Týden v rubrice Plné hry: ať žije Moorhuhn!

vytisknout velikost písma
Po minulém a snad tak trochu okleštěném týdnu se vše vrací do zavedených kolejí – nabízíme vám tak pětici nových plných her. A co vám tedy přinášíme tentokrát? Reklamní hru Operation Flashpoint Promotion * Další dva počiny z řady klonů série Moorhuhn * Postavičky kultovního seriálu South Park jako sportovce či skvělou adventuru Tentacle Island.
Týden v rubrice Plné hry: ať žije Moorhuhn!

Dnešní pětice plných her je tentokrát určena především fanouškům série Moorhuhn - pro ty je připravena hned dvojice nových klonů této hry. Z naší nabídky si však bezpochyby vybere opravdu každý. Nevěříte? Konec konců máte jedinečnou šanci přesvědčit se právě teď a tady.

Operation Flashpoint Promotion - reklamní hra výborného českého titulu

Titul Operation Flashpoint jistě nemusím příliš představovat. Jedná se o jednu z komerčně nejúspěšnějších českých her vůbec. Nedávno jsme se navíc dočkali posledního datadisku s názvem Resistance. Dnes však bude řeč o plné hře na motivy tohoto titulu, kterou vytvořil samotný vydavatel Operace Flashpoint, společnost Codemasters.

Váš úkol je v základu prostý. V roli pilota vrtulníku musíte likvidovat všechny nepřátelské jednotky, které se shodou okolností objeví ve vaší blízkosti. Bohužel, samotný průběh hry není nikterak přehnaně zábavný a celá hra není rozhodně příliš povedenou reklamou pro jinak výborný titul Operation Flashpoint. Likvidovat budete dva typy jednotek - pozemní a letecké. Pozemní složku armády zastupují v tomto případě tanky, k jejichž ničení využijete klasické bomby. Čelit však budete muset také vcelku pasivním vrtulníkům, jejich likvidace by vám neměla činit žádné problémy.

Stejně jako ve skutečnosti však postačí nepřátelům na vaše zničení jediný přesný zásah. Hra samotná nenabízí žádné bonusy, kterých jsme u podobných počinů většinou svědkem. Celkově máte pět životů, po jejich vyplýtvání hra končí a vy se můžete zkusit pochlubit s dosaženým skórem na stránkách výrobce. Zpracování je ucházející, grafika vás nijak neoslní, o zvukové stránce se dá říct doslova to samé. Titul Operation Flashpoint Promotion by se tak dal zařadit svou kvalitou mezi všední herní průměr. (Více…)

Alhademic Sniper - námořní klon klasické série Moorhuhn

Další dnešní plnou hru bych mohl s trochou nadsázky zařadit do kategorie odlehčených variací prapůvodní a velmi slavné slepičí hry Moorhuhn. Na rozdíl od tohoto titulu však budete tentokráte ničit vojenské stroje, konkrétně pak námořní lodě.

Alhademic Sniper je hrou, která tak po vás bude vyžadovat jediné - rychlý postřeh a reflexy, bez nichž se prostě neobejdete. Vaším úkolem je pochopitelně potopit co nejvíce lodí a ponorek, stanoven je časový limit jedné minuty a na vás je, jak budete úspěšní. Po konci stanovené lhůty samotná hra zhodnotí procentuelně váš výkon a pokud jste byli opravdu úspěšní, dostanete se do highscore.

Skvělé je zpracování. Všechna menu jsou skvělá, předností je i snadné ovládání. Grafika je dobrá, i když vlastně není příliš co hodnotit. Příjemná je také hudba. (Více…)

South Park Ultra Air Hockey - Cartman jako sportovec?

Postavičky kultovního seriálu South Park si ve světě počítačových her dokázaly za poměrně krátkou dobu vybojovat slušnou pozici. Setkat se tak můžete s mnoha komerčními, stejně jako čistě freeware tituly. Právě jedním takovým je i hra South Park Ultra Air Hockey, která vás navíc zavede také na hrací plochy sportovních hal.

Hrát můžete za celkem čtyři různé postavičky - Cartmana, Kyla, Kennyho nebo Pipa. Všechny jsou vám jistě důvěrně známé a tak je netřeba představovat. Vaším úkolem je v každém z několika levelů dosáhnout stanoveného počtu bodů a porazit tak svého soupeře. Výborný je fakt, že postupem času a levelů narůstá síla a schopnost vašeho protivníka.

Princip samotné hry vám bude jistě důvěrně znám. Na herní ploše můžete najít celkem dva hráče, z nichž jednoho ovládáte i vy sami. Abyste zvítězili, musíte odpalovat míček (tedy jakýsi puk) a umístit ho do soupeřovi branky. K ovládání vám postačí myš. (Více…)
 
KobrHunt - česká "paneláková" hříčka

Již podruhé vám dnes přinášíme klon prapůvodní série Moorhuhn. Titul KorbHunt pochází z dílny nového českého týmu BiGaM Soft a je jeho vůbec prvním výtvorem. Příběh hry je veskrze zajímavý - hra samotná vás zavede do jednoho nenápadného paneláku, který obsadil Jan Korbel, šílenec s ještě šílenějším nápadem. Ten obsadil celý dům a vytvořil si z něj svou základnu. Nájemníci touží po pomstě a tu vykonáte vy sami.

Pokud vám něco říká slovíčko "Moorhuhn" uvedené na začátku minulého odstavce, o náplni hry už jistě máte jasnou představu. Vaším úkolem bude ve stanoveném limitu sestřelit co nejvíce obličejů Jana Korbela. Občas se však na scénu připletou i nevinní lidé, jejichž vražda by místní občany zrovna nepotěšila - proto se je snažte nezranit.

Vaším úkolem je samozřejmě jediné - sestřelit co nejvíce obličejů a získat tak patřičně vysoké bodové skóre. Zpracování hry je slušné, byť nijak excelentní či zázračné. Samotná grafika je tvořena nafocenými objekty. (Více…)

Tentacle Island - další z řady klasických a prapůvodních adventur

Mezi hráčskou populací bude jen málo těch, kteří by nikdy v průběhu svého života neslyšeli o společnosti LucasArts. Ta v minulých dnech oslavila výročí v podobě dvaceti let své existence - kromě titulů inspirovaných sérií Hvězdných válek se proslavila také spoustou výborných adventur, za všechny jmenujme například tituly Day of the Tentacle a Secret of Monkey Island.

Potencionálu těchto her se rozhodli využít také autoři z týmu Heavensoft, výsledkem jejich práce je nový počin Tentacle Island. Příběh není nikterak impozantní, ba rozsáhlý - sami se vžijete do role Hoagieho, v jeho kůži musíte najít a zachránit Dr. Freda, který byl zajat a unesen na neznámé místo. Jak jsem již napsal - příběh je opravdu velmi prostý.

Protože se hra řadí do žánru adventur, čeká na vás řešení mnoha otázek, používání předmětů, hledání stop a tak podobně. Obtížnost je relativně nízká, takže se hrou samotnou příliš dlouho bavit nebudete. Jistě vás však zaujme grafika, která je velmi podobná některým hrám již zmiňované společnosti LucasArts. (Více..)


A už jsme opět na konci. Na své si dnes jisto jistě přišli především fanoušci série "Moorhuhn", ale ani ostatní nemusí zoufat - i pro ně toho bylo připraveno opravdu dost. Jako pokaždé nesmím na závěr zapomenout podotknout, že plné hry vám přinášíme ve spolupráci se serverem Freehry.cz

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 podzimních herních hitů, které prostě musíte mít

10 podzimních herních hitů, které pros…

Okurková sezóna již tradičně zavítala v letních měsících i do herního průmyslu. Toto období ale za chvíli končí. S počátkem podzimu se na nás zase jednou spustí lavina očekávaných titulů, které mnohdy mají ambice dosáhnout na post letošní hry roku. Co by vás v této záplavě AAA her mělo zajímat?

10.  8.  2017 | | 12 N/A
4K obrázky z Battlefieldu téměř nerozeznáte od reality

4K obrázky z Battlefieldu téměř neroze…

Battlefield 1 stále patří mezi nejlépe vypadající hry současnosti. A z některých 4K pohlednic není těžké vyvodit, proč.

13.  8.  2017 | | 12 N/A
Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Je libo hokej? Nový ročník nejslavnější hokejové ligy světa klepe na dveře a spolu s ním i nový díl NHL od EA Sports. Jaké jsou první dojmy z betaverze?

11.  8.  2017 | | 4 N/A
Čtvrtý díl kultovní strategie Age of Empires byl oficiálně odhalen!

Čtvrtý díl kultovní strategie Age of E…

Po dlouhém čekání se zázrak konečně vyplnil. Age of Empires IV bude! Což je vlastně všechno, co o hře víme.

22.  8.  2017 | | 5 N/A
Uncharted graficky nemá konkurenci, nejnovější díl posouvá laťku PS4

Uncharted graficky nemá konkurenci, ne…

Uncharted vždy byl špičkou dané konzolové generace a The Lost Legacy není výjimkou. Pojďme se vydat na graficky opulentní výpravu za klem Ganéši.

21.  8.  2017 | | 8 N/A
10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet MMO hry

10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet M…

MMO je zkratkou anglického Massively Multiplayer Online, což je označení her pro obrovskou masu online hráčů. Je to neutuchající fenomén, do kterého se ale mnozí zdráhají proniknout. Tady máte 10 důvodů, proč byste si měli nějakou MMO hru zahrát. Hned.

14.  8.  2017 | | 3 N/A
Uncharted: The Lost Legacy – když Nate není doma (recenze)

Uncharted: The Lost Legacy – když Nate…

Mysleli jste si, že série Uncharted skončí čtvrtým dílem? Tak to jste na omylu, ještě je tu Chloe a Nadine!

17.  8.  2017 | | 6 N/A
Do světa World of Tanks míří vůbec první singleplayerový příběhový zážitek

Do světa World of Tanks míří vůbec prv…

Prozatím jsme byli vždy zvyklí, že je World of Tanks čistě multiplayerovou záležitostí. Ne však na dlouho!

18.  8.  2017 | | 2 N/A