Ubisoft žaluje Apple a Google kvůli mobilní kopii Rainbow Six Siege

Někdo tu půjde před soud a nedopadne to dobře.

Plagiátorství a kopírování konkurence není v herním průmyslu nic neobvyklého. Už spousta menších i větších vývojářů pohořela na až moc viditelném opičení a ačkoliv vypůjčení dobrých herních prvků do jiných titulů většinou vítáme kvůli zpestření, nic se nemá přehánět. 

Tentokrát tu ale máme docela solidní melu, které se účastní giganti technologického průmyslu. Ubisoft totiž podal žalobu kvůli hře Area F2, kterou má na triku jedna z firem pod gigantem Alibaba. Vydavatel totiž tuto mobilní hru označuje za naprosto neslýchanou kopii svého vlastního akčního hitu Rainbow Six Siege. A jelikož ani po napomenutí nebyla mobilní kopie stažena z obchodů Google Play a AppStore, rozhodl se Ubisoft žalovat přímo Apple a Google.

Ubisoft je otevřen možnosti nákupu nových herních studií

Ubisoft je otevřen možnosti nákupu nových herních studií

"Rainbow Six Siege je jednou z nejhranějších a nejpopulárnějších multiplayerových kompetitivních her na trhu a patří mezi nejcennější intelektuální vlastnictví Ubisoftu," píše se v žalobě. "Takřka každý prvek Area F2 je okopírován z Rainbow Six Siege, od výběru operátorů až po finální obrazovku skóre, a vše mezi tím."

"Konkurence se neustále snaží najít způsob, jak se přiživit na úspěchu a popularitě Rainbow Six Siege. Jak na sebe strhnout pozornost i peníze hráčů," dodává Ubisoft. 

Podle webu Bloomberg Apple i Google po uvědomění o této skutečnosti a důsledném varování ze strany Ubisoftu odmítli odstranit hru ze svých digitálních obchodů. Bude zajímavé sledovat, jak soudní spor těchto gigantů bude pokračovat.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: balíček adventur a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balíček adventur a Wat…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

10.  7.  2020 |
Podrobný návod na kultovní Mafii: připravte se na vydání remaku

Podrobný návod na kultovní Mafii: připravte se na …

Mafia není nejobtížnější hrou všech dob, přesto ale obsahuje některé složitější momenty. Proto jsme pro vás připravili podrobný návod, pomocí kterého hru dohraje každý. Navrch jsme přidali několik desítek dobrých rad pro pohodový život každého správného mafiána. Neváhejte a přesuňte se s námi do třicátých let minulého století!

4.  7.  2020 | | 47 N/A
Minecraft jako deskovka funguje, ztrácí ale kreativitu PC verze | Recenze

Minecraft jako deskovka funguje, ztrácí ale kreati…

Minecraft: Builders & Biomes vás přivede do kostičkovaného světa, ve kterém těžíte suroviny, stavíte budovy a bojujete s moby. Jedná se přitom o poměrně jednoduchou hru, potěší tak méně zkušené a začínající hráče.

10.  7.  2020 | | 1 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: oslavy léta a akce na multiplayerovky

Hry zadarmo nebo se slevou: oslavy léta a akce na …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

3.  7.  2020 | | 2 N/A
F1 2020: opět o kousek lepší | Recenze

F1 2020: opět o kousek lepší | Recenze

Další ročník F1 od Codemasters je tady. A přináší opravdu zajímavé novinky.

7.  7.  2020 |