Týden v rubrice Plné hry: škola je kráva?

Pokud jste snad bez úhony přežili minulý, díky pražskému summitu NATO lehce vypjatý, týden, jistě nepohrdnete dnešní pětici plných her. Jejich jedinou zvláštností je místo původu – všechny totiž pocházejí od tvůrců naší malé republiky a už to samo o sobě je snad dostatečnou zárukou kvality nabízených počinů. Nevěříte? Máte jedinečnou příležitost přesvědčit se.
Týden v rubrice Plné hry: škola je kráva?

Fuckstory 2: Škola je kráva

Textové hry umírají, přesto se najde několik odvážlivců, kteří tomuto žánru alespoň částečně prodlužují život - jedním z nich je David Havlíček, který se před několika měsíci prezentoval zajímavou a svéráznou textovkou Fuckstory: Pátek. Nyní je zde pokračování této hry s podtitulem Škola je kráva. A právě to si dnes představíme.

Popsat hru by bylo nesmírně složitým úkolem a tak nechme raději promluvit samotného autora. Nabízím vám tedy text z oficiálních stránek hry: "Po absolvování deváté třídy sis užil krátkých deštivých letních prázdnin a pak si opět nastoupil do deváté třídy - propadl si a teď máš celý dlouhý rok na to, aby sis svojí oblíbenou devítku pro velký úspěch zopakoval. A tak se jednoho kalného podzimního dne probouzíš zimou ve svém kutlochu a protože autobus do ústavu ti jede až za pět minut, nemusíš nikam spěchat.

Vyčistíš si zuby pilníkem, oblečeš se, posnídáš psí granule, vezmeš si na záda aktovku připomínající parní kotel a jdeš na autobus. Ten ti však z nepochopitelných důvodů ujel a tak stopneš kombajn, který tě zaveze až ke škole. V ní se setkáš s řadou zajímavých podivínů. Ovšem nějak tě to tam přestane bavit a tak se rozhodneš, že ze školy zdrhneš. Cestou k východu však na chodbě potkáváš Kristýnu, dívku která se nedávno přistěhovala a která se ti velmi líbí, poněvadž je opravdu hodně zajímavá. Dosud si však neměl příležitost si s ní pokecat, to se však brzy změní, protože Kristýnu to v nové škole také vůbec nebaví a tak zdrhne s tebou :-)".

Humor, se kterým se ve hře setkáte, je hodně svébytný a úspěchu se jistě nedočká u občanu starších věkem i myslí. Ty mladší by však tato hra mohla jisto jistě zaujmout. (Více…)

Moulins - za záchranu světa

Jak jsem poznamenal výše, dnes na vás čekají pouze a jedině tituly z české domácí produkce. Tu druhou, pyšnící se názvem Moulins, má na svědomí  Petr Vadlejch. A o co v ní tedy půjde? Vaším úkolem nebude nic primitivnějšího než zachránit naši nebohou matičku planetu.

Vžijete se tedy do role zajímavé bytosti nazvané Moulin a v kůži tohoto stvoření budete cestovat vesmírem a hledat ztracenou relikvii, která je známa pod názvem Krystal Života. Hra vám nabízí celkem 15 levelů, přičemž v každém z nich budete muset získat zlatou minci a přinést ji až ke zlatým vahám. Abyste vaše snažení měli řádně ztíženo, setkáte se poměrně často s různými druhy nebezpečí - pohybujícími se plošinkami, lasery a tak podobně.

Musím také zmínit časový limit, kterým je vaše snažení omezeno - na vše tedy máte "pouhých" 99 sekund a 5 životů. Obtížnost hry však není nikterak závratná a prokousat se až na její závěr pro vás nebude nijak nepřekonatelným úkolem.

Teď pár slov o zpracování - to je povedené, grafika je velmi dobrá, přesto je tak trochu škoda, že jsou si herní prostředí až přespříliš podobná. Velikost hry je navíc relativně příznivá a tak v podstatě neexistuje důvod, proč ji nevyzkoušet. Nebo vás nějaký napadá?  (Více…)

Ponorka - výlet pod hladinu

Jak již vypovídá název další dnešní hry, tentokráte se podíváte také do končin mokřejších, konkrétně pak do neprobádaných hlubin moře. Ovládat zde budete malou ponorku, jejíž úkol však rozhodně není bezvýznamný - ničit tak budete muset nebezpečné barely, které ohrožují všechen život v moři.

Námět hry není původní, což konec konců potvrdili také autoři, kteří se prý při tvorbě svého počinu nechali inspirovat starší zajímavou hrou PMD 85. Ovládání ponorky není nikterak složité, kromě samotné "plavby" s ponorkou můžete také vypouštět miny a torpéda, jejichž úkolem je pochopitelně ničení zmiňovaných barelů.

Pro postup do dalšího levelu musíte získat předem stanovený počet bodů, navíc se hra chlubí postupně rostoucí obtížností, což ocení zejména zkušenější z řad hráčů. Nechybí ani různé bonusy, které se čas od času "povalují" v moři. Hra končí v okamžiku, kdy se ponorka čelně střetne s některým z mnoha barelů. Poté je vám umožněno zapsat se do tabulky nejlepších kapitánů. (Více…)

Cosmic Rush - na návštěvě vesmíru

Vesmír je končina stále neprobádaná a tak není divu, že se nám mnozí autoři prostřednictvím počítačových her snaží nabídnout jedinečnou možnost navštívit tento pro nás neznámý svět. Námět hry Cosmic Rush je navíc velmi prostý - vaším úkolem bude nejen kochat se všudypřítomným prázdnem, ale také ničit desítky nepřátel.

Na začátku hry je vám umožněno vybrat si jeden ze tří strojů, kterým se poté vydáte do boje - na výběru příliš nesejde, rozdíly mezi dopravními prostředky nejsou patrné. Přesto je vám tedy k dispozici mimozemské plavidlo a dvě letadla nazvaná Bio respektive F58.

Poté vám tedy již nic nebrání vydat se vstříc nebezpečí - nutno upozornit, že vaše snažení je omezeno pouze jedním životem, chvilka nepozornosti vás tak bude stát život a rozehranou hru. Je škoda, že levely hry jsou stereotypní a mění se tak pouze obtížnost. Zpracování není příliš impozantní, ba právě naopak. Celkově tedy nelze než hodnotit titul Cosmic Rush jako vcelku podprůměrnou záležitost - k duhu ji budiž připsán alespoň fakt, že pochází od českých autorů. (Více...)

Anti MFF - v kůži demonstranta

Stovky Pražanů opustily minulý týden své město ze strachu před možnými nepokoji v souvislosti s očekávaným zasedáním summitu Severoatlantické aliance. Další dnešní plná hra s touto významnou akcí nepřímo souvisí - její náplň se totiž točí okolo dvou let starého zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky, které bylo neméně významné.

Vy sami se vžijete do role jednoho z mnoha demonstrantů, jehož snahou je zabránit finančníkům v cestě do Prahy. Nemusíte je nikterak násilně přesvědčovat, stačí k nim přistoupit a vše je vyřešeno - obratem se vrátí zpět do vlasti. Bránit ve vašem snažení vám však budou stovky zuřivých policistů, kteří touží po jediném - vidět váš obličej za katrem. Pokud se vás snad bude snažit některý z nich zatknout, stačí po něm hodit zápalnou láhev. Hra končí v okamžiku, kdy jste zatčeni. Poté se vám ukáže, kolik finančníků jste poslali domů a kolik policistů jste zlikvidovali.

Zpracování hry je slušné, grafika je pěkná, to stejné se dá říci také o hudbě. Obtížnost hry není nikterak přehnaná. Co dodat na závěr? Sympatizujete-li s demonstranty, pak by vás hra Anti MFF mohla zaujmout - v opačném případě jen ztěží. (Více…)

Na závěr musím jako vždy připomenout, že plné hry vám přinášíme ve spolupráci se serverem Freehry.cz

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět grafickým skvostem

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět g…

Jestli něco Ubisoft umí, pak jsou to pestré světy, lákající k focení.

16.  1.  2021 | |11 N/A
Daniel Pánek
Assassin's Creed ValhallaGalerie
Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých nikdo nic nečekal

Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých ni…

Od následujících her si hráči příliš neslibovali, přesto všechny dokázaly překvapit.

12.  1.  2021 | |10 N/A
Ladislav Novák
Téma
10 největších překvapení minulé generace, která nás potěšila

10 největších překvapení minulé generace, která ná…

Končící éra Xbox One a PS4 přinesla mnoho velkých změn. Jaké nás nejvíce překvapily?

18.  1.  2021 | |6 N/A
Vojtěch Matušinský
Téma