Týden v rubrice Plné hry: konec prázdnin se blíží

Konec prázdnin se kvapem blíží – to je holý fakt, který jistě nepotěší žádného školou povinného spoluobčana. Na samotný závěr prázdnin však pro vás opět máme pětici nových plných her, které vás mohou v posledních okamžicích volna patřičně zabavit. Čeká tak na vás kousek interaktivního umění, hopsání v podobě plošinovek, další klon Space Invaders a role ochránce.
Týden v rubrice Plné hry: konec prázdnin se blíží

Jak jsem v abstraktu slíbil, tak jsem i učinil. Můžete si tak nyní opravdu vychutnat pětici nových plných her, které snad osloví opravdu každého z vás. Nezbývá mi než popřát vám dobré strávení zbývajícího volna (to pro ty, kterým se blíží konec prázdnin či si aktuálně užívají zaslouženou dovolenou) a také hodně štěstí při trávení dnešních freeware pochutin.

Death - interaktivní smrt

Dnešní přehled začneme poněkud netradičně - vlastně se dá spíše říci, že netradičním a neobvyklým dílkem. Titul Death nepřirovnal jeho vlastní autor k počítačové hře, ale spíše k interaktivnímu umění. Co si pod tím můžete představit?

Ocitnete se v poněkud zvláštním světě, který vám nenabízí možnost zabíjet nepřátele, skákat po plošinách, usilovat o ruku sličné děvy. Naopak, vaším úkolem je jediné - kochat se a bavit, prohlížet si scenérie a relaxovat. Prohlédnout si tak budete moci 3D svět, ve kterém se můžete pohybovat dle libosti. Pro zpestření přidal autor i několik interaktivních předmětů - pokud nad některý najedete myší, rozzáří se, po kliknutí se zobrazí osamocen a můžete si ho dle libosti prohlédnout, prozkoumat.

Bohužel, celkové číslo podobných předmětů není nikterak vysoké - najít jich můžete zhruba šestici. Interaktivní umění v podání titulu Death vám tak může posloužit jako malé odreagování, to vše v pěkné grafice. Nic víc však nečekejte.  (Více…)

Chuckie Egg - plošinovka ve vaječné omeletě

Svébytnou kategorií freeware titulů jsou kromě erotických her, logických puzzlů a mnohého dalšího také předělávky starých kvalitních počinů. Podobný je také případ plné hry Chuckie Egg, jejíž název jistě nebude pamětníkům neznámý. Grafika je takřka původní, stejně jako zvuky a co je rozhodně příznivou zprávou, do puntíku do platí také o hratelnosti.

Vychutnat si tak budete moci osm levelů, v každém budete muset posbírat všechna vajíčka a samozřejmě úspěšně čelit všudypřítomným nepřátelům. Budete šplhat po žebřících, jezdit výtahy, pohybovat se po plošinách, nohy a běh vaší postavičky jsou klíčem k úspěchu. Pokud se vám podaří získat všechna vejce, proběhne vypočítání vašeho skóre, které je mimo jiné odvozeno od vaší rychlostí.

Omezeni jste samozřejmě určitým počtem životů, jejich ztráta pro vás znamená konečnou. O zpracování si můžete udělat názor sami, přiložený obrázek vypovídá jediné - grafika vás bezpochyby nikterak nezaujme, to však neplatí o hratelnosti. I proto stojí hra Chuckie Egg za vyzkoušení. (Více…)

Bananarama - opička a banány v hlavní roli

I v druhé dnešní hře se podíváme do prostoru všemožných plošin a skákání. Ano, titul Bananarama se řadí do početné skupiny hopaček, k vaší radosti se však může zařadit mezi své povedenější kolegy.

Jak už název hry napovídá, ústřední roli v celém našem příběhu budou hrát banány. Ty budete donuceni sbírat v roli malé opičky, toť váš hlavní a jediný úkol v každém z levelů. Čelit však budete muset mnoha sokům v podobě šamanům a dalších postaviček, znepříjemnit život vám však mohou také četné překážky. Celkem na vás čekají čtyři hlavní lokace, každá z nich čítá po čtyřech levelech. Základní matematické znalosti vám tak jisto jistě prozradili, že se můžete těšit celkem na 16 misí.

Perličkou je však také vývoj vaší hlavní hrdinky, tedy něco, co není v klasických plošinovkách právě obvyklé. V průběhu hry můžete nabýt patřičné zkušenosti, které se poté odrazí také na schopnostech opičky - s postupem času se tak naučíte nejen skákat, ale i pokládat a házet bomby a mnohé další. Rozhodně je to příjemné zpestření jinak všední hry. Zpracování je ucházející - grafika je detailní, přestože samotná hra běží pouze v rozlišení 320x240. (Více…)
 
Natomi Bottle Rockets Extreme - další klon Space Invaders

Stejně jako minulý týden v případě titulu Bugz 4, i tentokráte pro vás máme klon legendární klasiky jménem Space Invaders. I plná hra Natomi Bottle Rockets, kterou vám nyní hodlám představit, se řadí do kategorie těch povedenějších variací úspěšných počinů nedávné minulosti.

Zaujmout a možná i překvapit by vás mohl už základní koncept hry. Sami si vyzkoušíte roli mladého chlapce, jehož velkou radostí je pyrotechnika a vše s ní spojené. Tu tak budete podpalovat, tvořit ohňostroj a prostřednictvím něj se můžete pokusit zničit co nejvíce létajících talířů.

Vaše aktivity se však neomezí na pouhé podpalování rachejtlí, raket a podobných výtvorů - budete se muset vyhýbat nepřátelským laserům, krom jiného pak také neustále připalovat nové sirky (aneb zapalovač je nadevše :-). Malým omezením může být pouze jediný život, kterým náš hlavní hrdina oplývá. Na druhé straně je vcelku povedené zpracování. Grafika ujde, zvuky jsou výborné. Nic víc, nic míň. (Více…)

Vigilante - v boji proti pouličním gangům

A na úplný závěr si dáme hru akčnějšího ražení. Titul Vigilante se řadí mezi simulace pouličních bitek, kterých se s železnou pravidelností účastní členové mnoha názorových skupin. Nejinak je tomu samozřejmě i v České republice. Vy budete muset tentokrát vzít spravedlnost do svých rukou a coby novodobý nástupce nepopulární a nemoderní policie zastavit ono nekončící násilí.

Vaše schopnosti se však nepodobají supermanovi a tak se musíte snažit především přežít, což není při neustálém náporu nových rozzuřených nepřátel zrovna jednoduché. Každého z mnoha typů nepřátel tak budete samozřejmě muset vyřídit, mezi vaše schopnosti patří dva základní údery - rukama a kopy nohama. Díky speciálním kombinacím můžete vytvářet také specifické pohyby, více vám napoví manuál. Využít můžete také zbraně.

Slušná je i nabídka módů, které samozřejmě vévodí klasická kariéra. Vyzkoušet si však můžete také trénink, který prověří vaše schopnosti a také se možná něčemu přiučíte. Omezeni jste pouze počtem životů, po jejich vyčerpání se vypočítá celkové skóre byli-li jste dostatečně úspěšní, dostanete možnost zapsat se do tabulky nejlepších hráčů. Celkově je tedy titul Vigilante rozhodně zajímavou a v neposlední řadě také kvalitní akční hrou. (Více..)


Na závěr musím jako vždy připomenout, že plné hry vám přinášíme ve spolupráci se serverem Freehry.cz

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |