Týden v rubrice Plné hry: letní zvířecí hody!

Poslední dny nahradil déšť krásné sluníčko a z letního počasí se nám tak vyklubal podzimní nečas. Ani to však nic nemění na tom, že hrátky na pláží či koupališti vám hravě vynahradí další nadílka freeware titulů. Čeká na vás vynikající fotbálek, role chovatele králíků či volejbalové šílenství. Krom toho budete také trýznit svoji počítačovou myš či osvobozovat slimáka!
Týden v rubrice Plné hry: letní zvířecí hody!

Plná hra týdne:

BolzPlatz - pongball

Kvalitních fotbalových simulací jako by ve světě freeware titulů pohledal a tak je každá kvalitní hra vítána radostnými ovacemi. Na ty bychom neměli pozapomenout ani v případě skvělého výtvoru BolzPlatz, který si sportovní fanoušci nesmí za žádných okolnost nechat ujít. Fotbalové hody, mixované legendární hrou Pong, právě začínají:

"Po výběru všech těchto podstatných elementů zjistíte, že se hraje zápas dva na dva. Je to opodstatněné, protože zde přechází BolzPlatz to fáze Pongu. Hráči mezi sebou kopou tím způsobem, že působí něco jako bariéra a od nich se míč odráží k soupeři. Ten míč buď odrazí také, nebo padne gól, popřípadě se míč odrazí od stěny. Hra s počítačem není nic moc, ale multiplayer mohu vřele doporučit. A jaké že jsou ty nové originální nápady, o nichž jsem se také už zmínil? Během hry sbíráte určité předměty, jenž poté můžete použít. Například lahví opijete soupeře, můžete na hřiště nahnat více kopačáků, nebo si například nechat zasklít bránu, aby se míč po prvním úderu od ní odrazil. Možností je mnoho, ale soupeř je používá také." (Více…)

Hodnocení podle FreeHer: 94% (extratřída!)

Zbylá šestice her:

Breeder - chraňte králíky

Chovat zvířata lze v počítačových hrách jen zcela výjimečně a tak jistě všichni milovníci přírody nepohrdnou novým, mimochodem velmi povedeným titulem Breeder. V jeho hlavní roli se setkáte s rodinkou králíků, kterou musíte (jak jinak) dále rozšiřovat a zvětšovat:

"Simulace chovu zvířat se tolikrát na monitorech našich počítačů nevidí. Tedy alespoň ty akčnější a zábavnější. Breeder spadá do kategorie zábavných her, jelikož se u monitoru smíchy popukáte. Začátek hry je obrazovka s pokyny a tlačítkem Start. Klik a můžeme do hry. V elektrické ohradě vám poskakují dva králíčci-samec a samice. Určitě jste pochopili, co mají spolu udělat. Pokud ne, tak opět zasedněte za učebnici Biologie a pochopíte. Vaším hlavním(a jediným) úkolem je vypěstovat 8 králíků." (Více…)

Hodnocení podle FreeHer: 93% (extratřída!)

Clickator - týrejte myš

Jsem si vědom, že titulek tohoto odstavce jistě vylekal všechny ochránce fauny, příslušníky hnutí podobných Greenpeace a mnohé další. Netřeba se však obávat žádného týrání zvířat, protože tentokrát se vyřadíte na klasické, počítačové myši:

"Ale oč ve hře půjde? Již zpočátku jsem to zlehka načal. Clickator si pohraje s vašimi reflexy. Po spuštění zjistíte, že vidíte něco podobného, co leží vedle klávesnice na stole. Ano, správně, obrázek myši. Máte celkem 100 vteřin na to, abyste splnily určité požadavky, jenž na vás hra klade. Měl bych spíše mluvit v jednotném čísle, poněvadž požadavek plníte pouze jeden. Klikáte na pravé nebo na levé tlačítko opravdové myši podle toho, které tlačítko myši se zabarví červeně na vašem monitoru." (Více…)

Hodnocení podle FreeHer: 65% (dobré)

Battle Ships - papírová válka

Klasická hra lodě stále obšťastňuje desítky školáků, kteří si jí zkracují dlouhou chvíli a nudné vyučování, ale také stovky dalších lidiček celého světa. Příznivci této léty prověřené zábavy tak snad nepohrdnou kvalitním počítačovým zpracováním. Vzhůru do boje:

"Zahájením hry vybíráte obtížnost. Nabízí se klasicky tři-easy, normal, hard. Pak rozmisťujete své lodě a GO! do boje. Máte 24 ran na soupeřovo moře. Tento počet se zahlcením papíru zmenšuje. A kolik máte lodí? Celkem 6-jednu 6ti kostičkovou, 5ti, 4, dvě tří-kostičkové a jedna 2 kostičková. Hrajete do té doby, než jeden z vás potopí protivníkovu flotilu. Graficky je zpracovaná velmi dobře. Působí jakoby akčně, rychle. Zvuků si zde moc neužijete. To ale nevadí. Proto vám hru vřele doporučuji." (Více...)

Hodnocení podle FreeHer: 78% (velmi dobré)

Animated Bounce - volejbalové šílenství

Přestože je volejbal u nás i ve světě velmi populárním sportovním odvětvím, najdou se tací, kteří mu v jeho skutečně podobě příliš neholdují. Pokud snad mezi ně patříte i vy a chcete předvést svůj um alespoň díky počítačové hře, máte díky titulu Animated Bounce výbornou příležitost:

"Ale abych neodbočil od tématu. Abounce je hra, která pojednává o volejbalu. Vyhýbám se slovu simulátor, poněvadž Abounce jim opravdu není. Pokud si pamatujete hru Blobby Volley, jež byla opravdu chytlavá a objevila se dokonce i jako příloha mnoha časopisů, tak dnešní hra je pouhým klonem této skvělé freewarovky. Ptáte se proč? Já se také ptal, ale po zahrání několika málo kol jsem to zjistil. Už ten fakt, že máte předem dané ovládání a nemůžete s ním manipulovat mě celkem zklamalo, protože hra tohoto typu se nejlépe ovládala na myši. Dalším nedostatkem je chování míče. Když je to pouhý klon, mohli autoři zachovat alespoň fyzikální vlastnosti míče a ne je změnit k horšímu." (Více...)

Hodnocení podle FreeHer: 40% (slabší průměr)

Trapped! - osvoboďte slimáka

Matička příroda hrála uplynulý týden na Doupěti prim a tak vám znovu nabízím hru, jejíž hlavní roli ztvárnil zástupce zvířectva - slimák. V jeho kůži se tak musíte pokusit projít množstvím nebezpečí, což rozhodně nebude lehkým oříškem:

"Slimáček Slim, hlavní hrdina dnešní hry, asi jako malý nenavštěvoval logopedii, a proto se nemůže divit, že se nakonec ocitl v takové šlamastyce. Jednoho krásného dne všichni slimáci cestovali za pomoci teleportu do Vecti Alley (asi nějaká Mekka slimáků). Jenomže náš malý Slim s řečovou vadou namísto Vecti Alley vyslovil Vertically a byl přenesen do strašně moc vysoké věže a nezbývá mu nic jiného než seskákat dolů. Ne cestě za svobodou ho čekají rozpadající se podlahy a tuny ovoce, za které dostává Slim body. A aby toho nebylo málo, máte pouze jeden život a kupředu vás žene neúprosný časový limit." (Více...)

Hodnocení podle FreeHer: 70% (velmi dobré)

Battling Faces - abstraktní boj

Hokej je hrou prastarou, světově proslulou a zbožňovanou. Přestože s ním má hra Battling Faces společného jen pramálo, obě hry spojuje ledové hřiště a hra na ostří nože. Chcete-li se tedy v letním počasí zchladit, neváhejte:

"Hlavní menu vás překvapí jednak dětskou midi hudbou na pozadí a jednak pěkným 3D obrázkem na pozadí ze hry. Z tohoto pohledu by hra vypadala slibně, ale bohužel 3D není. Po zmáčknutí startu na vás vypadne škála nastavení. Od času kola, počtu kol až po obtížnosti a ovládání. Ovládaní mohou být pouze první dva hráči. Nemáte-li po ruce jednoho živého protivníka, můžete jeho obsazení vyměnit za CPU. Po spuštění vás čeká další překvápko. Hra je abstraktní a hrajete tedy za jakési barevné geometrické útvary s očkami. Je zde zelený nepravidelný šestiúhelník, červený ovál, modrý kosočtverec a žlutý trojúhelník. Hra se odehrává v ledovém areálu ohraničeném mantinely." (Více…)

Hodnocení podle FreeHer: 73% (velmi dobré)

Na závěr opět připomínám, že všechny plné hry vám přinášíme ve spolupráci se serverem Freehry.cz.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět grafickým skvostem

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět g…

Jestli něco Ubisoft umí, pak jsou to pestré světy, lákající k focení.

16.  1.  2021 | |11 N/A
Daniel Pánek
Assassin's Creed ValhallaGalerie
10 největších překvapení minulé generace, která nás potěšila

10 největších překvapení minulé generace, která ná…

Končící éra Xbox One a PS4 přinesla mnoho velkých změn. Jaké nás nejvíce překvapily?

18.  1.  2021 | |6 N/A
Vojtěch Matušinský
Téma
Hry zadarmo nebo se slevou: další lednové slevy a Star Wars zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: další lednové slevy a …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

15.  1.  2021 | |2 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce