Týden: Max Payne na stříbrném plátně

Další víkend je za námi a tak je tu opět přehled toho nejzajímavějšího, co se událo. Nejvíce pozornosti na sebe v uplynulém týdnu poutala zpráva o převodu 3D střílečky Max Payne na filmové plátno. Dále se dozvíte informace o dalším novém RPG a kdo vlastní práva na herní adaptaci nového Spielbergova filmu.
Týden: Max Payne na stříbrném plátně
Další víkend je za námi a tak je tu opět přehled toho nejzajímavějšího, co se událo. Nejvíce pozornosti na sebe v uplynulém týdnu poutala zpráva o převodu 3D střílečky Max Payne na filmové plátno. Dále se dozvíte informace o dalším novém RPG a kdo vlastní práva na herní adaptaci nového Spielbergova filmu.

Max Payne na stříbrné plátno

O této novince jsme vás již krátce informovali, nyní tu máme ale něco málo podrobností. Na filmu inspirovaném dobrodružstvími bývalého policisty Maxe Payna (viz. naše recenze) bude pracovat společnost Dimension Films (spolu s Collision Entertainment). Dimension Films mají za sebou již takové slavné tituly jako Vřískot, Vřískot 2, Existenz, Fakulta, Scary Movie (i plánované pokračování). Filmový Max Payne bude myslím důstojným pokračovatelem této kvalitní řady.

Uvidíme, jak si povede v tuhé konkurenci dalších hollywoodských trháků vytvořených podle her - v současné době frčí jak známo zejména filmy Final Fantasy: Esence života (The Spirits Within) a Tomb Raider. TO první je krystalická science-ficton, to druhé zase variace na Indyho Jonese. Co bude Max? Temná detektivka? Necháme se překvapit...

Max PayneMax Payne

Válečný pes

Wardog, to je temné 3D RPG z budoucnosti, které pro nás připravuje společnost Rebellion (tvůrci Aliens versus Predator). O co půjde? Wardog je bývalý kriminálník, nyní elitní zabiják, jenž se nechává najímat soupeřícími feudálními enklávami na Zemi budoucnosti. Bomba v jeho hlavě zaručuje naprostou loajalitu - počítadlo umístěné za čelem začne odpočítávat každou milisekundu pokaždé, když Wardog dostane nové rozkazy. Pokud se dostane na hodnotu 0, bomba vybuchne.

Mezi enklávami se však začíná něco dít. Něco velmi, velmi podivného. Objevují se podivné kulty. Lidé i roboti umírají z neznámých, podivných důvodů. Wardog musí odcestovat do srdce imperiální moci a díky svým kriminálním známostem odkrýt celou pravdu o zradě, intrikách, konspiracích... a možná také něco o vlastní minulosti. Vzpomínky, které byly ztraceny, když mu do hlavy dali bombu.

O moc víc toho o Wardogu bohužel zatím známo není, ale i tento krátký popisek slibuje vcelku zajímavou podívanou, resp. "pohranou".

WardogWardog

Activision má práva na nový Spielbergův film

A do filmového průmyslu se teď podíváme ještě jednou. Společnost Activision oznámila 1. srpna, že získala celosvětová práva na vývoj a distribuci počítačových her postavených na nejnovějším filmu Stevena Spielberga v hlavní roli s Tomem Cruisem jménem "Minority Report", který se má objevit v létě příštího roku.

Díky dohodě s Fox Interactive a DreamWorks může Activision po dobu následujících pěti let vyvíjet a prodávat hry podle tohoto filmu na všechny nejnovější konzole, PC a handheldy.

A co ten "Minority Report" vlastně je? Jedná se o futuristický thriller postavený na krátké povídce přeslavného science fiction autora P.K. Dicka (Blade Runner aneb Sní androidi o elektronických ovečkách, Ubik, Tři stigmata Palmera Eldritche, Temný obraz a další... - profil toho skutečně světoznámého autora se pokusíme přinést v následujících týdnech).

V Minority Report (což by se dalo velmi volně přeložit jako 'Menšinový ohlas') dále vyjma Toma Cruise uvidíte také Maxe von Sydow, Samanthu Morton či Kathryn Morris.

Buka Entertainment uvádí: datadisk k Echelonu

Výborný a po grafické stránce naprosto úžasný futuristický simulátor Echelon od zavedené ruské společnosti Buka Entertainment se za několik měsíců (měl by vyjít ve druhém čtvrtletí 2002) dočká datadisku. Ten se bude jmenovat Echelon: Wind Warriors a bude podstatně rozšiřovat celý svět Echelonu. Samozřejmě nebudou chybět nové létající (a jiné) stroje - celkem by jich mělo být přes 250, nové mise (cirka 40) a nová prostředí. Vše se bude odehrávat v roce 2351 na (nad) kontinentu tak rozlehlém, že jeho přelety by trval sedm hodin reálného času. Hráč se vžije do role majora Jasona "Wolf" Scotta - jednoho z nejlepších (jak už to tak bývá...) pilotů Galaktické federace. S ním a jeho strojem pak budete létat do velkého množství nebezpečných operací, odehrávajících se jak v rozlehlé mimozemské krajině, tak i v velkých věžákovitých městech.

Jak známo ruská mentalita je poněkud odlišná od té naší, že... ale Echelon byl špička a tak se dá něco podobného klidně očekávat i od nadcházejícího datadisku.

Další Total War projekt

O hře Shogun: Total War jsme toho již napsali mnoho (recenze), ovšem její engine je natolik variabilní a přizpůsobivý, že to jeho tvůrce láká do stále nových a nových vod. Takže právě předevčírem oznámili, že pracují na hře Crusader: Total War. Ta se odehrává ve středověké Evropě - v době, kdy byla její valná část pohlcena zničujícími válkami a křižáckými výpravami. Hra zahrne období přibližně 400 let - od první křížové výpravy (tuším 1096) po pád Konstantinopole (1453 - dobita Turky, přejmenována na Istanbul). A to je zatím všechno, co je o téhle hře známo. Znalci Shoguna si asi ještě domyslí výbornou 3D grafiku, propracovaný fyzikální model, a další náležitosti, které k sérii Total War neodmyslitelně patří.

Crusader Total WarCrusader Total War

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway Empire zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

11.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

7.  9.  2020 | | 14 N/A
Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uchem uvnitř

Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uc…

Ubisoft už trápí bugy i v reálném životě.

10.  9.  2020 | | 5 N/A
Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: výběr toho nejlepšího na PS4 a Division zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: výběr toho nejlepšího …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

5.  9.  2020 |