Týden v rubrice Plné hry: v kůži čističe kanálů?!

Dnešní nabídka nových plných her opět dokazuje, že tvůrcům freeware her stále nedošly zajímavé nápady. Nejprve si tak na vlastní kůži můžete vyzkoušet roli trolla v nejnovější české variaci populárního Arkanoidu, která překypuje originalitou. Určitě si však nenechejte ujít ani roli čističe kanálů ve hře Paska či plošinovku Furry.
Týden v rubrice Plné hry: v kůži čističe kanálů?!

Troll - za čest krále

Variací prapůvodního titulu Arkanoid jste si již mohli vyzkoušet několik stovek - povětšinou se však jednalo o klony původní hry, které nepřinášely ani ždibec nového. To se však v žádném případě nedá říct o nové české hře Troll, která originalitou překypuje - nevěříte snad?

Ti z vás, kteří u kvalitních počítačových her hledají krom jiného také bohatý příběh, tentokráte nebudou zklamání, protože ani ten tvůrci hry Troll neopomenuli. Vězte tedy, že v nedávných časech naše zem prospívala, skvěla se hojností dosud nevídanou. Osud však tomu chtěl, aby ji v těchto okamžicích štěstí napadl neočekávaný nepřítel ze severu - Orkové. Postavili si hrady a donutili i panovníka Uterse, což jste v případě hry vy sami, odejít do exilu. Nyní se však objevil hrdinný bojovník schopný nabídnout vám své služby - dokáže odvážný troll spasit celou zem?

Pokud se pustíte do samotné hry, zobrazí se vám nejdříve mapa hradů a dalších míst, na která můžete útočit. Celý útok probíhá postupně, nemůžete tak tedy celkem pochopitelně útočit na nejvzdálenější hrad. Po zvolení hradu, na který chcete vést útok, už se hlavní role ujímá troll, kterého samozřejmě taktéž ovládáte. Vaším úkolem je odvracet všechny útoky soupeře na krále a zároveň ničit protivníkům hrady. Využít můžete také bonusy, které se čas od času objeví na herní scéně.

Zpracování hry je velmi dobré, grafika, zvuky, to vše bez nadsázky patří mezi současný nadprůměr, alespoň ve světě freeware titulů. Malou nevýhodou můžete být fakt, že je hra zpracována v angličtině, byť je původem z naší rodné zemičky. (Více…)

Furry - další z tuctu plošinovek

Byť patří plošinovky mezi obvyklý žánr freeware her a na Internetu se jich dá najít nepřeberné množství, již poměrně dlouhou dobu jsme si v našem přehledu nepředstavili žádnou novou. To právě dnes napravíme, přinášíme vám totiž nejnovější počin Furry. Je něčím výjimečný? Jedná se o tuctovou hru nebo vyniká nadprůměr?

Do vašich rukou bude svěřen osud nepopsatelné kulaté postavičky, se kterou budete muset projít několik levelů až na samotný závěr hry, jak je konec konců obvyklé. Čelit však budete muset nejen mnoha překážkám, ale také ozbrojeným nepřátelům a dalšímu nebezpečí. Aby vše bylo patřičně zpestřeno, v průběhu hry jste obtěžování nutností sbírat diamanty, občas se nachomýtne i nějaké to srdíčko, které vám přidá cenný život. Pro ovládání využijete kromě kurzorových kláves také SHIFT pro skok a CTRL pro střelbu.

Obtížnost hry není nijak přehnaná a jistě její dohrání bude činit problémy jen málokomu. Bohužel, zpracování není nikterak zázračné, grafika běží pouze v rozlišení 320x240, což je v době 21palcových monitorů opravdu velmi málo. Co říci na závěr? Hledáte-li po dlouhé době šanci vyzkoušet si novou plošinovku, neváhejte. Za trochu té snahy a nutnosti stáhnout soubor hry však nečekejte nic více než tuctový titul.  (Více…)

Paska - v kůži čističe kanálů

Programátor, žurnalista, popelář, vyhazovač - to jsou jen jedny z mnoha povolání, kterým by se mohl každý z nás při troše snahy a umu věnovat. Napadlo vás však někdy, že byste se při hraní počítačové hry ocitli v roli zaměstnance firmy Gas Wasser Scheise, tedy v kůži čističe kanálů? Osobně o tom pochybuji, ale díky nejnovější hře Paska máte jedinečnou šanci tuto výzvu na vlastní kůži vyzkoušet.

Abych však nevyzdvihoval úsilí tvůrců, musím zdůraznit, že jsme se dočkali pouze remaku starší hry, která se již kdysi v minulosti objevila na Commodoru 64. Princip hry je velmi primitivní - spolu se svou cisternou stojíte na silnici, hadici máte v kanálu a pohybem šipek ji navádíte do míst, ze kterých máte odsávat ony nepříliš "chutné" věci. Aby to vše nebylo příliš snadné, každý kanál má několik pater, kterými se musíte pracně proplétat a vyčistit tak každé až do posledních zbytků.

Znepříjemnit vaši již tak nepříjemnou práci vám budou chtít také různá zvířata pohybující se po kanálech,. vyhnout se také musíte bombám, které zde na vás číhají. V každém z levelů, celkem jich na vás čeká deset, jste omezeni časovým limitem, za nějž musíte svou práci dokončit.

Po stránce zpracování patří hra mezi slabší nadprůměr, nečekejte tedy nic výjimečného. Námět, byť odpudivý, patří do jisté míry mezi klady hry, stejně jako její poměrně malá velikost. (Více…)

Na závěr musím jako vždy připomenout, že plné hry vám přinášíme ve spolupráci se serverem Freehry.cz

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 123 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 16 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
7 nejlepších historických zážitků, které můžete zažít ve hrách

7 nejlepších historických zážitků, kte…

Kingdom Come dokázalo v posledních dnech ukousnout solidní porci pozornosti. Není ale jedinou hrou, která se zaměřuje na středověk a věrohodnou historii. Pojďme se podívat na ty nejlepší alternativy.

20.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A