Týden v rubrice Plné hry: staňte se doktorem či zločincem!

Role odvážného doktora v titulu BaktiNet či zločince v podání hry Wuschel Driver - to je jen velmi krátký výčet toho, co vás čeká v dnešním přehledu plných her uplynulého týdne. Milovníci adrenalinových sportů totiž jistě nepohrdnou horolezectvím v podání titulu Pferderennen, vaši pozornost si právem zaslouží také netradiční hra The Line, jejíž hlavní hrdinkou je obyčejná žlutá vlnka.
Týden v rubrice Plné hry: staňte se doktorem či zločincem!

Plná hra týdne:

BaktiNet - Pravý doktor

Zachraňovat lidské životy či přivádět nové občánky na svět. To je úkolem doktora, jehož roli (samozřejmě v tak trochu netradičním podání) si vyzkoušíte také ve hře BaktiNet. A věřte, že je nač se těšit:

"Nečekejte ale simulátor doktůrka, jenž by s mečem v ruce mlátil přerostlé mutanty. Baktinet je hra nesoucí se v pohodovém tempu hezky bez krve a bez násilí. Doktor sice jste, ale své patálie řešíte ve stylu legendární hry Tetris. Přičemž do "herní mapy" jsou zakomponované i již výše zmíněné bakterie, jako vaši odpůrci samozřejmě. Vašim úkolem není nic jiného, než je zneškodnit. Docela těžko se vysvětluje princip hry, ale já se o to pokusím. Takzvané hrací kostky jsou přetvořeny na lékařské pilulky. Některé jsou jednobarevné, některé dvojbarevné. Ve hře máte k dispozici celkem čtyři barvy, které se budou různě kombinovat do hracích kostek." (Více…)

Hodnocení podle FreeHer: 96% (extratřída!)

Zbylá šestice her:

Pferderennen - na horu na horu

Horolezectví a snaha vyšplhat se na nejvyšší vrcholy světa, tyto adrenalinové sporty patří mezi jedny z nejnebezpečnějších odvětví. Nyní máte jedinečnou šanci vše si vyzkoušet v teple domova. Je zde totiž titul Pferderennen:

"Pferderennen. Obyčejný název obyčejné hry. Tak proč ten nepříliš romantický úvod? Protože v dnešní hře se jednoduše umačkáte a uklikáte k smrti. Titul, jenž si vzal jako svůj podtext simulátor lezení na vysokou horu, vás totiž přímo donutí zběsile mačkat vše, co má nějak na průběh hry vliv. Ale abych vše uvedl na pravou míru. Dostává se nám do rukou snad ta nejjednodušší hra, jakou jsem kdy za svůj bídný život spatřil. Jedná se o závody v lezení na velikou horu. Na start se připraví dva obdélníčky. Jeden je váš, druhý je soupeřův. Po odstartování se musíte pekelně snažit soupeře nejen dohnat, ale i předběhnout a zvítězit." (Více...)
 
Hodnocení podle FreeHer: 86% (super)

Aliens` Puzzle - zpět do školky

Pro odvážné z řad našich čtenářů a hráčů a především pak pro milovníky logického myšlení je určena nová hra Aliens` Puzzle, která alespoň na pár chvil prověří vaše mozkové závity:

"Při spuštění na vás čeká hrací plocha, kde jsou chaoticky rozházené puzzle. Skládačka vás nějak neomezuje a ani vám neradí. Prostě si dle své taktiky puzzlíky naskládejte na jednu stranu plochy a můžete se pustit do skládání. Pokud jste experty na puzzle a skládáte 10ti tisícovky, tak zde na vás čeká zklamání. Dílků je jen 25. Po složení to na vás vyplivne dobu, po kterou jste to skládali. Grafika zde prakticky není žádná kromě puzzlíků a zvuky také ne. Jediné rozumné řešení využití této hry bude jistě jen na zabavení ratolestí." (Více...)

Hodnocení podle FreeHer: 11% (jen pro odvážné)

Wuschel Driver - na hraně zákona

Zápornými hrdiny jsme se v rámci herních projektů stali již nesčetněkrát. Role zločince, stojícího proti mnohokrát početnější přesile policejních důstojníků, přesně to na vás čeká v závodním titulu Wushel Driver:

"Jednoduché hříčky dobývají svět. Na jednu stranu je to pravda, poněvadž taková jednoduchá hra má své kouzlo, jednoduchý příběh, nebo spíše žádný příběh a hlavně se to celé dá z internetu pro svou nízkou velikost stáhnout za pár minut. Na druhou stranu ale do freeware hraní přichází stále nové a nové technologie, které přidávají titulu jak na kvalitě, tak ale bohužel i na velikosti. Ale proč o tom mluvím? Wuschel Drive rozhodně patří do té první skupiny jmenovaných. Takže se podíváme, jestli jsou dnes hry podobného typu vůbec konkurence schopné."  (Více...)

Hodnocení podle FreeHer: 42% (slabší průměr)

Mise Škorpion - spaste svět

S textovými hrami (zkráceně textovkami) se dnes setkáváme jen zcela výjimečně. Za zmínku jistě stojí druhý díl svérázné hry "Fuckstory," který nás příjemně pobavil před několika měsíci. Z dílen českých autorů pak pochází také nová hra nazvaná Mise Škorpion:

"Samotná hra začíná výběrem jedné ze stran-Čech, Rus, Američan. A už se ocitáte v roli generála za 3. světové války. No, k příběhu vám radši nic jiného neprozradím, jelikož hra se mi zdála krátká a člověk s průměrným IQ ji má dohranou během několika minut. O audiovizuálním zpracování zde nemůžeme hovořit. Hra má několik chyb, jako například můžete přeskočit úkol, atd. Při konci hry se vám otevře Quick Basic okno a hru si můžete editovat. Nyní to shrnu. Hra má poutavý příběh a napsána byla dobře, takže i přes několik chybek mě hra dovedla k zavzpomínání na klasické textovky." (Více...)

Hodnocení podle FreeHer: 71% (velmi dobré)

Ballistic Biscuit - vodní hrátky

Léto je čas určený ke koupání, vodním hrátkám a zaslouženému odpočinku. Nepoštěstilo se vám vydat se o minulém víkendu na oblíbené koupaliště? Pak si vše vynahraďte v arkádové hře Ballistic Biscuit:

"Ballistic Biscuit je jen další arkádovka, ve které jezdíte na kruhu a vyhýbáte se překážkám. Hra vám při spuštění moc nabídek nenabídne. Můžete spustit hru, podívat se na credits a na homepage. Tak teď do hry. Jak ale vyhrát? Máte od začátku jakási počet bodů(96) a za každou překážku, která zmizí z obrazovky, se vám bod odečte. A když se dostanete na nulu, tak jste vyhráli. Z překážek dám příklad žáby, bobry, klády. Když do překážky narazíte, ubude vám život. Těch od začátku vlastníte celkově 3. Autoři hru zpracovali celkem dobře. Třeba když loď, která vás táhne, narazí na překážku, nakloní se. Zvuky se ke hře docela hodí. Ale hra bude pro vás spíše na jedno zahrání a pobavení přátel." (Více…)

Hodnocení podle FreeHer: 45% (slabší průměr)

The Line - stále utíkejte

Netradičních a originálních her je ve světě komerčních i freeware titulů jako šafránu a tak je nápaditá myšlenka a originální pojetí ceněnou předností každé nové hry - například titulu The Line, který v sobě všechny tyto faktory spojuje:

"Váš svět je žlutý. Váš svět nikde nekončí. Váš svět je jen jedna čára. Čára, která je vším a zároveň ničím. A samozřejmě je úplně plochá. Nic se nehýbe, nic tu neexistuje. Je tu klid. Ale teď se něco pokazilo a váš svět míří do záhuby. Něco se totiž dalo do pohybu - VY. Jste Wavell, neočekávaná vlnka, která touží jen po přežití. Z klidného jednorozměrného světa se totiž stalo dost nebezpečné místo. Všude se tvoří nebezpečné vlny, dochází k výbuchům. Zbývá vám jen jedno - utíkat." (Více…)

Hodnocení podle FreeHer: 85% (super)

Na závěr opět připomínám, že všechny plné hry vám přinášíme ve spolupráci se serverem Freehry.cz.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |