Ubisoft ztratil víru v Japonsko

Že se západním herním titulům na japonském trhu nedaří je všeobecně známá věc a president společnosti Ubisoft - Yves Guillemot tvrdí, že vidí problém v samotném prezentování her Japoncům. "Protože tituly pocházející z Evropy a Spojených Států jsou označovány jako `cizí hry`, neberou se jako `normální` hry," říká Guillemot.

"Pro exportní hry tam existují speciální sekce [obchodů], což nám vůbec nepomáhá," přidává president Ubisoftu a pokračuje: "Už jen fakt, že se o nich říká exportní hry by mohl být změněn a tím by se pro nás hodně zvětšila šance uspět na japonském trhu. Dá se toho udělat spoustu, co by mohlo pomoci všem západním vydavatelům ve větších prodejích v Japonsku." Ubisoft nemá v zemi vycházejícího slunce moc hitů, a to přestože v Evropě a severní Americe boduje s celou řadou úspěšných sérii, jako například Prince of Perisa, Splinter Cell, Ghost Recon či Rainbow Six. "Už se moc nesoustředíme na japonský trh," prohlásil Guillemot.

Karel Kališ komentuje: Odlišný japonský herní vkus a nechuť ke všemu západnímu naznačuje i spousta dalších ukazatelů. Třeba tragické prodeje konzole Xbox 360 od Microsoftu, či třeba fakt, že v žebříčku nejpopulárnějších MMO her chybí jakákoliv západní hra, včetně trháku jménem World of Warcraft. Ovšem nevím, zda s tím nějaký distributor zvládne kdy co udělat.

Zdroj: Kikizo


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počítačem si zahrajete

Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počí…

Vývojáři se konečně naučili zveřejňovat přesné specifikace PC a k nim kvalitu nastavení a očekávaný výkon.

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry od českých a slovenských tvůrců

Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry o…

27.  10.  2020 | | 2 N/A