Týden v rubrice Plné hry: okleštěných sedm dní

Další týden je zdárně za námi a tak se znovu setkáváme u nového přehledu plných her. Tentokráte na vás však čeká o jeden freeware titul méně, i tak si však z naší nabídky jistě vybere každý. Těšit se tak můžete na logickou hru The Cube, která vás zavede do světa tajemna a hororu. V naší nabídce figuruje také zajímavé erotické puzzle, klasická adventura ze Slovenska či zástupce žánru závodní her.
Týden v rubrice Plné hry: okleštěných sedm dní

Minulý týden byl co se týče nabídky plných her na Doupěti o řád chudší, než jak je tomu obvykle. Oproti klasickým pěti tak na vás výjimečně čeká pouze čtveřice veskrze zajímavých freeware her. I přes absenci jednoho titulu je však celý přehled dostatečně žánrově rozmanitý. Pojďme se ale raději podívat na samotné plné hry.

The Cube - hororová kostička

Do našeho dnešního seznamu se konečně propracoval také freeware titul určený pro ty z vás, kteří se čas od času rádi bojí. The Cube je totiž spojením logické a hororové hry, mix je to více než povedený. Samotný děj vás paradoxně zavede do snu hlavního hrdiny tohoto počinu. Ten se nachází v podivném strašidelném bludišti, ze kterého nemůže najít východ.

A pomoci mu, to bude vaším úkolem. Ale věřte mi, není to nic snadného. Náš hlavní hrdina je uzavřen v jakési zvláštní krychli, která je prošpikována množstvím menších otvorů a průchodů do dalších místností. Bohužel, v některých místech na vás čeká smrt, v jiných svoboda a probuzení ze snu. Po dobu hraní hry zažijete mnohokrát variantu první. Zemřít můžete udušením, uhořením, autoři evidentně své fantazii meze nekladou a tak způsobů odchodu na boží věčnost zakomponovali do hry nepočítaně.

Velmi důležitou roli hrají ve hře The Cube také čísla. Ty se vám zobrazí v případě, setrváte-li kurzorem nad některých z průchodů. Jaký je jejich význam, to vám napoví až samotná hra. Můžete si však být jisti, že právě díky nim budete mít o zábavu na několik hodin postaráno. Šmouhou na celém titulu je tak snad pouze zpracování - hra běží v rozlišení 400x300, což na dnešní dobu není nic světoborného. (Více…)

Jiggy Girls - erotické puzzle

Jak už napovídá název plné hry, nouze tentokráte nebude ani o mladé a krásné slečny. Již z této informace by vám mohlo být vcelku patrné, že se titul Jiggy Girls zařadí do kategorie erotických her. A je tomu opravdu tak. Tentokráte totiž budete skládat z mnoha dílků těla sličné děvy. Co více, dokonce můžete tvořit i vlastní skládačky.

Standardní verze hry vám nabídne šest krásek, které si můžete složit ke své spokojenosti. K ovládání vám postačí myš. Výbornou funkcí je náhled vybraného dílku, správně umístěné kusy skládačky si dokonce můžete nechat uzamknout. Není myslím potřeba zdůrazňovat, že pokud se vám podaří úspěšné složit celý obrázek, hra končí.

Zpracování není nikterak zázračné, byť jako kompenzace mohou být brána těla již zmiňovaných slečen, které při troše štěstí a umu můžete shlédnout. Zvukový doprovod je bohužel až přespříliš chudý a rozhodně vám zážitek ze hry nijak neumocní. (Více…)

Útěk - klasická adventura ze Slovenska

I když adventury zažívají v posledních letech značný úpadek, máme tu dnes pro vás také jednu plnou hru tohoto žánru. Její jméno zní Útěk a pochází ze Slovenska. Prapůvodně se jednalo o komerční titul, autoři ho však ke spokojenosti všech přepracovali, přidali podporu novějších systémů a vypustili jako čistě freeware záležitost.

Příběh hry vás hned na začátku zavede do školních lavic, k naší hlavní hrdince, kterou je žákyně 3.B jménem Markétka. Díky své nerozvážnosti se dostane do rukou únosců, které si objednal tajemný profesor. A právě nyní celé dobrodružství začíná. Vaším úkolem je rozplést klubko záhad a vysvobodit Markétku ze spárů únosců.

Ve hře je použit klasický first-person pohled, grafika je vcelku ucházející. Většina hádanek, na které cestou narazíte, se řeší čistě logicky. Jistě tak nebude problém je překousnout. Hudba a zvuky jsou velmi dobré. Celkově je tedy Útěk veskrze kvalitní hrou, která rozhodně neurazí především fanoušky klasických adventur. (Více…)
 
Race Driver - závodní hra od Codemasters

Na závěr tu dnes pro vás mám také čistě závodní hru, která bude pro mnohé bezpochyby příjemným odreagováním (zejména po předchozí adventuře Útěk). Titul Racer Driver je však ve skutečnosti reklamní hrou známé světové společnosti Codemasters, jejíž jméno má ve světě herní zábavy velmi dobrý zvuk.

Hra hned po svém startu nabízí výběr z osmi jazyků, čeština v tomto bohatém výčtu bohužel chybí. Před začátkem hraní si musíte vybrat jedno ze čtyř závodních vozidel. Co více, každý jazyk a potažmo tak i země, se může pochlubit odlišnými automobily. Přestane-li vás tak bavit dosavadní nabídka vozů, můžete přesedlat na jiný jazyk a potažmo tedy i závoďák. K ovládání vám postačí kurzorové klávesy.

Pojďme se ale podívat na samotné závody, které jsou sami o sobě mnohem zajímavější než tuna nastavování. Váš úkol je vcelku prostý - zajet třikrát po sobě daný okruh, vždy s co nejlepším časem. Své výsledky pak můžete odeslat na stránku výrobce a porovnat svůj um s dalšími nadšenci. Hardcore fanoušci závodních her bezpochyby ocení také spoustu zajímavých údajů, kterými jste zásobování v průběhu závodů. Trochu tak zamrzí pouze fakt, že titul Race Driver obsahuje pouho pouhý jeden okruh. Zpracování je výborné, byť je hra vytvořena ve Flashi. (Více…)


Právě jste se propracovali na konec dnešního přehledu. Vybrali jste si z něj? Nepochybuji, že na mou řečnickou otázku odpovídáte povětšinou kladně. Jako pokaždé nesmím na závěr zapomenout podotknout, že plné hry vám přinášíme ve spolupráci se serverem Freehry.cz

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 20 N/A
Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recenze

Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recen…

Jedna z nejkultovnějších českých her se vrací v současné generaci. Je to vítané, nebo zbytečné překvapení?

24.  9.  2020 | | 15 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil a tycoonovka zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

25.  9.  2020 | | 4 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |