Týden v e-sportech: Invex je za námi. Kdo vyhrál?

AMD Cyber Team zvítězil podle očekávání v nejsledovanějším CS turnaji na Invexu a stal se dle očekávání nejlepším česko-slovenským týmem. V souběžně pořádaném mezinárodním turnaji však klan AMD neuspěl a skončil až na čtvrtém místě. Více informací najdete v našem pravidelném progamingovém přehledu.

E-sports

Česká a slovenská liga v elektronických sportech

Co se děje v Electronic Sports League (dále jen ESL), se dozvíte zde. V ESL se hraje o několik set tisíc korun ve hrách Counter-Strike, Warcraft 3, NHL 2002 a Starcraft: Broodwar.

  • Dnes vás zde čeká jen info z mezinárodní scény. Ve WarCraft 3 soutěži ESL King of the Hill proběhl další zápas. Utkal se SK|MaDFroG a [64AMD]Caravaggio. MaDFroG si svůj trůn dokázal udržet, vyzyvatele Caravaggia porazil 3:1.
  • První ročník ESL UT 2004 Clan League má již svého vítěze. Ve finále se střetli mousesports s fnatic. Z vítězství se radovali nizozemští fnatic, vyhráli 3:1. Závěrem připomínám, že i v Česku byla tato liga spuštěna, zrovna odstartoval její první ročník.

RBR Tour – závoďte v supermarketu!

S originální akcí přišel CD projekt, uspořádal soutěž v jízdě na trenažéru rally - Richard Burns Rally Tour. Každý víkend probíhá v jedné z českých Hypernov eRZeta, závodí se na trenažéru ve hře Richard Burns Rally. Každý účastník obdrží Level zdarma, navíc tři nejlepší z každé eRZety postupují na celonárodní finále do Prahy, uskuteční se 30.října a hrát se v něm bude mimo jiné i o nový počítač Brave. Uplynulý víkend proběhl závod v Liberci, postoupila z něj tato trojice: Bláha Tonda, Trešo Michal, Marek Zdeněk. Následující pátek a sobotu se jede eRZeta v Praze, kde o týden později také celá RBR Tour vyvrcholí výše zmíněným finále.

Letem světem e-sporty

ProGamers

AMD Cyber School - nový způsob vzdělávání

Je zábavně vzdělávací projekt čtyř partnerů - společností Microsoft, AMD, Electronic Arts a ProGamers. Škola vzešla ze společné myšlenky těchto společností za účelem minimalizace destruktivních dopadů počítačových her a využití těch pozitivních, rozvíjejících logické uvažování, postřeh, improvizaci a v neposlední řadě také budujících nenásilný přirozený vztah k výpočetní technice. AMD Cyber School je v současné době rozdělena na dvě části. První je určena všem, bez jakýchkoliv restrikcí (věkových, oborových, atd.). Přednášky budou probíhav v kinosálech a přednášející aktivně pracovat s účastníky. Druhá část je na míru projektována jako součást školní výuky na základní škole. V prvním sezóně, tedy ve školním roce 2004/2005 bude do projektu zapojeno celkem 50 školních zařízení v Praze a Brně.

Výsledky světového turnaje WCG

Světová herní olympiáda World Cyber Games v San Francisku je za námi. Nikdo z jedenáctičlenné české výpravy se na medailová umístění nedostal, nejlepší z Čechů byl BiA.Savage ve hře NFS: Undergroud. Kromě něj postoupil do play-off ve WarCraft 3 turnaji Giacomo z AMD Cyber Teamu, ale v prvním kole prohrál s pozdějším celkovým vítězem SK.Zacardem z Jižní Koreje. V nejprestižnějším Counter-Strike turnaji zvítězil domácí americký klan 3D, který si ve finále poradil s dánskými vítězi ESWC The Titans. Celkem bylo na WCG rozděleno více než 400 000 dolarů. celý článek...

Výsledky InvexCupu - Finále MČR v PC hrách

Na brněnském výstavišti se minulý týden uskutečnilo Finále Mistrovství České republiky v počítačových hrách, samozřejmě spolu s veletrhem Invex. Hráči si v osmi disciplínách zasoutěžili o ceny v hodnotě 300 000 korun, do pavilonu Z znovu našly cestu desetitisíce diváků. Nejlepší ve svých hrách byli tito hráči (týmy):

Counter-Strike - AMD Cyber Team
WarCraft III - SkyR)Hum4nic
StarCraft: BroodWar - SkyR)Destroyer
Quake 3 - [TA]Tyfoon
Vietcong - NecroRaisers
NHL 2004 - |i|Pivo
FIFA 2004 - nEph.Buh
Call of Duty - uNknOwnLamaS

Průběh Mistrovství byl poznamenán velkým hlukem v hale, který způsobili ostatní vystavovatelé, a tak se příští rok můžete těšit na samostatný pavilon. celý článek...

Výsledky Mistrovství ČR v mobilních hrách

V rámci InvexCupu se uskutečnil i 0. ročník MČR v mobilních hrách na herních mobilech Nokia N-Gage. Celkem se turnaje zúčastnila více než 500 hráčů, kteří soupeřili ve třech odlišných hrách (akční, strategické a sportovní). Finále proběhlo v pátek 15.10. ve FIFA 2005. Vítěz každého ze čtyř herních dnů obdržel skvělou Nokii N-Gage. Mistrem ČR se stal Jaroslav Pavlas který navíc získal 20 000 Kč v hotovosti. Na druhém místě skončil Martin Skalický (a odnesl si 10 000 Kč), bronz (a 5000 Kč) vybojoval Petr Šavel. Během celého příštího roku se bude konat liga v mobilních hrách, finále bude opět hostit Invex.

Výsledky Euro Cyber Cupu

V rámci InvexCupu se v Brně uskutečnil i prestižní turnaj evropských Counter-Strike klanů - Euro Cyber Cup. Po problémech s vízy nakonec přijelo z osmi pozvaných klanů pouze sedm, ale ani to na kvalitě turnaje příliš neubralo. Dva české týmy nEophyte a BlackTrains*MeGame totiž obsadily šesté a sedmé místo a pouze AMD Cyber Team se dokázal v zahraniční konkurenci prosadit na místo čtvrté. Ze všech nejlepší byli borci z polského klanu Pentagram, kteří ve finále porazili Němce a-Losers. Předturnajoví favorité Destination Skyline z Finska skončili až na třetím místě, ale i za to získali finanční prémii ve výši 2500 dolarů. Na vítězné Poláky pak čekalo 10 000 dolarů, na a-Losers polovina - 5000 amerických dolarů. celý článek...

Co je nového u Electronic Arts?

Vydavatelská firma Electronic Arts vydává letos na podzim spousty zajímavých her. Vcelku pochopitelně nechybí "aktuální verze" fotbálku a hokeje - FIFA 2005 a NHL 2005, oba jsou podle prvních recenzí hodnoceny velmi dobře. Opravdovým světovým trhákem je ale simulátor života - Sims 2, který má ambice stát se nejprodávanější hrou všech dob. Další zajímavou hrou je pokračování série Need for Speed - hra, na které teď u EA pracují, nese název NFS: Underground 2. Souboje našlapaných autíček ve velkoměstě budou nyní ještě o něco akčnější, své auto si každý bude moci upravit do nejmenších detailů. více informací...

OdB Productions v Brně

Belgické duo OdB Productions - legendární televizní produkční firma natáčející videa ze všech významných světových akcí - přijela natočit i InvexCup a Euro Cyber Cup do České republiky. OdB kromě jednotlivých turnajů zaznamenali i atmosféru kolem a byli velmi příjemně překvapeni obrovským zájmem hráčů a diváků o akci. Zájem světových progamerů o televizní produkci OdB je obrovský a dosahuje ihned po zveřejnění milionů stažení. A tak se můžeme těšit na "české" video na mezinárodních stránkách během několika dnů. Stejně jako ostatní videa bude ke stažení na jejich stránkách www.odbproductions.com.

Zdroj: E-sports, Progamers

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |19 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |6 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Steamu a Black Friday

Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Stea…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2020 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce