Týden v rubrice Plné hry: ryby, vlak a tanec!

Dnešní o týden opožděná nadílka plných her se pyšní skutečně rozmanitou paletou úkolů a úkonů, které v těchto titulech budete plnit. Nejdříve si tak můžete odpočinout u virtuálního rybaření, relaxaci poté vystřídá práce strojvedoucího a jste-li pohybově nadaní, rozhodně neváhejte a otestujte si také roli moderního tanečníka.
Týden v rubrice Plné hry: ryby, vlak a tanec!

The Eskimo Fishing Trip - chcete si zarybařit?

Rybaření patří mezi jednu z pohodových činností, které z vás dokážou dokonale vysát všechen ten pracovní stres a tunu námahy posbíranou v průběhu celého týdne. Tak je tomu alespoň v případě skutečného a nefalšovaného chytání ryb, které však nově díky freeware titulu The Eskimo Fishing Trip mohou okusit také ti pasivnější z vás, kteří ani ve volném čase nevstávají od svého počítače.

Jak to tak bývá, ve hře je pochopitelně vaším hlavním úkolem chytat ryby. Prut ovládáte pomocí myší a to tak, že návnadu umístíte těsně nad hladinu a jakmile se ryba vynoří, dáte jí háček do pusy. Prosté, jednoduché, přesto mnohdy pěkný oříšek. Všechno vaše snažení je omezeno časem a ohodnoceno patřičnými body. Jakmile se vám podaří postupně chytnout všechny ryby plovoucí v potůčku, postupujete do dalšího kola.

Myslím, že při pohledu na tento text a stránku vůbec vás mimo jiné zaujal také obrázek hry - vše je kompletně 3D a nutno podotknout, že grafika je opravdu na vysoké úrovni. Navíc ve hře nechybí také ozvučení, byť byste hudbu hledali marně. (Více...)

Global Rail - projeďte se po kolejích...

Postavit si vlastní vlakovou dráhu, to bylo v minulosti (a možná stále je i v současnosti) snem mnoha malých chlapců. Ve světě komerčních her se rok co rok objevuje hned několik zajímavých simulací drah a vlaků vůbec, v oblasti freeware titulů tomu není jinak - mimo jiné to pak dokazuje také nový titul Global Rail.

Hra obsahuje celkem tři módy hraní, což v překladu znamená, že vás čeká vskutku dlouhá doba zasloužené zábavy. Přepravovat můžete celkem tři komodity - železo, uhlí a v neposlední řadě také své lidské spoluobčany. Ti na rozdíl od svých neživých kolegů vyžadují více zastávek a tak budete donuceni zastavovat doslova v každém zapadákově. V případě železa a uhlí je pak vaším úkolem převést celý náklad ze startovního do cílového místa, bez zbytečných zastávek.

Autor hry k mému potěšení zapracoval na počtu mašinek, kterých zde najdete celkem 7. Trochu horší je to s počtem drah, figuruje zde pouze jediná, za to však značně rozsáhlá. V oblasti zpracování však titulu Global Rail dochází dech, v jeho případě spíše ono nezbytné uhlí jako palivo pro pohon. Grafika je opravdu nepovedená a ke zklamání všech je hra také prošpikována desítkami nejrůznějších chyb a bugů. Škoda... (Více...)

Quarry - Pánem robotů

Nestává se příliš často, aby se nám v jednom přehledu objevily hned dva tituly stejného výrobce. Dnes je tedy den, který je onou pověstnou výjimkou potvrzující jinak zavedené pravidlo. Tvůrci titulu The Eskimo Fishing Trip nám totiž nabízejí další zajímavý titul Quarry, který vám tentokráte umožní návštěvu světa robotů a techniky.

Ve hře tak budete ovládat skupinku robotů, jejichž životním cílem však kupodivu není střílet a zabíjet. Vše se odehrává uprostřed zajímavého herního světa, kterému vévodí strom, pyšnící se čtyřmi vchody. Podlaha u jeho kořenů je rozdělena na celkem tři barevná území tvořící šestiúhelníky. Vaším úkolem je manipulovat se zmiňovanými roboty tak, aby vždy sebrali jednu kostičku a přenesli ji na jiné místo. Vše musí postupovat systematicky tak, aby se mohli dostat do vchodu stejné barvy.

Celkem na vás ve hře čeká šestice úrovní, které se pyšní slušnou obtížností a tak vás v případě zájmu jistě na notnou chvíli zabaví. Grafika hry je výborná, opět ve 3D a prakticky se neliší od té, kterou máte možnost vidět v titulu The Eskimo Fishing Trip. (Více...)

Breakin` Battle - parádní tancovačka

Her, ve kterých je vaším úkolem ovládat postavu tanečníka a díky zběsilému mačkání kláves předvádět jeho neskutečné umění, jsme se dočkali již nespočet. Již samotná Britney Spears, nekorunovaná popová princezna a hlavní hrdinka nejmenovaného amerického filmu, který ovšem dle očekávání zapadl do propadlišť filmový dějin, se v podobném titulu na našich PC objevila.

Nebojte se však, tentokrát nepůjde o propagaci žádného hudebního umělce, nyní vám totiž nabízíme zcela nezávislý titul, jehož tvůrci jsou nepochybně fanoušky moderního tancování. K dispozici jsou vám tak dvě herní postavičky (běloch jménem Tommy a černoch Jeff) a také dvě herní prostředí - konkrétně tedy tělocvičná a staré skladiště. K potěšení všech obsahuje tento titul také hru ve dvou na jednom počítači, kde je každý hráč omezen třiceti sekundovým limitem. Během tohoto intervalu musí předvést co nejpůsobivější "taneční sestavu" a za své snažení je odměněn ohodnocením porotců.

Výborné je mimo jiné také zpracování, grafika je na poměry freeware titulů rozhodně nadprůměrná. To se samozřejmě týká také ozvučení, tak nezbytného pro počin tohoto typu. Malou vadou na kráse je tak pouze 16 MB veliký soubor hry. (Více...)

Trains - zpět do dětských let

Již podruhé dnes máte jedinečnou šanci zavítat do světa vlaků, drah a přepravy lidí a rozličných předmětů. Chcete vědět, jaké je to být organizátorem a hlavním strojvedoucím, majícím na starosti hned několik souprav vlaků? Jak zodpovědná je podobná práce? O tom se díky titulu Trains můžete na vlastní kůži přesvědčit.

Vaším úkolem ve hře tak bude nepřímo manipulovat s vláčky, pomocí kliknutí na určitá místa přehazovat výhybky a tím docílit toho, aby vlak nevykolejil, ale naopak jel v pořádku dále ke stanicím. Přestože je to z počátku velmi jednoduché a primitivní, obtížnosti hry postupně roste, stejně jako počet vlaků, které musíte ovládat.

Ovšem nic není na první pohled tak krásné, jak by se mohlo zdát. Grafika hry je totiž mizerná a ještě hůře je na tom titul Trains co se týče zvuku a hudby - těch jsme se totiž pro změnu nedočkali vůbec. To však v žádném případě nebrání tomu, abyste si hru mohli otestovat. (Více...)

Gunner 3 - neohrožený hrdina

Galaktický a neohrožený hrdina, svět plný překvapení a neobvyklých postav, přesně to na vás čeká v případě hry Gunner 3. A jako vždy to budete právě vy, komu bude svěřen ten nejsložitější úkol - zneškodnit nepřátelskou organizaci, jejíž kořeny jsou prohnilé až na kost. Co více, hra se pyšní také vysokou obtížností, díky níž si ji budete moci vychutnávat opravdu dlouho.

Jako vždy budete muset čelit nespočtu nepřátel, ovšem, a to je velmi pozitivní, autoři se při jejich tvorbě opravdu vyřádili. Díky tomu se zde můžete setkat se zeleným smrdutým okem, pavoukem v obleku a to jsou jen některé perly z bohatého a nadupaného seznamu monster. Jejich likvidace je však díky možná trochu přehnané obtížnosti velmi složitá.

Pokud vás zajímá oblast zpracování, pak nutno podotknout, že i zde hra patří mezi nadprůměr. Byť je vše vyvedeno pouze ve 2D, vizuální stránka je "koukatelná" a rozhodně vás z ní po několika minutách nerozbolí oči. Dobré jsou také zvuky, s hudbou je to již horší. (Více...)

Wintermarathon - IQMarathon v zimním kabátě

Možná si někteří z vás, zejména ti pozornější návštěvníci a fanoušci freeware titulů, vzpomenou na zajímavou hru IQ-Marathon firmy Q-Lympics. Dnes ji tu máme znovu díky novému dílu, který je však spíše než plnohodnotným pokračováním spíše předělávkou původního titulu, navíc vybaveného zimním prostředím.

Co se týče vašeho úkolu, nijak se nezměnil - pomocí šipek tak musíte nasměrovat kravičky tak, aby došly až do vytouženého cíle, který je ve hře reprezentován zlatým pohárem. Ve hře samozřejmě nechybí nová kola, která jsou však mnohem těžší a to je snad dostatečnou zárukou dlouhé životnosti tohoto titulu.

Zpracování hry je velmi dobré, což již vychází z faktu, že je vytvořena v klasickém Flashi. Zvuků jsme se sice dočkali pomálu, přesto je pozitivní, že zde vůbec jsou. A jaké je tedy mé závěrečné hodnocení hry Wintermarathon? Máte-li rádi netradiční tituly, rozhodně neváhejte. Škoda jen, že si autoři s novým pokračováním nedali víc práce a nenabídli nám tak opravdu plnohodnotný druhý díl. (Více...)

Hockey 2001 - hokej jak se nepatří

Simulacím hokeje na PC už po léta a zcela neohroženě vládne komerční série NHL, jejíž poslední díl NHL 2003 byl pro mnohé (včetně mě) malým zklamáním. Možná vás překvapí, že také ve světě freeware titulů máme tu možnost čas od času spatřit počin, který se snaží zpřístupnit tuto zábavnou sportovní hru i "méně majetným hráčům". Přesně takový je titul Hockey 2001.

Tituly série Hockey vycházejí pravidelně prakticky rok co rok a tak jistě pro některé z vás nebudou neznámé. Jak je na tom ročník 2001? Dokázal napravit pošramocenou reputaci svých předchozích souputníků? Bohužel, a je to nepochybné, nikoliv. Vaším hlavním úkolem ve hře, kde jsou hráči nahrazeni dvěma kuličkami, je samozřejmě střelit gól a to tečkou, jež má býti jakýmsi pukem.

Hra obsahuje celkem 6 módů, což jistě alespoň na oko potěší.. Nechybí ani multiplayer či tabulka nejlepších hráčů. Na druhou stranu, hra ztrácí po grafické stránce, obsahuje nespočet chyb a majitelé Windows XP si jí také neužijí. (Více...)


Na závěr opět připomínám, že všechny plné hry vám přinášíme ve spolupráci se serverem Freehry.cz.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 121 N/A
Kingdom Come: Deliverance je úžasná česká hra, se kterou prožijete středověk

Kingdom Come: Deliverance je úžasná če…

Kingdom Come: Deliverance je nejočekávanější hrou roku 2018. Hra se středověkým námětem čerpá z české historie a slibuje doposud nevídaný herní zážitek založený na tvrdé realitě a precizním zpracování.

5.  2.  2018 | | 75 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

11.  2.  2018 | | 12 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

8.  2.  2018 | | 17 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Jak Kingdom Come redefinuje pojetí soubojů z pohledu první osoby

Jak Kingdom Come redefinuje pojetí sou…

Souboje z pohledu první osoby byly vždy kamenem úrazu mnoha her. Warhorse má na to svůj vlastní přístup.

6.  2.  2018 | | 3 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A