Týden v rubrice Plné hry: prázdninový pel-mel

Největší sportovní svátek posledních měsíců, fotbalové mistrovství světa, je již zdárně za námi. I na jednu, fotbalem inspirovanou hru se v dnešním přehledu blíže podíváme. A co dalšího můžete najít v našem článku? Boj proti zombíkům v House of the Boué * Sport gentlemanů v provedení „mini“ * Svět ponorek po česku * Souboj s homosexuálními občany v Watch out behind you hunter!
Týden v rubrice Plné hry: prázdninový pel-mel

Abych řekl pravdu, největším oříškem při psaní dnešního přehledu bylo vymyslet jeho úvod, právě ten, který nyní čtete. Nebudu vás však již dále zdržovat a podívejte se raději na náš samotný přehled, který vám opět nabízí pětici nových freeware titulů. Mezi nimi nechybí ani jeden český zástupce týmu Sgames.

House of the Boué  - v boji proti zombíkům

Po delší době se v našem seznamu objevuje i zástupce žánru plošinovek. Je jím francouzsky počin House of the Boué, který vás stejně jako mnozí jeho kolegové zavede do světa boje proti prohnilým zombíkům.

Vaším úkolem tak bude projít celkový počet pěti vcelku rozsáhlých levelů. Takřka na každém kroku však číhá nebezpečí v podobě již zmiňovaných zombíků, kteří vám jdou nemilosrdně po krku - na nějakou diplomacii zapomeňte, v tomto případě pomůže opravdu jen hrubá síla. K zabíjení zombíků vám jako prostředník pomohou kosy, účinný to nástroj pro zabíjení všemožné havěti. Těch však nemáte neomezené množství, nové kousky padají z některých mrtvol vašich nepřátel. V některých případech tak nebudete mít dostatek zbraní pro zavraždění všech přítomných zombíků - pak byste se měli opravdu s rozvahou rozhodnout, kterého je potřeba odstranit. A abych nezapomněl. Sami se nesmíte žádného nepřítele dotknout, zaplatili byste za to životem. 

Zpracování nelze ohodnotit jinak než známkou jedna, grafika, zvuky i hudba je příjemnou pastvou pro oči, respektive uši. Bohužel se však cestou ke konci hry setkáte s velkým množstvím chyb a nedostatků, krom toho titul House of the Boué bohužel oplývá i příliš nízkou obtížností.. (Více…)

Mr. Putts Mini Golf - sport gentlemanů 

Sport gentlemanů se na obrazovkách našich domácích počítačů už objevil nesčetněkrát, ať již v podobě komerčních či plně freeware projektů. Dnes pro vás máme odlehčenou verzi golfu. Jak sami jistě tušíte, píši tu o minigolfu, oblíbené to zábavě pro méně nadané jedince. 

K dispozici máte celkem 18 jamek, které se od sebe poměrně znatelně liší. Princip golfu nebyl v případě titulu Mr. Putts Mini Golf nijak pozměněn, opět je tedy vaším úkolem dostat míček do jamky, to vše samozřejmě na co nejmenší počet odpalů. Byť se to může zdát vcelku jednoduché, opak je v některých okamžicích pravdou. A pocítíte to i vy sami. Na každé jamce máte maximálně 7 odpalů, pokud se vám v tomto stanovaném rozmezí nepovede míček dostat do jamky, automaticky postupujete dále.

Trochu zamrzí absence multiplayeru, který by hru v očích mnoha hráčů ještě více zviditelnit. K ovládání hry si vystačíte s obyčejnou myškou. Grafika je plně 3D, není ji prakticky co vytknout. Nepříliš kvalitní je naopak hudba. (Více…)

Sub Hunter III - svět ponorek po česku

Do dnešního přehledu se nám připletl i zástupce českého umu, poměrně kvalitní podmořská simulace Sub Hunter III od autorského týmu Sgames. Přestože se nedočkáte žádného impozantního a srdcervoucího příběhu, který by vás až do poslední chvilky držel v napětí, má titul Sub Hunter III zbraně, kterými by vás mohl bezpochyby přilákat.

Pod své velení tak dostanete jednu patřičně vyzbrojenou ponorku, s ní musíte ničit nepřátelské lodě a ponorky. Jak prosté, jak jednoduché. K ovládání hry vám poslouží několik kláves. Za ničení jednotek získáte body, vaší snahou by pochopitelně mělo být nahrát co nejvyšší skóre. Krom střel vás bude ohrožovat také nedostatek vzduchu pro vaši posádku, čas od času tak budete donuceni vynořit se na hladinu. Pro tento úkon si však vyberte vhodný okamžik.

Jako vždy jsme se dočkali několika bonusových předmětů, které se vám občas připletou do cesty. Bohužel zpracování titulu Sub Hunter III není ani zdaleka na špičkové úrovni - grafika ani zvuky nijak neexcelují. Chcete-li se však pobavit a na zpracování vám tolik nesejde, stojí určitě tato hra za vyzkoušení. (Více…)
 
Platt! WM Edition - fotbalové Člověče, nezlob se

Fotbalové mistrovství světa zná své vítěze i poražené, nastává čas bilancování. My se tu však nebudeme zabývat fotbalem jako takovým, ale nejnovějším titulem jím inspirovaným. Jistě se mezi vámi nenajdou tací, kteří by ve svém životě nikdy neslyšeli či neviděli známou stolní hru "Člověče, nezlob se". A co vznikne spojením této hry a fotbalu? No přece titul Platt! WM Edition.

Samotná hra je určen pro jednoho až čtyři hráče, můžete tak pořádat rodinná klání či jakési odlehčené mistrovství světa. Jako soupeř vám však může posloužit i samotný počítač. K dispozici máte čtyři týmy, povětšinou fotbalových mocností - Brazílie, Německo, Francie a Nizozemí. Trochu mě překvapila existence Nizozemska v tomto seznamu - to se totiž letošního mistrovství světa v kopané stejně jako český národní tým nezúčastnilo. Pravidla klání jsou veskrze jednoduchá a nijak se neliší od těch klasických ve hře Člověče, nezlob se. Trochu otrávit vás snad mohou pouze pomalé tahy soupeřů.

Co se týče zpracování titul Platt! WM Edition doslova a do písmene exceluje. Grafika je plně 3D, působí opravdu úchvatně. Nejinak je tomu i u zvuků, jednotlivé týmy navíc při hře pokřikují - zaujmou vás například Francouzi a jejich zvláštní akcent. Nic bohužel není dokonalé. Pokud si chcete titul Platt! WM Edition pořídit, budete muset zaplatit cenu v podobě velikosti 15 MB. (Více…)

Watch out behind you hunter! - vy versus homosexuální občané

Titul Watch out behind you hunter! vás zavede do nelítostného světa boje proti zákeřnému soupeři. Tím nejsou mimozemské stvůry, mutanti ani dnes již zmiňovaní zombíci. Čelit totiž budete muset našim homosexuálním spoluobčanům.

Vaším úkolem je tak zabít co největší počet těchto "tvorů", za což jste zákonitě odměněni několika body, které navýší vaše celkové skóre. Homosexuálové však mají také své prostředky, jak vám ve vašem snažení zabránit. Mluvím tu o jisté formě sexu, kterou tu však nebudu dále rozebírat.

Po stránce ovládání na tom není titul Watch out behind you hunter! nijak zázračně. Hra je vytvořena ve Flashi. Levely jsou generované, nemůže se vám tak stát, že byste některý hráli vícekrát po sobě. Grafika, zvuky i hudba jsou ucházející, není co více k nim dodat. (Více…)

Pozn.: Redakce serveru FreeHry.cz ani Doupě.cz se nijak neztotožňují s touto hrou a rozhodně tento titul nevyjadřuje náš názor na menšinu homosexuálních občanů!


A už jsme opět na konci našeho přehledu. Doufám, že si to své vybral opravdu každý z vás. Jako pokaždé nesmím zapomenout podotknout, že plné hry vám přinášíme ve spolupráci se serverem Freehry.cz

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

včera | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

včera | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |