Týden v rubrice plné hry - adventura ze staré školy

Tento týden nám v redakci FreeHer naprosto učarovala adventura Reactor 9. Nabízí vše, co by dobrá hra měla mít – detailní grafiku, zajímavý příběh a především skvělou hratelnost. Ale i u dalších her jsme se na hezkých pár chvil zastavili, takže čtěte, ať vám něco neunikne.
Týden v rubrice plné hry - adventura ze staré školy

Hra týdne

Reactor 9, adventury

Jste jaderný fyzik toho času ve vězení (sedíte za vraždu...). Snem každého vězně je pochopitelně co nejrychleji se zdejchnout. Jenže paní štěstěna (či smůla?) zařídí výbuch reaktoru, jež sousedí s vaší věznicí. Co tomu čert nechtěl, dokonce samotný strážný upadl výbuchem do mdlob a co teď?

Hodnocení – 92 %

Ostatní hry

Battleship 88: Iron Hero, akční

Game Creation Society je uskupení herních vývojářů z EA, kteří ve volné chvíli vytváří pro své potěšení freewarové hříčky. Právě Battleship 88: Iron Hero je jedna z nich a nutno dodat, že se může pyšnit nálepkou „výjimečná“.

Hodnocení – 90 %

Complements, logické

Complements je nápaditá a do značné míry neotřelá hra stavící na základech Bust-a-Move konceptu, která přilévá do ohně nemálo pověstného oleje. Ruku v ruce s příjemnou vizuální stránkou se hráči dostává pod ruku poklad, jenž by si za žádnou cenu neměl nikdo nechat ujít.

Hodnocení – 84 %

Attack Chopper, mobilní a PDA

Stařičká hra od Electronic Arts kdysi nesla totožný název jako dnes recenzovaná mobilovka. Jmenovala se LHX – Attack Chopper a byla považována za vrchol všech vrtulníkových simulátorů (samozřejmě tehdejší doby). Obhájí si i dnes slavný podtitul kvality svého předchůdce?

Hodnocení – 80 %

Slicing Apples, ostatní

Říkáte si, že už jsme tu dlouho neměli žádnou "klasickou" hru z Experimental Gameplay? Inu, my si říkali to samé, a tak jsme pro vás vybrali jeden opravdu experimentální kousek - pomocí kurzoru budete odolávat gravitaci a zároveń řezat jablka. Tak do toho!

Hodnocení – 78 %

Becher Tycoon, strategie

Jak často se vám poštěstí zúčastnit se vzniku takové mega společnosti, jako je Becherovka? A co byste řekli na to, že jste rovnou jejím zakladatelem? Kolikrát za život tohle můžete okusit? Jednou dvakrát? Ale jděte. Jenže v Becherovce Tycoonu si podobný sen můžete uskutečnit.

Hodnocení – 77 %

Parasomnia, adventury

Proč se náš hrdina cítí ve svých snech opravdověji než v realitě? Co se stane s jeho sny, když se probudí? A kam se poděla modrá planeta? Tohle a ještě více se dozvíte v dnešní hororové hře, která je zahalena dávkou temné atmosféry, co by se dala přinejmenším krájet!

Hodnocení – 76 %

GrowWing, akční

Čeká na vás pařbička vyžadující absolutní soustředění. Budou před vámi létat všelijaké výstřelky hypermoderní technologie budoucnosti a vy si musíte vybrat – buď skončíte, anebo skončí oni. Tato japonská hra přináší spoustu zábavně strávených hodin v rychlé akci. Takže, pojďme na to!

Hodnocení – 75 %

Aqualife X, mobilní a PDA

V dnešním světě člověk vidí neustálý boj o vyšší postavení, moc a také o vyšší plat. Silnější si pochutnávají na slabších a ohánějí se přitom Darwinem jako vějířem. Dnes pohlédneme do hlubin moří, kde druhy ryb svádějí boj na život a na smrt. Vy se stanete jednou z nich - malou, avšak s velkými ambicemi.

Hodnocení – 75 %

Darkside Adventures, arkády

Darkside Adventures je dílko jako vystřižené z dob počátků herní scény. Ve své podstatě jde o klasickou plošinovku, ovšem příběh a několik doplňujících prvků z ní dělá poutavou a dobrodružnou hru.

Hodnocení – 75 %

Ether Vapor, akční

Další z mnoha vesmírných stříleček? Nic nového pod sluncem? A co když ano? Ether Vapor je poměrně zajímavý titul a ohlasy na něj kupříkladu u nás v redakci byly více než rozporuplné. Jedni hru vyzdvihovali do nebes, druzí stahovali do vroucích pekel. A pravda? Ta je někde uprostřed.

Hodnocení – 71 %

Lethal Judgment, arkády

Máte zrovna dlouhou chvíli? Zbožňujete klasické arkády, kde hlavní roli hrají stíhačky? Pokud ano, Lethal Judgment je pro vás jako stvořený. Adrenalinové souboje, slušná grafika,... Tak na co ještě čekáte?

Hodnocení – 70 %

Pizza Parlour, simulátory

Dnes se naučíme jak správně připravit pizzu, jak ji upéct, a jak ji co nejrychleji doručit zákazníkovi na stůl. Naučíme se zkrátka, jak co nejlépe vést typickou italskou restauraci se vším, co k tomu patří...

Hodnocení – 65 %

Trap Shooting Pro, simulátory

Nahodit a vystřelit, bum! Keramický talíř se rozprskává na stovky malých střípků... Nabít a vystřelit! A talíře se řítí k zemi jeden za druhým. Chtěli byste si to zkusit? Ještě než vyrazíte do střeleckého klubu, možná nepohrdnete dnešní hrou.

Hodnocení – 20 %

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Minecraft zdarma: 5 her, které si můžete zahrát hned teď

Minecraft zdarma: 5 her, které si může…

Minecraft se dočkal extrémního úspěchu a dodnes staví své domy z bloků miliony hráčů. I když mnoho lidí hru „upirátilo“, my jsme proti pořizování her na černo. Pokud si však chcete zahrát Minecraft a nechcete platit, možná vám pomůžou naše tipy na jiné parádní herní kousky.

15.  8.  2018 | | 3 N/A
Red Dead Redemption 2 vypadá jako dokonalá westernovka od Tarantina

Red Dead Redemption 2 vypadá jako doko…

Rockstar špatné hry nedělá. A když spojíte divoký západ s jedním z nejlepších studií, máte zaděláno na hit.

12.  8.  2018 |
Reportáž: Navštívili jsme virtuální hernu v Praze

Reportáž: Navštívili jsme virtuální he…

Virtuální realita vás doslova shodí na zem.

8.  8.  2018 |
Fotoseriál z českého survival royale: Vigor pěkně zblízka

Fotoseriál z českého survival royale: …

Další český battle royale začíná vystrkovat růžky. Jak vypadá a jak působí?

7.  8.  2018 |
Herní filosofie: sex ve hrách aneb kdy budou pixely sexy

Herní filosofie: sex ve hrách aneb kdy…

Sexualita ve hrách již dávno není tabu. Přesvědčte se s námi.

10.  8.  2018 |