Týden: Max Payne na stříbrném plátně

Další víkend je za námi a tak je tu opět přehled toho nejzajímavějšího, co se událo. Nejvíce pozornosti na sebe v uplynulém týdnu poutala zpráva o převodu 3D střílečky Max Payne na filmové plátno. Dále se dozvíte informace o dalším novém RPG a kdo vlastní práva na herní adaptaci nového Spielbergova filmu.
Týden: Max Payne na stříbrném plátně
Další víkend je za námi a tak je tu opět přehled toho nejzajímavějšího, co se událo. Nejvíce pozornosti na sebe v uplynulém týdnu poutala zpráva o převodu 3D střílečky Max Payne na filmové plátno. Dále se dozvíte informace o dalším novém RPG a kdo vlastní práva na herní adaptaci nového Spielbergova filmu.

Max Payne na stříbrné plátno

O této novince jsme vás již krátce informovali, nyní tu máme ale něco málo podrobností. Na filmu inspirovaném dobrodružstvími bývalého policisty Maxe Payna (viz. naše recenze) bude pracovat společnost Dimension Films (spolu s Collision Entertainment). Dimension Films mají za sebou již takové slavné tituly jako Vřískot, Vřískot 2, Existenz, Fakulta, Scary Movie (i plánované pokračování). Filmový Max Payne bude myslím důstojným pokračovatelem této kvalitní řady.

Uvidíme, jak si povede v tuhé konkurenci dalších hollywoodských trháků vytvořených podle her - v současné době frčí jak známo zejména filmy Final Fantasy: Esence života (The Spirits Within) a Tomb Raider. TO první je krystalická science-ficton, to druhé zase variace na Indyho Jonese. Co bude Max? Temná detektivka? Necháme se překvapit...

Max PayneMax Payne

Válečný pes

Wardog, to je temné 3D RPG z budoucnosti, které pro nás připravuje společnost Rebellion (tvůrci Aliens versus Predator). O co půjde? Wardog je bývalý kriminálník, nyní elitní zabiják, jenž se nechává najímat soupeřícími feudálními enklávami na Zemi budoucnosti. Bomba v jeho hlavě zaručuje naprostou loajalitu - počítadlo umístěné za čelem začne odpočítávat každou milisekundu pokaždé, když Wardog dostane nové rozkazy. Pokud se dostane na hodnotu 0, bomba vybuchne.

Mezi enklávami se však začíná něco dít. Něco velmi, velmi podivného. Objevují se podivné kulty. Lidé i roboti umírají z neznámých, podivných důvodů. Wardog musí odcestovat do srdce imperiální moci a díky svým kriminálním známostem odkrýt celou pravdu o zradě, intrikách, konspiracích... a možná také něco o vlastní minulosti. Vzpomínky, které byly ztraceny, když mu do hlavy dali bombu.

O moc víc toho o Wardogu bohužel zatím známo není, ale i tento krátký popisek slibuje vcelku zajímavou podívanou, resp. "pohranou".

WardogWardog

Activision má práva na nový Spielbergův film

A do filmového průmyslu se teď podíváme ještě jednou. Společnost Activision oznámila 1. srpna, že získala celosvětová práva na vývoj a distribuci počítačových her postavených na nejnovějším filmu Stevena Spielberga v hlavní roli s Tomem Cruisem jménem "Minority Report", který se má objevit v létě příštího roku.

Díky dohodě s Fox Interactive a DreamWorks může Activision po dobu následujících pěti let vyvíjet a prodávat hry podle tohoto filmu na všechny nejnovější konzole, PC a handheldy.

A co ten "Minority Report" vlastně je? Jedná se o futuristický thriller postavený na krátké povídce přeslavného science fiction autora P.K. Dicka (Blade Runner aneb Sní androidi o elektronických ovečkách, Ubik, Tři stigmata Palmera Eldritche, Temný obraz a další... - profil toho skutečně světoznámého autora se pokusíme přinést v následujících týdnech).

V Minority Report (což by se dalo velmi volně přeložit jako 'Menšinový ohlas') dále vyjma Toma Cruise uvidíte také Maxe von Sydow, Samanthu Morton či Kathryn Morris.

Buka Entertainment uvádí: datadisk k Echelonu

Výborný a po grafické stránce naprosto úžasný futuristický simulátor Echelon od zavedené ruské společnosti Buka Entertainment se za několik měsíců (měl by vyjít ve druhém čtvrtletí 2002) dočká datadisku. Ten se bude jmenovat Echelon: Wind Warriors a bude podstatně rozšiřovat celý svět Echelonu. Samozřejmě nebudou chybět nové létající (a jiné) stroje - celkem by jich mělo být přes 250, nové mise (cirka 40) a nová prostředí. Vše se bude odehrávat v roce 2351 na (nad) kontinentu tak rozlehlém, že jeho přelety by trval sedm hodin reálného času. Hráč se vžije do role majora Jasona "Wolf" Scotta - jednoho z nejlepších (jak už to tak bývá...) pilotů Galaktické federace. S ním a jeho strojem pak budete létat do velkého množství nebezpečných operací, odehrávajících se jak v rozlehlé mimozemské krajině, tak i v velkých věžákovitých městech.

Jak známo ruská mentalita je poněkud odlišná od té naší, že... ale Echelon byl špička a tak se dá něco podobného klidně očekávat i od nadcházejícího datadisku.

Další Total War projekt

O hře Shogun: Total War jsme toho již napsali mnoho (recenze), ovšem její engine je natolik variabilní a přizpůsobivý, že to jeho tvůrce láká do stále nových a nových vod. Takže právě předevčírem oznámili, že pracují na hře Crusader: Total War. Ta se odehrává ve středověké Evropě - v době, kdy byla její valná část pohlcena zničujícími válkami a křižáckými výpravami. Hra zahrne období přibližně 400 let - od první křížové výpravy (tuším 1096) po pád Konstantinopole (1453 - dobita Turky, přejmenována na Istanbul). A to je zatím všechno, co je o téhle hře známo. Znalci Shoguna si asi ještě domyslí výbornou 3D grafiku, propracovaný fyzikální model, a další náležitosti, které k sérii Total War neodmyslitelně patří.

Crusader Total WarCrusader Total War

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
PC v roce 2018: nejočekávanější herní pecky platformy

PC v roce 2018: nejočekávanější herní …

Je tady další várka her, kterým byste v letošním roce měli věnovat pozornost. Bude toho vycházet věru hodně. Zahrajeme si na piráty, upíry nebo třeba stavitele pravěkého parku. A co takhle to celé završit tandemovým útěkem z vězení?

13.  1.  2018 | | 8 N/A
Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

18.  1.  2018 |
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A
PlayerUnknown

PlayerUnknown's Battlegrounds: v jedno…

Když ze zkušeností v herní branži vycucáte geniálně jednoduchý koncept, občas to může fungovat. Občas až tak, že se z vašeho projektu stane nejhranější titul na světě. Skoro.

12.  1.  2018 | | 8 N/A