Týden v e-sports: uspějí naši v Londýně?

vytisknout velikost písma
Týden v e-sports: uspějí naši v Londýně?

Nové turnaje, přípravy AMD Cyber Teamu do Londýna, pokračující boje v ESL i vidinu blížícího se Invexu. To vše nabídl uplynulý týden v oblasti virtuálního sportování.

E-sports

Česká a slovenská liga v elektronických sportech

Co se děje v Electronic Sports League (dále jen ESL), se dozvíte zde. V ESL se hraje o několik set tisíc korun ve hrách Counter-Strike, Warcraft 3, NHL 2002 a Starcraft: Broodwar. 

  • Web ESL prošel radikální změnou
  • Zahraniční admini Warcraft 3 nachystali nevšední showmatch ve Warcraft 3. Střetli se v něm nejlepší hráči Koreje a Evropy, například 4K.Grubby, SK.Zacard, SK.MaDFroG. Vítězství získala Korea v poměru 5:2. 
  • Ve Warcraft 3 bylo na ESL živo. Odehrál se druhý zápas ESL King of the Hill. Bojovali v něm 4K.Grubby a SK.FaTC. Nekonalo se překvapení, vyhrál Grubby. 
  • Na čtvrtého září se chystá v české ESL další showmatch v Unreal Tournament 2004. O čtyři body do ESL ladderu se v něm utkají iii.Hannibal a PoR|sYsTema^.

European Nations Championship

Electronic Sports League připravují European Nations Championship, což je v podstatě Mistrovství Evropy ve hrách Counter-Strike a Warcraft 3. Této soutěže se účastní 24 evropských států, ty jsou rozděleny do čtyř skupin, z každé skupiny postoupí dva nejlepší na offline finále, které se odehraje v Kolíně nad Rýnem. Vítězové si mezi sebe rozdělí 20 000 euro.

Protože Velká Británie odstoupila kvůli European o­nline Gaming Championships, nahradí ji Nizozemsko. Na LAN finále přijedou tyto země: Německo, Rakousko, Řecko, Švédsko, Finsko, Nizozemsko.

Letem světem e-sporty

 

Progamers

Dvě nové herny sítě PG Cyber Café

Celorepubliková síť počítačových heren PG Cyber Café přináší všem hráčům kvalitní herní podmínky pro soupeření s podobně naladěnými progamery. Každý víkend se pak v síti PG Cyber Café konají Mezihernové turnaje Českomoravského svazu progamingu, které si již definitivně získaly srdce hráčů. Ke stávajícím 12 hernám PGCC (11 v České republice, 1 na Slovensku) se během tohoto týdne přidaly další dvě - herna General Computers v Praze a herna Galaxy Games v Hradci Králové. Již koncem září pak bude otevřena zbrusu nová herna PG Cyber Café Brno, kde bude k dispozici 40 výkonných počítačů LYNX. celý článek...

Finále MČR v PC hrách - souboje o milión

Prestižní seriál Mistrovství České republiky v počítačových hrách, ve kterém tisíce progamerů soupeří o statisícové odměny, má každý rok své vyvrcholení na Invexu před zaplněným pavilonem Z. I letos jsou ProGamers největšími nájemci v rámci veletrhu Invex a pro návštěvníky přichystali ještě bombastičtější akci než loni. V rámci Invex Cupu - Finále MČR v PC hrách bude mezi progamingovou elitu rozdělena částka převyšující 1 milión korun v osmi hrách zařazených do cyklu MČR. Navíc se do Brna sjedou nejlepší Counter-Strike týmy Evropy, aby spolu s českou jedničkou AMD Cyber Teamem bojovaly o prizemoney ve výši 20 000 USD (více než půl miliónu korun) v rámci Euro Cyber Cupu. Novinkou je zařazení Mistrovství ČR v mobilních hrách, ve kterém se na mobilních telefonech Nokia N-Gage utkají návštěvníci Seznam.Cyber Café o 100 000 Kč. celý článek...

GTS Volnost Doma - ADSL od GTS za 599 Kč měsíčně

Společnost GTS, tradiční partner seriálu Mistrovství ČR v počítačových hrách, připravila pro své zákazníky zbrusu nový tarif pro neomezené ADSL připojení. Za připojení 256/64 kbit/s zaplatí zákazník pouze 599 Kč měsíčně, tato akce trvá až do konce září. Se službami ADSL od GTS máte možnost snížení paušálu za telefonní linku z původních 495 Kč na 279 Kč a získáte IP adresu zdarma! celý článek...

SkyRiders LAN #3 pod záštitou ČMSP

Multiherní klan SkyRiders (ex-sKyplace a BTeam) pořádal o tomto víkendu již třetí LAN party pro hráče Counter-Striku, kteří se sjeli do pražské Stanice Techniků. Záštitu nad akcí převzal Českomoravský svaz progamingu, který kromě nezávislých rozhodčích a sítě zajistil i věcné ceny v hodnotě 15 000 Kč. Není se čemu divit, že cestu na turnaj si našly ty nejlepší týmy naší scény - AMD Cyber Team, MeGame a SkyRiders. Ačkoliv se SkyRiders i oba týmy klanu MeGame snažily, na suverénní AMD Cyber Team to nestačilo a tito profíci opět ukázali, že u nás nemají konkurenci. celý článek...

Mezihernový ČMSP turnaj ve StarCraft: BroodWaru

Mezihernové turnaje Českomoravského svazu progamingu se konají každý víkend v síti heren PG Cyber Café a hráči tak mají možnost ze svých domovských heren poměřit síly s ostatními. O tomto víkendu se v osmi hernách sešli hráči strategické hry StarCraft: BroodWar a bojovali o věcné ceny od sponzorů a poslední bodíky do klasifikace ČMSP. Právě ta totiž bude rozhodovat o účasti hráčů na Invex Cupu, a tak se dají očekávat líté boje. V Mezihernovém turnaji se představili téměř všichni hráči české špičky, aby nakonec zvítězil CDS)Dark_Caleb, který ve finále porazil nEph.Destroyera 2:1 na zápasy. Za své snažení si odnesl mobilní telefon Nokia 3330, Destroyer si pak mohl vybrat hru z produkce EA. Příští akcí je Mezihernový ČMSP turnaj ve WarCraftu III, další pak Canon FIFA LAN party II. celý článek...

AMD Cyber Team soutěží v Londýně

Nejlepší český herní klan AMD Cyber Team se v průběhu tohoto týdne zúčastní turnaje European Online Gaming Championship (EOCG), ve kterém je pro soutěžící připraveno celkem 30 000 euro. Čeští hráči budou soupeřit s evropskou špičkou ve dvou nejprestižnějších kategoriích Counter-Strike a WarCraft III, v obou těchto disciplínách se ocitli mezi nejlepšími díky pozvání od organizátorů. Akce začíná v Londýně ve středu 1. září a potrvá až do neděle 5. září, během ní Vám náš redaktor na místě bude přinášet čerstvé informace z turnaje. Partnery AMD Cyber Teamu jsou výrobce procesorů AMD, tradiční dodavatel počítačů Lynx, síť heren PG Cyber Café a světový výrobce automobilů Peugeot. celý článek...

Zdroj: E-sports, Progamers

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 podzimních herních hitů, které prostě musíte mít

10 podzimních herních hitů, které pros…

Okurková sezóna již tradičně zavítala v letních měsících i do herního průmyslu. Toto období ale za chvíli končí. S počátkem podzimu se na nás zase jednou spustí lavina očekávaných titulů, které mnohdy mají ambice dosáhnout na post letošní hry roku. Co by vás v této záplavě AAA her mělo zajímat?

10.  8.  2017 | | 12 N/A
4K obrázky z Battlefieldu téměř nerozeznáte od reality

4K obrázky z Battlefieldu téměř neroze…

Battlefield 1 stále patří mezi nejlépe vypadající hry současnosti. A z některých 4K pohlednic není těžké vyvodit, proč.

13.  8.  2017 | | 12 N/A
Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Je libo hokej? Nový ročník nejslavnější hokejové ligy světa klepe na dveře a spolu s ním i nový díl NHL od EA Sports. Jaké jsou první dojmy z betaverze?

11.  8.  2017 | | 4 N/A
Uncharted graficky nemá konkurenci, nejnovější díl posouvá laťku PS4

Uncharted graficky nemá konkurenci, ne…

Uncharted vždy byl špičkou dané konzolové generace a The Lost Legacy není výjimkou. Pojďme se vydat na graficky opulentní výpravu za klem Ganéši.

včera | | 8 N/A
10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet MMO hry

10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet M…

MMO je zkratkou anglického Massively Multiplayer Online, což je označení her pro obrovskou masu online hráčů. Je to neutuchající fenomén, do kterého se ale mnozí zdráhají proniknout. Tady máte 10 důvodů, proč byste si měli nějakou MMO hru zahrát. Hned.

14.  8.  2017 | | 3 N/A
Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak východní tvorba udává směr (galerie)

Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak …

Možná jste o hře nikdy neslyšeli. Možná už se ji nemůžete dočkat. Ať je to jak chce, Tarkov nemůžete minout z jednoho důvodu - realismus.

9.  8.  2017 | | 4 N/A
Uncharted: The Lost Legacy – když Nate není doma (recenze)

Uncharted: The Lost Legacy – když Nate…

Mysleli jste si, že série Uncharted skončí čtvrtým dílem? Tak to jste na omylu, ještě je tu Chloe a Nadine!

17.  8.  2017 | | 6 N/A
Do světa World of Tanks míří vůbec první singleplayerový příběhový zážitek

Do světa World of Tanks míří vůbec prv…

Prozatím jsme byli vždy zvyklí, že je World of Tanks čistě multiplayerovou záležitostí. Ne však na dlouho!

18.  8.  2017 | | 2 N/A