Týden v rubrice Plné hry: tituly s vánoční tématikou

Zima se v posledních dnech projevuje svou krásou a trpkostí opravdu do sytosti. Možná právě to i těm největším odpůrcům tradičních svátků připomnělo, že se nezadržitelně blíží vánoce, čas míru, klidu a lásky. My pro vás dnes máme hned několik zajímavých her s vánoční a zimní tématikou. Chcete být v kůži Santa Clause? O vánocích přece není nic nemožné!
Týden v rubrice Plné hry: tituly s vánoční tématikou

CatchIt - sestřel ten balónek!

Než však přejdeme k již v úvodu zmiňovaným hrám se zimní a vánoční tématikou, čekají na vás dvě oddychové záležitosti vhodné do jakéhokoliv ročního období i počasí. Tou první je zajímavě vypadající hra CatchIt, jejíž hlavní postavou jsou všudypřítomné balónky.

A vaším úkolem nebude nic jiného, než všechny ty poletující a vznášející se nafouknuté balónky z modravě průzračného nebe sestřelit. K tomu pochopitelně slouží kurzor, který ve hře ovládáte. Samotné balónky se na obrazovce objevují zespodu, mohou být v různých barvách a také se odlišně rychle pohybují. Vaše snažení je tak znatelně ztíženo i zpestřeno zároveň.

Za sestřelení balónku jste pochopitelně odměněni bodovým ohodnocením. Aby to vše však nebylo až tak jednoduché, napevno vám budou tyto body připočítány ke skóre až v okamžiku, kdy padající balónek chytnete do pojízdného dřevěného vozíku. Hra je pochopitelně omezena časovým limitem.

Co se týče zpracování, řadí se hra spíše mezi všední průměr. Grafika je ucházející, nenabízí však nic, čím by uchvátila vaší pozornost. Celkově tak nezbývá než titul CatchIt doporučit těm z vás, kteří rádi testují schopnost koordinace a spolupráce s vaší domácí myší, respektive klávesnicí. (Více…)

Combat Tanks - postarší souboje tanků

Nyní se podíváme na zoubek již trochu postarší hře Combat Tanks, jejíž zrod je datován do období před zhruba 8 lety. Jak již její název napovídá, tentokráte na nás čeká trocha toho boje v roli tolik oblíbeného tankisty. A vaším úkolem nebude nic jiného, než brát život dalším lidem.

Rozkaz od velení je tedy jasný - zničit vše živé ve vašem okolí. V single-playerové části hry si tak můžete vyzkoušet hned dvě mise, z nichž každá vás zavede do odlehlých a značně odlišných končin naší matičky planety. Zatímco v misi první zavítáte do nespecifikované pouštní oblasti plné nepřátelských tanků a pěchoty, v druhé si vyzkoušíte pohostinnost severních zemí - bohužel právě tento level je tím posledním, který si budete moci vyzkoušet.

Důvod je velmi prostý - hra se na Internetu objevila pouze jako shareware záležitost a za zakoupení všech levelů je nutno zaplatit. Vzhledem k postaršímu datu vydání titulu Combat Tanks zřejmě odpadá i tato možnost a tak  nezbývá než se obrátit na služby multiplayeru. Ten je určen pro dva hráče a obsahuje hned několik módů. (Více…)

Skispringen - netradiční zimní sport

Jak jsem slíbil, tak i činím. Nyní si tedy představíme první z her se zimní tématikou, která vás tentokráte zavede na zasněžené sjezdovky a je tak určena zejména milovníkům netradičních zimních sportů. Nebudete totiž ovládat žádného ze špičkových závodníků, nýbrž barevného krocana!

Vaše zápolení započne v neznámém a nejmenovaném lyžařském středisku. Úkon, který budete s vaším krocanem muset vykonat, není zrovna jednoduchý, pečlivě tedy čtěte dále. Nejprve se jako konec konců při každém závodě objevíte na startovní pásce. Po dvojitém stisknutí mezerníku bude váš malý soukromý závod odstartován a krocan se spustí na trať. Následné děni se shoduje s běžným skokem klasického skokana na lyžích - čeká tak na vás odrazový můstek, ale také nebezpečný dopad. Zajímavý je snad ještě fakt, že pokud se vám nepovede úspěšně přistát, krocan se začne kutálet a vytvoří obrovskou sněhovou kouli.

Hra samotná je vytvořena ve Flashi, což již samo o sobě nemálo vypovídá o kvalitě jejího zpracování - grafika je velmi dobrá, překvapila mě přítomnost zvuků. Celkově tedy nezbývá než hodnotit hru Skispringen jako velmi povedený počin. (Více…)

Weinachtsmannspiel - v kůži Santa Clause

Vánoce tu máme již za necelý týden a je tedy nejvyšší čas vyzkoušet si nějakou tu zajímavou hru, která ve vás navodí tu správnou vánoční atmosféru. Z tohoto důvodu jistě nelze odmítnout nabídku německé hry  Weihnachtsmannspiel, ve které se vžijete do role samotného Santa Clause.

Jeho každoroční úlohou je obdarovat tisíce lidí po celém světě dárky - nejinak je tomu také v jedné malebné německé vesničce, která však Santovi jeho život značně zkomplikovala. Santu totiž přestaly poslouchat jeho sněžné saně a tak neposlušně trousí jeden dárek za druhým i tam a tomu, komu nejsou určeny. Vaším úkolem tak bude dodat každý dárek do domku, který má stejnou barvu a jehož dveře jsou stejné jako mašle daného dárku.

Hra je omezena časovým limitem, je však vcelku zábavná a navíc ve vás díky povedené hudbě skutečně navodí onu zmiňovanou vánoční atmosféru. Máte-li tedy rádi vánoce a před Ježíškem dáváte přednost Santa Clausovi, neváhejte! (Více...)

Santa Claus in Trouble - hra od německých sousedů

Malým dárkem v podobě zajímavého titulu obdarovala všechny hráče v minulých dnech také německá herní společnost CDV. A jak je konec konců pochopitelné, opět čerpá z vánoční tématiky, navíc vyniká na freeware počin fantastickým zpracováním a kvalitou.

Jednou z hlavní předností hry je fakt, že si ji mohou zahrát i ti z vás, kteří nemluví a nerozumí německy. Mezi jazyky, které si můžete při instalaci zvolit, nechybí ani naše rodná mateřština. Jak již napovídá samotný název hry, stejně jako v případě počinu Weihnachtsmannspiel, i tentokráte se vžijete do kůže Santa Clause v jeho nelehké cestě za dárečky a svobodou.

Hra obsahuje hned několik levelů, vyniká také stále se zvyšující obtížností. Vaším úkolem v každé z misí je skákat přes všudypřítomné plošiny, sbírat balíčky a dárky, a mimo jiné pak také ochránit Santův život. To vše je zpracováno ve velmi slušivém grafickém hávu, jistě se vám zalíbí také povedené ozvučení. Celkově tedy nezbývá než přiznat hře Santa Claus in Trouble nesporné kvality, které ji řadí mezi jeden z nejpovedenějších freeware počinů letošního již končícího roku. (Více…)

Shark Attack! - na návštěvě podmořského světa

Ze zasněžených ulic a plání se v poslední dnešní plné hře přesuneme do teplých krajin, konkrétně pak k moři, kam si jistě nemálo z vás již dnes plánuje svou příští letní dovolenou. Vaším úkolem ve hře Shark Attack však nebude slunit se na pláži a užívat si zaslouženého klidu. Naopak, vžijete se do role nebezpečného žraloka.

Hra se nechlubí žádným příběhem, takže raději rovnou přejdeme k její náplni. Jádro hry tvoří dvě velké části, z nichž v té první požíráte v kůži již zmiňovaného žraloka předem stanovený počet bójek, vaše snažení je pochopitelně omezeno časovým limitem. Abyste to neměli tak jednoduché, budete muset čelit také mnoha druhům nebezpečí v podobě plovoucích prken, sudů s radioaktivním odpadem a tak podobně. Zaujala mne také povedené hudba, která se perfektně k dané situaci hodí. 

Druhá část hry se od té první příliš neliší, ale i přesto bychom našli hned několik rozdílů. Tím prvním je fakt, že tentokráte se podíváte pod hladinu s úkolem požrat vše, co se vám nachomýtne do cesty, což v překladu znamená "všechny živé podmořské organismy".

Titul Shark Attack se chlubí vcelku zajímavou grafikou, ale také hudbou, o které jsem se již konec konců zmiňoval výše. (Více…)

Na závěr musím jako vždy připomenout, že plné hry vám přinášíme ve spolupráci se serverem Freehry.cz

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Do prodeje míří Playstation 5 s retro designem, kusů je extrémně málo

Do prodeje míří Playstation 5 s retro designem, ku…

Chcete svou konzoli s příchutí kultovní PS2? Pak si pospěšte.

5.  1.  2021 | |1 N/A
Daniel Pánek
PlayStation 5Konzole
Temná strana eSportu: videoherní steroidy a další vylepšováky

Temná strana eSportu: videoherní steroidy a další …

Ne každý z nás má na to stát se tím nejlepším z nejlepších. Co když ale k úspěchu existuje zkratka?

10.  1.  2021 | |24 N/A
Miroslav Werner
TémaBezpečnost
Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých nikdo nic nečekal

Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých ni…

Od následujících her si hráči příliš neslibovali, přesto všechny dokázaly překvapit.

12.  1.  2021 | |10 N/A
Ladislav Novák
Téma