Týden v rubrice Plné hry: povodňový nášup

Snad vám dnešní opožděný seznam plných her pomůže alespoň částečně zapomenout na katastrofu posledních dní – povodně. Nabídka freeware titulů je totiž rozhodně zajímavá a neměla by uniknout určitě nikomu z vás. Vyzkoušíte si tak boj proti zemědělcům či navštívíte svět pokemonů. Mimo to si také zasoutěžíte o milióny ve variaci úspěšné televizní hry.
Týden v rubrice Plné hry: povodňový nášup

Jak jsem se již v minulém vydání "Týdnu v rubrice Plné hry" zmiňoval, ten dnešní vám nabízíme s několikadenním zpožděním. Bylo to zapříčiněno mým výletem do krajin pohostinnějších, sluncem propečeného a chladivými moři omílaného ostrova Rhodosu. Nyní jsem však již zpět a tak se tedy s dalšími pravidelnými články, které vám přinášíme a pochází právě z mého pera, budete již od příštího týdne opět setkávat ve stanoveném termínu.

Farmer Bobs Gun - v boji proti zemědělcům!?

Zemědělství bylo drahná léta a století zaručeným způsobem, jak obstarat obživu své rodině - deseti vzlykajícím drobečkům, nebohým starým rodičům a otrávené manželce. Nevím, zda-li právě podobné osudy, ne nepodobné těm skutečným, stály za vznikem titulu Farmer Bobs Gun. Beze vší pochybnosti však zůstává jisté, že nás tato hra zavede na venkov.

Bohužel si však nebudete moci vyzkoušet na vlastní kůži, jaké je to orat půdu, starat se o různé plodiny - naopak, vžijete se do role hledaného zlotřilce, jehož život chtějí rázným krokem ukončit všichni místní občané. A co se dá v takové chvíli dělat jiného, než přistoupit na jejich pravidla. Máte tak slušnou výbavu v podobě pistole a jediný úkol - zničit všechny farmáře a sami přežít.

Zejména v prvopočátcích vás hra nijak extrémně nezaměstná, o to tíživější situaci však zažijete později, v dalších fázích. Budete muset čelit také nápaditě umístěným nášlapným minám, to vše bez funkce "save", která by však trápení mohla alespoň částečně ulehčit.

O zpracování si první dojem jisto jistě uděláte z přiloženého obrázku. Na něm je jasně patrné, že grafika není nikterak zázračná, ba právě naopak. Slavnější to není ani s umělou inteligencí nepřátel a tak jediné, co alespoň trochu potěšilo mou bolavou duši, byla vcelku pěkná a výstižná hudba. (Více…)

Pikachu For The Rescue - zachraňte Pokémony!

Pokusím se být hned na začátku tohoto odstavce zcela upřímný - Pokémony nemám rád, dle mého názoru nepatří mezi inteligentní zábavu. Z tohoto důvodu k nim proto cítím určitou averzi, která není cizí ani mému okolí. Nehledě na mé pocity vám však přinášíme také jednu hru inspirovanou tímto japonským fenoménem, ve které se vžijete do role malého žlutého piňdulíka jménem Pikachu.

Titul Pikachu For The Rescue se řadí do škatulky klasických plošinovek, nijak se neliší klasickým konceptem a těží tak ze zavedených standardů. Vaším úkolem je, co jiného, než projít několik vytvořených levelů. V každém z nich se musíte zaobírat sbíráním pokébalů (jakési zařízení, sloužící pro uchování pokemonů), máte-li dostatek štěstí a potřebného umu, nakonec se propracujete až k uvězněnému pokémonovi na konci dané mise.

Samozřejmě však budete muset čelit nepřátelům, obtížnost je však takřka nulová a jejich likvidace nebude činit problémy opravdu každému, tedy ani našim dětským spoluobčanům. Prostředí úrovní jsou si vcelku podobná, přesto je zpracování ucházející. Takže řečeno zcela objektivně - titul Pikachu For The Rescue je velmi dobrý kousek, který stojí za vyzkoušení. Pokud však nemáte rádi tématiku Pokemonů, ani po zahrání této plné hry svůj názor nezměníte. Věřte mi… (Více…)

Bugz 4 - další variace Space Invaders

Legendární hru Space Invaders jistě netřeba představovat, objevila se již v mnoha variacích na našich PC a dalších platformách, mobilní telefony nevyjímaje. Dnes vám přinášíme další možnost, jak zavzpomínat na tuto klasiku. To vše díky plné hře Bugz 4, která vás zavede do světa fauny.

Sami se tak vžijete do role jakéhosi zeleného živočicha, kterého si však nedovolím ani vzdáleně přirovnat k nějaké existujícímu organismu - přece jenom, biologie není mým šálkem kávy. Bez ohledu na tuto skutečnost však stoprocentně vím, co bude vaším úkolem. Čelit budete muset houfům přilétávajících brouků, které musíte pochopitelně odstranit z vašich obrazovek.

Ku pomoci vám budou celkem tři různé zbraně, stejně jako povětšinou omezený počet nábojů. Co více, na některé brouky nepostačí pouze jedna jediná rána. Zpracování je ucházející. Celkově bychom tedy titul Bugz 4 mohli zařadit do šedivého průměru. (Více…)
 
Crack Attack - logická stavebnice

Krom všech předchozích zmiňovaných her tu dnes pro vás máme i nášup v podobě logické plné hry Crack Attack. Nebudete tak ovládat mimozemsky vzhlížející postavičky, střílet po nepřátelích, právě naopak. Tentokráte si budete hrát především a jen s kostičkami. Nemusíte se však bát, titul Crack Attack se nezařadí do kategorie "počítačových variací stavebnic".

Vaším úkolem je vždy poskládat tři kostičky stejné barvy k sobě, horizontálně nebo vertikálně. K ovládání vám postačí několik kláves - mezerník pro otočení kostek, enter pro přidání spodní řady atd. Aby vše bylo těžší, jsou celé řady kostiček stále v pohybu. Čas od času se dočkáte také nějakých bonusů či specialitek, které zpestří průběh vašeho "zápolení".

Jistě příjemným zpestřením je také možnost hrát ve dvou, takže si své schopnosti můžete porovnat i se skutečně žijícím sokem. Zpracování je průměrné, byť u logické hry tohoto typu není příliš co hodnotit. Zhodnocení na závěr - máte-li chuť odreagovat se od klasických, ať už komerčních nebo freeware, her a máte rádi logické tituly, neváhejte! (Více…)

Chcete být milionářem? - opět soutěžíme o milióny

V současné horké chvíli by mnohým, povodněmi zužovaným lidem, přišla vhod konkrétnější finanční pomoc. Byť se vám něco podobného s počítačovou obdobou známé televizní hry Chcete být milionářem? podaří jen opravdu stěží, jako malé odreagování v době nedávno minulé poslouží jisto jistě každému.

Výklad pravidel snad není příliš třeba, přesto si několik konkrétnějších poznámek neodpustím. Jako vždy budete zodpovídat řadu zapeklitých i primitivních otázek, vaším cílem je jediné - dosáhnout mety deseti miliónů korun českých. Zásoba otázek není příliš veliká, po čase se tedy opět opakují. Jako vždy můžete využít tří nápověď - diváků v sále, přítele na telefonu či 50:50.

Trochu zamrzí zpracování - to je v některých okamžicích doslova strašlivé, grafika přímo úděsná. Některé by mohla znechutit také slušná sbírka pravopisných chyb. (Více..)


Opět jsme na konci. Na závěr musím opět zdůraznit, že dalšího vydání našeho přehledu se opět dočkáte ve stanoveném termínu, tedy v pondělí následujícího týdne. Plné hry vám přinášíme ve spolupráci se serverem Freehry.cz

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil a tycoonovka zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

25.  9.  2020 | | 4 N/A
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 20 N/A
Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recenze

Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recen…

Jedna z nejkultovnějších českých her se vrací v současné generaci. Je to vítané, nebo zbytečné překvapení?

24.  9.  2020 | | 17 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |
PlayStation 5 bude zpětně kompatibilní jen s PS4, starší konzole chybí

PlayStation 5 bude zpětně kompatibilní jen s PS4, …

Šéf SIE potvrdil, co se v posledních týdnech šuškalo. PS5 bude kompatibilní jen s hrami pro PS4, starší konzole jsou mimo hru.

18.  9.  2020 | | 11 N/A