UCK – tak trochu neobyčejná hra

Nestává se často, aby se hra, která byla vyvíjena pro komerční účely, uvolnila a byla zdarma poskytnuta hráčům. A právě UCK je jednou z těchto her – původně to měl býti titul komerční a jeho distribuce se mělo ujmout Hasbro. Nicméně jednání mezi Hasbrem a autory selhala, a tak než aby hra ležela na harddisku autorů, byla uvolněna a poskytnuta všem zdarma.
UCK – tak trochu neobyčejná hra
UCK je velmi zajímavá hra s ještě zajímavější historií. Jak jsem již uvedl, hra měla být distribuována Hasbrem, ale to hru odmítlo z mě neznámých důvodů. Ale ani se mu moc nedivím – pokud by hra měla být vážně k mání v obchodech, nevím, kolik lidí by si ji koupilo. UCK sice není špatná hra, ale k tomu, aby byla dobrou komerční hrou má ještě daleko, ale jako free hra je téměř dokonalá.

Hra má opět, jako jedna z mnoha, něco podobného se starým, dobrým Scorched Earth, kde máte dva tanky a pomocí zadávání úhlů se snažíte zničit soupeře. To se však autorovi zdálo málo akční a tak hru trošku poupravil k obrazu svému. Podle slov autora je UCK žánrově něco mezi akční real-time strategií a hrami Worms a Lemmings. A v tom mu musím dát za pravdu. Hlavně bych ale vyzdvihl ty Lemmingy, protože váš hlavní úkol ve hře bude zachránit co nejvíce vašich človíčků.

UCKUCK

Na začátku každé hry máte na protilehlých koncích obrazovky umístěny dva kanóny, s jejichž pomocí vystřelujete do vzduchu nějaké kaskadéry/človíčky. Těm následně ve vzduchu musíte otevřít padák a postarat se o jejich hladké přistání na zemi. Poté se tento človíček vydá směrem k vašemu protihráči, který se ho samozřejmě snaží zničit. Pokud človíček přejde na druhý konec obrazovky bez ujmy na zdraví, zachránil se a vy máte bod. A to je celý princip hry popsaný ve stručnosti.

Ovšemže to, co jsem popsal výše by ani nebylo tak složité a bylo by to celkem nudné, proto tu máme různé typy človíčků a různé věcičky, s jejichž pomocí můžete hru ovlivňovat.

UCKUCK

Ve hře se nacházejí tyto typy človíčků:

Flying Guy – létající človíček, který když dopadne na zem, vybuchne, tedy pokud nemá padák

Exploding Guy – človíček primárně určený k explozím všeho druhu

Morphing Guy – človíček, s jehož pomocí můžete měnit (morfovat) vaše nepřátele na vaše pomocníky

Dále se ve hře nalézá „Protection“, což je taková nesmrtelnost pro vaše lidi, ale zase vám ubývá střelivo, když ji máte zapnutou. Máme tu i „A-Bomb“, to je druh jakési atomové bomby. A nakonec vybuchující barely, k tomu není třeba ani nic dodávat.

Bojovat můžeme ve více jak 20 unikátních obrazovkách, tudíž stereotyp ani nehrozí. Rovněž si můžeme dopřát i „Tournament mode“, což je hra více hráčů. Něco podobného jako styl bojů v Mortal Kombat, kde se postupně utkáváte mezi sebou a z každého boje postupuje jeden vítěz.

UCKUCK

Technické zpracování je poměrně kvalitní a ani mě nenapadají žádné výhrady. Grafika je na freeware hru obstojná, zvuky taktéž. Všechna menu jsou účelně provedena a orientace v nich nedělá vůbec problémy. Určitě se podívejte do položky „Options“, kde se dají nastavit různé věci např. kolik budete mít na hru času, kde budete hrát apod.

UCK je skvělá hra, která vás chytne a nepustí. Můžete si vybrat ze dvou souborů ke stažení – jeden obsahuje plnou verzi hry, druhý je verze „lite“, což je verze trochu osekaná a jsou v ní jen čtyři levely. Stáhněte si rozhodně tu plnou verzi, stojí to za to a nebudete určitě litovat.

Download plná verze (15,32 MB) zde, osekaná verze (5 MB) zde, plná verze na VypalCD zde.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |