Týden v rubrice plné hry - adventura ze staré školy

Tento týden nám v redakci FreeHer naprosto učarovala adventura Reactor 9. Nabízí vše, co by dobrá hra měla mít – detailní grafiku, zajímavý příběh a především skvělou hratelnost. Ale i u dalších her jsme se na hezkých pár chvil zastavili, takže čtěte, ať vám něco neunikne.
Týden v rubrice plné hry - adventura ze staré školy

Hra týdne

Reactor 9, adventury

Jste jaderný fyzik toho času ve vězení (sedíte za vraždu...). Snem každého vězně je pochopitelně co nejrychleji se zdejchnout. Jenže paní štěstěna (či smůla?) zařídí výbuch reaktoru, jež sousedí s vaší věznicí. Co tomu čert nechtěl, dokonce samotný strážný upadl výbuchem do mdlob a co teď?

Hodnocení – 92 %

Ostatní hry

Battleship 88: Iron Hero, akční

Game Creation Society je uskupení herních vývojářů z EA, kteří ve volné chvíli vytváří pro své potěšení freewarové hříčky. Právě Battleship 88: Iron Hero je jedna z nich a nutno dodat, že se může pyšnit nálepkou „výjimečná“.

Hodnocení – 90 %

Complements, logické

Complements je nápaditá a do značné míry neotřelá hra stavící na základech Bust-a-Move konceptu, která přilévá do ohně nemálo pověstného oleje. Ruku v ruce s příjemnou vizuální stránkou se hráči dostává pod ruku poklad, jenž by si za žádnou cenu neměl nikdo nechat ujít.

Hodnocení – 84 %

Attack Chopper, mobilní a PDA

Stařičká hra od Electronic Arts kdysi nesla totožný název jako dnes recenzovaná mobilovka. Jmenovala se LHX – Attack Chopper a byla považována za vrchol všech vrtulníkových simulátorů (samozřejmě tehdejší doby). Obhájí si i dnes slavný podtitul kvality svého předchůdce?

Hodnocení – 80 %

Slicing Apples, ostatní

Říkáte si, že už jsme tu dlouho neměli žádnou "klasickou" hru z Experimental Gameplay? Inu, my si říkali to samé, a tak jsme pro vás vybrali jeden opravdu experimentální kousek - pomocí kurzoru budete odolávat gravitaci a zároveń řezat jablka. Tak do toho!

Hodnocení – 78 %

Becher Tycoon, strategie

Jak často se vám poštěstí zúčastnit se vzniku takové mega společnosti, jako je Becherovka? A co byste řekli na to, že jste rovnou jejím zakladatelem? Kolikrát za život tohle můžete okusit? Jednou dvakrát? Ale jděte. Jenže v Becherovce Tycoonu si podobný sen můžete uskutečnit.

Hodnocení – 77 %

Parasomnia, adventury

Proč se náš hrdina cítí ve svých snech opravdověji než v realitě? Co se stane s jeho sny, když se probudí? A kam se poděla modrá planeta? Tohle a ještě více se dozvíte v dnešní hororové hře, která je zahalena dávkou temné atmosféry, co by se dala přinejmenším krájet!

Hodnocení – 76 %

GrowWing, akční

Čeká na vás pařbička vyžadující absolutní soustředění. Budou před vámi létat všelijaké výstřelky hypermoderní technologie budoucnosti a vy si musíte vybrat – buď skončíte, anebo skončí oni. Tato japonská hra přináší spoustu zábavně strávených hodin v rychlé akci. Takže, pojďme na to!

Hodnocení – 75 %

Aqualife X, mobilní a PDA

V dnešním světě člověk vidí neustálý boj o vyšší postavení, moc a také o vyšší plat. Silnější si pochutnávají na slabších a ohánějí se přitom Darwinem jako vějířem. Dnes pohlédneme do hlubin moří, kde druhy ryb svádějí boj na život a na smrt. Vy se stanete jednou z nich - malou, avšak s velkými ambicemi.

Hodnocení – 75 %

Darkside Adventures, arkády

Darkside Adventures je dílko jako vystřižené z dob počátků herní scény. Ve své podstatě jde o klasickou plošinovku, ovšem příběh a několik doplňujících prvků z ní dělá poutavou a dobrodružnou hru.

Hodnocení – 75 %

Ether Vapor, akční

Další z mnoha vesmírných stříleček? Nic nového pod sluncem? A co když ano? Ether Vapor je poměrně zajímavý titul a ohlasy na něj kupříkladu u nás v redakci byly více než rozporuplné. Jedni hru vyzdvihovali do nebes, druzí stahovali do vroucích pekel. A pravda? Ta je někde uprostřed.

Hodnocení – 71 %

Lethal Judgment, arkády

Máte zrovna dlouhou chvíli? Zbožňujete klasické arkády, kde hlavní roli hrají stíhačky? Pokud ano, Lethal Judgment je pro vás jako stvořený. Adrenalinové souboje, slušná grafika,... Tak na co ještě čekáte?

Hodnocení – 70 %

Pizza Parlour, simulátory

Dnes se naučíme jak správně připravit pizzu, jak ji upéct, a jak ji co nejrychleji doručit zákazníkovi na stůl. Naučíme se zkrátka, jak co nejlépe vést typickou italskou restauraci se vším, co k tomu patří...

Hodnocení – 65 %

Trap Shooting Pro, simulátory

Nahodit a vystřelit, bum! Keramický talíř se rozprskává na stovky malých střípků... Nabít a vystřelit! A talíře se řítí k zemi jeden za druhým. Chtěli byste si to zkusit? Ještě než vyrazíte do střeleckého klubu, možná nepohrdnete dnešní hrou.

Hodnocení – 20 %

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Grand Theft Auto 6: co čekat od dalšího hitu Rockstaru?

Grand Theft Auto 6: co čekat od dalšíh…

GTA V je jistě stále celkem cool záležitost, poločas rozpadu se ovšem přiblížil a spolu s ním i myšlenky na nástupce v podobě GTA VI. Jaké bude?

9.  5.  2018 | | 6 N/A
Hráči kouzlí s fotorežimem v God of War, výsledkem jsou nádherné obrázky

Hráči kouzlí s fotorežimem v God of Wa…

God of War je jednou z nejlépe vypadajících her současnosti a fotorežim je toho jasným důkazem.

16.  5.  2018 | | 2 N/A
Call of Duty: Black Ops 4 je novým dílem série, co boří zažité standardy

Call of Duty: Black Ops 4 je novým díl…

Prvotní představení máme za sebou, teď přišel čas na nášup videí a obrázků z očekávané akce.

18.  5.  2018 | | 8 N/A
Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Pomalými krůčky se k nám dostává léto a s ním i období sucha. Květnový line-up tomu ale rozhodně neodpovídá.

11.  5.  2018 |
Když jsou hry umění: nádherné obrázky, které by se klidně daly vystavit v galerii

Když jsou hry umění: nádherné obrázky,…

Hry jsou uměním a díky moderních nástrojům můžeme tvořit nádherné pohlednice z našich výprav. Pojďme se podívat na ty nejlepší z posledních let.

7.  5.  2018 | | 1 N/A
LEGENDY: Gangsterské herní šílenství se zrodilo ze zkratky GTA

LEGENDY: Gangsterské herní šílenství s…

Slavná série Grand Theft Auto nastartovala žánr, kterému se dnes zjednodušeně říká gangsterky. Od svého zrodu jako chyba v kódu se dostala až na výsluní herního průmyslu.

9.  5.  2018 |
Thanos míří do akce Fortnite díky speciálnímu, časově omezenému eventu

Thanos míří do akce Fortnite díky spec…

Nejpopulárnější světový film zavítá do nejpopulárnější videohry.

8.  5.  2018 |
Walmart zešílel: odhalil Splinter Cell, Rage 2, Borderlands 3 a řadu dalších

Walmart zešílel: odhalil Splinter Cell…

Úniky se občas stávají, obchodní řetězec Walmart to ale tentokrát opravdu slušně skonil.

9.  5.  2018 | | 3 N/A