Týden ve světě progamingu

Po týdnu zde opět máme souhrn novinek z dění v e-sportech.

Novinky od e-Sports.cz.:

WCG 2005 Call of Duty online cup - firsTime vítězí!

Mezi doprovodné turnaje Národní kvalifikace WCG, jejíž finále proběhne koncem května v Praze, patřil mimo jiné turnaj nazvaný WCG 2005 Call of Duty online cup. Nejprve se několik týdnů hrála jeho online část, aby celý turnaj vyvrcholil na LAN finále. To se uskutečnilo v pražské herně Battlezone. Týmy bojovaly o hodnotné ceny od firmy qiip, pronájem serveru od BastardServers.com, originální hry od CD Projektu.

Na finále (fotogalerie) se dostavila čtveřice nejlepších: firsTime, Dead without Sanction, nEophyte.cod, faberi Bellatores. Aspiranty na vítězství byli hoši z nEophyte, kteří jsou považováni za nejlepší české hráče Call of Duty. Překvapením tedy bylo, když skončili třetí. O první místo se spolu utkaly týmy Dead without Sanction a firsTime, přičemž druzí jmenovaní dokázali vyhrát jasným rozdílem 21:9. Blahopřejeme!

e-Sports liga Electronic Sports League

Společnost e-Sports provozuje v České republice ligu Electronic Sports League (dále jen ESL). V ní spolu soutěží stovky hráčů v mnoha populárních hrách současnosti.

Zajímavosti všeho druhu

Tipy

Letem světem e-sporty

Závěrem se dostáváme k dění v e-sports světě. Pojďme se podívat na TOP 5 informací, jež byste měli zaznamenat (zbytek pochopitelně naleznete na www.e-sports.cz.):

 

Novinky z ProGamers.cz:

Nová sezóna ProGamers a PlayZone online lig začíná

Seriál Mistrovství České republiky v počítačových hrách se nazastavuje ani v dubnu a po skončené první sezóně začíná druhá. Do ProGamers online lig, které byly vypsány v sedmi hrách (CS, W3, BW, Q3, VC, NHL a CoD), tentokrát není nutná registrace, neboť se vychází z první sezóny, ale bylo vyhověno četným žádostem hráčů a některé z těchto lig byly rozšířeny. V PlayZone ligách si ve 2. sezóně zasoutěží hráči v devíti hrách, zajímavou informací pro všechny soutěžící je skutečnost, že ve druhé sezóně PG a PZ online lig bude mezi hráče rozděleno celkem 79 000 Kč. Start druhé sezóny je naplánován na 11. dubna, více informací najdete zde a zde.

Mezihernový turnaj ve Vietcongu - 22 týmů

Česká týmová střílečka Vietcong si vydobyla pevnou pozici mezi hrami seriálu Mistrovství ČR v počítačových hrách, což jen potvrdil právě uskutečněný Mezihernový ČMSP turnaj. Do heren sítě PG Cyber Café se sjelo totiž velmi slušných 22 týmů, které bojovaly o finanční odměny, volné hodiny v hernách PGCC a předměty s logem MČR. Nejlépe připraven se nakonec ukázal tým We Were Immortal z brněnské herny Olympia, když ve finále porazil klan Red Dog Štěňata v poměru 8:0. Hned 4 týmy hrály turnaj z nové herny AMD PGCC Nový Smíchov a nemohly si vynachválit ďábelskou kombinaci AMD Athlon XP a nVidia GeForce 6600GT. celý článek...

Další díl TV pořadu ProGamers - březen v progamingu

V pořadí 26. díl televizního pořadu ProGamers pokrývá ty nejdůležitější události v březnovém online hraní u nás i v zahraničí. Naši reportéři se vydali mimo jiné na německý veletrh CeBIT, natočili reportáže na dvou českých LANkách - Mezihernovém ČMSP turnaji a SkyRiders LAN. V tradičním profilu hráče došlo na enfant terrible českého Warcraftu - Hum4nica a ze stejné hry je i komentovaný zápas. Březnový díl TV ProGamers si můžete stáhnout zde, video má velikost 80 - 540 MB dle kvality.

Největší LAN party na světě - Gathering 2005

Země ze severu Evropy patří mezi progamingu zaslíbené, důkazem je i turnaj Gathering, který se o víkendu uskutečnil v norském Hamaru. I když dotace nebyly úplně největší, přesto na turnaj přijeli hráči z celého Norska i zahraničí, a tak pořadatelé mohli posléze oznámit, že se turnaje celkem zúčastnilo 5200 hráčů, z nichž bylo 330 dívek. Uvidíme, jak na tuto monstrózní akci zareagují Švédové, kteří již loni chtěli udělat turnaj pro 10 000 lidí, ten se ale nakonec neuskutečnil.

Týden s hrou Electronic Arts

Ve spolupráci s Electronic Arts pro vás portál PlayZone připravuje novou sérii Týden s hrou, ve které budou prostřednictvím turnajů představeny některé ze her EA. Každý tento turnaj bude mít týdenní základní část a týdenní play-off. První turnaj ze série se uskuteční ve hře NHL 2005, začátek základní části turnaje je stanoven na 11. dubna. Po NHL pak v týdenních intervalech následují FIFA 2005, NFS Underground 2 a Medal of Honor. Partnery akce Týden s hrou jsou Electronic Arts, LEVEL, ProGamers a ČMSP.

AMD.CS mezihernový ČMSP turnaj 3/05

Již třetí letošní měření sil ve hře Counter-Strike vypukne příští neděli 17.4.2005. V mezihernovém turnaji můžete kromě bodů do ČMSP klasifikace získat i velmi hodnotné ceny. Vítězný tým si odnese 2500 Kč a volné hodiny do heren PG Cyber Café, pro týmy na druhém a třetím místě jsou připraveny volné hodiny a klíčenky MČR. Celkem se turnaj uskuteční v rekordních 20 hernách sítě PG Cyber Café, registrace končí v sobotu 16.4.2005 v 18:00 hodin. Pokud se do turnaje přihlásí 32 týmů a více, budou vylepšeny ceny pro nejlepší i počet hodnocených míst.

Kalendář mezihernových turnajů a ostatních herních akcí

  • 9.4.2005 - LOGITECH.PG Cyber Party
  • 17.4.2005 - AMD.CS mezihernový ČMSP turnaj 3/05
  • 23.4.2005 - LOGITECH.PG Cyber Party
  • 1.5.2005 - NVIDIA.W3 mezihernový ČMSP turnaj 3/05
  • 7.5.2005 - LOGITECH.PG Cyber Party

Zdroj: tiskové zprávy

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |19 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |6 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Steamu a Black Friday

Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Stea…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2020 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce