Týden v rubrice Plné hry: v hlavní roli fujtajblík!

Ani minulý týden se přes četné dění nijak nelišil od klasických sedmi dní. To mimo jiné znamená, že jsme vám opět přinesli devítku nových plných her. Mimo jiné tak na vás čekají závody budoucnosti v podání titulu Limit Rush, fujtajblík v titulu Super Bubble Blob či herní skvost v podání titulu Triptych autorského týmu Chronic Logic.
Týden v rubrice Plné hry: v hlavní roli fujtajblík!

Limit Rush - závody budoucnosti

Je jistě pozitivní, že i v rámci žánru freeware her začínají krůček za krůčkem obsazovat výsadní místa hry, jejichž grafika je již plně v 3D. Týká se to zejména závodních a jiných simulací a toto pravidlo do puntíku potvrzuje také hra Limit Rush, která do tohoto žánru zapadá.

Titul Limit Rush byl vytvořen pomocí programu DarkBasic a jeho autory je autorský tým Moon Binary. Pokud vás snad zajímá, co že znamená onen název hry, pak vězte, že se jedná o nesmírně populární sport. Samozřejmě v budoucnosti, ve které se dnes prezentovaný titul také odehrává. V podstatě se tedy jedná o závod čtyř vznášedel, jejichž posádka spolu soupeří v aréně.

Cíl hry je však na druhou stranu velmi odlišný a netradiční. V aréně se po odstartování závodu vždy objeví zářivý paprsek na jednom z mnoha energetickým bodů. Jakmile tímto paprskem projede kdokoliv ze závodníků, zmizí a objeví se na jiném místě. Za svou rychlost a schopnost dostat se k paprsku dříve než zbytek startovního pole je však dotyčný odměněn jedním bodem. (Více...)

Grey Olltwit Bowling - kuželky

Abych byl upřímný, hra podobného typu jako Grey Olltwit Bowling mi v našem přehledu již delší dobu chyběla. Bowling (nebo-li česky kuželky) je totiž nejen v zahraničí velmi oblíbená hra, která se nám postupně začala šířit ze specializovaných středisek i do prostor velkých barů a restaurací. Nemáte-li však chuť vyrazit večer za zábavou, vyzkoušejte alespoň tuto hru.

Hrát můžete proti skutečnému i počítačovému protivníkovi, který vám však nebude příliš velkým soupeřem. Jak jistě mnozí ví, úkolem hráče ve hře zvané bowling je shodit co nejvíce kuželek, na což máte v každém kole po dvou pokusech. Celkem je každá z her vypsána na celkem 10 kol, po nichž si vše můžete vyzkoušet znovu. Nechybí ani anglická nápověda ve formátu HTML.

Ozvučení hry je velmi dobré, týká se to zvuků i nápadité hudby. Grafika sice nepatří mezi dnešní špičku, hra se však vyznačuje velmi příznivou velikosti 0,75 MB a je tak určena i majitelům pomalejšího připojení k Internetu. (Více...)

Super Bubble Blob - fujtajblíkem

Co že je onen fujtajblík, jehož jméno je použito v titulku dnešní plné hry? Jak budou vědět zejména ti mladší věkem i povahou, jedná se o zajímavou hračku ze zeleného i jinak barevného lepkavého materiálu, se kterým si mnozí z nás hrávali v dětství. Vždy se s ním házelo třeba o zeď nebo o dveře a fujtajblík se jen tak pomalu odlepoval a klesal k zemi.

Jistě vás zajímá, co že má onen fujtajblík společného s dalším freeware titulem, který vám nabízíme. Je to prosté - jedná se o hlavního hrdinu hry Super Bubble Blob. V jeho kůži nebude vaším úkolem nic jednoduššího, než se přes změt překážek proskákat až k žluté krychli, která je jakýmsi cílem a klíčem k postupu do dalšího levelu. Vše samozřejmě znatelně komplikují možné nástrahy v podobě ostnatých koulí, lián, provazů a tak dále.

Grafika hry je vcelku povedená, vlastní názor si konec konců můžete udělat díky přiloženému obrázku. Zvuky nejsou nikterak přelomové, přesto jejich přítomnost potěší. A co říci na samý závěr? Neváhejte a stahujte, u titulu Super Bubble Blob se jistě dobře pobavíte. (Více...)

Simpsons puzzle - poskládejte si Barta

Simpsonovi patří mezi legendy kreslených seriálů. Pětice členů této Springfieldské rodinky se díky své nezměrné popularity již nesčetněkrát stala hlavními hrdiny mnoha herních titulů. Dokazuje to také zatím poslední vypuštěný prográmek Simpsons puzzle.

Jak již název hry napovídá, tentokráte si užijete celé rodiny pouze formou klasického puzzle. Můžete si tak poskládat celkem čtyři obrázečky s motivem Simpsonových a to je na dnešní dobu poměrně málo. Hra navíc neobsahuje žádnou přídavnou hodnotu (například v možnosti importovat si do hry další obrázek atd.). 

Titul Simpsons puzzle je k mému zklamání pouze pětiminutovou záležitostí, kterou navíc lze doporučit jen fanouškům seriálu Simpsonovi, eventuelně také mladším z řad hráčů. Vy ostatní se raději porozhlédněte po jiné počítačové hře. (Více...
 
Rotostick - plošinko, kolem se toč!

Netradiční námět a z něj plynoucí originalita, to jsou jedny z hlavních předností titulu Rotostick firmy DevilishGames. A o co že v této hře půjde? Zapomeňte na všelijaké hopsající či zabíjející hrdiny, tentokrát budete ovládat plošinku, se kterou budete muset projít různými cestami mezi stěnami až k místu s nápisem Exit. Nic ovšem není tak jednoduché, jak na první pohled vypadá.

Během putování k východu a vašemu postupu do dalšího kola je totiž nezbytné, aby se plošinka nikde nedotkla žádné stěny, což je v mnoha ohledech velmi těžké odhadnout. Plošinka se ovládá jednoduše kurzorovými šipkami, k dispozici máte celkem pětici životů. V případě úspěchu v jedné z úrovní pochopitelně postupujete do další, kde se obtížnost hry dále zvyšuje.

Je smutné, že tak originální a zábavná hra jako Rotostick neexceluje po grafické stránce, o čemž se konec konců můžete přesvědčit sami. Nejinak je tomu také s ozvučením. Máte-li však chuť zahrát si netradiční hru na pomezí žánru logických titulů, pak máte díky počinu Rotostick jedinečnou šanci. (Více...)

Infilator - rychlá akce

A onclick=`javascript:BigImg("/Files/Obrazky/art/p/plnehrytyden/17022003","xtyden17022003_06.jpg");return false` href="http://www.doupe.cz/Files/Obrazky/art/p/plnehrytyden/17022003/tyden17022003_06.jpg" target=blank>

Od poklidného přesouvání plošinky se nyní přesuneme do světa násilí, rychlé akce a střílení. To vše na vás čeká ve zběsilé hře Infilator, která je zatím k dispozici pouze ve formě demoverze. To však nic nemění na tom, že se jedná o velmi zajímavý titul, který by vám neměl uniknout.

Ve hře ovládáte jednu z raket (vznášedel), kterými ničíte nepřátele, uhýbáte jejich útokům, snažíte se vzít lékárničku nebo bonus, který se čas od času odněkud vyrojí a mnohé další. Díky ničení protivníků pak mimo jiné získáváte peníze, za které si můžete dále vylepšovat svou vlastní loď, například v oblasti zbraňových systémů.

Titul Infilator se kromě rychlé akce pyšní také pohlednou 2D grafikou, která sice nejpatří mezi to nejmodernější, co jsou dnešní autoři freeware projektů schopni nabídnout, přesto rozhodně neurazí. Dojem ze hry pak bohužel kazí ozvučení - hudba není zrovna povedená, zvuky zde pro změnu nenajdete vůbec. Jak jsem se však zmínil již na začátku, zatím se jedná o pouhou demoverzi a v případě finální verze Infilátora můžou být všechny podobné mušky vychytány. (Více...)

Triptych - gumový tetris

Autorský tým Chronic Logic rozhodně nepatří na freeware i komerční scéně mezi nějaké nováčky, ba právě naopak. Vždyť vzpomeňme na opravdu vynikající a zábavné tituly Bridge Builder a Pontifex, jejichž tvůrci jsou právě lidé z Chronic Logic. A jak vidno, svému řemeslu opravdu rozumí - jejich poslední výtvor nazvaný Triptych je totiž dalším skvostem!

Jak již to tak bývá, zdarma stáhnout si můžete pouze trial verzi této hry, i ona však poskytuje vcelku slušnou dávku zábavy. Ve hře nechybí standardní obtížnosti (easy, medium, hard a expert) a také dva typy her (normal, ultra). A jaký je princip hry? Stejně jako v tetrisu padají jednotlivé objekty shora a nesmí přesáhnout horní čáru, i Triptych sází na tento zavedený systém. Na rozdíl od zmiňovaného tetrisu je však vaším úkolem umístnit minimálně 3 stejné barvy k sobě.

Pokud se vám podaří "uspořit" určitý počet kostek, postupujete do dalšího levelu - v trial verzi lze najít pouze 4. Hra obsahuje také tutorial, který vám všechny taje a zákoutí hry osvětlí. Zpracování je také slušné a tak mě nenapadá důvod, proč hru Triptych nevyzkoušet. Neváhejte tedy a stahujte! (Více...)

Blox aneb hodně vydařený tetris

Již v případě minulé hry jsme se zmínili o velmi populární hře Tetris, která nás již po dlouhá léta stále baví na PC, ale také mobilních telefonech či kapesních počítačích. Dnes si konkrétněji představíme zatím poslední přepracování této skvělé hry. A nutno podotknout, že nový klon Blox stojí za to.

Hned na počátku vás jistě potěší fakt, že hra dosahuje velikosti pouhých 900 kB. Teď přichází na řadu pár slov k principu - vaším úkolem pochopitelně není nic jiného, než složit jeden řádek plný kostiček, které padají z vrchní části obrazovky. Jednotlivými kostkami můžete samozřejmě hýbat, měnit dráhu jejich letu a otáčet je. Postupem času se pochopitelně zvyšuje rychlost a tím i obtížnost hry. V momentě, kdy je celá obrazovka zaplněna kostkami, hra končí. 

Titul Blox se sice nepyšní žádnými revolučními změnami v oblasti hratelnosti, zato jistě potěší kvalitní grafika a také rychlá, živá hudba. Přestože tedy hra v praxi nic nového nepřináší, patří v oblasti klonů populárního titulu Tetris mezi jasný nadprůměr. (Více...)

1 Another Pinball game

Hru, jež by stavěla na námětu populární stolní hry pinball jsme tu již delší dobu neměli, což se však změnilo s příchodem titulu 1 Another Pinball. Dobrá hratelnost, kvalitní grafika i hudba, to je jen něco málo z toho, čím se tato hra pyšní. Čtěte dále a dozvíte se více…

Vaším úkolem ve hře samozřejmě není nic jiného, než odpinkávat všude okolo létající stříbrný míček, tak, aby vám nepropadl pryč z hrací plochy. Body ve hře získáváte právě dotykem míčku o páčky, kolečka či další předměty. Na celou hru máte celkem tři životy, které jsou ve hře reprezentovány třemi míčky. Nechybí ani tabulka nejlepších hráčů. 

Po stránce zpracování na tom hra není vůbec špatné - grafika i hudba je ucházející. Mimo jiné pak jistě potěší, že si hru můžete stáhnout z Internetu v několika dalších variacích, které mají i erotickou náplň. (Více...)
 

Na závěr opět připomínám, že všechny plné hry vám přinášíme ve spolupráci se serverem Freehry.cz.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Do prodeje míří Playstation 5 s retro designem, kusů je extrémně málo

Do prodeje míří Playstation 5 s retro designem, ku…

Chcete svou konzoli s příchutí kultovní PS2? Pak si pospěšte.

5.  1.  2021 | |1 N/A
Daniel Pánek
PlayStation 5Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Vše nejlevnější do nového roku

Hry zadarmo nebo se slevou: Vše nejlevnější do nov…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

1.  1.  2021 | |6 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
10 největších zklamání odcházející generace aneb co se opravdu nepovedlo

10 největších zklamání odcházející generace aneb c…

Odcházející generace nejen herních konzolí, ale i her, nás v mnoha věcech potěšila, ale i v mnohých zklamala. Vybrali jsme největší zklamání posledních let.

2.  1.  2021 | |6 N/A
Vojtěch Matušinský
Téma