Týden: The Sims opět na scéně, další hra s Terminátorem?

The Sims vskutku dostávají svému přívlastku "fenomenální hra" - není totiž novinek, ve kterých bychom o nich neměli alespoň pár řádek. Tentokrát se jedná o jejich třetí datadisk. Dále pak naše menu obsahuje jednu slibně vypadající vesmírnou strategii, hry podle filmů Terminátor a další lahůdky.
Týden: The Sims opět na scéně, další hra s Terminátorem?
The Sims vskutku dostávají svému přívlastku "fenomenální hra" - není totiž novinek, ve kterých bychom o nich neměli alespoň pár řádek. Tentokrát se jedná o jejich třetí datadisk. Dále pak naše menu obsahuje jednu slibně vypadající vesmírnou strategii, hry podle filmů Terminátor a další lahůdky.

Milujte se a množte se! V The Sims
Přesně 5. července tohoto roku (tedy pokud dobře počítam předevčírem) oznámila společnost Electronic Arts své plány na uvedení třetího datadisku ke svým The Sims, jenž ponese název The Sims Hot Date Expansion Pack. A co že v něm naleznou hráči nového? Tak samozřejmě to budou nějaké ty postavy, nová hobby, objekty a také celá jedna nová městská čtvrť - Downtown (centrum) - která bude plná restaurací, předražených obchodů a zeleně se skvoucích parků. Účel tohoto datadisku je jasný: rozšířit možnosti Simů v oblasti romance a lásky. Protože jak řekl producent hry Tim LeTourneau, "Stejně jako všichni, i Simáci hledají lásku."

A tak si v The Sims konečně budete moci vyzkoušet, jaké je to být takovým Casanovou. Jakmile budete někde venku se svou vyvolenou (svým vyvoleným), přidjou na přetřes právě ony nové dodatky a interakce (jako "flirtování"), které dotáhnou konverzaci třeba až k odvážnému polibku na dobrou noc, nebo ještě dál...

Mezi nové postavy patří The Jock (rozporulná osoba;), Femme Fatale, Mr. Medallion nebo Blonde Bombshell. Nových objektů bude přibližně sto, mezi nimi například piknikový koš, mazlící gauč (na ten se těším nejvíc), a další.

Předchozích dvou datadisků k The Sims (Livin' Large a House Party) se dohromady prodalo přes 1 milion kusů. Troufám si však odhadnout, že Hot Date Expansion Packu se samotného prodá minimálně tolik, protože téma, kterým se "zaobírá", je neskutečně lukrativní.

Společnost Infogrames skoupila práva na oba filmové Terminátory
A tím jen potvrzuje, že chce být opravdu světovým hráčem na poli interaktivní zábavy. Práva na filmy Terminátor a Terminátor 2: Judgment Day jistě nebyla z nejlevnějších, ale zisky, které mohou hry na nich založené přinést, jsou zřejmě ještě větší. Navíc Infogrames bude tyto hry moct vyvíjet jak pro platformy PC a Mac, tak i současné a budoucí konzolové systémy. První hra je očekávána na jaře příštího roku a vývojem se zabývají samotní Infogrames.

Děj i prostředí her se mají striktně držet svých filmových předchůdců - zejména prvního dílu. Podíváme se tak do nedávné minulosti i do daleké budoucnosti, kdy svět ovládají stroje a lidstvo bojuje o své přežití v postapokalyptickém světě. Nepřijdeme dokonce ani o oblíbené cestování časem. Hry na motivy Terminátora 2 již budou obsahovat některé prvky, jenž ve filmu nebyly k vidění (údajně například některé nové postavy).

Infogrames momentálně vyvíjejí čtyři hry pod licencí obou Terminátorů.

Sbírka licencí Infogrames (Mission: Impossible-2, Muži v černém) se tak rozšiřuje o další tučný úlovek.

Conquest: Frontier Wars pod křídly UbiSoftu
Tato hra, vyvíjená u Digital Anvil v čele se slavným Chrisem Robertsem (sága Wing Commander) měla být původně publikována Microsoftem. Ovšem ten se na to takříkajíc "vybod" a tak si Chris Roberts po dlouhých peripetiích našel vydavatele nového - UbiSoft.

Conquest: Frontier Wars je vesmírná real-time strategie, odehrávající se kdesi ve 200 let vzdálené budoucnosti, kdy se lidstvu konečně podařilo objevit červí díry, a tak se celé naše pokolení začíná velice rychle rozlézat po celém známém i neznámém universu. Vy jako hráč se stáváte velitelem a vaším úkolem je prozkoumávat a zabezpečovat nově objevenou prázdnotu kus po kousku, sektor po sektoru.

Conquest: Frontier WarsConquest: Frontier Wars

Samozřejmě, že pozadí celé hry bude vymalováno malebným epickým příběhem války mezi třemi rasami, jehož překvapivý závěr na vás čeká po dohrání slušných šestnácti misí. Mezi další devizy hry patří (údajně) výborná umělá inteligence jak nepřátel, tak vašich vlastních jednotek (resp. letek - nic jako jedinec zde existovat nebude, všechny vaše lodě se budou seskupovat do letek a flotil), snadné ovládání, výborné možnosti taktizování a stratégování. Hardwarové nároky nemají být nijak vysoké, postačí PII 350MHz a 64MB RAM.

Inu, nevypadá to vůbec špatně, takže proč bychom se netěšili...

"Tak kdy už to bude?!?"
V temných hlubinách Internetu se objevilo několik zajímavých informací týkajících se data vydání některých očekávaných her. Takže například velice, velice slibně a nadějně vypadající RPG Pool of Radiance: Ruins of Myth Drannor (na Doupěti už jsme o něm taktéž psali) se má objevit již 30. srpna tohoto roku. Naproti tomu dvě simulace od UbiSoftu - Harpoon 4 a Lock-On, byly odloženy a jejich vydání přesunuto až na první čtvrtletí roku 2002. A nakonec tu máme další RPG, tentokrát poněkud akčnějšího zaměření - Dragonriders: Chronicles of Pern - jež se má na pultech obchodů objevit 7. sprna.

Pool of Radiance: Ruins of Myth DrannorPool of Radiance: Ruins of Myth Drannor

Pool of Radiance: Ruins of Myth DrannorPool of Radiance: Ruins of Myth Drannor

John Romero opět na scéně
Nedávno jsme u nás o tomto slavném herním tvůrci psali (profil) a tak si nemohu odpustit krátkou zprávičku ohledně jednoho rozhovoru, jenž se objevil na doomcenter.com. Romero v něm vzpomíná na své začátky u idSoftu, na vývoj Dooma, na levely, jenž on tvořil, prostě celé se to nese v takovém nostalgickém, vzpomínkovém duchu. Navíc je tam pro všechny fanynky (a, eh, možná i fany...;) připravena malá soutěž o podepsaný plakát.

Bude PlanetSide znamenat internetovou revoluci?!
PlanetSide je nově připravovaná masivně multiplayerová akce od společnosti Verant Interactive (jenž už na poli internetové zábavy má své letité zkušenosti, zejména se slavným Everquestem). PlanetSide se odehrává v jakési podivné budoucnosti, ve které jednotlivá impéria bojují kdesi o nadvládu nad jakýmisi územními celky. Všem trochu znalejším hráčům asi bude jasné, že tady půjde hlavně a zejména o tzv. PvP, tedy boj hráč - hráč, reps. tým - tým. Nebudou chybět boje o základny, přepadávání zásobovacích konvojů, průzkumné výpravy, odpalování továren, a další příjemnůstky, které snad na naše obrazovky konečně přinesou tu pravou masivně multiplayerovou akční atmosféru (ne, že by třeba takové Tribes 2 nebyly zábavné, ale přeci jenom pořád to ještě není skutečně "masová" věc).

PlanetSidePlanetSide

Svět PlanetSide bude persistentní, a tak se hráči samozřejmě budou moci vylepšovat - ať již se jedná o povyšování, lepší bydlení, implantáty, lepší zbraně a výbava, apod.

Hru bude (opět) publikovat Sony (v Severní Americe), zatímco v ostatních částech světa se jí ujme dnes již nečetněkrát zmíněná společnost UbiSoft.

Pokud se chcete o PlanetSide dozvědět další podrobnosti, přečtěte si aktuální interview s hlavním designérem hry, plné velice zajímavých informací, jenž najdete zde.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway Empire zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

11.  9.  2020 |
Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uchem uvnitř

Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uc…

Ubisoft už trápí bugy i v reálném životě.

10.  9.  2020 | | 5 N/A
Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 17 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |