Týden: Max Payne na stříbrném plátně

Další víkend je za námi a tak je tu opět přehled toho nejzajímavějšího, co se událo. Nejvíce pozornosti na sebe v uplynulém týdnu poutala zpráva o převodu 3D střílečky Max Payne na filmové plátno. Dále se dozvíte informace o dalším novém RPG a kdo vlastní práva na herní adaptaci nového Spielbergova filmu.
Týden: Max Payne na stříbrném plátně
Další víkend je za námi a tak je tu opět přehled toho nejzajímavějšího, co se událo. Nejvíce pozornosti na sebe v uplynulém týdnu poutala zpráva o převodu 3D střílečky Max Payne na filmové plátno. Dále se dozvíte informace o dalším novém RPG a kdo vlastní práva na herní adaptaci nového Spielbergova filmu.

Max Payne na stříbrné plátno

O této novince jsme vás již krátce informovali, nyní tu máme ale něco málo podrobností. Na filmu inspirovaném dobrodružstvími bývalého policisty Maxe Payna (viz. naše recenze) bude pracovat společnost Dimension Films (spolu s Collision Entertainment). Dimension Films mají za sebou již takové slavné tituly jako Vřískot, Vřískot 2, Existenz, Fakulta, Scary Movie (i plánované pokračování). Filmový Max Payne bude myslím důstojným pokračovatelem této kvalitní řady.

Uvidíme, jak si povede v tuhé konkurenci dalších hollywoodských trháků vytvořených podle her - v současné době frčí jak známo zejména filmy Final Fantasy: Esence života (The Spirits Within) a Tomb Raider. TO první je krystalická science-ficton, to druhé zase variace na Indyho Jonese. Co bude Max? Temná detektivka? Necháme se překvapit...

Max PayneMax Payne

Válečný pes

Wardog, to je temné 3D RPG z budoucnosti, které pro nás připravuje společnost Rebellion (tvůrci Aliens versus Predator). O co půjde? Wardog je bývalý kriminálník, nyní elitní zabiják, jenž se nechává najímat soupeřícími feudálními enklávami na Zemi budoucnosti. Bomba v jeho hlavě zaručuje naprostou loajalitu - počítadlo umístěné za čelem začne odpočítávat každou milisekundu pokaždé, když Wardog dostane nové rozkazy. Pokud se dostane na hodnotu 0, bomba vybuchne.

Mezi enklávami se však začíná něco dít. Něco velmi, velmi podivného. Objevují se podivné kulty. Lidé i roboti umírají z neznámých, podivných důvodů. Wardog musí odcestovat do srdce imperiální moci a díky svým kriminálním známostem odkrýt celou pravdu o zradě, intrikách, konspiracích... a možná také něco o vlastní minulosti. Vzpomínky, které byly ztraceny, když mu do hlavy dali bombu.

O moc víc toho o Wardogu bohužel zatím známo není, ale i tento krátký popisek slibuje vcelku zajímavou podívanou, resp. "pohranou".

WardogWardog

Activision má práva na nový Spielbergův film

A do filmového průmyslu se teď podíváme ještě jednou. Společnost Activision oznámila 1. srpna, že získala celosvětová práva na vývoj a distribuci počítačových her postavených na nejnovějším filmu Stevena Spielberga v hlavní roli s Tomem Cruisem jménem "Minority Report", který se má objevit v létě příštího roku.

Díky dohodě s Fox Interactive a DreamWorks může Activision po dobu následujících pěti let vyvíjet a prodávat hry podle tohoto filmu na všechny nejnovější konzole, PC a handheldy.

A co ten "Minority Report" vlastně je? Jedná se o futuristický thriller postavený na krátké povídce přeslavného science fiction autora P.K. Dicka (Blade Runner aneb Sní androidi o elektronických ovečkách, Ubik, Tři stigmata Palmera Eldritche, Temný obraz a další... - profil toho skutečně světoznámého autora se pokusíme přinést v následujících týdnech).

V Minority Report (což by se dalo velmi volně přeložit jako 'Menšinový ohlas') dále vyjma Toma Cruise uvidíte také Maxe von Sydow, Samanthu Morton či Kathryn Morris.

Buka Entertainment uvádí: datadisk k Echelonu

Výborný a po grafické stránce naprosto úžasný futuristický simulátor Echelon od zavedené ruské společnosti Buka Entertainment se za několik měsíců (měl by vyjít ve druhém čtvrtletí 2002) dočká datadisku. Ten se bude jmenovat Echelon: Wind Warriors a bude podstatně rozšiřovat celý svět Echelonu. Samozřejmě nebudou chybět nové létající (a jiné) stroje - celkem by jich mělo být přes 250, nové mise (cirka 40) a nová prostředí. Vše se bude odehrávat v roce 2351 na (nad) kontinentu tak rozlehlém, že jeho přelety by trval sedm hodin reálného času. Hráč se vžije do role majora Jasona "Wolf" Scotta - jednoho z nejlepších (jak už to tak bývá...) pilotů Galaktické federace. S ním a jeho strojem pak budete létat do velkého množství nebezpečných operací, odehrávajících se jak v rozlehlé mimozemské krajině, tak i v velkých věžákovitých městech.

Jak známo ruská mentalita je poněkud odlišná od té naší, že... ale Echelon byl špička a tak se dá něco podobného klidně očekávat i od nadcházejícího datadisku.

Další Total War projekt

O hře Shogun: Total War jsme toho již napsali mnoho (recenze), ovšem její engine je natolik variabilní a přizpůsobivý, že to jeho tvůrce láká do stále nových a nových vod. Takže právě předevčírem oznámili, že pracují na hře Crusader: Total War. Ta se odehrává ve středověké Evropě - v době, kdy byla její valná část pohlcena zničujícími válkami a křižáckými výpravami. Hra zahrne období přibližně 400 let - od první křížové výpravy (tuším 1096) po pád Konstantinopole (1453 - dobita Turky, přejmenována na Istanbul). A to je zatím všechno, co je o téhle hře známo. Znalci Shoguna si asi ještě domyslí výbornou 3D grafiku, propracovaný fyzikální model, a další náležitosti, které k sérii Total War neodmyslitelně patří.

Crusader Total WarCrusader Total War

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

21.  4.  2018 | | 36 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

20.  4.  2018 | | 32 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A
Battle Royale napříč hrami: kde všude najdete masové boje?

Battle Royale napříč hrami: kde všude …

Trend jménem Battle Royale stále pokračuje a vypadá to, že herní svět jen tak neopustí. Hry v tomto žánru mají neuvěřitelné množství hráčů a snad ještě více jich ho sleduje na platformách Twitch a Youtube. Na této vlně se snaží svézt téměř každý a my se podíváme, co se nám to tady vyrojilo.

20.  4.  2018 | | 5 N/A
God of War drtí žebříčky, jde o nejlépe hodnocenou hru na PS4

God of War drtí žebříčky, jde o nejlép…

God of War se povedl, o tom není pochyb. Ale jak moc?

17.  4.  2018 |