Týden v rubrice plné hry - adventura ze staré školy

Tento týden nám v redakci FreeHer naprosto učarovala adventura Reactor 9. Nabízí vše, co by dobrá hra měla mít – detailní grafiku, zajímavý příběh a především skvělou hratelnost. Ale i u dalších her jsme se na hezkých pár chvil zastavili, takže čtěte, ať vám něco neunikne.
Týden v rubrice plné hry - adventura ze staré školy

Hra týdne

Reactor 9, adventury

Jste jaderný fyzik toho času ve vězení (sedíte za vraždu...). Snem každého vězně je pochopitelně co nejrychleji se zdejchnout. Jenže paní štěstěna (či smůla?) zařídí výbuch reaktoru, jež sousedí s vaší věznicí. Co tomu čert nechtěl, dokonce samotný strážný upadl výbuchem do mdlob a co teď?

Hodnocení – 92 %

Ostatní hry

Battleship 88: Iron Hero, akční

Game Creation Society je uskupení herních vývojářů z EA, kteří ve volné chvíli vytváří pro své potěšení freewarové hříčky. Právě Battleship 88: Iron Hero je jedna z nich a nutno dodat, že se může pyšnit nálepkou „výjimečná“.

Hodnocení – 90 %

Complements, logické

Complements je nápaditá a do značné míry neotřelá hra stavící na základech Bust-a-Move konceptu, která přilévá do ohně nemálo pověstného oleje. Ruku v ruce s příjemnou vizuální stránkou se hráči dostává pod ruku poklad, jenž by si za žádnou cenu neměl nikdo nechat ujít.

Hodnocení – 84 %

Attack Chopper, mobilní a PDA

Stařičká hra od Electronic Arts kdysi nesla totožný název jako dnes recenzovaná mobilovka. Jmenovala se LHX – Attack Chopper a byla považována za vrchol všech vrtulníkových simulátorů (samozřejmě tehdejší doby). Obhájí si i dnes slavný podtitul kvality svého předchůdce?

Hodnocení – 80 %

Slicing Apples, ostatní

Říkáte si, že už jsme tu dlouho neměli žádnou "klasickou" hru z Experimental Gameplay? Inu, my si říkali to samé, a tak jsme pro vás vybrali jeden opravdu experimentální kousek - pomocí kurzoru budete odolávat gravitaci a zároveń řezat jablka. Tak do toho!

Hodnocení – 78 %

Becher Tycoon, strategie

Jak často se vám poštěstí zúčastnit se vzniku takové mega společnosti, jako je Becherovka? A co byste řekli na to, že jste rovnou jejím zakladatelem? Kolikrát za život tohle můžete okusit? Jednou dvakrát? Ale jděte. Jenže v Becherovce Tycoonu si podobný sen můžete uskutečnit.

Hodnocení – 77 %

Parasomnia, adventury

Proč se náš hrdina cítí ve svých snech opravdověji než v realitě? Co se stane s jeho sny, když se probudí? A kam se poděla modrá planeta? Tohle a ještě více se dozvíte v dnešní hororové hře, která je zahalena dávkou temné atmosféry, co by se dala přinejmenším krájet!

Hodnocení – 76 %

GrowWing, akční

Čeká na vás pařbička vyžadující absolutní soustředění. Budou před vámi létat všelijaké výstřelky hypermoderní technologie budoucnosti a vy si musíte vybrat – buď skončíte, anebo skončí oni. Tato japonská hra přináší spoustu zábavně strávených hodin v rychlé akci. Takže, pojďme na to!

Hodnocení – 75 %

Aqualife X, mobilní a PDA

V dnešním světě člověk vidí neustálý boj o vyšší postavení, moc a také o vyšší plat. Silnější si pochutnávají na slabších a ohánějí se přitom Darwinem jako vějířem. Dnes pohlédneme do hlubin moří, kde druhy ryb svádějí boj na život a na smrt. Vy se stanete jednou z nich - malou, avšak s velkými ambicemi.

Hodnocení – 75 %

Darkside Adventures, arkády

Darkside Adventures je dílko jako vystřižené z dob počátků herní scény. Ve své podstatě jde o klasickou plošinovku, ovšem příběh a několik doplňujících prvků z ní dělá poutavou a dobrodružnou hru.

Hodnocení – 75 %

Ether Vapor, akční

Další z mnoha vesmírných stříleček? Nic nového pod sluncem? A co když ano? Ether Vapor je poměrně zajímavý titul a ohlasy na něj kupříkladu u nás v redakci byly více než rozporuplné. Jedni hru vyzdvihovali do nebes, druzí stahovali do vroucích pekel. A pravda? Ta je někde uprostřed.

Hodnocení – 71 %

Lethal Judgment, arkády

Máte zrovna dlouhou chvíli? Zbožňujete klasické arkády, kde hlavní roli hrají stíhačky? Pokud ano, Lethal Judgment je pro vás jako stvořený. Adrenalinové souboje, slušná grafika,... Tak na co ještě čekáte?

Hodnocení – 70 %

Pizza Parlour, simulátory

Dnes se naučíme jak správně připravit pizzu, jak ji upéct, a jak ji co nejrychleji doručit zákazníkovi na stůl. Naučíme se zkrátka, jak co nejlépe vést typickou italskou restauraci se vším, co k tomu patří...

Hodnocení – 65 %

Trap Shooting Pro, simulátory

Nahodit a vystřelit, bum! Keramický talíř se rozprskává na stovky malých střípků... Nabít a vystřelit! A talíře se řítí k zemi jeden za druhým. Chtěli byste si to zkusit? Ještě než vyrazíte do střeleckého klubu, možná nepohrdnete dnešní hrou.

Hodnocení – 20 %

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

dnes | | 12 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

dnes | | 17 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |