Ubisoft chce více mobilních a free-to-play her na úkor velkých AAA hitů

Ubisoft se možná bude ubírat směrem, který fanouškům nebude vyhovovat.

Vydavatelský dům Ubisoft chce v budoucnu mnohem pestřejší herní portfolio. V nedávné zprávě pro IGN se gigant nechal slyšet, že nechce spoléhat jen na velké AAA tituly, jak tomu bylo doposud a rád by se zaměřil také na Free-to-Play tituly a mobilní hry. 

"Mnoho let jsme si říkali, že naší tradiční šablonou je přijít se třemi, čtyřmi velkými tituly ročně, tudíž se toho budeme přidržovat i pro fiskální rok 2022," nechal se slyšet Frederick Duguet, CFO společnosti. "Vidíme ale, že se stále více začínáme vzdalovat standardnímu AAA modelu a snažíme se spíše o různorodější kombinaci velkých her, F2P projektů a mobilních titulů."

Prozatím není známo, o kolik velkých titulů kvůli tomuto kroku můžeme ročně přijít, Ubisoft ale ujišťuje fanoušky, že prémiové AAA tituly jsou pro něj stále nesmírně důležité. Jen teď budou stát po boku těch menších, se kterými budou často sdílet strukturu a strategický model vydání. 

Pojďte na Doupě psát o mobilních hrách!

Hledáme autorku nebo autora, který sleduje novinky, trendy a má nahráno něco víc než pár hodin v Candy Crush.

Když se ve světě mobilního gamingu stane něco velkého, připravíte k tomu aktualitu. Budete psát i recenze nejnovějších mobilních her. Jedná se o pravidelnou externí spolupráci, za kterou samozřejmě dostanete autorský honorář. Práce je velmi vhodná pro studenty.

Ale nejdřív musíte projít naším malým testem. Napište článek o nějaké novince z mobilního herního světa, nebo zkuste rovnou recenzi vybrané mobilní hry. Tady je k tomu připravený formulář.

Diskuze (12) Další článek: Nebuchadnezzar: vybudovat Babylón je pořádná dřina | Recenze

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,