Ubisoft je na prodej, píše Bloomberg. Microsoft ani Sony kolem něj ale nekrouží

Schyluje se dalšímu videohernímu obchodu. O Ubisoft ale nestojí „obvyklí podezřelí“

Letošní obří videoherní akvizice možná doplní jedna další. Podle zdrojů blízkých listu Bloomberg by se totiž mohlo schylovat k prodeji Ubisoftu. O francouzské vydavatelství s řadou studií, která stojí za sériemi Far Cry, Assassin's Creed, Anno nebo hrami ze světa Toma Clancyho, údajně mají zájem investiční společnosti Blackstone nebo KKR.

Jde o překvapivá jména, která k zábavnímu průmyslu dosud nijak zvlášť neinklinovala. Blackstone v minulosti vlastnil procesorového výrobce Freescale nebo hotelovou síť Hilton. Skupina KKR zase koupila kreativce z Corelu, vlastní část vydavatelství Axel Springer, drží podíl v čínském ByteDance (provozovatel TikToku), ale například loni investovala miliardu dolarů do Epic Games.

Zájem o koupi Ubisoftu ani jedna z nich nepotvrdila, vyjádřit se nechtěli ani Francouzi. Yves Guillemot, šéf, zakladatel a s 15% podílem i největší akcionář, v minulosti ale říkal, že firma je na tom tak dobře, že může zůstat nezávislá. Odmítla třeba nabídku na převzetí od mediálního giganta Vivendi.

Časy se ale mění, tržní hodnota Ubisoftu za posledních 12 měsíců klesla zhruba na polovinu. Akcie vystřelily až dnes po spekulacích ohledně akvizice. V pátek stály akcie pod 35 eur za kus, dnes už skočily na více než 45 eur. Kapitalizace tak činí 5,7 miliardy dolarů.

Podle zdrojů magazínu Kotaku se již o akvizici mluví i mezi zaměstnanci francouzské firmy. Ta si navíc v posledních letech nechala provést několik auditů, které by prý měly udělat pořádek v účtování před případnou nabídkou k prodeji.

Diskuze (4) Další článek: Way of the Hunter vás vezme do evropské a americké přírody. První hra slovenského studia Nine Rocks Games vsází na realistické zpracování lovu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,