Tymotheus – něco pro ty nejmenší

Děti, to je jistá velice svébytná skupina lidí. Dělí se na několik podskupin, které zde nebudeme jmenovat, ale rovnou přejdeme k té, která se vyznačuje věkem řekněme od 3 do 8 let. Protože právě pro ně je určena nová gameska, či lépe řečeno edutainment, jménem Tymotheus.
Tymotheus – něco pro ty nejmenší
Použil jsem slovo "edutainment". Protože ne každý asi bude umět anglicky natolik dobře, aby si ho správně vyložil, vysvětlím ho. Je to složenina slov "education" (vzdělání) a "entertainment" (zábava). Tudíž by měl sloužit k tomu, aby se malé děti zároveň bavily i vzdělávaly, učily novým věcem. A protože je to dětská záležitost, musí nutně být i v dětském provedení, tudíž s překrásnou grafikou ve stylu Toy Story. Ale než se pustíme do podrobného popisu, měli bychom si říci něco o příběhu.

Tak tedy, žil, byl, jmenoval se ten človíček Tymotheus. Byl to právě on, kdo byl svědkem unesení svého přítele Princem Temnoty. Bez přemýšlení se pustí do jeho záchrany. Bohužel však existuje pouze jediná cesta, jak se dostat do Temného Království, a ta vede skrze Magické dveře. A právě tady je ten problém. Tyhle dveře totiž kdosi před nedávnem rozřezal, a dvanáct kousků se povaluje kdesi ve vlastnictví nejrůznějších lidí. Mohou vám tyto kousky dát, jenže něšco za něco - vy jim budete muset pomoci s jejich nesnázemi. Vaším úkolem je tedy navštívit každou osobu a vyřešit její problém, pak budete odměněni pokaždé jedním kouskem dveří, až je budete mí všechny, a budete se moc konečně utkat se samotným Princem Temnoty.

TymotheusTymotheus

TymotheusTymotheus

Lidé, které potkáte, budou samozřejmě různí a budou mít různé problémy. Tak se dostanete například k malíři, zahradníkovi, muzikantovi, čarodějovi, a dalším. Každý z nich vám "nabídne" různý problém, hříčku k řešení, každý podle své dané profese. Tyto mini-hry budou sice pokaždé jiné, ale jedno budou mít společné - budou ty malé parcha ... eh, pardon, dětičky ... vzdělávat. Zde je několik příkladů: u malíře budou děti moct buď kreslit své vlastní obrázky, nebo vybarvovat připravené omalovánky (jůůůů!:))), u zahradníka zase budou muset projít labyrintem z živého plotu, astronom pro vás bude mít připravená různá souhvězdí a hvězdy, muzikant vás bude nutit dle zvuku identifikovat různé hudební nástroje, a tak dále ...

Již jsem naznačil, že grafika bude velice příjemná. O tom se můžete přesvědčit i na okolních screenshotech. Jenže screenshoty vám bohužel nedokážou předvést další vynikající vlastnost této hry - a totiž interaktivní prostředí. Vše na obrazovce se bude hýbat, na téměř vše bude možné kliknout a něco s tím dělat. A co víc, všechno by to měly být navýsost zábavné činnosti (;). Tedy tak to alespoň tvrdí výrobce. Ápropos výrobce - tak to jsou opět polští Rebelmind Games, ti, kteří současně pracují na nedávno představované adventuře Grom.

TymotheusTymotheus

Protože má být hra přístupná doslova všem, bude mít také přiměřené hardwarové nároky, snad až bych řekl že na dnešní dobu přehnaně nízké - Pentium 100MHz, 16MB RAM a nějakou tu levnou grafickou kartu.

Jen je škoda, že Tymotheus s největší pravděpodobností nebude dodáván v českém jazyce. I když ... nic není nemožné a Polsko není zas tak daleko.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |