Týden ve světě ProGamers

Týden uplynul jako voda a profesionální hráči o sobě dali opět vědět. Novinky za posledních pár dní vám prostředníctvím ProGamers a E-sports nyní přinášíme.


Progamers

Křišťálové disky pro partnery MČR

Letošní ročník veletrhu Invex je již za námi a kromě vítězů v herních soutěží známe i nejlepší exponáty výstavy. Mimo jiných získaly prestižní cenu Křišťálový disk i exponáty partnerů seriálu Mistrovství České republiky v počítačových hrách - fotografická tiskárna Canon PIXMA iP8500 obdržela cenu PC Worldu a Microsoft Learning Gateway zase speciální ocenění v oblasti vzdělávání. Téměř všechna média pak ocenila přínos pořádání seriálu Mistrovství České republiky v počítačových hrách na veletrhu Invex a postupnou integraci počítačových her do společnosti. Příští Invex by měl být ještě velkolepější akcí než letos, dá se očekávat větší příklon k zábavě a spotřební elektronice stejně jako všude ve světě. více informací...

TV pořad ProGamers - 18. díl

Není to tak dávno, kdy vyšel první pořad ProGamers a už máme za sebou dokončení 18. dílu. Aktuální TV sestřih nejdůležitějších informací ze světa progamingu se věnuje Digifestu 2004, což byla herně-vzdělávací akce pro žáky a studenty základních a středních škol v severních Čechách. V pravidelném seriálu se podíváme do Znojma - představuje se herna PG Cyber Café MegaZone. Nechybí pochopitelně ani komentovaný zápas, kterým je fotbálek FIFA 2004 obohacený o pohled na věc admina FIFA sekce na PG WEWa. Pořad si můžete stáhnout ze stránek PG nebo jej shlédnout na Galaxii Sport či na infokanále Karnevalu. celý článek...

AMD Cyber Team se zúčastní rumunské CPL kvalifikace

Světový turnaj CPL Winter se sice uskuteční v americkém Dallasu až v prosinci, ale již teď vrcholí boje o účastnická místa. I proto, že se zatím žádný český tým na finále CPL nepodíval, potěší zájem klanu AMD Cyber Team se turnaje zúčastnit. První krok k tomu můžou naši borci učinit na lokální kvalifikaci pořádané v rumunském městě Temešvár ve dnech 29.-31. října. Od rumunských pořadatelů již ACT obdrželi oficiální pozvánku, a tak se můžou těšit na souboje se srbsko-černohorským týmem KGB (osmifinalista WCG) či domácími rumunskými klany TeG a Eq. Letenky do USA (a 3000 dolarů) vyhraje pouze vítěz, týmy na druhém a třetím místě získají 1500 resp. 1000 amerických dolarů. Partnery AMD Cyber Teamu jsou AMD, LYNX, PG Cyber Café a Peugeot.

Herna AMD PG Cyber Café Brno přivítala tisícího návštěvníka

Nejnovější herna sítě PG Cyber Café - AMD PGCC Palace Cinemas Olympia byla 15. října otevřena v Brně a již během týdne přivítala tisíc návštěvníků. Ti si můžou na 43 výkonných herních počítačích LYNX vyzkoušet více než 20 různých her, mezi připravované tituly patří i netrpělivě očekávaný Half-Life 2. Cena za hodinu hraní je stanovena na 49 Kč, surfování na internetu pak stojí 29 Kč, členové ČMSP mají pochopitelně slevu 10%. Pokud však jdete zároveň do kina, můžete na internet již za 19 Kč na hodinu. AMD PGCC Brno je otevřena každý den od 11:00 do 22:30 a najdete ji pochopitelně v nákupním centru Olympia.

Nejnovější žebříček světových CS klanů - vedou SK

Americký herní server GotFrag vypisuje každý měsíc pořadí nejlepších Counter-Strike klanů světa podle názoru herních novinářů i představitelů kvalitních světových týmů. Již delší dobu se v čele žebříčku nachází profesionální švédský tým Schroet Kommando, který kromě kvalitních výkonů ve hře upoutává i přístupem ke hraní. Na svých webových stránkách provozují SK kromě zpravodajského portálu i tzv. SK-Insider, kde se čtenáři můžou ledacos přiučit od členů klanu. I druhé místo světového žebříčku patří týmu ze Švédska EYEBallers, třetí jsou dánští The Titans. Nejlepšími neSeveřany jsou 3D ze Spojených států na místě čtvrtém, zajímavostí je pak osmé místo v evropském žebříčku pro polský tým Pentagram, nedávného vítěze Euro Cyber Cupu. Co myslíte, uvidíme mezi oceněnými někdy i českou vlaječku? celý článek...

Narozeninová LANka FIFA.cz v PGCC Anděl

Herní web www.fifa.cz slaví narozeniny a s pomocí vydavatele hry FIFA - Electronic Arts - uspořádal v herně PG Cyber Café Village Cinemas Anděl hned dva turnaje. Zatímco turnaj ve FIFĚ 2004 byl soubojem téměř kompletní české špičky a možná i sportovní pomstou za InvexCup 2004, turnaj v nejnovější hře FIFA 2005 si přišli zahrát i naprostí nováčci a poměřili své umění s profi hráči. Nízké vstupné 30 Kč nalákalo opravdu hodně zájemců, vítězové se mohli těšit na 5.1 reproduktory Logitech Z640. Ty si nakonec odnesl hráč Toa, který ve finále porazil Mistra ČR nEph.Boha jasně 9:3.

E-sports

e-Sports.cz Rapt0r Trophy

Ve spolupráci s online hernou Rapt0r jsme přichystali zajímavý seriál Counter-Strike turnajů. Hrát se bude celých sedm dní, první turnaj se odehraje již 6.11.2004. Za registraci zaplatíte 120 Kč na hráče. Pětice nejlepších týmů bude po zásluze odměněna, získají CS server, podložky, atd.

RBR Tour – originální soutěž se řítí do finále

S originální akcí přišel CD projekt, uspořádal soutěž v jízdě na trenažéru rally - Richard Burns Rally Tour. Každý víkend probíhála v jedné z českých Hypernov eRZeta, závodilo se na trenažéru ve hře Richard Burns Rally. Každý účastník obdržel Level zdarma, tři nejlepší z každé eRZety postoupili na celonárodní finále do Prahy, uskuteční se 30.října a hrát se v něm bude mimo jiné i o nový počítač Brave. Uplynulý víkend proběhla poslední etapa, tentokráte se jelo v Praze – Průhonicích, postoupila z ní tato trojice: Jakub Kusák, Petr Abraham, Petr Šebesta. Blahopřejeme a přejeme všem soutěžícím mnoho štěstí do nadcházejícího finále!

Dozvuky World Cyber Games

Letošní finále World Cyber Games je za námi. Nyní se objevují reporty a rozhovory s účastníky. Zde si můžete přečíst hezký report. A k přečtení jsou i interviews s CDS)Dark_Calebem a =BiA=Savagem.

KRN Cup Fall 2004 - turnaj o několik tisíc korun

Na 20. - 21.listopad 2004 se připravuje KRNCUP Fall 2004. Místem konání jsou krnovské herny D@K a Zóna. Soutěží se v Counter-Strike 1.6. Startovné činí 120 Kč na hráče, vyhrát lze několik tisíc Kč v hotovosti.

CPL Winter 2004 – hraje se o 150 000 dolarů

CPL chystá na zimu obří akci nazvanou CPL Winter 2004. Zúčastní se ji několik set hráčů, jež budou soutěžit o úctyhodných 150 000 dolarů. Souboje jsou ve třech titulech: Doom 3, Painkiller, Counter-Strike. Součástí akce bude i BYOC pro 950 počítačů. V brzké době nás v Evropě čeká hned několik kvalifikací na CPL Winter, mimo jiné i v Rumunsku a Turecku.

Letem světem e-sporty

Zdroj: E-sports, ProGamers

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Mashinky jsou v předběžném přístupu, pojďte si hrát s vláčky

Mashinky jsou v předběžném přístupu, p…

Nové tratě ve strategické hře Mashinky volají po pořádném řediteli, který postaví železniční impérium. V předběžném přístupu už ode dneška!

6.  10.  2017 | | 25 N/A
Praha stověžatá aneb projížďka hlavním městem ve Forza Motorsport 7 (galerie)

Praha stověžatá aneb projížďka hlavním…

Forza Motorsport 7 je na světě a stejně tak jako v předchozích dílech, i nyní máme možnost zajezdit si skrze historické centrum Prahy. Pokochejte se s námi.

13.  10.  2017 | | 13 N/A
Žánr Battle Royale bere trh útokem, podívejte se na nejlepší hry

Žánr Battle Royale bere trh útokem, po…

Battle Royale sice není žádný nově objevený žánr, ale až nyní ukazuje svůj pravý potenciál. Nejenže prodejní čísla obrovsky narůstají, ale počet hráčů přesahuje i takové stálice, jako je Counter-Strike Global Offensive nebo Dota 2.

11.  10.  2017 | | 4 N/A
Fotbálek PES 2018 vypadá díky vychytávce Ansel skoro jako přímý přenos

Fotbálek PES 2018 vypadá díky vychytáv…

Pro Evolution Soccer 2018 rozhodně má své problémy, ale díky funkci típání screenshotu Ansel od společnosti Nvidia z toho můžete udělat pořádnou podívanou.

8.  10.  2017 | | 3 N/A
Světové recenze Middle-earth: Shadow of War mluví o hitu

Světové recenze Middle-earth: Shadow o…

Pokračování výletu do Mordoru je tu a můžeme-li věřit zahraničním kritikům, jde o důstojného nástupce.

10.  10.  2017 | | 2 N/A
Star Wars Battlefront II vypadá ve 4K úchvatně, podívejte se

Star Wars Battlefront II vypadá ve 4K …

Nový Battlefront je takřka za rohem a internet se začíná plnit novými pohlednicemi z betatestu. Již brzy vám přineseme naše dojmy, prozatím si užijte parádní 4K obrázky.

6.  10.  2017 | | 3 N/A
FIFA 18: zpět a ve formě (recenze)

FIFA 18: zpět a ve formě (recenze)

Po nejnovějším ročníku fotbálku PES se vrací i EA se svou značkou. Je FIFA nejlepším fotbalem na trhu?

9.  10.  2017 | | 1 N/A
Middle-earth: Shadow of War - naplňte svůj osud (recenze)

Middle-earth: Shadow of War - naplňte …

Talion se vrací, aby dobyl Středozem a navždy zbavil svět zla. Povede se mu to tentokrát?

17.  10.  2017 | | 3 N/A