Týden v rubrice Plné hry: božský Prince of Persia je zpět!

Jedna z nejznámějších herních klasik všech dob, skvělý Prince of Persia, se opět navrací na naše monitory. To vše v novém freeware titulu, který si co do hratelnosti i zpracování nezadá se svým originálním kolegou. Krom toho na vás však čeká také čtveřice dalších nových her – populární čára z Poldy 3, wrestlingové zápasy žen a mnohé další.

Polda 3 čára - hoďte si mincí!

Jak jsme vás již na stránkách Doupěte předminulý týden informovali, společnost Zima Software dala na své homepage volně k dispozici jednu z nejoriginálnějších meziher adventury Polda 3, jakou jistě byla a stále je populární čára. Nyní si ji tak můžete vychutnat i vy, kteří jste neměli tu čest okusit slasti adventury Polda 3. A zmiňované "čáře" se teď podíváme blíže na zoubek i my.

Celá hra vás přivítá jednoduchým menu, které nabízí pouze jedinou významnější volbu - zvolit si můžete jednu ze čtyř obtížností. Váš úkol je vlastně velmi prostý. Musíte obehrát svého protihráče o všechny peníze, to za pomoci svého umu i kousku štěstěny.

Každý se soků (tedy vy i protivník) disponuje na začátku hry kapitálem 20 korun, který postupně házíte do tří terčů před vámi. Čím blíže jste středu, tím více bodů můžete získat, to samé však platí i pro vašeho protihráče. A jak probíhá samotný proces hodu? Je to vcelku prosté. Vy sami pouze určíte směr, sílu a vzdálenost hodu. To vše provádíte několika klávesami, vystačíte si s kurzorovými šipkami a mezerníkem. Každý z hráčů má pět pokusů, následně končí dané kolo. Vyhraje ten, kdo obere soupeře i o poslední kačku.

Zpracování hry je vcelku povedené a ve světě freeware titulů i nadprůměrné. Nejinak je tomu i po zvukové stránce. Navíc si můžete vybrat ze dvou verzí této hry - ta větší se navíc chlubí povedeným hudebním doprovodem. (Více…)

G-Type - japonský Raptor

Po delší době se ve výčtu pěti nových plných her můžete setkat s titulem, který bych mohl zařadit do škatulky stříleček s létající raketou v hlavní roli, mezi které patří například světoznámý Raptor. Titul G-Type k nám tentokráte přiletěl až z dalekého Japonska, kde se hry tohoto žánru stále drží na špici pomyslného žebříčku nejoblíbenějších titulů všech platforem.

Princip hry je vcelku jednoduchý. Jako vždy musíte prolétávat a ničit obrovské množství nepřátel, to vše za pomocí mnoha zbraňových systémů. Hra se ovládá pomocí několika kláves - CTRL použijete na střelbu, klávesou C pak vypouštíte speciální koule. Posledním významným tlačítkem je X, které slouží k aktivování speciálních bonusů, mezi kterými najdete například tolik populární zrychlení.

I když vám možná bude ovládání, alespoň tedy z počátku, činit drobné problémy, celkově je hratelnost na vysoké úrovni. Grafika hry je velmi dobrá, což konec konců můžete posoudit z okolního obrázku. Zamrzí tak snad pouze absence jakéhokoliv ozvučení. (Více…)

The Bridge - jak ovládat most

Jak se již stalo nepsaným pravidlem, ani dnes vás neošidíme o hru z naší české domácí kuchyně - konkrétně se jedná o titul The Bridge od Petra Vadlejcha. Jeho námět se točí okolo mostu a vše s ním spojeného. Ano, zní to opravdu netradičně a není to ani zdaleka vše!

Vaším úkolem je tedy ovládat most - nejedná se však o žádnou malou lávku na konci maloměsta, ale důležitý bod, přes který dennodenně projedou stovky dopravních prostředků. Samotný most ovládáte pomocí kurzorových kláves, přičemž vaší hlavní snahou je zajistit plynulý provoz a omezit na minimum počet dopravních nehod.

Aby bylo vše znatelně ulehčeno, využít můžete semafory, které ovládáte pomocí myši. Každý z nich však můžete použít pouze dvakrát a tak je vhodné zvolit ten pravý okamžik, kdy bude jeho pomoc naprosto nezbytná. Na hru máte časový limit a čtyři životy. Každá dopravní nehoda vás stojí jeden život. A jako vždy je celé vaše snažení o zajištění plynulé dopravy odměněno bodovým ohodnocením.

Grafika je průměrná, zvuků ve hře najdete pomálu, takže celkově je zpracování spíše podprůměrné. Co dodat na závěr? The Bridge je rozhodně zajímavá hra, které však k dokonalosti ještě něco málo schází. Přesto za vyzkoušení, už pro svou malou velikost, jistě stojí. (Více…)

B.L.O.W. Federation - ženský wrestling

Známou blondýnku Charlie snad netřeba představovat, naposledy jste s ní mohli mít tu čest minulý týden ve vtipné hříčce "Who wants to do a millionare?". Dnes však otestujeme druhou stránku jejího já. Od inteligence a zkoumání mozkových závitů přejdeme na tělesnou zdatnost.

O co tedy přesně běží? Charlie se rozhodla trochu zapracovat na své fyzičce a od nudného, nicméně velmi užitečného, posilování přešla na wrestling. Jako vždy nebude nouze o vtipné momenty, které hru příjemně doplňují. Samotná náplň titulu není příliš bohatá, ve své podstatě se totiž jedná o kreslenou animaci, pouze v několika okamžicích můžete vyzkoušet svou schopnost rychlé reakce. 

Zpracování hry je vcelku ucházející. Co do své náplně vám však titul B.L.O.W. Federation nabídne jen pramálo a tak dobře zvažte, zda-li má cenu ho stahovat. (Více…)

4D Prince of Persia - božský princ je zpět!

Prince of Persia je opět tady! Jedna z nejlepších her všech dob a titul, na který snad vzpomínám ze všech klasik nejraději, se nám opět navrací na naše PC. Ne, nemusíte se bát, že tu padne řeč na nepříliš povedené komerční pokračování této veleúspěšné hry, které se před nedávnem marně pokoušelo získat přízeň hráčské veřejnosti. My vám nyní naopak nabídneme graficky i hratelnostně nepozměněného originálního prince, navíc ovšem s novou dávkou levelů a úkolů! To vše vás tak čeká v nejnovější volně šiřitelné hře, která se pyšní názvem 4D Prince of Persia.

Už samotné spuštění hry by slabší jedinci nemuseli přežít a pro mnohé bude nemalým šokem  - grafika je naprosto stejná jako u prapůvodního prince a nejinak je tomu také u hratelnosti. Jako vždy je vaším úkolem zachránit nebohou princeznu ze spáru hnusného sultána. Omezeni jste časovými limitem jedné hodiny. Prostě a jednoduše řečeno - vše při starém

Samotné levely jsou i svou stavbou podobné staršímu originálu, což v překladu znamená, že na vás opět čeká velké množství nebezpečných míst a protivníků. I když možná dnešním hráčům může připadat zpracování hry podprůměrné, je nový Prince of Persia jednou z mála skutečně povedených plných her poslední doby. Alespoň, tak ho vnímám já osobně. (Více…)


Na závěr musím jako vždy připomenout, že plné hry vám přinášíme ve spolupráci se serverem Freehry.cz

Váš názor Další článek: Nový týden: Icewind Dale II přichází

Témata článku: , , , , , , , , ,