Týden v rubrice Plné hry: ve znamení školních prázdnin

Našim školou povinným spoluobčanům začali prázdniny a v první červencový den vám krom toho přináším také nový přehled plných her, které se za uplynulý týden objevily na stránkách Doupěte. A co pro vás máme přichystáno tentokrát? Červíci v JAWC * Afgánci po česku * Český freeware titul na motivy Operation Flashpoint * Survival aneb přežít znamená vše * Trocha erotiky s titulem Strip Blackjack.
Týden v rubrice Plné hry: ve znamení školních prázdnin

Významným okamžikem minulého týdne byl bezesporu pro velkou skupinu dětí, ale i našich čtenářů, pátek. Den, kdy se rozdávají vysvědčení, výsledek to celoroční školní práce. Den, kdy šťastné, rozzářené obličeje střídají jasné projevy smutku, v některých případech i strachu z reakce rodičů.

Jistě tak mnohým z vás přijde vhod alespoň trocha odreagování, které vám může nabídnout hned pětice nových plných her většinou akčnějšího ražení. Pro rozrušené rodiče, zejména z výsledků svého dítka, tu máme také jeden erotický titul.  

JAWC - freeware červíci

Červíky Worms myslím není nutné představovat. Na naše bránice zaútočili už v několika formách a hrách, povětšinou se jednalo o útok velmi úspěšný - o tom konec konců hovoří celosvětový úspěch titulů s těmito červíky v hlavní roli. A proč tu už notnou chvíli píši právě o Worms? Důvod je vcelku prostý. Dnešní plná hra s poměrně krátkým názvem JAWC je totiž jejich novou a velmi povedenou variací.

Co se týče principu hry pro nás autoři tohoto freeware projektu nepřipravili prakticky žádné novinky. Proti sobě soupeří dva týmy o několika členech. Hrát bohužel nemůžete proti počítači, což je rozhodně velká škoda. K dispozici je několik nastavení, těmi vás ale zatěžovat nebudu.

Samotné klání je pak pochopitelně rozděleno do tahů, každý červík má pro své činy stanoven přesný časový limit. Používat můžete celkem devět různorodých zbraní, které vám bez problémů umožní odstranit soupeře. Hra končí v okamžiku, kdy všichni členové jednoho ze dvou týmů padnou mrtví k zemi. (Více…)

Afgánci - v boji za svou zem

V dnešním přehledu nechybí ani zástupce českého umu, kterým je titul Afgánci tvůrčí skupiny říkající si Hippo Games. Jak jste mohli sami z názvu této hry vydedukovat, nechali se autoři inspirovat Afghánistánem a poměry v této válkou a konflikty rozvrácené zemi.

Hrát můžete v celkovém počtu jednoho až čtyř hráčů. K dispozici jsou tři různé konflikty, kupodivu jen jeden úzce souvisí s již zmiňovaným státem Afghánistánem.  Každý se samozřejmě odehrává v odlišném prostředí, to je také jejich hlavní odlišnost. Vaším úkolem je odstřelovat parašutisty svištící si to z nebe k zemi na vaše území. Pokud se některému podaří proletěl vaší salvou a dopadnout, ztratíte jeden život.

Hra končí v okamžiku, kdy ztratíte všechny životy - což konec konců není nic neočekávaného. Pokud se vám podaří sundat 100 nepřátel, přibude vám život jeden. Zpracování je vcelku ucházející, stejně jako velikost souboru ke stažení. Inu, kvalitní česká práce. (Více…)

Operation Macropoint - plná hra na motivy Operation Flashpoint

Také další dílko, které si dnes trochu blíže představíme, má svůj původ v naší malé republice. Autoři se protentokráte nechali inspirovat úspěšnou hrou Operation Flashpoint, která si ve světě získala patřičné renomé. Již minulý pátek byl oficiálně vydán další datadisk pro tento titul. Máte-li však chuť a čas, můžete místo něj vyzkoušet plnou hru Operation Macropoint vytvořenou na motivy Operation Flashpoint.

Na obrázcích vás možná zaujme grafika. Bohužel, do slova a do písmene platí v případě Operation Macropoint fakt, že první zdání někdy klame. Nejedná se totiž o plně renderovanou 3D grafiku, právě naopak - vše je plně statické, snad až na několik pohybujících se vojáků.

Vaším úkolem je v každé z misí zabít všechny vojáky, kteří se vám připletou do cesty. Sami vydržíte pouze tři zásahy nepřátel, při čtvrtém se rozloučíte se životem. Titul Operation Macropoint bohužel neoplývá příliš velkou obtížnost, dohrát se vám ho povede za několik málo okamžiků. Za vyzkoušení však rozhodně stojí - už díky své velikosti 0,5 MB. (Více…)
 
Survival - úkol je jasný: přežít!

Opustíme na chvíli naši českou kotlinu a přesuneme se do země zapadajícího slunce, Japonska. Právě odtud k nám totiž dorazil titul Survival, ve kterém se vtělíte do postavy malého a doposud neznámého človíčka s prostým, byť těžkým úkolem - přežít útoky nepřátel, kteří vás na každém kroku pronásledují. Dokážete to?

Hra nabízí několik různých levelů, které se však od sebe ve větším měřítku neliší. Jak jsem již zdůraznil, vaším úkolem je přežít. Využít k tomu můžete nejen hbitých nohou, ale také vlastní zbraně, která snad bude úspěšně čelit nepřátelům. Výborná je mapa, která vám krom jiného zobrazuje také pohyb a aktuální pozici všech soupeřů, znatelně vám tedy váš útěk usnadní.

Vše je zpracováno v plně 3D grafice, která však není nikterak zázračná. Autoři použili na můj vkus až nechutně málo různorodých textur, veškerá prostředí působí vcelku stejně. Ani po stránce ovládání a hratelnosti na tom není titul Survival nijak skvěle.  (Více…)

Strip Blackjack - erotické oko

Akční tituly v našem přehledu nyní vystřídá hra, kterou bychom mohli zařadit do škatulky erotických karetních titulů. Typický poker, který povětšinou plní nevýznamnou roli karetního společníka (neboť většinu hráčů stejně zajímá spíše odhalující  se slečna) tentokráte vystřídala hra zvaná "Blackjack", kterou známe v českých luzích a hájích pod názvem "Oko".

Vaším úkolem je tak sebrat předem neznámý počet karet, tak, abyste se součtem jejich hodnot co nejvíce přiblížili číslu 21. Do začátku dostanete k dispozici 45 amerických dolarů, na vás je, jak s touto částkou naložíte. Jinými slovy tedy, jak se vám bude při hře dařit. Právě od vašeho úspěchu či eventuelně neúspěchu se odvíjí také ochota oné děvy svlékati se. Vyhrané peníze totiž můžete investovat do té části šatstva, kterou si má tato sličná dívka svléknout. Zpracování hry je skvělé, celkové hodnocení je více než kladné.  (Více…)


Náš vyčerpávající přehled se přehoupl ke svému závěrů. Byť byl dnešní seznam pojat hodně akčně, snad si na své přišel opravdu každý z vás. Jako pokaždé nesmím zapomenout podotknout, že plné hry vám přinášíme ve spolupráci se serverem Freehry.cz


 

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Mashinky jsou v předběžném přístupu, pojďte si hrát s vláčky

Mashinky jsou v předběžném přístupu, p…

Nové tratě ve strategické hře Mashinky volají po pořádném řediteli, který postaví železniční impérium. V předběžném přístupu už ode dneška!

6.  10.  2017 | | 25 N/A
Praha stověžatá aneb projížďka hlavním městem ve Forza Motorsport 7 (galerie)

Praha stověžatá aneb projížďka hlavním…

Forza Motorsport 7 je na světě a stejně tak jako v předchozích dílech, i nyní máme možnost zajezdit si skrze historické centrum Prahy. Pokochejte se s námi.

13.  10.  2017 | | 13 N/A
Žánr Battle Royale bere trh útokem, podívejte se na nejlepší hry

Žánr Battle Royale bere trh útokem, po…

Battle Royale sice není žádný nově objevený žánr, ale až nyní ukazuje svůj pravý potenciál. Nejenže prodejní čísla obrovsky narůstají, ale počet hráčů přesahuje i takové stálice, jako je Counter-Strike Global Offensive nebo Dota 2.

11.  10.  2017 | | 4 N/A
Forza Motorsport 7: vstup giganta na scénu (recenze)

Forza Motorsport 7: vstup giganta na s…

Na okruh se vydal další z velkých favoritů letošního závodu o titul závodní hry roku 2017. Forza Motorsport 7 je konečně tady, pojďme si jí tedy rozebrat kousek po kousku.

3.  10.  2017 | | 4 N/A
Herní agenda: zářijový výběr jako předzvěst podzimních hitů

Herní agenda: zářijový výběr jako před…

První měsíc tohoto školního roku je za námi, a tak je čas na naši pravidelnou agendu. Podzimní sezóna je v plném proudu, takže si konečně můžeme vychutnat pecky jako druhé Destiny, datadisk k Dishonored nebo nové závody Project Cars. To ale není ani zdaleka všechno.

4.  10.  2017 |
Fotbálek PES 2018 vypadá díky vychytávce Ansel skoro jako přímý přenos

Fotbálek PES 2018 vypadá díky vychytáv…

Pro Evolution Soccer 2018 rozhodně má své problémy, ale díky funkci típání screenshotu Ansel od společnosti Nvidia z toho můžete udělat pořádnou podívanou.

8.  10.  2017 | | 3 N/A
Světové recenze Middle-earth: Shadow of War mluví o hitu

Světové recenze Middle-earth: Shadow o…

Pokračování výletu do Mordoru je tu a můžeme-li věřit zahraničním kritikům, jde o důstojného nástupce.

10.  10.  2017 | | 2 N/A
Star Wars Battlefront II vypadá ve 4K úchvatně, podívejte se

Star Wars Battlefront II vypadá ve 4K …

Nový Battlefront je takřka za rohem a internet se začíná plnit novými pohlednicemi z betatestu. Již brzy vám přineseme naše dojmy, prozatím si užijte parádní 4K obrázky.

6.  10.  2017 | | 3 N/A