Týden v e-sportech: Dva české klany na prestižním CS turnaji

Hned dva zástupce bude mít česká progamingová scéna na ClanBase Counter-Strike EuroCupu. Kromě tradičního AMD Cyber Teamu to bude i bývalý klan Black Trains (dnes Megame). Koho jim los přidělil do skupin? I to se dozvíte z dnešního pravidelného přehledu.

E-sports

Česká a slovenská liga v elektronických sportech

Co se děje v Electronic Sports League (dále jen ESL), se dozvíte zde. V ESL se hraje o několik set tisíc korun ve hrách Counter-Strike, Warcraft 3, NHL 2002 a Starcraft: Broodwar.

  • Začalo se hrát první kolo podzimních duelových turnajů v Call of Duty, Vietcong, Quake 3, UT 2004. Připomínám, že vítězové získají předplatné e-Sports časopisu.
  • Máme za sebou druhý Showmatch v UT 2004. Střel se v něm PoR|sYsTema^ a iii.Hannibal. PoR|sYsTema^ bez potíží zvítězil a získal tak čtyři body do ESL Invitation Ladderu.

Letem světem e-sporty

Progamers

Nová NHL 2005 od EA Sports je venku

Simulátor hokeje NHL od EA Sports prochází každý rok řadou vylepšení, které mají sportovním příznivcům zpříjemnit jejich herní zážitek. Kromě obligátních lepších obličejů hráčů i diváků se tentokrát mění i ovládání nově připomínající spíše řadu FIFA. Změn doznal i samotný herní systém, EA snad vychytali veškeré předchozí "bugové" góly, kdy stačilo vystřelit z určité pozice a bylo vymalováno. Nově nyní můžete zvolit tři druhy rozestavení při vhazování - útočné, standardní a obranné a ovlivnit tak situaci po rozehrávce. Hra je zatím velmi mladá, a tak se dají očekávat ještě opravy chyb, ale každopádně je na NHL 2005 vidět velký pokrok oproti předchozí verzi. Série NHL je tradiční součástí seriálu MČR v počítačových hrách a dá se očekávat, že i nejnovější přírůstek se tam brzy začlení. celý článek...

Ředitel PG mezi osobnostmi české informační scény

Letos se stejně jako každý předchozí rok na veletrhu Invex v Brně budou vyhlašovat výsledky prestižní ankety "Osobnost roku české a slovenské informatiky a telekomunikací". Vůbec poprvé se mezi nominované dostal i ředitel společnosti ProGamers - Daniel Mikšovský. Na seznamu je nyní 12 jmen lidí, kteří významným způsobem ovlivnili trh svého oboru. Vedle představitele PG tak je mezi nominovanými například šéf české pobočky Microsoftu Jiří Devát, ministr informatiky Vladimír Mlynář nebo zakladatel Seznamu Ivo Lukačovič. Letošní ročník je již jedenáctým v pořadí, všechny osobnosti, které získaly ocenění alespoň dvakrát, zasedají v Akademii vybírající aktuálního vítěze. Vítěz bude zveřejněn v pondělí 11. 10. 2004 v rámci společenského večera veletrhu INVEX. celý článek...

České klany AMD Cyber Team a MeGame znají své soupeře

V mezinárodní soutěži EuroCup na ClanBase sice nejde o peníze, ale i tak si můžou CS klany před nadcházejícími turnaji otestovat svou formu proti evropské špičce. Mezi 48 vybranými týmy z celé Evropy se ocitli i dva čeští zástupci - AMD Cyber Team a MeGame. Zatímco ACT si již stihli získat jméno, MG budou patřit k outsiderům, ale uvidíme, jak si naši zástupci povedou. Nejlepší týmy totiž si totiž v zimě zahrají LAN finále a postup byť jen jediného českého klanu až sem by byl obrovským úspěchem. V první fázi turnaje jsou klany rozděleny do osmi skupin po šesti, největším favoritem skupiny D s účastí MeGame je polský klan Pentagram, ve skupině F by si o vítězství měli ACT zabojovat s finským týmem redruM. celý článek...

Digifest - úspěšný festival nejen o hrách

V průběhu tohoto týdne se v Ústí nad Labem uskutečnil Digifest 2004, což je herní a vzdělávací festival pro žáky základních a středních škol. Úvodní duel obstarali dva primátoři - ústecký Petr Gandalovič a liberecký Jiří Kittner. Počítačově zdatnější se ukázal domácí Petr Gandalovič, ale i výkon jeho soupeře ocenil početné publikum potleskem. Poté si už mohli zasoutěžit i přítomní školáci, u nichž vyhrávaly především hry od Electronic Arts - Need for Speed: Underground a FIFA 2004. V přednáškové části festivalu se prezentoval populární spisovatel Vladimír Páral či ředitel Vogel Burda Communications Pavel Filipovič, jenž pohovořil o digitálních hrách. Je pozitivní, že herní branže už není pro školy tabu a že i učitelé oceňují přínos moderních her pro vývoj dospívajících. Celou počítačovou část akce zajišťovala firma ProGamers, pořadatel Mistrovství ČR v počítačových hrách. celý článek...

Veletrh Invex již za tři týdny

Prestižní veletrh informačních a komunikačních technologií INVEX 2004 je již za dveřmi, a tak se podívejme, co může návštěvníkům nabídnout. Herním nadšencům jistě není třeba připomínat, že se na Invexu ukážou ti nejlepší hráči v rámci 2. ročníku Finále MČR v počítačových hrách - Invex Cup. Pro ty ostatní jsou připraveny novinky na poli mobilní komunikace v Mobility Hall, "WiFi Life 2004" zaměřený na rozvoj a praktické využití bezdrátových sítí WiFi či "Průvodce digitální fotografií", jehož garantem je Ondřej Neff. Nebude chybět ani "Fórum elektronické komunikace INVEX 2004", které proběhne za účasti ministra informatiky Vladimíra Mlynáře nebo obsáhlá prezentace Microsoftu "Jak správně s Microsoftem do vaší organizace". Veletrh začíná v pondělí 11. října a končí v pátek 15. října.

Zdroj: E-sports, Progamers

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

včera | | 4 N/A
DOOM: Desková hra - akční nářez na vašem stole (recenze)

DOOM: Desková hra - akční nářez na vaš…

Na poli počítačových her je DOOM skutečnou legendou. V této recenzi se ale podíváme na jeho mladšího deskoherního sourozence. Nutno říct, že rodinné jméno se mu ve světě deskových her podařilo adaptovat se ctí.

7.  7.  2018 | | 5 N/A
Hrajeme Battlefield 5: zasněžená válečná vřava je pastvou pro oči

Hrajeme Battlefield 5: zasněžená váleč…

Ještě, než k vám dorazí naše plnohodnotné dojmy, se můžete podívat na osobní pohlednice našich vojáků z bitevní vřavy.

1.  7.  2018 | | 7 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A