Týden v e-sports: Korea a WCG

Celý minulý týden jsme vás celkem podrobně informovali o herní olympiádě, která se konala v Soulu. Specializované servery se ale samozřejmě zabývali WCG podrobněji. Proto vám dnes jako obvykle představujeme stručný seznam toho, co nabízel naši kolegové z www.e-sports.cz.

World Cyber Games 2003 je tady!

Minulý týden se nesl hlavně ve znamení celosvětové finále herní olympiády World Cyber Games 2003. Účastnilo se jej celkem 55 států světa a konalo se v jihokorejské metropoli Soul 13.-18.10.2003. My zde měli celkem 18 českých a slovenských reprezentantů, kteří bohužel neskončili tak, jak bychom si většinou přáli, tedy na předních místech, ale i přesto se našla jedna výjimka, nex_Dratek se umístil v Age of Mythology v TOP 8, což je velice pěkný výsledek. Na e-Sports jsme vás pravidelně informovali.

 • Jak ve své skupině bojoval český zástupce hry Fifa 2003, to zjistíte zde. A jak to vše dopadlo, o tom je tento report.
 • Fanoušky Starcraft: Broodwar bude jistě zajímat, jak si vedl slovenský reprezentant (skupina E) a český (skupina H), tady je report skupin E až H. Zhodnocení skupin A až D najdete zde. Kdo se stal celkovým vítězem, zjistíte tady.
 • I ve Warcraft 3 jsme měli českého i slovenského zástupce, report z Warcraft 3 skupin G až P se nachází tady. A zde je shrnutí skupin A až H. KnightMerlin ze své skupiny postoupil. Play-off se však i pro KnightMerlina stalo osudným. Report z finále i s konečnými výsledky se nachází tady.
 • V Age of Mythology nás reprezentoval Drátek, jež si vedl vskutku úspěšně. Ze skupiny postoupil do play-off, kde skončil v TOP 8.
 • Jak se hrály Counter-Strike skupiny E až H, to zjistíte zde. Výsledky skupin A až D jsou tady. Ve skupině E jsme měli klan nEophyte, jež bohužel nepostoupil, ačkoliv porazil i klan Team3D, který skončil nakonec celkově na druhém místě. Naopak NecroRaisers se dařilo a ze své skupiny postoupili. Tady naleznete výsledky play-off, NecroRaisers dále nepostoupili. Tady se dozvíte, jak klany bojovaly o finále. A jak dopadlo samotné finále, to hledejte zde.
 • V Unreal Tournament 2003 byl také český i slovenský zástupce, jak se jim vedlo v základních skupinách, najdete tady. A zde je report z play-off (bez účasti našich reprezentantů).
 • Na WCG se rovněž hrálo i několik doprovodných turnajů, zajímavostí je, že se jich mohli účastnit kteříkoliv dva hráči z výpravy jednoho státu, jestli vás zajímá, jak si naši reprezentanti vedli v těchto turnajích, podívejte se sem.
 • Opět nechybí ani fotogalerie, konkrétně se můžete podívat na fotky ze čtvrtého a pátého dne, fota z jednoho "obyčejného" dne.
 • Jestli chcete vědět jen konečné pořadí v jednotlivých hrách, měly by vaše kroky směřovat sem.
 • Zajímavostí je, že se mezi sebou poprali ruští hráči s francouzským.

Česká a slovenská liga v elektronických sportech

V ESL se hraje o celkových 500.000 Kč ve hrách Counter-Strike, Warcraft 3, NHL 2002 a Starcraft: Broodwar.

 • Hlavní událostí je, že byly spuštěny hned čtyři nové ligy, konkrétně: NHL 2004, FIFA 2004, Vietcong, Operation Flashpoint.
 • Probíhají boje o účast v ProSeries (v ní se hraje o 50 000 Kč) ve hře NHL 2002.

Zdroj: E-sports

Váš názor Další článek: Navštivte Neighbours from Hell 2 na dovolené

Témata článku: , , , ,