Týden v rubrice Plné hry: v kůži čističe kanálů?!

Dnešní nabídka nových plných her opět dokazuje, že tvůrcům freeware her stále nedošly zajímavé nápady. Nejprve si tak na vlastní kůži můžete vyzkoušet roli trolla v nejnovější české variaci populárního Arkanoidu, která překypuje originalitou. Určitě si však nenechejte ujít ani roli čističe kanálů ve hře Paska či plošinovku Furry.
Týden v rubrice Plné hry: v kůži čističe kanálů?!

Troll - za čest krále

Variací prapůvodního titulu Arkanoid jste si již mohli vyzkoušet několik stovek - povětšinou se však jednalo o klony původní hry, které nepřinášely ani ždibec nového. To se však v žádném případě nedá říct o nové české hře Troll, která originalitou překypuje - nevěříte snad?

Ti z vás, kteří u kvalitních počítačových her hledají krom jiného také bohatý příběh, tentokráte nebudou zklamání, protože ani ten tvůrci hry Troll neopomenuli. Vězte tedy, že v nedávných časech naše zem prospívala, skvěla se hojností dosud nevídanou. Osud však tomu chtěl, aby ji v těchto okamžicích štěstí napadl neočekávaný nepřítel ze severu - Orkové. Postavili si hrady a donutili i panovníka Uterse, což jste v případě hry vy sami, odejít do exilu. Nyní se však objevil hrdinný bojovník schopný nabídnout vám své služby - dokáže odvážný troll spasit celou zem?

Pokud se pustíte do samotné hry, zobrazí se vám nejdříve mapa hradů a dalších míst, na která můžete útočit. Celý útok probíhá postupně, nemůžete tak tedy celkem pochopitelně útočit na nejvzdálenější hrad. Po zvolení hradu, na který chcete vést útok, už se hlavní role ujímá troll, kterého samozřejmě taktéž ovládáte. Vaším úkolem je odvracet všechny útoky soupeře na krále a zároveň ničit protivníkům hrady. Využít můžete také bonusy, které se čas od času objeví na herní scéně.

Zpracování hry je velmi dobré, grafika, zvuky, to vše bez nadsázky patří mezi současný nadprůměr, alespoň ve světě freeware titulů. Malou nevýhodou můžete být fakt, že je hra zpracována v angličtině, byť je původem z naší rodné zemičky. (Více…)

Furry - další z tuctu plošinovek

Byť patří plošinovky mezi obvyklý žánr freeware her a na Internetu se jich dá najít nepřeberné množství, již poměrně dlouhou dobu jsme si v našem přehledu nepředstavili žádnou novou. To právě dnes napravíme, přinášíme vám totiž nejnovější počin Furry. Je něčím výjimečný? Jedná se o tuctovou hru nebo vyniká nadprůměr?

Do vašich rukou bude svěřen osud nepopsatelné kulaté postavičky, se kterou budete muset projít několik levelů až na samotný závěr hry, jak je konec konců obvyklé. Čelit však budete muset nejen mnoha překážkám, ale také ozbrojeným nepřátelům a dalšímu nebezpečí. Aby vše bylo patřičně zpestřeno, v průběhu hry jste obtěžování nutností sbírat diamanty, občas se nachomýtne i nějaké to srdíčko, které vám přidá cenný život. Pro ovládání využijete kromě kurzorových kláves také SHIFT pro skok a CTRL pro střelbu.

Obtížnost hry není nijak přehnaná a jistě její dohrání bude činit problémy jen málokomu. Bohužel, zpracování není nikterak zázračné, grafika běží pouze v rozlišení 320x240, což je v době 21palcových monitorů opravdu velmi málo. Co říci na závěr? Hledáte-li po dlouhé době šanci vyzkoušet si novou plošinovku, neváhejte. Za trochu té snahy a nutnosti stáhnout soubor hry však nečekejte nic více než tuctový titul.  (Více…)

Paska - v kůži čističe kanálů

Programátor, žurnalista, popelář, vyhazovač - to jsou jen jedny z mnoha povolání, kterým by se mohl každý z nás při troše snahy a umu věnovat. Napadlo vás však někdy, že byste se při hraní počítačové hry ocitli v roli zaměstnance firmy Gas Wasser Scheise, tedy v kůži čističe kanálů? Osobně o tom pochybuji, ale díky nejnovější hře Paska máte jedinečnou šanci tuto výzvu na vlastní kůži vyzkoušet.

Abych však nevyzdvihoval úsilí tvůrců, musím zdůraznit, že jsme se dočkali pouze remaku starší hry, která se již kdysi v minulosti objevila na Commodoru 64. Princip hry je velmi primitivní - spolu se svou cisternou stojíte na silnici, hadici máte v kanálu a pohybem šipek ji navádíte do míst, ze kterých máte odsávat ony nepříliš "chutné" věci. Aby to vše nebylo příliš snadné, každý kanál má několik pater, kterými se musíte pracně proplétat a vyčistit tak každé až do posledních zbytků.

Znepříjemnit vaši již tak nepříjemnou práci vám budou chtít také různá zvířata pohybující se po kanálech,. vyhnout se také musíte bombám, které zde na vás číhají. V každém z levelů, celkem jich na vás čeká deset, jste omezeni časovým limitem, za nějž musíte svou práci dokončit.

Po stránce zpracování patří hra mezi slabší nadprůměr, nečekejte tedy nic výjimečného. Námět, byť odpudivý, patří do jisté míry mezi klady hry, stejně jako její poměrně malá velikost. (Více…)

Na závěr musím jako vždy připomenout, že plné hry vám přinášíme ve spolupráci se serverem Freehry.cz

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

K boji proti lootboxům se připojují další země, nechybí ani ČR

K boji proti lootboxům se připojují da…

20.  9.  2018 | | 29 N/A
Foto režim Spider-Mana je úžasný. Podívejte se, co tvoří hráči ze světa

Foto režim Spider-Mana je úžasný. Podí…

Nejen, že je nový Spider-Man pro PS4 skvělou adaptací komiksu. Ještě přináší i boží foto režim.

13.  9.  2018 | | 8 N/A
Za malý poměr hráček si může herní průmysl sám, říká Alžběta Trojanová

Za malý poměr hráček si může herní prů…

11.  9.  2018 | | 15 N/A
F1 2018: věrohodné pálení pneumatik (recenze)

F1 2018: věrohodné pálení pneumatik (r…

Codemasters jsou mistři závodních her a letošní ročník formulí patří k tomu nejlepšímu. Skoro.

16.  9.  2018 | | 3 N/A
Žádost o ruku ve Spider-Manovi neklapla, pár se rozešel před vydáním

Žádost o ruku ve Spider-Manovi neklapl…

Fanoušek poprosil Insomniac o možnost požádat přítelkyni o ruku velmi originálním způsobem. Vývojář vyhověl a nevědomky vytvořil jeden z nejsmutnějších easter eggů.

12.  9.  2018 | | 3 N/A