Týden v rubrice Plné Hry – začal strategický týden

Je to tak – v pondělí jsme odstartovali další tématický týden, tentokrát ve znamení strategických her. Pokud fandíte především žánru RTS, neměli byste si nechat ujít spousty kvalitních kousků, jimiž vás už několik dní zásobujeme. Prozatím mezi nimi triumfuje v mnoha ohledech lepší variace Civilization 2, s názvem C-evo.
Týden v rubrice Plné Hry – začal strategický týden

Hra týdne

C-evo, strategie

C-evo vychází ze známé strategie Civilization. Současné podání je však obohaceno o řadu vylepšení v podobě dokonalejší umělé inteligence, nebo opravených konstrukčních chyb. Troufám si říct, že tato hra může s ledovým klidem útočit na pomyslný trůn ve svém žánru za letošní rok.

Hodnocení: 96 %


Ostatní hry

Gate 88, strategie

Hluboký vesmír, nikde okolo žádná planeta, právě zde se odehrává válka mezi nejrůznějšími energetickými bytostmi. Bitva o životní prostor. Představujeme vám dokonalé skloubení komplexní strategie s kosmickou střílečkou. Upozornění: Návykový multiplayer mód.

Hodnocení: 95 %


Castle Defender, strategie

Castle Defender je typickým příkladem přísloví, že v jednoduchosti je síla. Nabízí tak primitivní a klasický koncept, až hanba. Přesto je to však počin neskutečně zábavný a dobře zpracovaný. Nečekejte ani minutu, tenhle titul je jako pitbul- chytne a nepustí!

Hodnocení: 93 %


FreeRails, strategie

Říká vám něco RailRoad Tycoon? Aby také ne, snad nejznámější strategická hra, v níž jste se ujali budování železniční infrastruktury, získala srdce nejednoho hráče. FreeRails proto vsází na stejné karty a nutno dodat, že ne bezmyšlenkovitě.

Hodnocení: 90 %


War of Fantasy, strategie

Udatní rytíři, obří housenky, goblini,… Říkáte, že to zavání zajímavou strategií? A máte pravdu. War of Fantasy je počin, který se jen tak nevidí. Slušná grafika, výborné zpracování - čtěte dál, tohle stojí za hřích!

Hodnocení: 87 %


Shadow Armada, strategie

Shadow Armada je výtečná strategie, v níž se vžijete do role velitele vesmírné flotily. Vaším úkolem bude zničit všechny oponentovy lodě. K dispozici budete mít velký arzenál řízených střel a mnoho různý lodí. Nenechte si tedy ujít tuto excelentní hru.

Hodnocení: 87 %


Notrium 1.2, RPG

Jen si to představte - letíte ve vesmírné korábu, když v tom BÁC! Sestřelená loď klesá k zemi a vy jste nuceni přistát se záchranným modulem na neznámé planetě. Úkol? Přežít a dostat se zpět domů.

Hodnocení: 85 %


Electrical Bird, akční

Dnes tu máme střílečku od vývojáře Turezure až ze samotného Japonska. A nutno dodat, že na první pohled dosti neobvyklou. Futuristická grafika a zvuky - tyto a další aspekty se skloubí v opravdu povedený počin.

Hodnocení: 75 %


Respox, arkády

Není to tak dlouho, co jsme avizovali uvolnění PC a PDA verze Respoxu k volnému stažení. Slíbili jsme také, že přineseme recenzi na toto velmi zajímavé a chytlavé dílko. A tady je. Čtěte dál, stojí za to!

Hodnocení: 73 %


Jigetiser Xmas Gifts, logické

Vzpomínáte si ještě na Vánoce, nebo už dávno chodí před vašima očima sličné ženy v plavkách? Vánoční duch nám připravil obrázky roztříštěné až na 216 kousků – počítačová puzzlata. Skládat mohou malí i velcí, výběr obtížností je široký. Když skládačka zdarma, tak pro všechny.

Hodnocení: 72 %


ZBall, mobilní a PDA

Máloco mě rozseká víc, než stará klasika - arkanoid. Člověk se u toho skvěle baví i po 1000 letech, co o tom slyšel poprvé. ZBall se navíc snaží nabídnout něco nového: zpracování pro mobily, zajímavé bonusy, zvláštní kola. Inu, uvidíme.

Hodnocení: 67 %


Nether Earth, strategie

Nether Earth je zcela ojedinělá RTS, jež byla především v dobách minulých velmi oblíbená. Vývojářský tým s názvem Brain Games zapracoval na jejím remaku. Dočkáte se prakticky totožné hratelnosti, samozřejmě až na pár nových vylepšení.

Hodnocení: 67 %


Battleground II, mobilní a PDA

Chcete někoho pořádně převést? Toužíte zničit nepřítele a využít přitom veškeré svojí chytrosti? Pojďte si s námi připomenout klasiku se dvěma tanky, nastavitelným úhlem i silou výstřelu.

Hodnocení: 60 %


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

15.  7.  2018 | | 5 N/A
DOOM: Desková hra - akční nářez na vašem stole (recenze)

DOOM: Desková hra - akční nářez na vaš…

Na poli počítačových her je DOOM skutečnou legendou. V této recenzi se ale podíváme na jeho mladšího deskoherního sourozence. Nutno říct, že rodinné jméno se mu ve světě deskových her podařilo adaptovat se ctí.

7.  7.  2018 | | 6 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
V Minecraftu postavíte cokoliv, podívejte se na Paříž z 19. století

V Minecraftu postavíte cokoliv, podíve…

Minecraft nás svými možnostmi nepřestává překvapovat. Nejzajímavější projekty jsou však stále ty, které simulují reálná města.

17.  7.  2018 | | 8 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A