Ubisoft se není schopen bránit EA

Yves Guillemot, prezident společnosti Ubisoft, prohlásil, že společnost by nebyla schopna odolat, pokud by se ji Electronic Arts rozhodli převzít.

Již dříve jsme vás informovali o záměrech Electronic Arts získat majoritní podíl ve francouzském Ubisoftu. Na nedávné tiskové konferenci však prezident Ubisoftu oznámil, že nabídku Electronic Arts budou nuceni přijmout, za předpokladu, že bude dostatečně štědrá. A podle něj se nemá Ubisoft proč strachovat, neboť mají ještě pár triků v rukávu.

Hlavně se jedná o fakt, že většina zaměstnanců je zároveň vlastníky akcií společnosti, takže v případě nákupu mají šanci na vysoký zisk. Je třeba podotknout, že už pouhé Guillemontovo prohlášení zvýšilo cenu akcií o 1,3 eura na 42,4 eura za akcii.

Doupě komentuje: Bude jistě zajímavé sledovat, kam až bude gigant Electronic Arts zajít při snaze o převzetí společnosti. Je vysoce pravděpodobné, že se bude chtít stát pouze většinovým vlastníkem, aby mohl firmu ovládat, ale práci nechá na jiných. Ubisoft by se tak nemusel v podstatě ničeho bát, pokud teda nepočítáme problém silného francouzského patriotismu.

Zdroj: Gamespot


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A