Týden v rubrice Plné hry: v hlavní roli kravičky!

Je to neuvěřitelné, do jisté míry zvláštní a také vtipné, ale je tomu tak – hlavní roli hned dvou dnes prezentovaných her totiž obstaraly krávy, užitečná to zvířata pastvin a luk. Krom nich si však dnes budete moci také vyřídit všechny účty s Billem Gatesem, vyzkoušet výbornou strategii Genesis či procvičit mozkové závity u adventury Akta Becherly Hills.
Týden v rubrice Plné hry: v hlavní roli kravičky!

Pie Bill Gates - šéf Microsoftu na ráně

Bill Gates nepatří v herním světě mezi příliš oblíbené osobnosti - vlastně se dá říci, že je tomu právě naopak. Proto není divu, že se i tento muž stal po delší době námětem několika zajímavých her, z nichž vzpomeňme například na starší XBill. Minulost ale nechme minulostí - nyní máte totiž jedinečnou možnost okusit titul Pie Bill Gates.

Možnost, že by náplň a cíl hry Pie Bill Gates byla pro Billa zrovna přívětivá, je velmi nereálná a je tak tedy jasné, že to dnes šéf Microsoftu schytá. V hlavní roli hry se nám sešel nejen obličej Billa Gatese, ale také chutný koláč a samozřejmě vy, ve své podstatě hlavní aktéři. Co je tedy vaším úkolem? Je to prosté, jednoduché a do jisté míry také vtipné - na obrazovce hry vás čeká třináct děr, z nichž náhodně vykukuje ven právě tvůrce systému Windows. Sami se máte pokusit zaplácat zmiňovanými koláči co nejvíce obličejů Gatese.

Celá hra je omezena časovým limitem pouho pouhé půl minuty, což se mi zdálo opravdu málo. Po uplynutí této doby vám hra vyobrazí dosažené skóre, bohužel jsme se nedočkali žádné Hi-score tabulky, která je dnes již takřka nedílnou součástí všech podobných freeware titulů. Potěšeni v žádném případě nebudete ani zpracováním - to je silně podprůměrné, grafika nestojí za ni. Hra Pie Bill Gates je navíc zábavná jen na několik málo minut a tak dobře zvažte, zda-li se pustit do jejího stahování. (Více...)

Akta Becherly Hills - skvělá adventura

Jednou z perel dnešního přehledu nových freeware titulů je beze vší pochybnosti také nový počin Tomáše Nestoroviče, hra Akta Becherly Hills. Kvalitních zástupců žánru adventur lze na české i světové freeware scéně najít jen pomálu a tak je rozhodně potěšující, že právě dnes máte tu čest s více než povedeným kouskem!

Jak je ostatně zvykem, stěžejní částí hry se zdá být její příběh. Vše podstatné se dozvíte ihned v intru, které vás zavede do zajímavého televizního pořadu moderátora Jimmiho Franklina, který si tentokráte pozval jako hosta agentku Janu Křečkovou, sympatickou a inteligentní dámu, jejímž novým úkolem v nelehké práci detektiva je vyřešit ztrátu cenného obrazu z galerie umění. A jak jste jistě i vy sami díky troše detektivního citu vydedukovali, vžijete se právě do její role.

Další průběh hry už se nijak významně neliší od zavedených standardů - nevyhnete se tak desítkám nepodstatných i významných rozhovorů, častého sbírání a využívání předmětů a občas budete muset použít i trochu té logiky. Jak sám autor radí, snažte se prozkoumat opravdu každou část místnosti, všude se totiž může nacházet něco, co vám v dalším postupu hrou znatelně vypomůže.

Výborné je také zpracování - grafika je pěkná, o čemž se skutečně můžete přesvědčit sami. Navíc vám hra nabízí kvantum zábavy. No řekněte, co více si ještě přát? (Více...)

Speed Delight: Time Attack - graficky povedené závody

Třetí hrou minulého týdne byl nový závodní titul Speed Delight: Time Attack, který však ke své škodě nikterak významně nevyniká nad konkurencí, kterou v daném žánru zastupuje několik desítek povětšinou relativně kvalitních her.

Nebudeme dlouho chodit kolem horké kaše a tak se raději rovnou podíváme na námět hry a váš úkol. Tím není nic jiného než v roli pilota projet závodní dráhou v co nejrychlejším čase. Přestože je úkolem projet trať v co možná nejkratší době, jste omezeni časovým limitem 100 sekund. Čas je počítán od projetí jednoho až po další checkpoint. 

Pokud budete opravdu šikovní, podaří se vám při jízdě dosáhnout rychlosti přes 300 kilometrů v hodině, což je na dnešní poměry obyčejných i závodních vozů opravdu úctyhodný výkon (že byste měli tu čest s malou "efjedničkou"?). Naneštěstí jsou příšerné obě herní kamery, mezi kterými můžete přepínat. Hra také nenabízí prakticky žádné volby a jednou z mála jejich deviz je tak malá velikost 606 kB. Máte-li tedy chuť, za vyzkoušení nic nedáte. (Více...)

IQ Marathon - procvičte mozkové závity

Při pohledu na název hry IQ Marathon se mi v mžiku vybavily desítky zajímavých programů a testů, které mají za úkol odhalit výši vašeho IQ. Byť to možná tak na první pohled nevypadá, titul IQ Marathon se do podobné společnosti neřadí - jedná se totiž o zábavnou flashovku, ve které si vyzkoušíte, jaké je to pomáhat kravičkám!

Vaším úkolem ve hře, která obsahuje hned několik levelů, je v každém z nich pomocí všech krav získat zlatý pohárek. A jak na to? Hra opravdu procvičuje mozkové závity - budete totiž muset pomocí červených šipek navigovat krávy, které postupně posunují balíky slámy, vyhýbají se překážkám a tak podobně. K poháru se tak musíte dostat ať již s jedinou či celým stádem krav. IQ Marathon je titul řadící se do skupiny logických her a tak si buďte jisti, že vám splnění každé z mnoha misí zabere notnou chvíli - a byť to tak mnohdy nevypadá, vždy se dá daný level dokončit!

Uričtě vás nezklame ani povedená grafika, trochu hůře jsou na tom zvuky, ale co se dá také od klasického freeware titulu čekat. Co říci na samý závěr? Toužíte-li si po delší době opět vyzkoušet zajímavou logickou hru, určitě se vám bude počin IQ Marathon líbit. (Více...)

Genesis - strategie z dávných věků ...

Vytvořit propracovanou a kvalitní strategii není jednoduché ani ve světě komerčních her a tak vás jistě potěší, že vám dnes nabízíme také jednoho kvalitního zástupce tohoto žánru - je jím česká hra Genesis, které se blíže podíváme na zoubek.

Základem hry je příběh, který samozřejmě nesmí chybět. Sami se ocitáte v roli vůdce malé a vcelku bezvýznamné vesničky v době dávných věků, kdy Zemi ovládalo šest bohů. Jak však tomu bývá, i mezi nimi se najdou ti, kteří touží po jediném - ovládnout sami veškeré lidstvo a zbavit se všech možných konkurentů, mezi nimi také vás. Nezbývá vám tedy nic jiného, než se pokusit zabránit nevyhnutelnému. K tomu můžete využít nejen vlastních schopností, ale také přízně některých bohů, které ukojením jejich touhy po bohatství přetáhnete v tomto odvěkém konfliktu na svou stranu.

Abyste tedy svého protivníka, boha Daemonis, zničili definitivně, musíte získat přízeň všech pěti zbývajících bohů. Začátek hry samozřejmě tkví ve vybudování mateřské základny. Každých pět dní přibude ve vašem městě nový potomek a také potencionální pracovní síla. Jako vždy můžete budovat další objekty (dřevorubecký srub, kamenictví, obchod, zlatnici a sklad), nechybí ani těžba nezbytných surovin. Klíčovou roli pak hraje městský chrám - obývají ho kněží a skrz něj můžete bohům posílat suroviny, kterými je uplácíte. Protivníkem vám bude především ohromné množství katastrof, jejichž cílem je zdecimovat morálku obyvatel a zničit celou vesnici. (Více...)

Beam Caster - jedna sci-fi logička

Vcelku povedený mix různých herních žánrů, tak zní stručná a doufám i výstižná charakteristika titulu Beam Caster, jehož námět je ve světě freeware počinů takřka raritou. Co tedy nabízí všem her chtivým hráčům. To si právě nyní povíme!

Nejdříve tedy něco málo k principu hry - po jejím spuštění se ocitnete v jakési místnosti. Přesně v polovině herní obrazovky je laserový paprsek, po kterém se pohybuje stroj, jejž řídíte pohybem myši. Krom toho padájí shora barevná světýlka, jakmile překročí paprsek, spadnou až na dno místnosti. A co je tedy vaším úkolem? Pomocí stroje musíte dané světýlko chytit dříve, než se dotkne laseru a poté ho pustit na vámi vybrané místo. Cíl hry spočívá v tom, že musíte na sebe umístit vždy dvě stejná světýlka, která poté zmizí. Hra  Beam Caster je tedy částečně mixem klasického Tetrisu, díky pozměněnému principu je však o řád těžší a také zábavnější.

Poměrně slušné je také zpracování. Grafika je ucházející, přestože je vše až přespříliš jednoduché. Trochu zklamáním je slabé ozvučení. (Více...)

Karting Race - slušná 3D simulace

Již dlouhou dobu jsme si v našem přehledu nepředstavili zástupce freewarových simulátorů automobilového závodění. Dnes však vše napravíme, protože se nám do rukou dostala hra Karting Race. Zařadí se po bok titulu Racer, tedy mezi nejpovedenější tituly svého žánru, nebo máte tu čest s dalším pořádným propadákem. Čtěte dále a dozvíte se odpověď!

Hra obsahuje 15 závodních vozů, byť ty se navzájem od sebe liší jen částečně pozměněnou kapotáží. Tratí jsme se dočkali celkem 4, všechny jsou však na můj vkus až přespříliš krátké. Nepovedené je také ovládání, řízení vozu rozhodně není příliš reálné a pokud se autoři pokoušeli vytvořit hard-core simulaci, pak se jim to povedlo až přespříliš. Trochu nepříjemné se mi zdály zvuky skládající se z neustálého pískání pneumatik a řevu motoru. Soupeřit můžete s celkem 5 protivníky, kteří jsou však prakticky neschopní a jejich AI se rovná inteligenci děravé boty.

Alespoň malým pohlazením na duši hráče je pak grafika - ta je opravdu vynikající a rozhodně neurazí ani ty z vás, kteří standardně dávají přednost komerčním titulům před těmi freeware. Jinak ovšem hra Karting Race nenabízí prakticky nic, čím by vás mohla zaujmout (Více...)

Laser Combat - tanky v akci

Tank patří mezi jedny z nejúčinnějších vojenských prostředků dneška a tak není divu, že se čas od času setkáme s novou hrou, jejíž hlavní roli obstará právě podobná tuna železa. V dnešním titulu Laser Combat však na vás nečeká jen pouhou pouhé ničení tanků, použít budete muset i vlastní představivost a chytrost.

Princip hry je jednoduchý, ale přesto velmi zajímavý - vaším jediným úkolem je zlikvidovat nepřátelské zelené tanky. Ne však klasickou cestou, tedy nudným projížděním herní mapy a střílením z děla, nýbrž využitím lsti. K dispozici máte nespočet věcí, které k tomu můžete využít - namátkou například zrcadla, krabice, rozbitné krabice, trubky a tak dále. Celkově na vás čeká takřka sto levelů, což je bezpochyby nadílka velmi uspokojivá.

Pokud snad dokážete úspěšně dokončit všechny mise, můžete využít služeb editoru misí. Úrovně můžete nejen tvořit, ale také si je kupříkladu vyměňovat s přáteli. Bohužel mně trochu zklamalo zpracování, grafika není rozhodně povedená a hudby se pro změnu nedočkáte vůbec. I přesto však může hra Laser Combat některé hráče zaujmout - patříte-li snad mezi ně i vy, neváhejte a stahujte. (Více…)

Wettmelken - podojte kravičky

Jak jsem sliboval v perexu dnešního článku, hned ve dvou hrách na vás čekají v hlavní roli kravičky. Po titulu IQ Marathon se tak račte seznámit se hrou Wettmelken, která stejně jako prvně jmenovaný počin pochází od vývojářského týmu Q-lympics. A co na vás tedy čeká tentokráte? Řečeno prostě a jednoduše, dojení krav!

Po spuštění hry a zavítání do víru dění se ocitnete v ohradě - k dispozici máte dva farmáře, kteří mají za úkol podojit všechny kravky. V případě, že je nutné některou z krav podojit, objeví se nad její hlavou červená šipka. Pokud se nic neděje, šipku vystřídá vykřičník. A pokud ani poté dotyčnou nepodojíte, umře. Vaším úkolem je tedy přesouvat všechny farmáře ke kravám, které je nutné podojit. Není to nic jednoduchého, o čemž se konec konců můžete přesvědčit sami.

Za všechna podojení získáváte body, hra je časově omezena, po jejím skončení se dočkáte svých bodových výsledků - ty můžete zapsat do tabulky nejúspěšnějších hráčů. (Více…)

Na závěr opět připomínám, že všechny plné hry vám přinášíme ve spolupráci se serverem Freehry.cz.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil a tycoonovka zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

25.  9.  2020 | | 4 N/A
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 20 N/A
Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recenze

Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recen…

Jedna z nejkultovnějších českých her se vrací v současné generaci. Je to vítané, nebo zbytečné překvapení?

24.  9.  2020 | | 17 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |
PlayStation 5 bude zpětně kompatibilní jen s PS4, starší konzole chybí

PlayStation 5 bude zpětně kompatibilní jen s PS4, …

Šéf SIE potvrdil, co se v posledních týdnech šuškalo. PS5 bude kompatibilní jen s hrami pro PS4, starší konzole jsou mimo hru.

18.  9.  2020 | | 11 N/A