Týden v rubrice Plné hry: v jednoduchosti je krása!

I když na vás tentokráte opět čeká pouze trojice plných her, můžete vybírat z opravdu povedených kousků. Ať již narazíte na šílenou závodní simulaci K-Racer, ve které bude vaším hlavním protivníkem jeden ze živlů, či na osobitou akční hru Fight Man, můžete se těšit na vskutku jedinečné hry svého žánru i na herní scéně obecně.
Týden v rubrice Plné hry: v jednoduchosti je krása!

K-Racer - zábavné závodní šílenství

Po delší době, která však byla vyplněna změtí kvalitních her, tu máme také zástupce závodních titulů. Nečekejte zážitek, který vám poskytnou realistické simulace, nýbrž "pouhou" zábavu, která ve své podstatě rozhodně nenabízí o nic méně. Co více, soupeřem vám tentokráte nebudou nejrychlejší závodnici světa, ale jeden ze živlů.

A tím živlem je voda. Vaším úkolem totiž nebude nic jiného, než přepravit své vozítko a samozřejmě také sebe samotného z jednoho ostrova na druhý a při tom všem se nenechat spláchnout studenou vodou. K ovládání hry využijete pouze myš a i když to na první pohled může být bráno jako zápor, mně ovládání padlo do ruky skvěle. Na výběr máte z celkem pěti postav, vaše volba se však v samotné hře prakticky neprojeví.

Pokud tedy úspěšně splníte úkol vybrat si vhodnou postavu, můžete se vydat na samotnou trať. Kromě všudypřítomné vody (a platí to doslova) vám vše při cestě za svobodou stíží také další účastníci provozu, tedy ostatní řidiči pohybující se po silnici. Pokud do jednoho z nich narazíte, ztrácíte život - celkem máte tři, po jejich vyplýtvání hra pochopitelně končí.

Obtížnost hry je průměrná, myslím, že po troše snahy splní zadaný úkol opravdu každý. Zpracování titulu K-Racer je dobré, nečekejte žádné grafické orgie, ale vizuální zpracování vás jistě nijak radikálně nezklame. (Více…)

LaserAge Gold - další z klonů Space Invaders

Z vodou zalitých silnic se nyní přesuneme do zcela odlišného prostředí - navštívíme vesmír a jako vždy bude vaším úkolem mnohem více, než se pouze kochat jeho krásami. Jak možná mnozí uhodli, v titulu LaserAge Gold vám nabízím další z řady vesmírných stříleček a klonů legendárních Space Invaders.

Hra LaserAge Gold je trochu postaršího původu, vznikla totiž pro již neexistující server Ingava. I přes svůj "věk" však má každému hráči co nabídnout a tak si vaši pozornost jisto jistě zaslouží. Princip hry je velmi prostý - musíte ničit vše, co se nachomýtne kolem vaší mateřské lodičky. V překladu to tedy znamená, že musíte ničit manévrující nepřátele a přitom všem se ještě vyhýbat jejich střelám. Nic jednoduchého, ale také nic zhola nemožného.

Chybět samozřejmě nemohou ani bonusy, kterých se čas od času dočkáte. Pokud si chcete hru opravdu užít, navštivte také menu hry, kde můžete využít několika nastavení. Co říci ke zpracování? Grafika je slušná, i když by na tom mohl být titul LaserAge Gold po této stránce lépe, to samé se však dá říci také o hratelnosti. (Více…)

Fight Man - v jednoduchosti je krása

V jednoduchosti je krása. Zvláštní a přesto velmi výstižná slova. O jejich pravdivosti jsme se za celou historii herního průmyslu mohli přesvědčit nesčetněkrát a titul Fight Man je další důkazem, který snad přesvědčí i ty největší nevěřící.

V čem je tedy hra tak jednoduchá a geniální zároveň? Vězte tedy, že na vás čeká jednoduchá flashová grafika, která jistě nebude tím, co vás na hře Fight Man na první pohled upoutá, ba právě naopak. Vaším úkolem je ovládat postavičku bojovníka, jehož úkol je samozřejmě velmi prostý - likvidovat své protivníky, to vše hned na několika herních obrazovkách, kterým mimo jiné vévodí počítač či telefon a další zajímavé předměty. Na závěr budete muset čelit samotnému mistru bojových umění, tedy patřičně schopnému a nelehkému soku.

K ovládání využijete kromě standardních kurzorových kláves také další tři určené pro skok, krytí a také útok. Vhodnými kombinacemi všech kláves lze provádět nezměrné množství různých chvatů a specialit. Na začátku hry si navíc můžete nastavit počet životů, tato volba prakticky nahrazuje klasický výběr obtížnosti.

Jak jsem se již zmínil, grafika hry rozhodně není nikterak oslňující, ale má svůj vlastní osobitý styl a možná právě to by vás na ni mohlo zaujmout. To se však týká všeobecně hry jako celku a hledáte-li tedy dobrou hříčku na pobavení, horkého kandidáta máte před sebou. (Více…)


Pokud vám dnešní trochu osekaný nášup her nepostačil, musím vás odkázat na nedávno uveřejněný článek "10 nejlepších her pro dlouhé podzimní večery", kde na vás čeká skutečně deset skvělých titulů. Na závěr musím jako vždy připomenout, že plné hry vám přinášíme ve spolupráci se serverem Freehry.cz

 

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

18.  1.  2018 |
8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
Hry roku 2018: pecky, na které se vyplatí zaostřit

Hry roku 2018: pecky, na které se vypl…

Musíte uznat, že minulý rok byl po herní stránce opravdu nabitý. Rok 2018 by ale snad mohl ten loňský ještě předčit. Některé z očekávaných pecek jsme pro vás vybrali, abyste se s námi měli na co těšit.

17.  1.  2018 |
PC v roce 2018: nejočekávanější herní pecky platformy

PC v roce 2018: nejočekávanější herní …

Je tady další várka her, kterým byste v letošním roce měli věnovat pozornost. Bude toho vycházet věru hodně. Zahrajeme si na piráty, upíry nebo třeba stavitele pravěkého parku. A co takhle to celé završit tandemovým útěkem z vězení?

13.  1.  2018 | | 7 N/A
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Playstation 4 v roce 2018: nejočekávanější hry platformy

Playstation 4 v roce 2018: nejočekávan…

Sice jste si u nás nedávno mohli přečíst o očekávaných hrách, tím ale ani zdaleka nekončíme. Letošní rok toho totiž přinese mnohem více než by se mohlo zdát. Začneme s tím, co se v tomto roce dostane na konzoli Playstation 4.

6.  1.  2018 |
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A