Ubidays: Přehlídka trailerů

Jak mnozí z vás jistě ví, Ubidays není jen o představování očekávaných titulů a sbírání střípků nikdy neslyšených informací. Tvůrci jednotlivých titulů si pro nás každoročně připravují rovněž zástup trailerů, jejichž prostřednictvím se snaží dokázat, že právě jimi vyvíjená hra je ta jediná vynikající. Z letošní přehlídky jsme tak vybrali ty nejzajímavější videa, která nás zaujala, a nabízíme je ke shlédnutí i vám.

Prince of Persia: Next-gen
Zapomeňte na prvního Prince poskakujícího v bílém pyžamu podzemními kobkami paláce, vymažte si z paměti (nadobro) i zdegenerovanou splácaninu Prince of Persia 3D a jen na okamžik v dobrém zavzpomínejte na novodobou trilogii s písky času. Prodigy totiž představuje onu příslovečnou tabulu rasu – prázdnou desku, na kterou se pozvolna začíná vpisovat nový příběh. A ten vypráví o starobylém sváru dvou bohů jménem Ohrmazd’е and Ahriman’е. První představuje dobro, světlo a vše pozitivní, druhý si za hlavní mantru vetkl zlo, temnotu, utrpení a veškerou špínu světa. Po takřka nekonečných bojích se podařilo  Ohrmazd’еmu uvěznit svého soka do schránky a tu nechat pozřít vražednou pouští. Více v našem preview.

Beyond Good & Evil 2
Michael Ancel, tvůrce Beyond Good and Evil, pracuje na další hře. Oficiálně to bylo oznámeno na úvodu konference Ubidays, kde Ubisoft každoročně informuje herní novináře o nových projektech. Zatím se spekuluje dokonce i o názvu hry, zda si zachová v titulu Beyond Good and Evil, nebo zamíří úplně někam jinam. Na druhou stranu, díky upoutávce se dá předpokládat, že hrdiny budou opět Jade a Pey’J, který je na rozdíl od krásky jasně vidět. Předpokládá se, že by hra mohla spatřit světlo světa ještě letos, ale ani platformy, na kterých se mohou hráči připravovat, nebyly ohlášeny.

Tom Clancy`s EndWar
Ačkoliv dějová linie hry se odehrává až v roce 2020, kdy již třetí světová zuří v plném rozsahu, zápletka začíná již o devět let dříve. Tehdy Američané a Evropané společnými silami začínají budovat protiraketový deštník (Space-Land-Air Missile Shield - SLAMS), jenž má zabránit dopadu atomové pumy. Rusové, uraženi nepozváním k projektu, si na truc vybudují vlastní systém. Když je SLAMS v roce 2014 uveden do provozu, USA a Evropa proti sobě vystřelí testovací salvy, které se navzájem zničí, a svět oslavuje novou éru míru a blahobytu bez hrozby nukleární devastace. Více v našem preview.

Far Cry 2
První Far Cry nabídl neskutečně rozsáhlý a exotický svět, v němž jste nebyli omezeni ve svém pohybu a mohli jste se podívat prakticky kamkoliv. Neskutečná svoboda a možnost plnit úkoly mnoha rozličnými způsoby udělaly z její části v džungli takřka revoluční počin. Zbytek hry se odehrával v klaustrofobických chodbách vojenského komplexu, kde jste rozvíjeli klid jeho zmutovaným obyvatelům. Ačkoliv se jednalo o poctivou a zábavnou akční řež, ve druhém pokračování se počítá jen s rozsáhlými exteriéry a důrazem kladeným na realističnost, což zmiňované mutanty definitivně vylučuje. Příběh hry se tentokrát nebude odehrávat na tropickém ostrově, ale ve válkou zmítané části Afriky, takže se podíváte spíše do míst, jako jsou pouště nebo savany (nicméně na hustou pralesní džungli se nakonec dostane také). Neočekávejte žádný nalinkovaný příběh, váš postup hrou bude záviset na plnění určitých požadavků. Více v našem preview.

Soul Calibur IV
Soul Calibur. Kdo z bojovkářů by při vyslovení tohoto jména nezatajil dech? Kdo z pamětníků by si nevzpomněl na stařičký Soul Blade, u něhož jsme před lety tajili dech a obdivovali úžasnou, superrealistickou grafiku, o níž jsme věřili, že je to nejlepší, co počítače dokáží? A nyní má vyjít další díl této slavné série. SC4 vyjde toto léto, prakticky současně v Asii, Americe i Evropě pro PS3 a Xbox 360. Poprvé v této sérii se setkáme s možností hrát zápasy online. Popáté (protože jde o pátý díl) budeme obdivovat grafiku, která, jak se zdá, opět naplní pro sérii klasicky vysokou laťku. A popáté budeme sledovat boj mezi meči dobra a zla – mezi Soul Caliburem a Soul Bladem. Více v našem preview.

Tom Clancy`s H.A.W.X.
Prostřednictvím této hry se podíváme do roku 2012, kdy se jisté militaristické skupiny rozhodli rozpoutat válečné divadlo. Na vás tedy bude, abyste usedli do svého stroje a pokusili se dát vše do pořádku. Opatrnějším z vás přitom budou pomáhat nejrůznější serepetičky, jako stabilizátor letu, detekce raket, či taktická mapa. Jedinci odkojení Top Gunem však nic z toho dozajista potřebovat nebudou.

Shaun White Snowboarding
Letos v zimě bude dostatek sněhu pro jízdu na snowboardu, když už ne reálného, tak alespoň virtuálního v Shaun White Snowboarding. Oficiálně to bylo oznámeno na úvodu konference Ubidays, kde Ubisoft každoročně informuje herní novináře o nových projektech. Hra prý poběží na upraveném engine Assassin’s Creed a přinese vám možnost prohánět se po zasněžených svazích podobně, jako devatenáctiletá snowboardingová hvězda. Ať už budete závodit, sázet jeden trik za druhým, nebo se koulovat s kamarády, údajně se budete moci vždy bez přerušení přepojit ze hry o samotě do hraní online. Hra by měla vyjít ještě před Vánocemi, podle engine spekuluje se o X360 a PS3, nejspíš i pro PC.

Brothers in Arms: Hell`s Highway
Druhá světová válka s námi jistě nějaký ten rok ještě pobude, alespoň tedy co se týče videoher. Úspěchy titulů jako Call of Duty, Medal of Honor nebo Brothers in Arms není možné přehlédnout. A když hráče to bojování s vojáky, co slouží jednomu kníratému pseudomalíři, tak baví, je vydávání pokračování zavedených sérií více než logické. Brothers in Arms: Hell`s Highway nemá být žádnou přehnanou revolucí, ale vylepšením fungujících herních mechanismů. Více v našem preview.

Rayman Raving Rabbids TV Party
Šílení králíci útočí znova. Jak už nenápadně uniklo prostřednictvím upoutávky, chystá se Rayman Raving Rabbids 3. Oficiálně to bylo oznámeno na úvodu konference Ubidays, kde Ubisoft každoročně informuje herní novináře o nových projektech. Opět se vám dostanou na obrazovky vtipní králíčci, kteří tentokrát budou parodovat snad všechny známé televizní kanály a jejich show. Na konzoli Nintendo Wii k tomu budou využívat nejen wii-mote, ale v části z pětašedesáti miniher můžete zapojit i balanční plošinu dodávanou k Wii Fit. To vše až v osmi hráčích na tahy, nebo čtyřech současně. Mimo to se hra vyskytne i na handheldu NDS, ale přesné datum nebylo stanoveno.

Zdroj: Game Trailers

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počítačem si zahrajete

Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počí…

Vývojáři se konečně naučili zveřejňovat přesné specifikace PC a k nim kvalitu nastavení a očekávaný výkon.

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry od českých a slovenských tvůrců

Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry o…

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A