Týden v rubrice Plné Hry – třetí královský příběh

Nejednomu příznivci adventurních her se zapsala do paměti společnost Sierra, která stojí například za sérii King`s Quest. Na FreeHrách jsem vám přitom tento týden přinesli v pořadí již třetí díl s úctyhodným hodnocením, nicméně pro fajnšmekry jsme si přichystali ještě něco – starší, avšak zábavný titul Netstorm.
Týden v rubrice Plné Hry – třetí královský příběh

Hra týdne

King`s Quest III, adventury

Sierrácké adventury byly vždy na výsluní pařanského zájmu (samozřejmě, hlavně toho adventurního). Aby také ne, vždyť firma Sierra stála na počátku všeho; Ještě když slovo adventura znamenalo pár pixlíků a příkazovou řádku. A nyní se dočkáváme předělávky třetího Královského příběhu!

Hodnocení: 96 %

Ostatní hry

Netstorm, strategie

Představte si, že se vysoko nad mraky rozkládá rozsáhlý svět tvořený létajícími ostrůvky. Opravdu. Tam, kde vítr dosahuje své největší síly a kde slunci v cestě nestojí mraky, bují život plný litých bojů o přežití. Ať už vás tedy bude sužuje nedostatek surovin, či krvežíznivý nepřítel, vždycky bude existence vašeho národu nejistá!

Hodnocení: 95 %


Pirates: Battle for the Caribbean, arkády

Chcete být obávaný pirátský kapitán? Pokud ano, máte jedinečnou možnost. Ujměte se osamocené pevnosti, napadejte nepřátelské lodě, berte zlato.... A jestliže nemáte v oblibě piráty, není to také žádný problém - můžete jednoduše hrát proti nim!

Hodnocení: 87 %


Mad Truckers, arkády

Být řidičem kamionu není příliš jednoduché. Toto povolání vyžaduje pořádnou várku zodpovědnosti a především pevné nervy. V dnešní gamesce budete muset tyto vlastnosti prokázat. Obsadíte roli řidiče kamionu, jenž bude muset dovést náklad na určené místo. Ovšem cestou narazíte hned na několik překážek.

Hodnocení: 85 %


Pendulumania, arkády

Pendulumania je nevídaná hra z Japonska, která se od ostatních titulů výrazně liší. Ptáte se čím? V prvé řadě originalitou. A co ve hře samotné vlastně půjde? Obdržíte prstenec, k němuž je gumičkou uchycen míček. Vaším úkolem bude tímto prstencem zneškodnit co nejvíce míčků.

Hodnocení: 82 %


Elven Sniper, mobilní a PDA

Dostáváte se do role ostřelovače s podezřele dlouhýma ušima. Stojíte proti hordě agresorů jen s kuší a krátkou dýkou a vaším úkolem je seznámit je s peklem. Stačí obratně proklikávat mobil a vítězství se přiblíží. Pozor, ať vám během hraní neujede vlak!

Hodnocení: 80 %


Linx, logické

Dnes tu pro vás máme jedinečnou logickou hru s názvem Linx. Objevíte se na hracím poli, ve kterém se budou nacházet dlaždice různých barev. A váš úkol tkví v jejich propojování – musí však mít stejnou barvu, přičemž limitováni jste i počtem tahů.

Hodnocení: 76 %


Robotron 2084, akční

Herní princip “vezmi zbraň a zastřel co můžeš“ je starý jako hry samotné. Dokládá nám to remake stařičké střílečky Robotron 2084, jež dala vzniknout například dnes velice populární verzi Geometry Wars či freewarovému klonu Grid Wars.

Hodnocení: 75 %


Heaven and Hell, logické

Mnozí z vás se jistě pamatují na velmi stařičkou hru s názvem Binary World. Šlo v ní o zdárné dovedení dvojice postav do cíle, přičemž obě měly společné ovládání. Heaven and Hell tento nápad věrně kopíruje, a světe div se – nedopadlo to nijak špatně.

Hodnocení: 70 %


Chess 3D, sportovní/simulátory

Proč se stále hnát za vesmírnými mutanty, zombíky, ničit nepřátelské emzáky, či pomocí kostičky likvidovat tisíce jiných kostiček? Co se zase jednou vrátit ke kořenům? Ke hře her? Hře králů, jak se říkávalo? Co si takhle zahrát šachy?

Hodnocení: 70 %


Ghouls`n`Ghosts, automaty

Oblečou vás do těžkého brnění z poctivé španělské oceli a postaví vás proti výtvorům temnot. Zaútočí proti vám stovky ošklivých lebkounů, koster a jiných příšer. A jestli je budete zabíjet šipkami, nebo se do nich pustíte mečem, to už je vaše věc.

Hodnocení: 55 %


God - Who is Hated, akční

Lidé jsou malověrní, zlí a hloupí. Nevěříte? Jak jinak si vysvětlit, že chtějí zničit svého Boha? Svého stvořitele a chlebodárce? Říkají, že to on za všechno může, že je nespravedlivý a od lidí se odvrátil. Ale myslíte si, že to Bůh jen tak nechá být?

Hodnocení: 50 %


Alien Exterminator, akční

Vážení přátelé FPS žánru, sešli jsme se u křestu nového ambiciózního díla, které vás zavede do ocelově chladné vesmírné lodi obohacené o několik set dotěrných emzáků. Pravda, originalita je sice nulová, ovšem její absenci alespoň z části vynahrazuje grafická stránka. Dokáže však hezká grafika zastoupit i ostatní položky?

Hodnocení: 35 %

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway Empire zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

11.  9.  2020 |
Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uchem uvnitř

Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uc…

Ubisoft už trápí bugy i v reálném životě.

10.  9.  2020 | | 5 N/A
Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 16 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |