Týden v rubrice Plné Hry – freewarový Flight Simulator

Tři devadesátkové hry, čtvrtá unikla tak tak. Uplynulý týden byl opravdu narvaný kvalitními tituly, mezi nimiž bez debat triumfuje nadmíru povedený letecký simulátor Flight Gear. Příznivci RPG her však také nepřišli zkrátka a pakliže má někdo z vás rád Diablo, jistě s otevřenou náručí přivítal jeho freewarového bratříčka.
Týden v rubrice Plné Hry – freewarový Flight Simulator

Hra týdne

Flight Gear, simulátory

Něco takového tu dlouho nebylo – naprosto do detailu dotažený a realisticky zpracovaný simulátor dopravních letounů á la Microsoft Flight Simulator. Ale pozor! Nejedná se o žádnou lacinou cetku, kterých se na freeware scéně válí habaděj.

Hodnocení: 96 %


Ostatní hry

Faux Pa, logické

Becherovka Game v letošním roce logickými peckami moc nezářila. Ovšem vítězná gameska logické kategorie opravdu stojí za hřích. Jeden pekelník a jedna andělice se rozhodnou, že budou navždy spolu. Dokážete spojit dobro a zlo? Zvítězí váš mozek nad spoustou beden, táhel a spínačů? Pojďme na to!

Hodnocení: 95 %


Lost Legends, RPG

Diablo je král akčních RPG. Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme proti tomu protestovat, ale to je tak jediné, co s tím můžeme dělat (jak by řekl Jára Cimrman). Na freewareové scéně existuje hned několik klonů božského Diabla. Dnes se podíváme na jeden z nejpodařenějších.

Hodnocení: 90 %


Gridhunt+, strategie

Určitě už jste si někdy s kamarádem navzájem ostřelovali čtverečkované lodě. Nejlépe se vede bitva na prostředních stránkách sešitů během velmi dlouhých hodin ve škole, přičemž dnes se přeneseme z vodních čtverců na čtverce kosmické. Zahrajte si se souputníkem na jednom počítači, po síti i po internetu.

Hodnocení: 89 %


Super Action Bounce Go!, arkády

Byl jednou jeden míček a ten měl velkou touhu skákat. Skákal tady, skákal tamhle, skákal všude, kde se dalo (a nejvíc tam, kde neměl...). Jenže všeho moc škodí, a jednoho dne se už nedokázal zastavit, a skákal a skákal a skákal...

Hodnocení: 85 %


The Design, akční

Dnes tu máme hru s tajuplným názvem The Design. Nejedná se o žádné projektování bytů ani zahrádek – The Design je čistokrevná akce, která nenechá žádného milovníka stříleček v klidu. Nažhavte proto vaše zbraně a pusťte se do toho!

Hodnocení: 80 %


Gravity Strike, akční

V nepřeberném množství vesmírných stříleček jen málokterá zaujme a pobaví. Většina těchto her totiž postrádá výrazný nápad. Ovšem Gravity strike je pravým opakem, neboť obsahuje spousty přívětivých funkcí, které byste u jiných titulů nenašli. Chcete vědět více? Čtěte dále.

Hodnocení: 79 %


Stratego, strategie

Pojďme si zahrát převedení geniální deskové hry, která má strategii zahrnutou v názvu, na PC. Umístíte čtyřicet svých jednotek a octnete se na prahu bitvy z dob Napoleóna. Vaši generálové a seržanti se střetnou s nepřátelskými silami v boji plném překvapení. Sláva vítězům!

Hodnocení: 78 %


Glowy, akční

Výborné zpracování, hratelnost a velká porce zábavnosti - to vše a ještě více obsahuje titul Glowy. Jedná se o vesmírnou střílečku, v níž stojíte proti velkému množství nepřátelských lodí různých geometrických tvarů.

Hodnocení: 74 %


Skud - Peace n` Packages, arkády

Zlý a velice žárlivý generál Van de Vyn seslal svou armádu, aby ukradla zlatý balíček, co obsahuje zdroj a sílu všech balících továren. A tak se náš hrdina Skud vydává na strastiplnou cestu za záchranu onoho balíčku, neboť když neuspěje? Ztratí nejen práci, ale celá továrna se bude muset zavřít.

Hodnocení: 70 %


Battle of Knights, mobilní a PDA

Ne nebojte se, nejedná se o recenzi na neo-středověký dobrodružný film stejného znění, jen jsem si vypůjčil jeho zvučný název. Dnešní hra je o malém rytíři, co se pokusí prostřednictvím kouzelného štítu zachránit své rodné království.

Hodnocení: 65 %


Vatman, akční

Kdepak muž z vaty, Vatman je pěkně tvrdý chlápek, co si s nikým nebere servítek. Aby také nebyl! Vždyť ulice jsou plné všelijakých ničemů, co ohrožují nevinné chodce a maminky s kočárky. Jestli tomu pouličnímu řádění má někdo zatnout tipec, tak jedině Vatman!

Hodnocení: 65 %


2001 Alien Combat, akční

Ano, chtěli jsme vám naprogramovat normální bojovou hru – a krásnou! Umělá krev, falešné zuby… a k tomu nějaká ta vábnička pro potenciální závisláky. Ale my jsme řekli ne! Když tepačka, tak pro všechny. Po těchto Vánocích do FreeHer dorazil akční kousek, kde se nebude šetřit silou.

Hodnocení: 60 %

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

15.  7.  2018 | | 5 N/A
V Minecraftu postavíte cokoliv, podívejte se na Paříž z 19. století

V Minecraftu postavíte cokoliv, podíve…

Minecraft nás svými možnostmi nepřestává překvapovat. Nejzajímavější projekty jsou však stále ty, které simulují reálná města.

17.  7.  2018 | | 8 N/A
DOOM: Desková hra - akční nářez na vašem stole (recenze)

DOOM: Desková hra - akční nářez na vaš…

Na poli počítačových her je DOOM skutečnou legendou. V této recenzi se ale podíváme na jeho mladšího deskoherního sourozence. Nutno říct, že rodinné jméno se mu ve světě deskových her podařilo adaptovat se ctí.

7.  7.  2018 | | 6 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A