahů a vůbec v podobných ptákovinách. Našince pak jistojistě potěší přítomnost Operation Flashpoint na pátém místě, což je dokonce ještě lepší výsledek než u čerstvých Commandos 2. Jen tak dál!

EVE neboli sladké pohlazení pro vaše bolavé oči
Na EVE: The Second Genesis si někteří z vás možná ještě pamatují - ano, jedná se o ten úchvatně vyhlížející masivně multiplayerový vesmírný simulátor, svou podstatou částečně podobný výše zmiňovanému DarkSpacu (jistě, her tohoto žánru je v současné době jako hub po dešti, jenže EVE je z nich všech zřejmě nejkrásnější). Velice rychle se blíží předpokládaný čas spuštění betatestů, které by měly začít ještě před koncem tohoto roku, a tak jsem si dovolil přinést vám několik nejčerstvějších screenshotů, které se objevily na oficiálních stránkách (spolu s novými detailními informacemi o Amarrském impériu, které vás nepochybně také velice zajímají:).

EveEve

Pokud vás simulátor EVE zaujal, o čemž nepochybuji, přečtěte si buďto náš článek nebo nalistujte výborně provedené oficiální stránky na adrese http://www.eve-online.com/.

EveEve

Střípky aneb krátce ze světa
 • webové stránky časopisu SCORE (http://www.score.cz/)jsou konečně po více než dvouměsíční odmlce zpět online; šéfredaktor Mikoláš Tuček se na BonusWebu (http://www.bonusweb.cz/zurnal/ - scoreonlinen011018) vyjádřil v tom smyslu, že držení bylo způsobeno zejména přechodem na nový redakční systém
 • Microsoftí konzole nové generace Xbox se na Starém kontinentě (v Evropě...;) objeví 14. března roku 2002; tak zní oficiální oznámení společnosti Microsoft, uváděcí cena je stanovena na 299 liber (tedy přibližně 430 dolarů) = docela DOST hodně... ale nakonec komu to vadí, vždyť je to jen konzole ;)
 • nemálo z vás si jistě pamatuje všechny ty patálie točící se kolem vydání osmého dílu fenomenální série Wizardry; kanadský Sir-Tech je v poslední době dosti problémovou společností, ale alespoň ty Wizardry 8 se podaří dokončit - oficiálně totiž bylo oznámeno datum vydání na 15. listopadu.
Váš názor Další článek: Novinky ze Star Wars Galaxies

Témata článku: , , , , , ,