Týden: The Sims opět na scéně, další hra s Terminátorem?

The Sims vskutku dostávají svému přívlastku "fenomenální hra" - není totiž novinek, ve kterých bychom o nich neměli alespoň pár řádek. Tentokrát se jedná o jejich třetí datadisk. Dále pak naše menu obsahuje jednu slibně vypadající vesmírnou strategii, hry podle filmů Terminátor a další lahůdky.
Týden: The Sims opět na scéně, další hra s Terminátorem?
The Sims vskutku dostávají svému přívlastku "fenomenální hra" - není totiž novinek, ve kterých bychom o nich neměli alespoň pár řádek. Tentokrát se jedná o jejich třetí datadisk. Dále pak naše menu obsahuje jednu slibně vypadající vesmírnou strategii, hry podle filmů Terminátor a další lahůdky.

Milujte se a množte se! V The Sims
Přesně 5. července tohoto roku (tedy pokud dobře počítam předevčírem) oznámila společnost Electronic Arts své plány na uvedení třetího datadisku ke svým The Sims, jenž ponese název The Sims Hot Date Expansion Pack. A co že v něm naleznou hráči nového? Tak samozřejmě to budou nějaké ty postavy, nová hobby, objekty a také celá jedna nová městská čtvrť - Downtown (centrum) - která bude plná restaurací, předražených obchodů a zeleně se skvoucích parků. Účel tohoto datadisku je jasný: rozšířit možnosti Simů v oblasti romance a lásky. Protože jak řekl producent hry Tim LeTourneau, "Stejně jako všichni, i Simáci hledají lásku."

A tak si v The Sims konečně budete moci vyzkoušet, jaké je to být takovým Casanovou. Jakmile budete někde venku se svou vyvolenou (svým vyvoleným), přidjou na přetřes právě ony nové dodatky a interakce (jako "flirtování"), které dotáhnou konverzaci třeba až k odvážnému polibku na dobrou noc, nebo ještě dál...

Mezi nové postavy patří The Jock (rozporulná osoba;), Femme Fatale, Mr. Medallion nebo Blonde Bombshell. Nových objektů bude přibližně sto, mezi nimi například piknikový koš, mazlící gauč (na ten se těším nejvíc), a další.

Předchozích dvou datadisků k The Sims (Livin' Large a House Party) se dohromady prodalo přes 1 milion kusů. Troufám si však odhadnout, že Hot Date Expansion Packu se samotného prodá minimálně tolik, protože téma, kterým se "zaobírá", je neskutečně lukrativní.

Společnost Infogrames skoupila práva na oba filmové Terminátory
A tím jen potvrzuje, že chce být opravdu světovým hráčem na poli interaktivní zábavy. Práva na filmy Terminátor a Terminátor 2: Judgment Day jistě nebyla z nejlevnějších, ale zisky, které mohou hry na nich založené přinést, jsou zřejmě ještě větší. Navíc Infogrames bude tyto hry moct vyvíjet jak pro platformy PC a Mac, tak i současné a budoucí konzolové systémy. První hra je očekávána na jaře příštího roku a vývojem se zabývají samotní Infogrames.

Děj i prostředí her se mají striktně držet svých filmových předchůdců - zejména prvního dílu. Podíváme se tak do nedávné minulosti i do daleké budoucnosti, kdy svět ovládají stroje a lidstvo bojuje o své přežití v postapokalyptickém světě. Nepřijdeme dokonce ani o oblíbené cestování časem. Hry na motivy Terminátora 2 již budou obsahovat některé prvky, jenž ve filmu nebyly k vidění (údajně například některé nové postavy).

Infogrames momentálně vyvíjejí čtyři hry pod licencí obou Terminátorů.

Sbírka licencí Infogrames (Mission: Impossible-2, Muži v černém) se tak rozšiřuje o další tučný úlovek.

Conquest: Frontier Wars pod křídly UbiSoftu
Tato hra, vyvíjená u Digital Anvil v čele se slavným Chrisem Robertsem (sága Wing Commander) měla být původně publikována Microsoftem. Ovšem ten se na to takříkajíc "vybod" a tak si Chris Roberts po dlouhých peripetiích našel vydavatele nového - UbiSoft.

Conquest: Frontier Wars je vesmírná real-time strategie, odehrávající se kdesi ve 200 let vzdálené budoucnosti, kdy se lidstvu konečně podařilo objevit červí díry, a tak se celé naše pokolení začíná velice rychle rozlézat po celém známém i neznámém universu. Vy jako hráč se stáváte velitelem a vaším úkolem je prozkoumávat a zabezpečovat nově objevenou prázdnotu kus po kousku, sektor po sektoru.

Conquest: Frontier WarsConquest: Frontier Wars

Samozřejmě, že pozadí celé hry bude vymalováno malebným epickým příběhem války mezi třemi rasami, jehož překvapivý závěr na vás čeká po dohrání slušných šestnácti misí. Mezi další devizy hry patří (údajně) výborná umělá inteligence jak nepřátel, tak vašich vlastních jednotek (resp. letek - nic jako jedinec zde existovat nebude, všechny vaše lodě se budou seskupovat do letek a flotil), snadné ovládání, výborné možnosti taktizování a stratégování. Hardwarové nároky nemají být nijak vysoké, postačí PII 350MHz a 64MB RAM.

Inu, nevypadá to vůbec špatně, takže proč bychom se netěšili...

"Tak kdy už to bude?!?"
V temných hlubinách Internetu se objevilo několik zajímavých informací týkajících se data vydání některých očekávaných her. Takže například velice, velice slibně a nadějně vypadající RPG Pool of Radiance: Ruins of Myth Drannor (na Doupěti už jsme o něm taktéž psali) se má objevit již 30. srpna tohoto roku. Naproti tomu dvě simulace od UbiSoftu - Harpoon 4 a Lock-On, byly odloženy a jejich vydání přesunuto až na první čtvrtletí roku 2002. A nakonec tu máme další RPG, tentokrát poněkud akčnějšího zaměření - Dragonriders: Chronicles of Pern - jež se má na pultech obchodů objevit 7. sprna.

Pool of Radiance: Ruins of Myth DrannorPool of Radiance: Ruins of Myth Drannor

Pool of Radiance: Ruins of Myth DrannorPool of Radiance: Ruins of Myth Drannor

John Romero opět na scéně
Nedávno jsme u nás o tomto slavném herním tvůrci psali (profil) a tak si nemohu odpustit krátkou zprávičku ohledně jednoho rozhovoru, jenž se objevil na doomcenter.com. Romero v něm vzpomíná na své začátky u idSoftu, na vývoj Dooma, na levely, jenž on tvořil, prostě celé se to nese v takovém nostalgickém, vzpomínkovém duchu. Navíc je tam pro všechny fanynky (a, eh, možná i fany...;) připravena malá soutěž o podepsaný plakát.

Bude PlanetSide znamenat internetovou revoluci?!
PlanetSide je nově připravovaná masivně multiplayerová akce od společnosti Verant Interactive (jenž už na poli internetové zábavy má své letité zkušenosti, zejména se slavným Everquestem). PlanetSide se odehrává v jakési podivné budoucnosti, ve které jednotlivá impéria bojují kdesi o nadvládu nad jakýmisi územními celky. Všem trochu znalejším hráčům asi bude jasné, že tady půjde hlavně a zejména o tzv. PvP, tedy boj hráč - hráč, reps. tým - tým. Nebudou chybět boje o základny, přepadávání zásobovacích konvojů, průzkumné výpravy, odpalování továren, a další příjemnůstky, které snad na naše obrazovky konečně přinesou tu pravou masivně multiplayerovou akční atmosféru (ne, že by třeba takové Tribes 2 nebyly zábavné, ale přeci jenom pořád to ještě není skutečně "masová" věc).

PlanetSidePlanetSide

Svět PlanetSide bude persistentní, a tak se hráči samozřejmě budou moci vylepšovat - ať již se jedná o povyšování, lepší bydlení, implantáty, lepší zbraně a výbava, apod.

Hru bude (opět) publikovat Sony (v Severní Americe), zatímco v ostatních částech světa se jí ujme dnes již nečetněkrát zmíněná společnost UbiSoft.

Pokud se chcete o PlanetSide dozvědět další podrobnosti, přečtěte si aktuální interview s hlavním designérem hry, plné velice zajímavých informací, jenž najdete zde.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

včera | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

včera | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |