Týden v rubrice Plné Hry – zase o kus dál

FreeHry už nejsou serverem, který nabízí všechny možné freewarové hry. Nyní redakce vybírá jednotlivá dílka daleko pečlivěji. A jak je vidno, v uplynulém týdnu se tato „drobná“ obsahová změna projevila. Po celých sedm dnů vycházely převážně samé sedmdesátkové, osmdesátkové a devadesátkové hry!
Týden v rubrice Plné Hry –  zase o kus dál

Hra týdne

Harmotion, arkády

Je velikou radostí psát recenze na hry, které splňují nejhlubší podstatu freewarové tvorby. A tou je hledání inovace a originality tam, kde komerční firmy tápou v neustálých kopiích sebe sama. Harmotion přináší krásné zpracování a hlavně originální skloubení klasických herních prvků.

Hodnocení: 95 %


Ostatní hry

Easter Journey, logické

Těšíte se na jaro? Díky dnešnímu titulu budete jistojistě čekat na první sněženky. Dostanete se do role králíka řešícího složité postavení beden, tlačítek a vajec. Velikonoce se zkrátka blíží rychleji, než si myslíte, je na čase splést pomlázku a hodně přemýšlet. Tato logická pecka podobná Sokobanu vás překvapí.

Hodnocení: 88 %


Naturyon, arkády

Tetrisů je na freewarové scéně celá řada. Málokterý z nich však může konkurovat Naturyonu, který obsahuje jak skvělou grafiku a ozvučení, tak hratelnost. Na nic nečekejte, tohle vás chytí a nepustí!

Hodnocení: 80 %


T4 Funeral, arkády

Znáte hru, která by byla klonem Turricana a Terminátora najednou? A ještě k tomu se pyšnila krásnou 2D grafikou, skvělým ozvučením a dobrou hratelností? Že ne? Tak dávejte pozor – dnes vám jednu takovou přinášíme – T4 Funeral.

Hodnocení: 80 %


Astariel, akční

Mate rádi klasické Scroll Up tituly, jako je stařičký Raptor či Tyrian? Ve hře Astariel se sice nedočkáte hromady upgradů, zbraní a štítů, zato ale vyzkoušíte old-school v novodobé grafice se spoustou efektů. A s výborným ozvučením na vrch. Čekáte snad ještě na něco?

Hodnocení: 79 %


Ninjets XF, arkády

Je to šedivé a okované plechovým krunýřem. Na hlavě má dokonce naraženou helmu s červeným chocholem. Stále ještě nevíte, co to je? A když přidám bleděmodrou blyštící se mečo-sekyru, létající blesky a dvě rakety na zádech, už přihořívá?

Hodnocení: 78 %


Space Adventures, arkády

Další vesmírné dobrodružství dvoustého výročí Becherovky z roku 2207. Vy, jako nejlepší programátor, jste byl nominován na cenu Becherovky za celoživotní přínos. Když se ale vydáváte si cenu vyzvednout, strhne se nemilá událost...

Hodnocení: 76 %


Mastermind, mobilní a PDA

Mastermind – velmi stará logická hra, kterou lidé znali již v době, kdy neexistovaly žádné počítače, a ani naši mobilní miláčkové. Vyznačuje se nejen velmi těžkou obtížností, ale zároveň i neskutečnou chytlavostí, která každého logicky-pozitivního člověka dokáže pohltit…

Hodnocení: 74 %


Legend of Shadow, akční

Dnes vám přinášíme remake stařičké hříčky Legend of Kage, známé 2D bojovky. V Legend of Shadow se vžijete do role udatného samuraje, který má pouze dva úkoly: probít se přes zástupy nepřátel a zachránit princeznu.

Hodnocení: 70 %


FreeDoko, karetní

Občas se člověk diví, čím vším se mohou lidé na zemi bavit. Představujeme vám karetní hru od našich sousedů z Německa, jmenuje se Doppelkopf, ale kamarádi ji říkají domácky Doko. Prý připomíná populárnější staroněmecký Skat. Zpočátku se sice tváří jako velká neznámá, ale postupně jí přijdete na kloub a snad i na chuť.

Hodnocení: 70 %


Outlaw These, akční

Outlaw These je příjemně vyhlížející hra se skvělým hudebním doprovodem a chytlavou hratelností. Taktických akčních her á la Commandos či Desperados není mnoho, proto právě nabízený titul (ne)přehlédněte.

Hodnocení: 70 %


Bomb Threat, arkády

Potvory z vesmíru chtějí zničit náš svět. Buďte hrdinou, tím jediným, který se jim dokáže postavit a zachránit svět před zničením. Deaktivujte co nejrychleji všechny bomby a proklesťte si cestu skrz hordy nepřátel, které vám stojí v cestě za slávou.

Hodnocení: 60 %


Binladens bodyguard, ostatní

Zajímáte se o dnes již nepříliš aktuální téma hon na Usálamu? V tom případě by vás mohla nadchnout dnešní gameska Binladens bodyguard, v níž musíte ochránit samotného Ladina. Jeho bezpečí totiž závisí pouze na vašem umu!

Hodnocení: 20 %

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Mashinky jsou v předběžném přístupu, pojďte si hrát s vláčky

Mashinky jsou v předběžném přístupu, p…

Nové tratě ve strategické hře Mashinky volají po pořádném řediteli, který postaví železniční impérium. V předběžném přístupu už ode dneška!

6.  10.  2017 | | 25 N/A
Praha stověžatá aneb projížďka hlavním městem ve Forza Motorsport 7 (galerie)

Praha stověžatá aneb projížďka hlavním…

Forza Motorsport 7 je na světě a stejně tak jako v předchozích dílech, i nyní máme možnost zajezdit si skrze historické centrum Prahy. Pokochejte se s námi.

13.  10.  2017 | | 13 N/A
Žánr Battle Royale bere trh útokem, podívejte se na nejlepší hry

Žánr Battle Royale bere trh útokem, po…

Battle Royale sice není žádný nově objevený žánr, ale až nyní ukazuje svůj pravý potenciál. Nejenže prodejní čísla obrovsky narůstají, ale počet hráčů přesahuje i takové stálice, jako je Counter-Strike Global Offensive nebo Dota 2.

11.  10.  2017 | | 4 N/A
Fotbálek PES 2018 vypadá díky vychytávce Ansel skoro jako přímý přenos

Fotbálek PES 2018 vypadá díky vychytáv…

Pro Evolution Soccer 2018 rozhodně má své problémy, ale díky funkci típání screenshotu Ansel od společnosti Nvidia z toho můžete udělat pořádnou podívanou.

8.  10.  2017 | | 3 N/A
Světové recenze Middle-earth: Shadow of War mluví o hitu

Světové recenze Middle-earth: Shadow o…

Pokračování výletu do Mordoru je tu a můžeme-li věřit zahraničním kritikům, jde o důstojného nástupce.

10.  10.  2017 | | 2 N/A
Star Wars Battlefront II vypadá ve 4K úchvatně, podívejte se

Star Wars Battlefront II vypadá ve 4K …

Nový Battlefront je takřka za rohem a internet se začíná plnit novými pohlednicemi z betatestu. Již brzy vám přineseme naše dojmy, prozatím si užijte parádní 4K obrázky.

6.  10.  2017 | | 3 N/A
FIFA 18: zpět a ve formě (recenze)

FIFA 18: zpět a ve formě (recenze)

Po nejnovějším ročníku fotbálku PES se vrací i EA se svou značkou. Je FIFA nejlepším fotbalem na trhu?

9.  10.  2017 | | 1 N/A
Middle-earth: Shadow of War - naplňte svůj osud (recenze)

Middle-earth: Shadow of War - naplňte …

Talion se vrací, aby dobyl Středozem a navždy zbavil svět zla. Povede se mu to tentokrát?

17.  10.  2017 | | 3 N/A