Týden: neblahý vliv tragických událostí na herní svět

Teroristický útok na symbol amerického úspěchu má vliv snad úplně na vše, včetně světa počítačových her. Odklady tak očekávaných titulů jako Grand Theft Auto 3 či datadisku k RA2 - Yuri's Revenge - mluví za vše. Ale máme tu i optimistické zprávy, kupříkladu že Commandos 2 jsou konečně gold, a další...
Týden: neblahý vliv tragických událostí na herní svět
Teroristický útok na symbol amerického úspěchu má vliv snad úplně na vše, včetně světa počítačových her. Odklady tak očekávaných titulů jako Grand Theft Auto 3 či datadisku k RA2 – Yuri´s Revenge - mluví za vše. Ale máme tu i optimistické zprávy, kupříkladu že Commandos 2 jsou konečně gold, a další...

Grand Theft Auto 3 odloženo
Společnost Take Two Interactive se vzhledem k nedávným tragickým událostem rozhodla odložit vydání očekávaného hitu GTA3 a dalšího titulu jménem Smuggler's Run 2 pro platformu PS2. Důvod je ten, že v obou se měly objevit jisté odkazy na New York a snad i Afghanistán. Je tedy nutné obsah her poněkud pozměnit, a tak by se obě měly objevit až ve druhé polovině října. Taktéž Max Payne pro PS2 vyjde až o něco později - namísto konce tohoto roku to má být začátek roku 2002. V Maxovi se sice zřejmě žádné "nevhodné" reference nevyskytují, zato ale ještě zřejmě není zcela dokončený a několikadenní přerušení prací v manhattanských kancelářích Take Two tak vyústilo v tuto nezbytnost.

Je docela možné, že se tyto odklady dotknou finančního výsledku společnosti pro rok 2001. Avšak očekávané vydání titulů jako Duke Nukem Forever, Mafia, State of Emergency, Celebrity Deathmatch, Hidden & Dangerous 2 či Midnight Club 2 může taktéž ztrátu snadno vyrovnat.

Země a svět za ní
Earth & Beyond, tak se jmenuje připravovaný online vesmírný simulátor, okořeněný notnou špetkou adventuření. Jinak řečeno je to takový akčnější Privateer v online verzi. Stanete se vesmírným tulákem s neomezenými možnostmi. Staňte se krvelačným pirátem, noblesním dobrodruhem, drsným vojákem, úlisným obchodníkem, nebo kýmkoliv jiným, kým se stát chcete. Navíc si budete moct vybrat ze tří různých ras - a každá z těchto ras bude mít vlastní historii, kulturu zvyky. První jsou samozřejmě Terrané, neboli lidé, dále pak Jenquaiové a Progenové. Jedním z nejdůležitějších prvků každé vesmírné gamesky jsou samozřejmě vesmírné lodě a v E&B tomu nebude jinak. Svou lodičku si budete moct vypiplat do posledního detailu. Myriády technologií, vylepšováků a jiných udělátek čekají jen na to, až budou umístěny do vašeho korábu. Dokonce si budete moct ten svůj vesmírný škuner i podle vlastního vkusu nabarvit!

Earth and BeyondEarth and Beyond

Důležitým prvkem každé onlajnovky jsou samozřejmě spoluhráči/protihráči. V Earth & Beyond jich budou tisíce. A už jen toto číslo by mělo naznačovat, jak asi velký bude ten "svět", nebo lépe řečeno vesmír. Možnost formovat se do nejrůznějších společenství (guild) nebude chybět. V universu hry Earth & Beyond bude možné takřka všechno, na co si vzpomenete. A na to, na co si zrovna nevzpomenete, na to si vzpomenou jiní...

V současné době už Earth & Beyond jen čeká na cestu do továrny, aby mohla začít být sériově vypalována a nato i distribuována na pulty herních obchodů, kde po ní jistojistě hrábnou tisíce nedočkavých pazour dychtících pařanů. Více informací hledejte na adresách http://www.ea.com/worlds/eaworlds.jsp, http://westwood.ea.com/ či http://ebweb.westwood.ea.com/.

Další odložené hry
Tento týden bylo odloženo více herních titulů než kdy předtím. Jednou z prvních byla World War III: Black Gold od společnosti JoWooD. UbiSoft pak posunul vydání protiteroristického simulátoru Rogue Spear: Black Thorn. Společnost Electronic Arts pozdrží hned několik titulů - výborně vypadající 3D akce z 2. světové války Medal of Honor: Allied Assault byla odložena na únor. Závodní titul F1 2001 vyjde namísto poloviny září počátkem října. Motocyklová simulace Moto Racer je pak plánována až na 7. prosince. A co hlavně - datadisk pro RA2 (který je stahován z obchodů, viz. náš článek) jménem Yuri's Revenge byl odsunut o jeden až dva týdny (tedy na počátek října), zejména kvůli novému přebalu (viz. obrázek tady někde kolem). Samotná hra by nijak pozměněna být neměla.

Taktéž společnost Activision pozdrží vydání své komiksové akčňárny Spider-Man.

Další hry, které v současné době stojí před hrozbou odkladu vydání jsou například Duke Nukem: Manhattan Project či Tom Clancy's Ghost Recon. Samozřejmě se ve všech případech jedná o PC verze, narozdíl od na počátku zmiňovaného GTA3 a Maxe Payna.

A abychom si trochu spravili náladu... dokončené hry!
Nebudu asi sám, kdo se už nemůže dočkat druhé dílu Commandos, celým názvem Commandos 2: The Man of Courage. Pak tedy vězte, že Pyro Studios hru již před několika dny dokončili a odeslali "k výpalu". K dalším "zlatým" aneb gold verzím se řadí 3D střílečka Red Faction od THQ, akční RPG Zax: The Alien Hunter od firmy JoWood, velice očekávané RPG Pool of Radiance 2 od CDV Software (nedávno jsme tu měli rozsáhlé preview) a nakonec akční adventura Jekyll and Hyde od francouzských mágů z Cryo Interactive.

Nové MMORPG od Codemasters
Stalo se to právě 20. září tohoto roku, kdy společnost Codemasters odtajnila jeden ze svých zatím největších projektů - online fantasy svět, který by měl zvednou laťku v oblasti všech online her s persistentním (neměnným, podobným např. světu UO) universem. Bude se jmenovat Dragon Empires (Dračí impéria). Základem všechno budou znepřátelené klany, které navzájem bojují o moc v přímém boji muže proti muži, jakožto si i chtějí získat nádherná města, ze kterých by pak, nakonec, mohla vyrůst celá impéria. Dragon Empires vytvoří svět, ve kterém magie nebude ničím zvláštním a životy lidí a draků budou navzájem propletené. Tento svět bude moci být ovládán hráčskými klany, bude to svět s neustále probíhajícím bojem hráčů proti hráčům (PvP). Právě v tomto ohledu je toto MMORPG dosti revoluční - PvP bude "přístupné" a povolené vždy a pořád. Další odlišnost oproti dnešním klasickým MMORPG je ta, že svět , respektive zpočátku pouze jednotlivá rozšiřující se města, budou ovládána rozličnými hráčskými klany. Provedení celé hry bude samozřejmě 3D s renderováním v reálném čase. Boj bude řešen v reálném čase. Jistěže tu existují, vlastně budou existovat, jistá pravidla, která by měla zabránit totální anarchii. Tím prvním a nejdůležitějším je to, že přestože hráči mohou útočit kdykoliv na kohokoliv, riskují tím, že se stanou psanci. A ti pak mohou být loveni ostatními bez jakýchkoliv zábran. Ted Carron, producent Dragon Empires, o tomto projektu říká: "Dragon Empires je rozsáhlý a pro Codemasters velmi důležitý projekt, jelikož tato společnost se snaží přinášet stále nové herní možnosti. Onen prvek nikdy nekončícího boje je něco, na co se opravdu těšíme; většina dnešních MMORPG je z 99% kooperativní a relativně pomalých. Dragon Empires jsou mnohem prudší a soutěživější, směrují lidi do skupin, kde leží skutečný přínos online her."

Svět Dragon Empires by se měl široké veřejnosti (vlastnící PC;) otevřít ve druhém kvartále roku 2002. Bude se prodávat klasicky v krabici a hráči pak budou platit měsíční poplatek. Žádné konkrétní ceny zatím nebyly řečeny.

Dragon EmpiresDragon Empires

Nový Quake?! Ne zcela!
Nadpisek je možná trochu matoucí, ale to je záměr. Nedávno se totiž (alespoň v USA) objevily dvě nové krabice nadepsané Quake, a to Quake III: Gold Edition, která obsahuje původní Quake III a datadisk Team Arena. Druhá krabice nese název Final Quake: BFG. To už je větší sousto - Quake, Quake II, a Quake III v jedné velké (no, zas tak velké ne) zařící krabici.

Everquest Trilogy... Pack!
"Everquest Trilogy Pack" tak zní plný název další nové krabice na pultech (amerických) herních obchodů. O MMORPG jménem Everquest už toho byly napsány stohy, nejen na Doupěti <odkaz>, a tak přejdu rovnou k věci. Znalci asi vědí, že Everquest má za sebou již dva datadisk - Ruins of Kunark a Scars of Velious. No a přidejme k tomu trochu znalosti anglického jazyka a máme hádanku rozluštěnou. EQ Trilogy Pack je totiž velice speciální balení Everquestu, jenž obsahuje:
  • samotný Everquest ("EverQuest® Classic game")
  • datadisk EverQuest®: The Ruins of Kunark™ Expansion Pack
  • datadisk EverQuest®: The Scars of Velious™ Expansion Pack
  • mapu světa Norrath, ve kterém se celé to online dobrodružství odehrává
  • dvě figurky ze světa Everquestu
No nekupte to! ;)

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway Empire zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

11.  9.  2020 |
Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uchem uvnitř

Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uc…

Ubisoft už trápí bugy i v reálném životě.

10.  9.  2020 | | 5 N/A
Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 20 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |