Týden v rubrice Plné hry: sedm kvalitou překypujících titulů!

Se znovuzahájením provozu serveru FreeHry.cz se opět setkáváte s vaším oblíbeným přehledem plných her uplynulého týdne, tentokráte ovšem s drobnými změnami – novou kategorií „plná hra týdne“ a konkrétním hodnocením recenzovaných produktů. Pojďte se tak spolu s námi podívat na zoubek sedmičce mimořádně kvalitních titulů.

Plná hra týdne:

Tennis Antics - hra o život

Sportovní hry mají ve světě počítačových titulů nezaměnitelné a nepostradatelné místo. Hokej, fotbal, basketbal, tenis - právě poslední zmiňované sportovní odvětví (navíc v netradičním podání) vyzkoušíte v mimořádně kvalitním titulu Tennis Antics:

"Pravidla tenisu jistě znáte. Tady jsou pozměněná o životy. Když k vám spadne míček a vy ho dostatečně rychle neodpálíte, ubude vám život. Vyhraje ten, kdo první zbaví soupeře životů. K tomuto účelu kromě míčku můžete použít bomby, elektro-šoky, firebally a spoustu jiných pastiček. Zase oproti tomu si můžete životy doplňovat ovocem. Ale jsou zde i jiné bonusy-zrychlení, kradení, zpomalení ... Ještě každá postava má svůj specifický bonus při podržení odpálení-kupříkladu Santa má smršť dárků." (Více…)

Hodnocení podle FreeHer: 98% (extratřída!)

Zbylá šestice her:

Amanagi - záludný vesmír

Ach ano, vesmír. Končiny neprobádané, vzbuzující údiv i strach v každém z nás. Právě vesmír je jedním z nejoblíbenějších herních prostředí. Ptáte se proč? Nechává totiž tvůrcům naprostou volnost v jejich rozhodování. A výsledkem práce několika odvážných nadšenců může být například titul Amanagi:

"Pod nevinným názvem Amanagi se skrývá, jak jste si už jistě všimli, ďábelská akce plná střílení a výbuchů. Stanete se totiž pilotem mezigalaktického, plně vyzbrojeného vozítka, jež má za úkol zničit všudypřítomné nepřátele. V průběhu hry můžete sbírat nejrůznější pomůcky, jako například lepší zbraně, palivo nebo doplnění štítů, které vám trochu usnadní práci s přehršli nepřátelských lodí. Ten, kdo by čekal, že primárním úkolem každé mise je zničit co nejvíce čehokoliv, co se hýbe, má samozřejmě pravdu. Co by to byla za akce, kdybychom měli zachránit princeznu ze spárů zlého vlka v kosmické lodi. I když myšlenka to není špatná, ničit, ničit a ještě jednou ničit je myslím dostačující." (Více...)

Hodnocení podle FreeHer: 80% (super)

Blázinec Advencture - Kokotek v akci

Důvod, proč by vám neměla uniknout hra Blázinec Advencture? Je jich hned několik - kromě sympatického názvu, faktu, že hra pochází z českých luhů a hájů, je to především její samotná kvalita. Rozhodně neváhejte - šanci zahrát si skutečně kvalitní a vtipnou hru, která jako by se pokusila parodovat známou sérii Fallout, již vícekrát mít nebudete:

"Při spuštění na vás vybafne falešné načtení různých věcí v PC a intro s někomu známou hudbou z Majora Zemana. Tak po krátkém povídáníčku o námětu hry následuje pěkné hlavní menu, kde můžete si znova pustit intro, naučit se hrát, podívat se na Credits a podívat se na parodické nastavení. Hurá do hry. Začínáte jako Dr. Kokotek z Opavského blázince, na kterého padl úkol donést bublinu do vodováhy. Následně se k vám přidá blázen Eda, který velmi připomíná Sulika z Fallouta. Abych vám nezkazil zážitek ze hry, tak už o příběhu pomlčím." (Více...)

Hodnocení podle FreeHer: 93% (extratřída!)

Maelstrom - zachránit Zemi

Galaktičtí hrdinové všech nátur i profesí, velkého či menšího odhodlání spasit svou zemi - příklad typického hrdiny vesmírných bojových her a také hlavní postavy titulu Maelstrom. Odpustíte-li však hře drobnou dávku neoriginality, máte se nač těšit:

"Ano, je to tak. Stará hříčka, kde se ocitnete na palubě vesmírné lodičky pouze s lehkým vybavením a musíte čelit nepřátelům v podobě valících se meteoritů a sem tam nějakých ufounů, je opět tu a to v novém kabátku. Příběh je téměř na chlup stejný. Musíte zachránit Zemi, a tak jste vyslán na průzkumnou akci do jiné galaxie s názvem Sektor 5. Tam jste najednou obklíčen hrnoucími se meteority (či meteory - doufám, že mi paní učitelka mou neznalost odpustí :) a jedinou možností jak přežít je všechno to vesmírné "svinstvo" rozstřílet. K dispozici máte laserové střely, jež vám snad nikdy nedojdou, a štíty, které vám ovšem dojdou pravidelně v čase, když je nejvíce potřebujete. Ale to je zákon schválnosti, s tím se musíme bohužel smířit."  (Více...)

Hodnocení podle FreeHer: 71% (velmi dobré)

Super Mario Epic - další příběh

Super Mario - jedna z nejslavnějších postaviček historie herního průmyslu, která se coby hrdina nových titulů stala jednou z nejoblíbenějších také ve světě freeher. Důkazem toho budiž nový titul Super Mario Epic, který se pokusil na bohaté historii tohoto světoznámého instalatéra stavět:

"Už od začátku jsem věřil, že hra se nemůže za žádnou cenu rovnat originálu, jenž jsem tolik miloval na mých starých videohrách. A hle, retro Mario bohužel splnil mé očekávání a selhal. Na výběr máte pouze jednu postavičku, již zmíněného Maria. Chudáček Luigi zůstal nějak opomenut, ale toto určitě není hlavní problém. Tím je přílišná umělost. Věřte tomu, že vás hra za žádnou cenu nechytne, i kdyby jste byli sebevětší fandové. Jediné, co můžete je pohyb, skok a plivání ohně, pokud seberete květinku. Žádné zašlapování nepřátel se nekoná. Pouhý letmý dotyk vám ubere jistou dávku energie a po pár takových kontaktů s nepřítelem už putujete rovnou do věčných lovišť." (Více...)

Hodnocení podle FreeHer: 56% (lepší průměr)

Agent K - zachraňte občany

Členem elitních vojenských jednotek se nutně nemusíte stát v komerční počítačové hře, jejíž nákup vás přijde na hezkých pár stovek, ale také v nové plné hře se sympatickým a výstižným názvem Agent K:

"Jakmile se hra spustí, čeká vás krátké intro. Pak naskočí podrobnosti o tréninku a GO! První tréninková mise bude trefování do terčů, které vyjíždí z rohů. Druhá, kde vyjíždí nahoru ze zdi, a třetí, kde jedou po čáře a otáčí se. Instruktor vám dá hodnocení a hurá do mise. První mise je v 4. ulici, střílíte maníky a oni nakonec uniknou autem do dalšího baráku, kde se odehrává 2. mise. Musíte si dávat pozor na civilisty-mimina, Kennyho, ... Třetí mise a poslední probíhá v autě na silnici." (Více…)

Hodnocení podle FreeHer: 73% (velmi dobré)

Space Duel - zažeňte nudu

Minulý týden byl na Doupěti zaslíben vesmírným hrám a tak snad všichni příznivci rychlé nápadité akce nepohrdnou ani titulem Space Duel. V jednoduchosti je krása, toť mottem této hry:

"Ono po spuštění někteří experti poznají, že hra byla vytvořena v Games Factory. To ale na hratelnosti neubírá. Hra je pouze pro dva hráče. Takže si buď hrajte sami se sebou, nebo si někoho sežeňte. Váš úkol má jednoduchý princip-zabít soupeře. Každý máte od začátku 200 životů a 4 zbraně-střely, naváděné rakety, miny, pavouci. Jelikož některé zbraně jsou lepší než ostatní, budete za ně muset zaplatit trochu svým životem. Občas se uprostřed kola objeví srdce, kterým si můžete doplnit své zdraví." (Více…)

Hodnocení podle FreeHer: 77% (velmi dobré)

Na závěr opět připomínám, že všechny plné hry vám přinášíme ve spolupráci se serverem Freehry.cz.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět grafickým skvostem

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět g…

Jestli něco Ubisoft umí, pak jsou to pestré světy, lákající k focení.

16.  1.  2021 | |11 N/A
Daniel Pánek
Assassin's Creed ValhallaGalerie
10 největších překvapení minulé generace, která nás potěšila

10 největších překvapení minulé generace, která ná…

Končící éra Xbox One a PS4 přinesla mnoho velkých změn. Jaké nás nejvíce překvapily?

18.  1.  2021 | |6 N/A
Vojtěch Matušinský
Téma
Hry zadarmo nebo se slevou: další lednové slevy a Star Wars zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: další lednové slevy a …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

15.  1.  2021 | |2 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce