Týden v rubrice Plné hry: české hody!

Dnešní sbírka plných her obsahuje hned trojici zajímavých titulů, jejichž zrod se odehrál na území České republiky. Na své si tak přijdou i ti z vás, kteří neholdují žádnému ze světových jazyků – naší mateřštině totiž rozumí (alespoň v to doufám) každý, kdo čte tyto řádky. Nebudu vás dále zdržovat, pusťte se raději rovnou do čtení!
Týden v rubrice Plné hry: české hody!

Super Grass Pro Football - fotbálek pro chvíle nudy

Hned díky první dnešní plné hře můžete zavzpomínat na skončené léto. Nazujte tak kopačky, oblečte dres a hurá na trávník - na pořadu dne je totiž aktivní forma odpočinku v podobě fotbalu! V případě titulu Super Grass Pro Football naštěstí nemusíte cestovat do dalekých krajin, abyste zde soupeřili proti nejlepším hráčům světa, tento počin totiž pochází od českého autora.

Fotbal má nepochybně v České republice patřičné zázemí a těší se velké popularitě. Byť si jen málokdo z nás připíše na konto možnost zakopat si první ligu, snad vám bude dnešní freeware titul dostatečnou náhradou. Nejdříve si ale sežeňte schopného protivníka - hrát totiž můžete jen proti skutečnému soupeři, zaráz mohou zápolit až 4 lidé. 

Před dalším výčtem informací o hře musím všechny případné nadšence upozornit, že v současnosti si mohou vyzkoušet pouze betaverzi. Spousta věcí tak není dokončena, hra obsahuje několik chyb, které snad budou postupem času odstraněny. Minimálně doufejme ve zlepšení grafiky, která není nikterak okouzlující. Hledáte-li však zajímavý tip, jak se dobře pobavit, rozhodně si nenechejte betaverzi titulu Super Grass Pro Football ujít. (Více…)

Pac-Manhattan - novátorský PacMan v ulicích Manhattonu

Jak se stalo ostatně zvykem, každý týden vám nabízíme předělávku některé z klasik dob nedávno minulých. Stejným titulem nového "klonu" se honosí také počin Pac-Manhattan, z jehož názvu si již můžete udělat jasnou představu o základním konceptu hry.

Jak jistě nemalý počet z vás z předchozí věty vytušil, opět tu máme variace populárního PacMana. Sbírání kuliček, které je náplní této hry, se však tentokráte přesune z nepohodlných a nezajímavých bludišť přímo do ulic Manhattanu. Před výčtem dalších novinek, které s sebou Pac-Manhattan přináší, vám však dlužím alespoň krátkou zmínku o základním konceptu hry. Vězte tedy, že vaším úkolem je posbírat co nejvíce všude se povalujících kuliček a získat tak co možná nejvyšší skóre.

Nyní k oněm zmiňovaným novinkám - hlavní je možnost s vaší postavičkou nejen pobíhat, ale také skákat Samotné kuličky se navíc díky přítomnosti stále jezdících aut obnovují, chybět nemohou ani kuličky speciální, díky nimž získáte některou z mnoha speciálních vlastností.

Přichází čas zhodnocení - a nutno podotknout, že i přes na začátku příspěvku udělený titul dalšího klonu s sebou titul Pac-Manhattan přinesl zajímavou sbírku novinek zpestřujících nápaditý základní koncept pradávného PacMana. Jedinou vadou na kráse je tak fakt, že pro plynulý běh hry je podle údajů samotného autora potřeba osobní počítač s procesorem o frekvenci 650 MHz a 3D grafickou kartu. (Více…)

Život není krásný - krvavá pomsta

V poslední době jsme svědky stále většího množství plných her, jejichž zrod se odehrál na území naší malé republiky. Podobný je samozřejmě také případ titulu Život není krásný, jejíž název jasně hovoří o tom, že žádné pozitivní téma nás tentokráte nečeká.

Vypovídá o tom již nástin příběhu. Vžijete se tak do role v minulosti vcelku úspěšného zaměstnance nejmenované firmy. Vaše vlastní přítelkyně však měla poměr se šéfem fabriky a tak jste se ocitl na dlažbě - bez práce. Dál už to pokračuje dle zaběhnutého scénáře - drogy, chlast, hulení. Nastává však čas odplaty. A tu vykonáte vy sami!

Vaším úkolem tak bude najít vilu bývalého zaměstnavatele a pomstít se mu. Byť to možná zní na první pohled opravdu jednoduše, není všechno zlato, co se třpytí. Dohrát titul Život není krásný vám tak zabere opravdu notnou chvíli, což je jistě pozitivní zjištění. Čeká na vás častá konverzace s kolemjdoucími i známými, sbírání a používání předmětů a tak dále. Život není krásný je tedy výborným dílkem, které vás i přes svou zjevnou brutalitu bezpochyby zaujme. (Více…)
 
Středověká bitva - česká dáma s mnoha inovacemi

Kvalitní logická desková hra - právě to se skrývá za názvem počinu Středověká bitva. Její princip je v základu inspirován klasickou dámou, přesto přináší několik zajímavých inovací, díky kterým by rozhodně neměla chybět ve vaší sbírce. Zajímá vás, co nového s sebou Středověká bitva přináší? Pak čtěte následující řádky.

Soupeřit samozřejmě budete proti počítačem řízenému protivníkovi, máte-li chuť, můžete okusit také zápolení proti skutečnému soupeři. Hra samotná je v základu velmi podobná klasické dámě - hrát však můžete na větší hrací ploše (10x10), důležitá odlišnost tkví také v typu herních kamenů. V případě titulu Středověká bitva můžete při bitvě využít jejich dva základní typy - pěšáka a rytíře, případně pak jejich vyšší verze - velitele a krále.

Vybírat můžete z celkového počtu šesti různých obtížností. V nabídce nastavení nechybí také možnost nastavit počet sekund, po které musí účastník boje táhnout - pokud se nerozhodnete pro další krok, udělá to za vás po uplynutí časového limitu sám počítač.(Více…)

Cannon Fodder - další počin od Codemasters

Poměrně častým autorem zajímavých freeware hříček je také společnost Codemasters, která se však pohybuje především ve vodách komerčních her a titulů. Dnes tu pro vás máme další počin této firmy, který je napsán v Javě a k jeho spuštění vám tak postačí prohlížeč webových stránek.

Námět hry je tak trochu zmatený - budete muset čelit všude se ukrývajícím nepřátelům a likvidovat je, to bez jakéhokoli podtextu v podobě zajímavého příběhu. Hra obsahuje pět levelů, v každém je vaším úkolem dosáhnout předem dané úspěšnosti co se týče zásahu nepřátel.

Během hry vám samozřejmě naskakují body, vaším největším nepřítelem bude nemilosrdná časomíra, která se s nikým nemazlí. Zpracování hry je ucházející, bohužel její délka při troše snahy mizivá. Hledáte-li však zábavu pro chvíle nudy, vyzkoušením titulu Cannon Fodder rozhodně nepochybíte.
(Více..)


Na závěr musím jako vždy připomenout, že plné hry vám přinášíme ve spolupráci se serverem Freehry.cz

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 20 N/A
Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recenze

Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recen…

Jedna z nejkultovnějších českých her se vrací v současné generaci. Je to vítané, nebo zbytečné překvapení?

24.  9.  2020 | | 16 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil a tycoonovka zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

25.  9.  2020 | | 4 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |