Týden v rubrice Plné hry: zachraňte muže bez mozku!

Muž bez mozku je nová česká adventura, která zaujme všechny příznivce svébytného českého humoru. Krom ní na vás čeká také brutální přejíždění nevinných chodců, krmení příšer schovávajících se pod vaším domem či boj na život a na smrt s tolik nenáviděným obyvatelem zahrad, krtkem. A aby toho nebylo málo, čeká vás také role amatérské čarodějky.
Týden v rubrice Plné hry: zachraňte muže bez mozku!

Plná hra týdne:

Muž bez mozku - jak se dostat z bytu?

Být mužem bez mozku jistě není snem mnoha z nás, přesto se však právě s touto osobou setkáváme v hlavní roli stejnojmenné české adventury. Vaším úkolem je proniknout přes změť příbuzných a dalších překážek na svobodu, z bytu na čerstvý vzduch – dokážete to?

„Tak tedy, jste mladík jménem Lukáš Rozehnal, který sice pochází z Plzně, ovšem před čtyřmi lety se celá jeho rodinka i s ním přestěhovali do Vrbna pod Pradědem, což je shodou okolností i bydliště jeho stvořitelů. Lukášovi se zjevně ve městě nelíbí. Není se také čemu divit, poněvadž hned naproti němu sídlí jeho teta Hela, kterou bohužel z celého srdce nenávidí. Jednoho dne má Lukáš domácí vězení a tetička dostala bojový úkol, pohlídat ho. Cíl míse: dostat se nepozorovaně z domu. Bude to jistě zajímavé, čeká na vás spousta logických úkonů, některé jednodušší, některé zase o něco těžší, ovšem nic není neřešitelné. Vtipné komentáře, či jednotlivé dojmy zde samozřejmě rovněž nechybí. Háček však spočívá v technickém zpracování. O zvukovém doprovodu nebudu ani mluvit, poněvadž ten byl totálně vynechán, a grafická stránka je mizerná. Na druhou stranu má svůj osobitý styl, bez něhož si celý titul dokážu jen těžko představit.“ (Více…)

Hodnocení podle FreeHer: 68%

Zbylá šestice her:

Venables - šachy jinak

Ani příznivci logických her nezůstanou ošizeni o pravidelný příděl zajímavých her tohoto žánru, které tentokráte zastupuje kvalitní a neotřelý titul Venables. Nudí-li vás všetečné šachy, dáma a další stolní hry, možná vás právě tento výtvor v mnohém překvapí.

„To je sice pěkné, ale jak se figurky pohybují? K pohybu slouží jakési malé navigační pole, na kterém jsou znázorněny barevná pole a barevné šipky horizontálně mezi nimi. Vy se můžete posouvat buďto vertikálně, anebo horizontálně, šikmo zde neexistuje. Jak se tedy pohybovat za pomocí toho navigačního pole? Jednoduše, na poli je umístěn jednotný znak ukazující do 4 směrů přenosu. Když kliknete na některý směr, znak se přesune. A pokud například znak bude na zelené a vy ho přesunete na červenou, všechny vaše štíty, které byli na zelené, se pošoupnou na červenou. Jestliže ne, tak můžete posouvat dál se znakem. Jakmile dojde ke kolize dvou štítků, sloučí se v jeden a to v ten, který byl na tahu při nájezdu. Docela snadné narozdíl od šachů a rozhodně to přinese spoustu taktického myšlení při tazích.“ (Více…)

Hodnocení podle FreeHer: 74%

Monster Frenzy - nakrmte příšery

Tušíte, co se skrývá pod vaším domem? Starý hřbitov či jen vlhká hlína? Hlavní hrdina hry Monster Frenzy (fialový chlapeček pouze s jedním okem) si v poklidu žije u jezera Lochness – život mu však znepříjemňují všudypřítomné příšery, které musí krmit, nechce-li přijít o svůj příbytek.

„Příběh Monster Frenzy jsem tak trochu nakousl, ovšem nedokončil. Tak tedy od začátku. Jste fialové “cosi“ s tělíčkem, ručičkami, nožičkami a jedním okem. Máte samozřejmě svůj domeček a v domečku stoleček, na stolečku hrneček a v hrnečku…sbírku porno časopisů. No tak to zrovna ne, ale pokus to byl hezký. Takže se radši vrátíme zpět k vašemu domečku. Jelikož leží na pobřeží jezera srovnatelného s Lochnessem, asi tušíte, že něco nebude v pořádku. Problém spočívá v celkem velikých příšerkách, žijících právě pod vaším domkem. Tato stvoření jsou celkem nenažraná a pokud je vám alespoň trochu milý váš příbytek, měli byste je nakrmit z vlastních zdrojů. Vlastními zdroji chápeme plody z vedle stojícího stromu. Zdali byste čekali, že budete lézt na strom a shazovat ovoce přímo do tlamy agresorům, tak jste na omylu.“ (Více…)

Hodnocení podle FreeHer: 85%

Krtek - zabte ho!

Majitelé zahrádek či sadů zcela jistě řešili problém s krtkem, nechtěným obyvatelem a společníkem vašich záhonků. Máte-li chuť vyřídit si s tímto zvířátkem všechny účty, máte díky hře Krtek jedinečnou šanci. K tomu všemu vám navíc postačí jen dobré reflexy.

„Jednoduchá, leč velmi zábavná je tato hra. Je vedena v klasickém střeleckém stylu, kdy se na obrazovce objevují cíle, v našem případě krtci, a vy je musíte zneškodnit, jak nejrychleji umíte. A v čem se zrovna dnešní titul liší od ostatních, když nebereme v potaz grafické zpracování? Neliší se v téměř ničím, akorát má něco navíc. Tím něčím je možnost tzv. druhého módu, kdy na rozdíl od klasické časovky prožíváte jakýsi jednoduchý příběh typu: jeden krtek vám ničí zahrádku, ostatní krtci se vzepřeli, krtci mají poradu, zničte jejich hnízdo a další a další doprovodné události. Zní to lákavě, a také je. Takže stahujte, stahujte, stahujte, rozhodně neprohloupíte.“ (Více...)

Hodnocení podle FreeHer: 78%

Pedestrain Killer - brutální jízda

Řidiči coby účastníci silničního provozu? Zuřivá stvoření, která svým chováním často překročí únosné hranice. Ve hře Pedestrain Killer se z vás stane ujetý a bláznivý řidič, který si dal jednoduchý cíl – zabít co nejvíce nevinných chodců.

„Na seznámení s obsahem hry tu máte krvavé logo. Jelikož žádná tlačítka se zde nenacházejí, logo přímo vyzívá ke kliknutí. Pak se ocitáte v roli bláznivého řidiče, který se snaží přejet co nejvíce chodců. Hru omezuje pouze čas. O chodce nemějte strach, přes silnici běhají stále. Váš automobil řídíte za pomocí myši. Z toho jistě usuzujete, že hra nutně musí být z ptačí perspektivy. Pokud zajedete dostatečný počet lidí, zapíšete se do on-line tabulky. Nutno podotknout slušnou inteligenci chodců. Člověk si řekne, že pouze přebíhají, ale pravda má jinou tvář. Pokud například před nimi zastavíte, stojí také. I když jednoduchost přesahuje meze, připadá člověku, že alespoň trochu myslí.“ (Více...)

Hodnocení podle FreeHer: 37%

Funny Furries 2 Xmas - předčasné Vánoce

Před několika dny nám začal podzim a tak se začínají stále více a více blížit svátky vánoční – dnes vám tak přinášíme hru Funny Furries 2 Xmas, která se pyšní vánoční tématikou. Čekáte-li však prostý a milý příběh, budete zklamání – vaším cílem je totiž zlikvidovat svého soupeře.

„Funny Furries 2 je čistě multiplayerovou hrou, a to pro dva hráče. Každý z vás bude pohybovat svou vlastní postavičkou, která je buď laděna do červené nebo modré barvy. Váším cílem bude zlikvidovat svého soupeře, pokud možno dřív, než on zlikviduje vás.K tomu vám poslouží různé druhy zbraní, které se postupem času objevují na různých místech mapy a vy si pro ně musíte doskákat. Cestu vám znepříjemňují malé větráčky, jenž vám sice neublíží a nevezmou zdraví, ale pokud se k nim přiblížíte, odfouknou vás někam, kam jste pravděpodobně vůbec nechtěli jít, proto vám nezbyde nic jiného, než začít své stoupání za vytouženou zbraní pěkně od začátku. Najednou můžete mít u sebe pouze jeden druh zbraně, který teprve až vystřílíte, můžete vyměnit za jiný.“ (Více...)

Hodnocení podle FreeHer: 86%

HexenGame - komerční zábava

Již jsme si zvykli, že se ve světě freeware her objevují čistě komerční výtvory, jejichž jediným cílem je upoutat pozornost a upozornit na výrobek či aktivity některé ze světových firem – přesně takový je i titul HexenGame. Ani tato skutečnost však nic neubírá na kvalitě této hry, v níž se vžijete do role amatérské čarodějky.

„Hra je pojata celkem nezvykle. Zdali si pamatujete, či snad dokonce si sem tam někdy v hospůdce ještě zahrajete “jednorukého banditu“, asi vám princip nebude cizí. Na hrací ploše jsou totiž tři osudná aktivní políčka, přičemž jedno z nich se vždy otevře a ukáže nám své krásy v podobě již zmiňovaných slečen. Vašim úkolem je vystihnout ten pravý okamžik a vyfotit daný objekt. V první úrovni to nebude nic zapeklitého, ovšem postupem času a kol se bude rychlost zakrývání políček zvyšovat, tudíž správné reflexy budou určitě na místě. Takže co dodat? Snad jen, že tu máme vcelku zábavnou hříčku s lehce erotickým podtextem, proto neváhejte a stahujte.“ (Více...)

Hodnocení podle FreeHer: 79%

Na závěr opět připomínám, že všechny plné hry vám přinášíme ve spolupráci se serverem Freehry.cz.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Je potřeba mít hardware nové generace, říká Sony o Playstation 5

Je potřeba mít hardware nové generace,…

Společnost Sony potvrdila, že již pracuje na další generaci herního hardwaru.

10.  10.  2018 | | 24 N/A
Fotografové vyrazili do Řecka, nafotili nádherné snímky v AC Odyssey

Fotografové vyrazili do Řecka, nafotil…

Stejně jako Origins i Odyssey nabízí propracovaný fotorežim. A umělecké kousky na sebe nenechaly dlouho čekat!

8.  10.  2018 | | 7 N/A
Sony dnes startuje program odměn pro členy PS Plus

Sony dnes startuje program odměn pro č…

Ten rozšiřuje řadu výhod pro členy PS Plus o další skvělé slevy a nabídky od našich lokálních partnerů.

14.  10.  2018 |
7 tipů na bláznivé hry, které překvapí i zabaví

7 tipů na bláznivé hry, které překvapí…

Což takhle dát si oddych? Což takhle zahrát si něco trochu méně seriózního?

10.  10.  2018 | | 2 N/A
Zabíjení bezbranných hráčů ve Fallout 76 vás přijde draho

Zabíjení bezbranných hráčů ve Fallout …

Zabíjet bezbranné se ve Falloutu 76 moc nevyplatí.

10.  10.  2018 | | 5 N/A