Týden ve světě e-sportů

Po týdnu zde opět máme souhrn novinek z dění v progamingu.

Novinky od e-Sports.cz.:

e-Sports liga Electronic Sports League

Společnost e-Sports provozuje v České republice ligu Electronic Sports League (dále jen ESL). V ní spolu soutěží stovky hráčů v mnoha populárních hrách současnosti.

Zajímavosti všeho druhu

Tipy

Letem světem e-sporty

Závěrem se dostáváme k dění v e-sports světě. Pojďme se podívat na TOP 5 informací, jež byste měli zaznamenat (zbytek pochopitelně naleznete na www.e-sports.cz.):

 

Novinky od ProGamers.cz.:

V Koreji je dobojováno

Zřejmě nejvýznamnější událostí počátku nové sezóny 2005 byla ve světě LAN liga WEG, která se konala v Jižní Koreji a Číně. Celkem hráči soupeřili o 135 000 dolarů, pořadatelé na 1. ročník pozvali 8 Counter-Strike týmů a 16 hráčů Warcrafta III. Ačkoliv to během bojů v základních skupin s favority vypadalo všelijak, nakonec si své peníze nenechali uniknout a obsadili přední umístění. Turnaj v Counter-Striku se tak stal kořistí mezinárodního (Norsko, USA, Kanada) týmu NoA, naopak ve Warcraftu III si vedli nejlépe domácí Korejci, konkrétně Spirit_Moon a SK.Zacard. Velké finále se uskutečnilo o minulém víkendu v čínské Šanghaji před zraky tisíců diváků, již teď plánují organizátoři pokračování. celý článek...

ProGamers online ligy 1/05 jsou za námi, známe vítěze

PG online ligy jsou součástí cyklu Mistrovství ČR v počítačových hrách a zároveň jsou jedinými dotovanými online ligami u nás. Pro rok 2005 byly hry rozděleny do tří kategorií, celkem bylo mezi hráče rozděleno 72 000 Kč. Do 1. kategorie byly zařazeny dvě nejpopulárnější hry - týmová střílečka Counter-Strike a strategie Warcraft III, do 2. kategorie pak strategická hra Starcraft: Broodwar, týmové střílečky Vietcong a Call of Duty, 1on1 střílečka Quake 3 a sportovní hra NHL 2005. V žádné soutěži k výraznějšímu překvapení nedošlo, tituly získali AMD Cyber Team (CS), ACT.Giacomo (W3), SkyR)Destroyer (BW) a Czech Amateur Clan (VC). V dalších hrách se soutěže ještě dohrávají, nový ročník startuje v dubnu.

Novinky u LG - kvalitní LCD pro hráče s odezvou 8 ms

Firma LG Electronics se již řadu let zabývá výrobou nejrůznější počítačové i nepočítačové elektroniky. V České republice je LG i významným partnerem seriálu MČR v počítačových hrách. V poslední době hráče upoutaly nové LCD monitory, které jsou stavěny na míru pro pařany. Kromě kvalitních barev a přijatelné ceny se do popředí dostávají zejména velmi rychlou odezvou 8 ms, což plně postačuje i pro hraní 3D akčních her. 17" monitor LG Flatron L1780Q s těmito parametry je už k dostání i v českých obchodech. Ve spolupráci s firmou LG Electronics bude vybaven řetězec PG Cyber Café obřími 30" LCD monitory, na kterých budou anoncovány novinky z heren a herního průmyslu vůbec - další důvod k návštěvě některého z PG Cyber café?

Tisková konference k zahájení MČR 2005 dne 7.4.

Českomoravský svaz progamingu prostřednictvím své marketingové organizace pořádá pro zástupce médií tiskovou konferenci dne 7.4.2005 od 16:00 hod v multikinu Palace Cinemas - 3.patro nákupního centra Nový Smíchov (nad Carrefourem). Obsahem TK bude:

 • Zahájení seriálu AMD Mistrovství ČR v PC hrách 2005 s finále na INVEXU a představení partnerů celoročního seriálu
 • Info k národní kvalifikaci Electronic Sports World Cup a světovému finále ve Francii - Představení rostoucího řetězce moderních herních klubů Cyber Café a oficiální otevření dalšího Cyber Café v objektu Nový Smíchov
 • Všichni novináři a zájemci o čerstvé informace z progamingu jsou vítání, registrace probíhají na adrese petra.urbanova@progamers.cz.

Nejčtenější novinky minulého týdne:

 • 23.3.2005 - SkyR.Destroyer vyhrává Lynx BW ligu
 • 24.3.2005 - Mezihernový ČMSP Vietcong turnaj 2/05
 • 24.3.2005 - Tvorba map - 2. díl
 • 26.3.2005 - [S2] - >From Zeroes to Heroes (klanové video)
 • 27.3.2005 - UPDATE: Tisková konference 7.4.2005
 • 28.3.2005 - Nové české CS video - Komedy Game
 • 29.3.2005 - Fotky z dovolené

Kalendář mezihernových turnajů a ostatních herních akcí

 • 3.4.2005 - LOGITECH.Vietcong mezihernový ČMSP turnaj 2/05
 • 9.4.2005 - LOGITECH.PG Cyber Party
 • 17.4.2005 - AMD.CS mezihernový ČMSP turnaj 3/05

Zdroj: tiskové zprávy

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A