Týden v rubrice Plné hry: v jednoduchosti je krása!

I když na vás tentokráte opět čeká pouze trojice plných her, můžete vybírat z opravdu povedených kousků. Ať již narazíte na šílenou závodní simulaci K-Racer, ve které bude vaším hlavním protivníkem jeden ze živlů, či na osobitou akční hru Fight Man, můžete se těšit na vskutku jedinečné hry svého žánru i na herní scéně obecně.
Týden v rubrice Plné hry: v jednoduchosti je krása!

K-Racer - zábavné závodní šílenství

Po delší době, která však byla vyplněna změtí kvalitních her, tu máme také zástupce závodních titulů. Nečekejte zážitek, který vám poskytnou realistické simulace, nýbrž "pouhou" zábavu, která ve své podstatě rozhodně nenabízí o nic méně. Co více, soupeřem vám tentokráte nebudou nejrychlejší závodnici světa, ale jeden ze živlů.

A tím živlem je voda. Vaším úkolem totiž nebude nic jiného, než přepravit své vozítko a samozřejmě také sebe samotného z jednoho ostrova na druhý a při tom všem se nenechat spláchnout studenou vodou. K ovládání hry využijete pouze myš a i když to na první pohled může být bráno jako zápor, mně ovládání padlo do ruky skvěle. Na výběr máte z celkem pěti postav, vaše volba se však v samotné hře prakticky neprojeví.

Pokud tedy úspěšně splníte úkol vybrat si vhodnou postavu, můžete se vydat na samotnou trať. Kromě všudypřítomné vody (a platí to doslova) vám vše při cestě za svobodou stíží také další účastníci provozu, tedy ostatní řidiči pohybující se po silnici. Pokud do jednoho z nich narazíte, ztrácíte život - celkem máte tři, po jejich vyplýtvání hra pochopitelně končí.

Obtížnost hry je průměrná, myslím, že po troše snahy splní zadaný úkol opravdu každý. Zpracování titulu K-Racer je dobré, nečekejte žádné grafické orgie, ale vizuální zpracování vás jistě nijak radikálně nezklame. (Více…)

LaserAge Gold - další z klonů Space Invaders

Z vodou zalitých silnic se nyní přesuneme do zcela odlišného prostředí - navštívíme vesmír a jako vždy bude vaším úkolem mnohem více, než se pouze kochat jeho krásami. Jak možná mnozí uhodli, v titulu LaserAge Gold vám nabízím další z řady vesmírných stříleček a klonů legendárních Space Invaders.

Hra LaserAge Gold je trochu postaršího původu, vznikla totiž pro již neexistující server Ingava. I přes svůj "věk" však má každému hráči co nabídnout a tak si vaši pozornost jisto jistě zaslouží. Princip hry je velmi prostý - musíte ničit vše, co se nachomýtne kolem vaší mateřské lodičky. V překladu to tedy znamená, že musíte ničit manévrující nepřátele a přitom všem se ještě vyhýbat jejich střelám. Nic jednoduchého, ale také nic zhola nemožného.

Chybět samozřejmě nemohou ani bonusy, kterých se čas od času dočkáte. Pokud si chcete hru opravdu užít, navštivte také menu hry, kde můžete využít několika nastavení. Co říci ke zpracování? Grafika je slušná, i když by na tom mohl být titul LaserAge Gold po této stránce lépe, to samé se však dá říci také o hratelnosti. (Více…)

Fight Man - v jednoduchosti je krása

V jednoduchosti je krása. Zvláštní a přesto velmi výstižná slova. O jejich pravdivosti jsme se za celou historii herního průmyslu mohli přesvědčit nesčetněkrát a titul Fight Man je další důkazem, který snad přesvědčí i ty největší nevěřící.

V čem je tedy hra tak jednoduchá a geniální zároveň? Vězte tedy, že na vás čeká jednoduchá flashová grafika, která jistě nebude tím, co vás na hře Fight Man na první pohled upoutá, ba právě naopak. Vaším úkolem je ovládat postavičku bojovníka, jehož úkol je samozřejmě velmi prostý - likvidovat své protivníky, to vše hned na několika herních obrazovkách, kterým mimo jiné vévodí počítač či telefon a další zajímavé předměty. Na závěr budete muset čelit samotnému mistru bojových umění, tedy patřičně schopnému a nelehkému soku.

K ovládání využijete kromě standardních kurzorových kláves také další tři určené pro skok, krytí a také útok. Vhodnými kombinacemi všech kláves lze provádět nezměrné množství různých chvatů a specialit. Na začátku hry si navíc můžete nastavit počet životů, tato volba prakticky nahrazuje klasický výběr obtížnosti.

Jak jsem se již zmínil, grafika hry rozhodně není nikterak oslňující, ale má svůj vlastní osobitý styl a možná právě to by vás na ni mohlo zaujmout. To se však týká všeobecně hry jako celku a hledáte-li tedy dobrou hříčku na pobavení, horkého kandidáta máte před sebou. (Více…)


Pokud vám dnešní trochu osekaný nášup her nepostačil, musím vás odkázat na nedávno uveřejněný článek "10 nejlepších her pro dlouhé podzimní večery", kde na vás čeká skutečně deset skvělých titulů. Na závěr musím jako vždy připomenout, že plné hry vám přinášíme ve spolupráci se serverem Freehry.cz

 

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Project NVRX: Grand Theft Auto 5 ještě nikdy nevypadalo lépe

Project NVRX: Grand Theft Auto 5 ještě…

Grand Theft Auto 5 dostává grafické modifikace takřka každý měsíc. Nyní máte před sebou špičku současné tvorby - Project NVRX.

4.  11.  2017 | | 10 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

včera | | 11 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Call of Duty: WWII - válka se nikdy nezmění (recenze)

Call of Duty: WWII - válka se nikdy ne…

Call of Duty se po dlouhé době opět vrací na domácí půdu, přitom se ale snaží zůstat moderní. Jak mu to vychází?

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Playstation trofeje začínají mít smysl, dostanete za ně kredity

Playstation trofeje začínají mít smysl…

Pokud patříte mezi lovce trofejí na konzoli Playstation, vaše snažení dost možná nabere výraznější obrysy.

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |