Týden v e-sportech: Nejlepší CS tým? Stále SK

Přes nedávné překvapivé porážky zůstává světovou Counter-Strikovou jedničkou švédský tým Schroet kommando. I to se dozvíte z dnešního pravidelného přehledu dění ze světa progamingu.

E-sports

Česká a slovenská liga v elektronických sportech

V ESL se hraje o několik set tisíc korun ve hrách Counter-Strike, Warcraft 3, NHL 2002 a Starcraft: Broodwar.

  • Zahraniční ESL pořádají turnaj King of the Hill, v jeho rámci se nyní utkal 4K.Grubby s aT.Deadman, překvapivě vyhrál Deadman.

Pokus o záchranu Swedish eSports League

Swedish eSports League, tedy švédská liga v Counter-Strike byla velice populární, ale není žádným tajemstvím, že nyní skomírala. Aby se lize vrátila zpátky prestiž, její provozovatelé podnikli razantní změny. Tou první je, že v letošním ročníku si mezi sebe vítězové rozdělí rovných 13 000 dolarů. Druhou neméně významnou změnou je, že se bude hrát offline finále, na němž se bude moci živě utkat 16 až 32 týmů. Zda tyto kroky povedou k požadovanému účinku, ukáží následující týdny.

Letem světem e-sporty

 

Progamers

 

Digifest - Hra školou

Počítačové hry jsou fenoménem dneška a věnuje se jim stále více lidí. Již tento čtvrtek začíná v Ústí nad Labem Digifest 2004, je herní a vzdělávací festival pro žáky základních a středních škol. Servisní část této jedinečné akce zajišťuje společnost ProGamers, pořadatel Mistrovství ČR v počítačových hrách. Na 50 počítačích značky LYNX a periferiích Logitech si soutěžící z řad žáků a studentů zahrají populární hru Need for Speed Underground od Electronic Arts, chybět nebudou ani přednášky na téma Strategické a Výukové hry či PlayStation. Svou prezentaci budou mít i herní konzole Nokia N-Gage a sportovní hra FIFA 2005 na nich. Celá akce se uskuteční v termínu 16.-18. září letošního roku.

Milión prodaných kusů Nokia N-Gage

Společnost Nokia oznámila, že po jedenácti měsících prodeje platformy N-Gage rozeslala po světě jeden milion těchto herních zařízení. Prodej jednoho milionu herních zařízení N-Gage a N-Gage QD je ve světě mobilních her významným milníkem a staví platformu N-Gage do čela v této oblasti. Další významnou metou je 100 000 členů společenství N-Gage Arena, ve kterém spolu mohou jednotliví členové vzájemně komunikovat, soutěžit s jinými hráči po celém světě, využívat exkluzivní obsah a účastnit se nejrůznějších akcí a událostí. Během vánoční sezóny roku 2004 jistě přibydou další výborné herní tituly na tento handheld, zejména od společností Electronic Arts či Activision.

SK Gaming kupují nejlepšího hráče soupeře

Nejlepší světový CS klan současnosti SK Gaming se vydal na cestu fotbalového Realu Madrid. Tento finančně silný tým se totiž rozhodl obnovit svou dominanci tím, že koupil od svého největšího soupeře, klanu Eyeballers, jeho lídra Daniela "Hyper" Kuusista. Nová posila SK Gaming se bude v týmu starat o tvorbu i hlášení taktik během hry, podrobnosti o kontraktu nebyly zveřejněny. Koupě se již projevila v aktuální světovém žebříčku klanů sestavovaném odborníky serveru GotFrag, neboť SK Gaming se vrátili na první místo. celý článek...

AMD Cyber Team na akci LEVIDAY

Nejlepší český herní klan AMD Cyber Team má v poslední době opravdu napilno. Zatímco minulý týden se naši borci ukázali na akci v Londýně, tento víkend plnili sponzorské povinnosti. Dvakrát do roka totiž společnost LEVI International pořádá setkání s názvem LEVIDAY pro své obchodní partnery a tentokrát nechyběli ani ACT. V exhibičním zápase předvedli své umění, aby posléze odpovídali na všetečné dotazy týkající se profi hraní počítačových her. Další velkou soutěžní akcí AMD Cyber Teamu je olympiáda v počítačových hrách - World Cyber Games, která se koná počátkem října v San Franciscu. Partnery AMD Cyber Teamu jsou výrobce procesorů AMD, síť heren PG Cyber Café, světový výrobce automobilů Peugeot a LEVI International, tradiční dodavatel počítačů Lynx. celý článek...

Mezihernový ČMSP turnaj ve W3 - 71 účastníků

Mezihernové turnaje Českomoravského svazu progamingu jsou před nadcházejícím Invex Cupem jednou z posledních možností, jak získat body do klasifikace ČMSP. Právě podle ní se totiž určí účastníci Finále MČR, kteří si na Invexu zahrají o ceny v turnaji s dotací 1 milión korun. WarCraftího turnaje se zúčastnilo rekordních 71 hráčů a k překvapení všech se neprosadil nejlepší český hráč ACT.Giacomo, když ve čtvrtfinále nestačil na SkyR)zEra. Celkově v turnaji zvítězil nubleX.Skinner a odnesl si první cenu - tiskárnu Canon s označením i350. celý článek...

Nová herna PG Cyber Café Brno již v říjnu

Síť heren PG Cyber Café má v současnosti již 15 heren v České republice i na Slovensku, největším nedostatkem byla zatím absence kvalitní herny ve druhém největším městě ČR, Brně. Již v říjnu letošního roku ale bude otevřena herna právě jihomoravské metropoli, která snad uspokojí poptávku brněnských hráčů. Pro ně bude připraveno 37 špičkových herních počítačů značky LYNX, herna se navíc nachází v exkluzivních prostorách Palace Cinemas Olympia. V těchto dnech probíhají v prostorách stavební úpravy, otevření je naplánováno na poslední den veletrhu Invex, který se koná od 11. do 15. října. celý článek...

Zdroj: E-sports, Progamers

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
PC v roce 2018: nejočekávanější herní pecky platformy

PC v roce 2018: nejočekávanější herní …

Je tady další várka her, kterým byste v letošním roce měli věnovat pozornost. Bude toho vycházet věru hodně. Zahrajeme si na piráty, upíry nebo třeba stavitele pravěkého parku. A co takhle to celé završit tandemovým útěkem z vězení?

včera | | 8 N/A
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A
PlayerUnknown

PlayerUnknown's Battlegrounds: v jedno…

Když ze zkušeností v herní branži vycucáte geniálně jednoduchý koncept, občas to může fungovat. Občas až tak, že se z vašeho projektu stane nejhranější titul na světě. Skoro.

12.  1.  2018 | | 8 N/A
6 tipů na originální sci-fi pařby, u kterých se nebudete nudit

6 tipů na originální sci-fi pařby, u k…

Sci-fi žánr se opět vrací do formy, a to takovým tempem, že zombie nákazu zahnal do kouta. Jaké vesmírné pecky nás potěšily během posledních pár let?

10.  1.  2018 |
Jak by vypadaly současné herní hity v minulém století? (galerie)

Jak by vypadaly současné herní hity v …

Napadlo vás někdy, jak by vlastně vypadaly současné hry, kdyby byly vytvořeny v dobách dávno minulých? My už odpověď známe!

16.  1.  2018 | | 1 N/A