Týden: sexy comics Druuna brzy na našich obrazovkách

Tak a jsem tu zase s týdenním přehledem zajímavostí a novinek. Úhlavním... nikoliv nepřítelem, ale spíše "tématem" bude zřejmě počítačová předělávka slavného erotického komixu Druuna, kterou chystá společnost Microids. Bezpochyby je na co se těšit :-). Naše menu dále obsahuje hry Gothic, Freedom Force a další.
Tak a jsem tu zase s týdenním přehledem zajímavostí a novinek. Úhlavním... nikoliv nepřítelem, ale spíše "tématem" bude zřejmě počítačová předělávka slavného erotického comicsu Druuna, kterou chystá společnost Microids. Bezpochyby je na co se těšit :-). Naše menu dále obsahuje hry Gothic, Freedom Force a další.

3D akční fantasy řežba z Německa
U našich západních sousedů je už tahle hra nějaký ten pátek oficiálně venku... U nás se objeví snad v nejbližších týdnech až měsících. Jmenuje se Gothic a je to prý zatraceně dobrá pařba.

Odehrává se v temném (takříkajíc "gotickém") středověkém prostředí, světě, který je do mrtě zpustošen válkou mezi lidmi a orky. Vy jako hráč začínáte v jednom z dělnických táborů, ve kterém právě proběhla vzpoura - a vy jste samozřejmě také jeden ze vzbouřenců. Celý příběh začíná tím, že musíte doručit partičce jistých kouzelníků jakousi zprávu. Postupně se však dopracováváte k mnohem důležitějším a složitějším úkolům, až se dostanete před ten finální, nejdůležitější...

Jistě, že po cestě narazíte na množství opuštěných dolů a pěknou řádku (ne)povedených potvor, ovšem Gothic zdaleka není jen o boji. Má v sobě totiž také jistou příchuť adventury a RPGčka. Sice jsou to obě velmi lehké příměsy, ale společně tvoří docela hustý nářez. Ta adventurní spočívá například v tom, že ne vždy se vyplatí bojovat - občas je lepší zasunout meč zpět do pochvy a vydat se cestou mluvení, kecání a ukecávání. RPG zde spočívá v tom, že časem si budete moct pořídit lepší zbraně a brnění, a taktéž se budete zlepšovat v dovednostech jako otevírání zámků, čarodějnictví, boj, atd. Je to systém jednoduchý, nemusíte se prokousávat stohy různých charakteristik, ale pro svůj účel vcelku dostačující.

GothicGothic

GothicGothic

Kdo je má větší než Lara? No přeci Druuna!
V památném SCORE číslo 54 je komiksová stránka uvozena nadpisem "Kozy nad zlato". Nelze než souhlasit.

"...velká ňadra, dlouhé nohy, pevný zadek, vyceněný bobr, obličej a černé vlasy. A na druhý pohled už musí spolehlivě vrhnout opravdu každý, neboť jediné, co Druuna ve svém mikroskopickém mozečku tahá, je sex, sex, sex, sex a sex (a sex)."

Tak to vidíte, jak se nám ty (pekné ženské) křivky rýsují. A Druuna je z křivek přímo složena - jejím stvořitelem je totiž známý italský malíř Paolo Eleuteri Serpieri. Svět Druuny je ohavný a nebezpečný, stíhaný podivnou chorobou, jež proměňuje takřka všechno živé ve strašlivé zmutované Cosi. Dostane se i na Druunina přítele, a ona se vydává hledat lék. Postupem času ale zjišťuje, že nic není takové, jaké se to zdá být. Objeví totiž, že její svět je jedna obrovská vesmírná loď, putující kdo ví kam. Její původní obyvatelé dávno vymřeli (nebo zmutovali) a tak jsou vlastně všichni ztraceni.

DruunaDruuna

DruunaDruuna

Jistě jste se dovtípili faktu, že se jedná o zcela krystalickou postkatastrofickou science fiction. Není tedy divu, že si Druunu vybrala jako předlohu pro počítačovou hru (na platformu PC) společnost Microids. Zřejmě se chce pokusit o něco podobného, o co se pokoušeli v Ritual Entertainment s Heavy Metal FAKK2 (recenze zde <odkaz>, v hlavní roli ovšem se skutečnou Julií Strain... přesto se jim to ale nijak extra moc dobře nepovedlo). Druuna (jak se hra *originálně* nazývá) bude adventura. Tedy, alespoň se to říká v oficiálních materiálech. Zda tomu bude skutečně tak, anebo zda budeme většinu herního času spíše jen němě a nečinně obdivovat Druuniny křivky, případně občas odklikneme nějakou tu animaci, to je otázka na září tohoto roku.

Horkými kandidátkami na návštěvu :) jsou pro tentokrát stránky http://www.microids.com/english/Gamesdruuna.html a http://www.druuna.net/.

Freedom Force aneb comics podruhé zasahuje
Společnost Irrational Games pro nás na konec tohoto roku připravuje další dávku komiksové mánie. Jmenuje se to Freedom Force a už název by zasvěceným mohl napovědět, který typ komiksu, resp. komiksových postaviček se bude ve hře vyskytovat. Ano, jedná se o "zlatá" 60. léta. Příběh hry se taktéž odvíjí od tohoto období - začnete totiž v New Yorku roku 1962.

Šedesátá léta, to jsou skutečně staré dobré časy. Ve Vietnamu se zabíjelo po tisících, zatímco Hippies se chystali na svou květinovou revoluci. Komiks na to vše reagoval tak, že vytvářel jednoduché, idealistické příběhy. Hrdinové byli od zloduchů rozpoznatelní stejně jasně, jako nevzhledné záchodové prkýnko od diamantového náhrdelníku. Vše bylo barevné a krásné, prostě typicky "americké". V té době vznikali takoví hrdinové či skupiny hrdinů jako Iron Man či Fantastic Four. Hra Freedom Force staví právě na těchto základech.

Freedom ForceFreedom Force

Má se jednat o týmově založenou taktickou hříčku... jednoduše řečeno real-time strategii, ovšem s velkou příměsí RPG prvků a důrazem na mise/příběh. Hráč se převtělí do klasického superhdriny, jehož úkolem je zachránit svět. Jak už to tak bývá, žádný superhdrina není tak moc "super", aby to dokázal sám, a tak časem bude potřebovat pomoc jiných superhrdinů, kteří vládnou podobnými nadpřirozenými silami, jako on.

V celkem třiceti (a něco) misích na vás tedy čeká klasická bondovská zápletka - jen s tím rozdílem, že proti hlavnímu zloduchovi, který chce samozřejmě ovládnout Zemi, nebudete sami.

Hlavní síla komiksu je v jednoduchosti a grafické přitažlivosti. Uvidíme, jak dobře se uchytí počítačové zpracování komiksových postaviček ze zlaté éry 60. let.

Být zločincem se (ne)vyplácí
Společnost Phoenix Entertainment oznámila 19. června, že připravuje revoluční 3D hru ze zločineckého prostředí, jenž nese název The Underworld: Crime Does Pay. Hra má být kombinací real-time strategie a first person střílečky (?!), celé to má navíc doplňovat několik RPG prvků. To, co by mělo umožnit takovýto na první pohled vskutku podivný mix, je proprietární engine Phoenixů. Chtějí tak dosáhnout skloubení toho nejlepšího z oněch tří žánrů a tak vytvořit takřka "dokonalou" hru, která dokáže zabavit v podstatě většinu hráčské populace (až na ty, pro které je už dnes tou nejlepší a jedinou pařbou Solitaire).

The Underworld: Crime Does PayThe Underworld: Crime Does Pay

Hráč se ujme malé skupinky kriminálníků a jim podobných živlů a pokusí se je vypěstit do rozsáhlé podzemní organizace, tudíž podsvětí (Underworld). Budete se moci zaměřit jak na ekonomickou stránku organizovaného zločinu, tak i na tu akčnější část, výběr bude skutečně pouze na vás. Ovšem proti Hráči samozřejmě stojí organizace zákona, ať již policie či další složky. Ve Městě není život vůbec jednoduchý...

Pokud vás zajímají další podrobnosti, nalistujte si stránky http://www.underworldgame.com/.

Myth II: Green Berets, aneb další výlet pana Broučka, tentokrát do 20. století...
Myth II: GB bude samozřejmě real-time strategie. Jenže už to nebude fantasy RTS, jak jsme byli až doposud zvyklí, nýbrž tuhá válečná RTS z nedávné minulosti, konkrétně z války ve Vietnamu, kde budete prohánět po poli četu zelených baretů. Samozřejmě, že GB budou využívat onoho výborného enginu hry Myth II: Soulblighter, takže nebudete připraveni ani o hektolitry krve, ani o dokonalý fyzikální model (ani o identické ovládání).

Počet vojáků ve vaší skupině se bude pohybovat od dvou do dvaceti, navíc si budete moct zavolat (nebo kdesi v hloubi džungle potkat) počítačem ovládané posily. Hra by měla obsahovat celkem deset misí - což sice není moc, ale na druhou stranu Myth II: GB by se neměl prodávat za plnou cenu nové hry (tj. někde okolo těch 1500kč - 1800kč), nýbrž zlevněně (odhadem 800kč až 1200kč). Navíc hráči získají v krabici i editor misí, takže si budou moct donekonečna vytvářet další a další bitky a bitvy, popřípadě si je stahovat na internetu od těch, kteří tak milerádi činí pro potěšení ostatních (věčné blaho budiž jim dopřáno:).

Další informace naleznete na http://www.green-berets.com/.

Váš názor Další článek: Minh Le: Mr. Counter Strike

Témata článku: , , , , , , ,