Týden v rubrice Plné hry: freeware hra roku?

Něco podobného se stává jen jednou za několik dlouhých měsíců. Mluvím o okamžiku, kdy si jakákoliv hra vyslouží absolutní, stoprocentní hodnocení. Přesně to je případ titulu Sven Zwø, ve kterém si vyzkoušíte netradiční roli svůdníka. Krom toho však v našem přehledu nechybí ani další osmička nových plných her.
Týden v rubrice Plné hry: freeware hra roku?

Sven Zwo - svůdník oveček je zpět

Německá firma Phenomedia AG chrlí jeden titul za druhým a po, z jejího pohledu průměrných hrách posledních týdnů, se opět ukázala v tom pravém světle - to vše díky novému pokračování veleúspěšné erotické hry Sven Bomwollen nazvaném Sven Zwo. Stejně jako v případě jedničky, i tentokráte se vžijete do role svůdníka ovcí. Krom toho však s sebou druhý díl přináší četná vylepšení.

Nejdříve tedy pár slov k principu hry. Jak jsem již zmínil, vžijete se do role novodobého milovníka. Nejedná se však o člověka, jak se mohli mnozí z vás mylně domnívat, ale hnědého beránka, který se rád nezávazně pobaví s některou z neposkvrněných oveček. Sami ho ovládáte pomocí kurzorových kláves a mezerníku - přiblížíte-li se zezadu až přímo k ovečce a zmáčknete-li mezerník, dojde k samotnému aktu.

Vaše sexuální choutky vám znatelně znepříjemňuje měnící se nálada oveček - sluníčko nad jejich hlavou značí nejlepší, mráček naopak náladu velmi špatnou. Pokud se k podobně otrávené ovci přiblížíte, kopne Svena do rozkroku, což jistě není příjemné. Když je ovečka v sedmém nebi, promění se v bílý obláček s několika srdíčky a rozplyne se. Čelit při své "lovu" budete navíc muset také všudypřítomnému psu a farmáři. (Více...)

Cyklon 2 - opět záchranářem

Před nedávnem jsme vám v našem přehledu plných her nabídli zajímavý počin českého původu, hru Cyklon. Dnes je tento titul opět zde díky svému novému pokračování, v němž se opět stanete záchranářem, člověkem, v jehož rukou leží osud mnoha bezbranných lidí.

Stejně jako v prvním dílu, i ve dvojce využíváte pro záchranu nemohoucích služeb své helikoptéry. Jako vždy musíte létat a hledat trosečníky, kteří uvízli na některém z mnoha ostrovů. Aby vše bylo znatelně ztíženo, je vaším nepřítelem zejména malý obsah nádrže - díky tomu vám po chvíli letu dojde palivo a je nezbytné ho znovu načerpat. Dalším nepříznivým faktorem je měnící se počasí.

Čas od času vám navíc vaši práci znechutí také nepřátelské helikoptéry. Pozor si dávejte také na přistání - to je obzvláště složité a případná nepozornost se vám může šeredně vymstít. Zpracování hry je ucházející, grafika patří mezi lepší průměr, ale nic zázračného až světoborného od ní nečekejte. Pokulhává naopak hudba, která se navíc nikterak nedá vypnout. (Více...)

AeroStyle - bojový simulátor

Opravdu kvalitních simulátorů, které se zaměřují především na realistickou simulaci daného prostředku, je ve světě freeware titulů naprosté minimum. Do podobné kategorie však můžeme zařadit hru AeroStyle, která vás, jak již její název napovídá, zavede do nebeských výšin.

Jak jste tedy jistě správně vydedukovali, máte tu čest s leteckou simulací, která vám umožní otestovat své schopnosti ovládání letadel. Hra AeroStyle se však pochopitelně neomezuje pouze na nudné létání a eventuelně přepravu cestujících, právě naopak - sami budete muset coby bojový pilot ničit své létající nepřátele v každém z pěti kol. K dispozici jsou celkem tři odlišné obtížnosti.

Ovládání letadla je snadné, byť si na něj budete muset zvyknout. Grafika hry je vcelku slušná, i když bychom od realistického simulátoru čekali něco málo více. V této souvislosti nezbývá než připomenout, že současná verze ještě není finální a tak se může leccos změnit. Katastrofálně je na tom ozvučení - zvuky jsou podprůměrné, hudby se pro změnu nedočkáte vůbec. (Více...)

Only Fire - jenom střílejte!

Nových akčních stříleček je v poslední době jako šafránu. A tak jistě není divu, že vydání nového titulu Only Fire od našich východních sousedů vzbudilo velký zájem. Bohužel, výsledek práce slovenského autorského týmu ani zdaleka nesplnil očekávání. Ale nepředbíhejme.

Princip hry je prostý jako malá násobilka - vaším úkolem je tedy v každé úrovní postřílet všechny nepřátele, kterých na vás v každé z deseti úrovní čeká rovná desítka. K tomu využijete pistole, která se trochu nelogicky pyšní neomezeným počtem nábojů.

Krom klasické singleplayerové části můžete využít také služeb editoru, ani ten se bohužel neobešel bez chyb. Ovládání je nepohodlné, ke všemu vám postačí pouze kurzorové šipky, použití myši by hře bezpochyby prospělo. Mizerná je také AI nepřátel a do putníku to samé se dá říci také o zpracování. Hra tak jako celek působí spíše jako herní prvotina nadšeného experimentujícího autora. Nepatříte-li navíc mezi velmi odolné jedince, nedoporučuji vám hru Only Fire stahovat. (Více...)

Color Lines 3D - koule, hejbejte se!

Ani tento týden jsme nepozapomněli na fanoušky logických her. Přestože tento žánr nepatří mezi ty nejoblíbenější (ba právě naopak), zahrát si čas od času nějaký ten zábavný logický titul a znovu provětrat lenivý mozek je užitečným činem. A přesně k tomuto úkonu vám poslouží i nová hra Color Lines 3D.

Princip počinu Color Lines 3D je jednoduchý - vaším úkolem je dostat minimálně pět stejných koulí do vertikálního nebo horizontálního směru. Jakmile se vám to podaří, všechny koule v jedné rovině zmizí a uvolní se tak potřebné místo pro jejich další kolegy. Manipulace s jednotlivými koulemi je navíc velmi prostá. Stačí na vybranou kliknout a pak to stejné zopakovat na místě, kam ji chcete přenést.

Jako vždy se hra stává s přibývajícím časem obtížnější, na samý závěr vás čeká vypočítání konečného skóre a následná high-score tabulka. Zpracování je velmi slušné, zejména díky 3D grafice, na druhou stranu zde chybí zvuky. (Více...)

Hockey Manager 2003 - v kůži hokejového manažera

Najít opravdu kvalitní hokejový manažer je neskutečně obtížné nejen ve světě komerčních her, kde se s podobným titulem prakticky nesetkáme, ale také v oblasti freeware projektů. Těšit nás tak může alespoň fakt, že právě v naší zemi hry podobného typu vznikají - jedním příkladem za všechny může být sympatický výtvor Hockey Manager 2003.

Co se zdá na první pohled sympatické a bezchybné, z toho se může na konci vyklubat něco prakticky nepoužitelného a nezábavného. Ne že by to přesně odpovídalo hře Hockey Manager 2003, přesto tento titul zůstal daleko za očekáváním. Ale nejdříve si povíme pár základních informací o tomto počinu. Vyzkoušet si můžete roli manažera některého z českých extraligových týmu - čeká tak na vás nakupování a výměna hráčů,  utkání a boj o titul mistra ČR.

Zklamáním (nejen pro mne) je zpracování průběhu zápasu - naneštěstí nejsme svědky žádných záběrů a tak se musíte smířit s pouhým zobrazením konečného výsledků. V přípravě je podle dostupných informací další díl tohoto hokejového manažeru. Nezbývá tedy než doufat, že bude nové pokračování o řád kvalitnější. (Více...)

Rec War - stará vojna

Z leteckého nebe, na kterém jsme soupeřili s hordami nepřátel ve hře AeroStyle, se tentokrát přesuneme k pozemním složkám armády. Stejně jako v desítkách jiných titulů, i tentokrát se vžijete do role statného tankisty a vydáte se bojovat proti ideologicky nepřátelsky zaměřeným vojákům!

Hra se pyšní hned trojicí herních módů - Deadmatch, Teamdead a Capture the Cow. K dispozici je vám na dvacet map, na kterých můžete soupeřit nejen s počítačem řízenými protivníky, ale také se skutečnými kamarády. Ve hře nechybí ani několik rozdílných vozítek a nabídka osmi zbraní. Využít můžete také služeb externího editoru úrovní.

Grafika je pohledná, přestože není 3D - v případě hry Rec War bych však tento prostý fakt považoval spíše za přednost než nějaký nedostatek. Ucházející je také ozvučení. Celkově je tedy titul Real War povedenou hrou, která si právem zaslouží vaší pozornost. (Více...)

Magic Forest - opravdu magický les?

Stává se již takřka pravidlem, že vám každý týden přinášíme novou hru pocházejících ze vzdáleného asijského kontinentu. Ani tentokráte neučiníme pověstnou výjimku, která potvrzuje pravidlo - nabízíme vám totiž novou hru Magic Forest, 2D hopsačku, ve které se tentokrát vžijete do role malé holčičky.

Ona zmiňovaná slečna, kterou budete ovládat, se totiž touží dostat zpět do své rodné chaloupky, za rodiči, bratry a dalšími příbuznými. Vy ji v tom samozřejmě musíte pomoci, byť váš úkol nebude zrovna jednoduchý. Kromě častého hopsání přes různé překážky a zabíjení nepřátel musíte najít klíč, který je nezbytný k odemčení domečku.

Teď něco málo k negativním stránkám hry - vše vám znepříjemní zejména nízká umělá inteligence nepřátel. Ani ovládání není nikterak povedené, odezva hry na mačkání kláves je navíc velmi pomalá, což vás může přivést až na okraj zoufalství. (Více…)

Puchi - zajímavá arkáda z Japonska

Také poslední hra dnešního přehledu pochází z Japonska, země vycházejícího slunce. Puchi je nejnovější arkáda s bohatou nabídkou kol a fantasticky propracovanými lokacemi. Bohužel jako vše krásné, i v jejím případě se vyskytl menší problém - je jím japonština, ve které je hra vytvořena. Pokud však překousnete tento nedostatek, máte šanci vyzkoušet si opravdu zajímavý freeware titul. 

Hned první problémy s japonštinou pocítíte v menu - vězte tedy, že jeho první položka slouží ke spuštění nové hry, druhá pak pro pokračování předešlé atd. Náplň hry je pak velmi prostá - coby malá neznámá postavička budete muset procházet jednotlivými levely, vyhýbat se nepřátelům atd. V každé úrovni vás povětšinou čeká posouvání různých kostiček, předmětů a plnění dalších logických úkolů.

Zpracování hry je poměrně kvalitní - grafika je rozhodně nadprůměrná, o zvucích se dá bohužel říci pravý opak. (Více…)


Na závěr opět připomínám, že všechny plné hry vám přinášíme ve spolupráci se serverem Freehry.cz.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 20 N/A
Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recenze

Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recen…

Jedna z nejkultovnějších českých her se vrací v současné generaci. Je to vítané, nebo zbytečné překvapení?

24.  9.  2020 | | 15 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil a tycoonovka zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

25.  9.  2020 | | 4 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |